W dniu 25 maja 2011 r. Klub Podróżników odwiedził kolejny gość – Patik, Amerykanin z Teksasu, mający hinduskie korzenie. Przygotował dla klubowiczów interesującą prezentację na temat Indii, kraju swoich przodków.

Indie to kraj kontrastów: północ to górskie tereny, gdzie bywają zimy takie jak u nas, południe kraju to głównie lasy równikowe i bardzo gorący klimat. Uczniowie dowiedzieli się, że typowymi przedstawicielami fauny w Indiach są: słoń indyjski, królewska kobra,  paw i tygrys bengalski. Popularne jest w Indiach powiedzenie: „Słoń nigdy nie zapomina”. Wiąże się to z rozmiarem jego mózgu, największym w świecie zwierząt.

Indie to kraj, gdzie współistnieje wiele religii. Najważniejsza z nich to hinduizm, według którego czynienie dobra jest sensem życia człowieka. Mieszkańcy Indii przyozdabiają swoje czoła kropką, zwaną „tika”, która kiedyś była  symbolem skupienia myśli. Dziś to głównie przejaw mody.

W Indiach znajduje się jeden z siedmiu cudów świata – mauzoleum Taj Mahal, wzniesione przez jednego z władców z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony. Budowlę nazywa się „świątynią miłości”.

Gość nauczył klubowiczów paru zwrotów po hindusku:

Cain cho (wymawia się : ken czo) – Dzień dobry

Maru naam che (maru nam cze) – Nazywam się…

Patik odpowiedział na liczne pytania, które zadali mu uczniowie, dokonał wpisu do kroniki klubu oraz pozował do wspólnego zdjęcia z klubowiczami.