Zaczarowany Lublin

Dnia 8 czerwca 2011 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili na Festiwalu legend i podań ludowych Lubelszczyzny, gdzie zaprezentowali efekt dwumiesięcznej współpracy szkoły z opowiadaczem - panem Michałem Malinowskim - dyrektorem Muzeum Bajek, Baśni  i Opowieści.

Młodzi aktorzy przedstawili barwną „Legendę o Esterze i królu Kazimierzu Wielkim”, w której zachęcali wszystkich zebranych do zwiedzania podziemnej trasy Lublina.

Piękny taniec dwórek, epokowe stroje i staropolski język opowieści sprawił, że widzowie z łatwością przenieśli się w czasy panowania wybitnego władcy i poznali szczegóły jego barwnego życia. Występ chóru i dźwięk trąb dodał przedstawieniu niezwykłej powagi i dostojeństwa. Nasi uczniowie spisali się doskonale i fantastycznie znieśli panujący tego dnia niesamowity upał.

Nad całością czuwał zespół nauczycieli, a wśród nich: p. Zofia Dzięcioł i p. Weronika Lameńska, które przygotowały aktorów, p. Iwona Gabryel i p. Ewa Zielińska, które były odpowiedzialne za taniec dwórek, p. Aleksandra Krzyżanowska, która przygotowała chór wykonujący hymn szkoły.

O dobre nagłośnienie przedstawienia zadbał,  jak zawsze niezawodny, p. Wojciech Pojęta.