I ETAP WEWNĄTRZSZKOLNY
V FESTIWALU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
dla uczniów szkół podstawowych
miasta Lublina i województwa lubelskiego

 -> zdjęcia z festiwalu <-

Dnia 28.03.2008 w naszej szkole odbył się I ETAP WEWNĄTRZSZKOLNY V FESTIWALU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ dla uczniów szkół podstawowych miasta Lublina i województwa lubelskiego. W festiwalu wzięło udział 37 zespołów (soliści, duety, tria) Oto młodzi wykonawcy:

  1. Magda Kowalczyk, Weronika Rabczewska z klasy 4e
  2. Kamila Mulawa, Olga Wierzchowska z klasy 5c
  3. Aleksandra Brzyska z klasy 2e
  4. Daria Zalewska, Weronika Sobczyk, Agata Kurdziel z klasy 6e
  5. Weronika Ciosek z klasy 1f
  6. Oliwia Zalewska, Anna Wojciechowska z klasy 3d
  7. Wiktor Ciosek z klasy 1f
  8. Michał Sutryk, Paweł Wojciechowski, Michał Nowosadzki z klasy 5d
  9. Izabela Szpos, Agata Gnaś, Sylwia Tochman z klasy 6e
  10.  Kamila Różańska z klasy 3e
  11.  Kinga Skrzypek, Dominika Sitko, Karolina Rybacka z klasy 4c
  12.  Dominika Sadurska, Magdalena Bojarska z klasy 3c
  13.  Ewelina Skiba, Weronika Lal z klasy 5e
  14.  Kamila Królik, Izabela Marczak, Katarzyna Raczkowska z klasy 4b
  15.  Aleksandra Szewc z klasy 6a
  16.  Joanna Witkowska z klasy 6a
  17.  Klaudia Stępniak, Marcelina Rabczewska, Julia Kantor z klasy 1e
  18.  Kamila Łaba z klasy 5e
  19.  Kamila Gabrysiak, Martyna Sadurska z klasy 4b
  20.  Gabriela Laskowska, Anastazja Rosińska, Alicja Hyż z klasy 3a
  21.  Marta adamczyk, Kamila Golonka z klasy 6d, (Ignacy Ostrowski, Kamil Majewski z klasy 6c -akompaniament)
  22.  Aleksandra Gzik, Anna Misztal z klasy 5a, Olga Mitura z klasy 4d
  23.  Michalina Ostrowska z klasy 2d, Ignacy Ostrowski, Artur Mikulski z klasy 6c
  24.  Aleksandra Raczyńska z klasy 3a
  25.  Daria Dyczko z klasy 6c, Ewelina Wojtysiak z klasy 6d
  26.  Aleksandra Wasil z klasy 3c
  27.  Magdalena Jędras, Izabela Szostak z klasy 3c, Amanda Szostak z klasy 5c
  28.  Katarzyna Nadulska, Katarzyna Wołek z klasy 5a
  29.  Mateusz Bartnik z klasy 5b
  30.  Paweł Mituła, Magdalena Kotus, Flis Dominika z klasy 3d
  31.  Aleksandra Kubera, Ada Pływacz z klasy 4e, Agnieszka Zaroślińska z klasy 4c
  32.  Edyta Stańczyk, Mateusz Iwaniak z klasy 6b
  33.  Kamila Leśniak z klasy 6b, Anna Odyniec z klasy 6c
  34.  Iga Sztajbel, Patrycja Woźniacka z klasy 5c
  35.  Anna Odyniec, Dominika Sidor z klasy 6c
  36.  Agata Słabuszewska z klasy 6a
  37. Angelika Teresińska z klasy 6a

  -> zdjęcia z festiwalu <-

Uczestnicy przygotowali piosenki w dowolnym, wybranym przez siebie języku europejskim (dominował język polski, były także piosenki w języku angielskim i niemieckim) z akompaniamentem własnym, a cappella (bez akompaniamentu) lub podkładem muzycznym z płyty.

