24 października 2006

W ramach obchodów Światowego Dnia Origami w Szkole Podstawowej nr 30 realizowane były mini warsztaty plastyczne. Zajęcia z uczniami odbywały się w godzinach 900-1500. Prowadzone były w czasie lekcji z całymi zespołami klasowymi według ustalonego wcześniej harmonogramu, jak i na przerwach z osobami chętnymi.

Warsztaty prowadzone były równocześnie przez czterech nauczycieli. W warsztatach wzięli udział uczniowie z klas: IIa i IId, IIIb, IVa, grupa z IVe, Vd i VIb.

Organizatorkami imprezy były:

·        mgr Anna Grabek – pedagog szkolny;

·        mgr Małgorzata Dąbrowska-Duda – nauczyciel bibliotekarz;

·        mgr Zofia Dzięcioł – nauczyciel bibliotekarz;

·        mgr Małgorzata Siarkowska – nauczyciel kształcenia zintegrowanego.

Dekorację imprezy stanowiły prace plastyczne uczniów, członków Szkolnych Kół Orgiami. Organizatorki przygotowały także materiały informacyjne nt. sztuki składania papieru i ciekawostki o technice origami eksponowane na tablicach w holu i gablocie przy szkolnej bibliotece.

Uczennice, wspomagające nauczycielki w prowadzeniu warsztatów, ubrane były w stroje japońskie, a dorosłym gościom serwowana była zielona herbata w tradycyjnych japońskich naczyniach.

Pracami wykonanymi przez uczniów w ramach warsztatów ozdobiono drzwi sal lekcyjnych i gabinetów.

Uczniowie młodszych i starszych klas z radością wzięli udział w warsztatach, składając z zapałem:
liście kasztanowca, moduł DD,

a także zabawkę „Gadający Ptak”

Oprawę plastyczną imprezy stanowiła wystawa, na której znalazły się prace wykonane przez dzieci – członków Szkolnych Klubów Orgiami.

Nauczycieli prowadzących warsztaty wspierały uczennice z koła bibliotecznego.
Przebrane za Japonki witały gości, serwowały zieloną herbatę i także chętnie składały papier.

Uczniowie klasy II a prezentują wykonane przez siebie w ramach warsztatów liście kasztanowca, ptaki oraz korony wykonane z modułu DD.