Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie
2007

W dniu 23.01.2007 r. ( wtorek) w godz. 8.00 – 14.30 odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 30 w Lublinie impreza sportowa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

          Po raz drugi zbieraliśmy pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy.Na rzecz fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” gramy na sportowo  po raz 13, jest to już tradycja naszej szkoły.

         Tym razem zabawa odbyła się pod hasłem: „Ale kosmos. Wejście na obiekty sportowe, korytarz i pływalnia udekorowane były „ kosmicznie”. W zabawie udział wziął także przybyły do nas „kosmita” i wielu uczniów przebranych za jego towarzyszy z planety. 15 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „zagraliśmy” na pływalni szkolnej. W imprezie udział wzięli: Dyrekcja Szkoły, cała społeczność uczniowska klas 1- 6, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Zaproszeni Goście. Chętni uczniowie mogli wystartować w zawodach na dystansie : 25m, 50m kraulem, 25m, 50m grzbietem, 25m, 50m stylem klasycznym, 75m stylem zmiennym. Uczniowie klas 1 pokazali swoje umiejętności pływackie pokonując dystans 12 m samymi nogami przenosząc jednocześnie na desce rybkę.

Pozostali uczestnicy kibicowali zawodnikom. Zawody pływackie uświetnił pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie– Wojciecha Sadowskiego i Emila Raczyńskiego. Ratownicy zaprezentowali nam różne skoki ratownicze, pływanie stylami ratowniczymi w płetwach i bez, sposoby holowania poszkodowanej osoby oraz przeprowadzona została pokazowa akcja ratownicza.  Pan Wojciech wziął także udział w wyścigu na dystansie 50 m kraulem. Jako przeciwnika miał uczennicę klasy 5c Patrycję Lalak, która przygotowuje się do Mistrzostw Polski 2007r. na tym dystansie. Pan Wojciech również przygotowuje się do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy w ratownictwie wodnym. Rywalizacja była zacięta, bardzo podobała się publiczności i startującym zawodnikom. Pan Wojciech minimalnie „przegrał” – drugie 25m pokonał kraulem holując 70 kg manekina. Wszystkie dzieci pływające w zawodach otrzymały z podziękowaniem za uczestnictwo pamiątkowe dyplomy.

 Od godziny 7.45 wchodzące na obiekty sportowe osoby wrzucały do skarbonki symboliczną złotówkę i otrzymywały tradycyjnie serduszko. Sprzedawane były bilety o nominale 2 zł. Można było kupić dowolną ilość biletów. Po zakończonych zawodach odbyło się losowanie numerów sprzedanych biletów. Posiadacz biletu ze „szczęśliwym numerkiem” wygrał jedną ze 109 nagród niespodzianek.

Sponsorami nagród byli: Dyrekcja Szkoły SP 30 Lublin, Uczniowski Klub Sportowy „ Trzydziestka”, Osoby Prywatne.

Ze sprzedaży biletów zebraliśmy pieniądze w kwocie 1279 zł i 0,10 Euro.

         Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Ewa Drewniak, Anna Hułas, Tadeusz Litwin, Mirosław Parzymies, Wojciech Pojęta, Lilla Tymczak, Małgorzata Zielińska.

         W organizacji i przebiegu zawodów pomagali: Dyrektor Szkoły - Elżbieta Satowska, zastępcy dyrektora – Jan Antończak, Anna Litwin, Elżbieta Zakrzewska, grono pedagogiczne - Małgorzata Dąbrowska -  Duda, Zofia Dzięcioł, Teresa Godlewska, Anna Grabek, Anna Habarta, Teresa Kubiak, Izabela Osińska, Urszula Zdybel- Faudyga.

         Impreza podobała się uczestnikom, cel został osiągnięty. Dzieci bawiły się znakomicie, zarówno w trakcie zawodów, jak i losując, i odbierając nagrody.  Pieniądze na rzecz Fundacji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” zbierał także w trakcie dyskoteki zorganizowanej z tej okazji Samorząd Szkolny SP 30 ( Wojciech Pojęta – koordynator), a także  UKS „ Trzydziestka” w dniu Ogólnopolskiego Finału.