Jury -w niżej wymienionym składzie- oceniało:

Ø  wrażenie artystyczne – p. Teresa Godlewska,

Ø  oryginalność doboru repertuaru (poprawność językowa, dykcja, interpretacja) – p. Anna Droń, p. Agnieszka Lenarczyk, p. Marta Matelska

Ø  umiejętności wokalne (intonację, interpretację muzyczną, aranżację) – p. Zofia Dzięcioł, p. Aleksandra Krzyżanowska, p. Justyna Wiśniewska

Ø  choreografię – p. Małgorzata Zielińska

 

Duża liczba chętnych artystów nie zraziła nikogo. Publiczność wiernie dodawała otuchy wokalistom. I mimo zmęczenia, które dawało się we znaki o późnych godzinach wieczornych, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Każdy z występujących otrzymał dyplom uczestnictwa oraz pamiątkowy ołóweczek (przyda się do pisania nut na pięciolinii) i małe „co nie co” na osłodę, które ufundował Szkolny Samorząd Uczniowski.

 

Podczas tego etapu wytypowanych zostało 5 utworów, które weźmie udział w II etapie festiwalu. II etap – międzyszkolny – organizowany jest przez SP 51 im. Jana Pawła II w Lublinie i Polanglo Księgarnię Językową w Lublinie, a odbędzie się on 19 i/lub 26 kwietnia br. Podczas tego etapu wyłonione zostanie 20 utworów, które zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego.

 LAUREACI

  -> zdjęcia z festiwalu <-

I ETAPU V FESTIWALU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ
(lista według kolejności alfabetycznej)

1.     Mateusz Iwaniak 6b

2.     Katarzyna Nadulska 5a

3.     Michał Nowosadzki 5d

4.     Edyta Stańczyk 6b

5.     Michał Sutryk 5d

6.     Paweł Wojciechowski 5d

7.     Ewelina Wojtysiak 6d

8.     Katarzyna Wołek 5a

9.     Angelika Teresińska 6a

OSOBY WYRÓŻNIONE

w I ETAPIE V FESTIWALU PIOSENKI EUROPEJSKIEJ

(lista według kolejności alfabetycznej)

 

  1. Wiktor Ciosek 1f
  2. Alicja Hyż 3a
  3. Aleksandra Kubera 4e
  4. Agata Kurdziel 6e
  5. Gabriela Laskowska 3a
  6. Kamila Leśniak 6b
  7. Kamila Łaba 5e
  8. Kamil Majewski 6c
  9. Artur Mikulski 6c
  10. Anna Odyniec 6c
  11. Ignacy Ostrowski 6c
  12. Ada Pływacz 4e

 

  1. Anastazja Rosińska 3a
  2. Kamila Różańska 3E
  3. Karolina Rybacka 4c
  4. Dominika Sidor 6c
  5. Dominika Sitko 4c
  6. Kinga Skrzypek 4c
  7. Weronika Sobczyk 6e
  8. Aleksandra Wasil 3c
  9. Joanna Witkowska 6a
  10. Daria Zalewska 6e
  11. Agnieszka Zaroślińska 4c

 

 SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY

ŻYCZĄC DALSZYCH SUKCESÓW!!!!

  -> zdjęcia z festiwalu <-

Wielkie podziękowania składamy na ręce zastępcy Dyrektora Szkoły pani Elżbiety Zakrzewskiej, która objęła festiwal patronatem dyrekcji SP30. Dziękujemy również panu Wojciechowi Pojęcie za niezastąpioną pomoc w organizacji i obsłudze technicznej nagłośnienia, efektów dźwiękowych oraz dokumentacji cyfrowej festiwalu:)

Szanownemu jury: p. Annie Droń, p. Zofii Dzięcioł, p.Teresie Godlewskiej, p. Agnieszce Lenarczyk, p. Marcie Matelskiej, p. Justynie Wiśniewskiej, p. Małgorzacie Zielińskiej – WIEEEEEEEEEEEEELKIE DZIĘKI!!!

Za pomoc w organizacji, wsparcie i dobre słowo dziękujemy p. Małgorzacie Dąbrowskiej-Dudzie oraz p. Mirosławowi Strzelcowi.

Chcemy także bardzo podziękować PANU KRZYSIOWI i PANIOM WOŹNYM za cierpliwość, tolerancję i poświęcony czas.

  

Organizator I etapu festiwalu / SP30 / – Aleksandra Krzyżanowska