Dzień dziecka i sportu szkolnego

1 czerwiec 2006

Dnia 1-06-2006 r. był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w naszej szkole. Zamiast normalnych lekcji uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych spotkaniach. Swoją obecnością tego dnia zaszczycili nas Mistrzowie Świata:

Krzysztof Wabicz - Mistrz Świata w ratownictwie wodnym;

Małgorzata Rogaczewska i Anna Lipa - Mistrzynie Świata w TAE KWON DO.

Zaczęliśmy od egzaminu na kartę rowerową. Potem Dyrektor WOPR w Lublinie p. Robert Wawruch mówił uczniom o bezpieczeństwie nad wodą oraz zademonstrował  jak wykonuje się reanimację człowieka, a także pokazał sprzęt jakiego używają ratownicy. Następnie na basenie odbył się widowiskowy pokaz umiejętności ratowników. Można też było zobaczyć medale, jakie zdobył p. Wabicz. Najlepsi pływacy naszej szkoły mieli możliwość spróbować swoich umiejętności podejmując walke ze srebrnym medalistą Polski p. Wojciechem Kotem, który jest na codzień ratownikiem w naszej szkole. Jednak doświadczony pan ratownik nie dał wygrać uczniom na dystansie 200 m. stylem zmiennym.

Potem cała społeczność uczniowska w sali gimnastycznej oglądała i uczestniczyła w treningu pokazowym Tae Kwon Do poprowadzonym przez p. Rogaczewską. Wszyscy mieli też możliwość zobaczyć i dotknąć trofea pani Małgosi. W przerwie w  treningu zaprezentowały się dziewczęta klas V i VI w pokazie tanecznym.

Po zakończonych pokazach zawodników Tae Kwon Do uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych: Bieg na 60 m., grali w wenisa stołowego oraz w koszykówkę.