29  czerwca 2012

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0


Miło  nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała CERTYFIKAT "SZKOŁA Z KLASĄ 2.0" w uznaniu za wdrażanie w nauczaniu w naszej szkole nowoczesnych technologii informacyjno komunikacyjnych.

O naszych działaniach przeczytasz  >tutaj< i >tutaj<

 Zakończenie roku szkolnego w obiektywie

>>>fotorelacja<<<


Program zakończenia roku szkolnego 2011/2012

Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 30 zostanie odprawiona w czwartek 28 czerwca 2012 roku o godzinie 16.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Nałkowskich. Po mszy świętej uczniowie klas trzecich i szóstych udadzą się do Szkoły na część oficjalną, która odbędzie się według harmonogramu:

Dla pozostałych klas oficjalna część zakończenia roku szkolnego odbędzie się w piątek 29 czerwca 2012 roku w dużej sali gimnastycznej według harmonogramu:


Polacy
zawsze jesteśm
y z Wami ..

>>> plan turnieju EURO2012 <<< 


21  czerwca 2012

ROWEREM PO ZDROWIE

21 czerwca Pani Aleksandra Płecha i pan Rafał Ziemoląg wraz z grupą uczniów z klas 4-5 wybrali się na rajd rowerowy "Rowerem po zdrowie". Trasa rajdu była bardzo atrakcyjna. Objechaliśmy rowerami Zalew Zemborzycki (ponad 10 km.).

Wrażenia z rajdu sa super. Chcemy powtórzyć taką wycieczkę zaraz po wakacjach. .... >>>fotorelacja>>>


21  czerwca 2012

Nasi u prezydenta

Władze Lublina spotkały się w czwartek z laureatami konkursów przedmiotowych ze szkół podstawowych. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy (najlepsi również stypendia). Łącznie nagrodzonych zostało 122 uczniów z 30 lubelskich podstawówek. W sumie wywalczyli oni 138 tytułów laureata. Największą liczbę laureatów mają: Szkoła Podstawowa nr 6 (12 tytułów), Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa (11 tytułów), Szkoła Podstawowa nr 2 (11 tytułów). Po 8 tytułów uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 45 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, Szkoły Podstawowej nr 30 oraz Szkoły Podstawowej nr 51 . >>> fotorelacja >>


20  czerwca 2012

Turniej Matematyczny

"Licz i Wygrywaj"

 

W środę, 20 czerwca, uczniowie klas czwartych rywalizowali ze sobą w turnieju matematycznym „Licz i wygrywaj” w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej.
Celem konkursu było promowanie wiedzy i umiejętności matematycznych oraz wdrażanie uczniów do podejmowania zdrowej rywalizacji.
Do konkursu przystąpiły cztery drużyny: klasa 4a, klasa 4b; klasa 4c i klasa 4d. Forma współzawodnictwa umożliwiła wszystkim uczniom zmierzyć się z zadaniami matematycznymi, które prezentowane były w atrakcyjny dla nich sposób. Powtórka z matematyki u progu wakacji połączona była z dobrą zabawą. Uczniowie poszczególnych klas z dużymi emocjami kibicowali swoim zawodnikom, którzy zmagali się z zadaniami i niejednokrotnie z własnym stresem. Walka była wyrównana, a różnice zdobytych punktów niewielkie.... >>>więcej w fotorelacji>>>


18  czerwca 2012

Egzamin na kartę rowerową

 

 

W poniedziałek, 18 czerwca, uczniowie klas czwartych zdawali na boisku szkolnym egzamin na swoje pierwsze „prawo jazdy” – kartę rowerową. Był to sprawdzian praktyczny, bo test z wiadomości  o ruchu drogowym uczniowie zaliczali już wcześniej na lekcjach techniki. Do egzaminu przystąpiła grupa 82 dzieci i prawie wszyscy zdali! Uczniowie przyszli z własnymi rowerami,  dobrze wyposażonymi, niektórzy zadbali też o kaski na głowę. Pogoda dopisała, tor do jazdy był dobrze przygotowany, a egzaminujący dzieci pan policjant bardzo życzliwie udzielał wskazówek tym, którzy popełniali jeszcze jakieś błędy. Dziękujemy za opiekę wychowawcom, nauczycielom wychowania fizycznego i techniki za przygotowanie uczniów do egzaminu, a im samym życzymy tylko bezpiecznej drogi!


16  czerwca 2012

Bal klas szóstych

 

16 czerwca 2012 roku odbył się w naszej szkole bal dla uczniów klas szóstych. Bal rozpoczął się "pięknym polonezem", którego choreografię ułożyła pani Aleksandra Krzyżanowska. Dj podczas balu był pan Wojtek Pojęta. Sale lekcyjne, w których codziennie uczymy się tego dnia były pięknie przystrojone. W nich mogliśmy posilić się w trakcie zabawy.

>>>fotorelacja<<<


15  czerwca 2012

Konkurs plastyczny "Co w trawie piszczy" rozstrzygnięty

>>>wyniki konkursu<<<

 


11  czerwca 2012

TURNIEJ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ


W dniu 11.06.2012 r. odbył się w naszej szkole „Turniej wiedzy o Unii Europejskiej”. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom członkowstwa Polski w Unii Europejskiej, przybliżenie tematyki europejskiej oraz wzbudzenie zainteresowania krajami należącymi do Unii.
W Turnieju wzięli udział uczniowie uczęszczający do świetlicy SP 30. Z każdej sali świetlicowej (101, 102, 10) wytypowano czterech przedstawicieli, którzy reprezentowali swoją świetlicę .
Impreza rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem „Hymnu Małego Europejczyka”. Drużyny wzięły udział w dziesięciu konkurencjach o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat Unii Europejskiej...........

>>> więcej w fotorelacji >>>


6  czerwca 2012

Podsumowanie projektu TiK na FESTIWALU 2,0

6 czerwca w sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się Festiwal szkolny 2.0. Jego widzami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście (przedstawiciele władz naszego miasta i lubelskich instytucji oświatowych). Festiwal trwał 2 godziny. W tym czasie wszystkie grupy pracujące w ramach szkolnego projektu zaprezentowały efekty swojej pracy. Na wielkim ekranie zobaczyliśmy prezentacje: 

 • przedstawiającą legendy o Lublinie,
 • o patronie naszej szkoły – królu Kazimierzu Wielkim i jego śladach na Lubelszczyźnie,
 • o pomnikach przyrody w Lublinie,

oraz film o miejscach związanych ze sławnymi muzykami Koziego Grodu (nazwy osiedli i ulic). Posłuchaliśmy muzyki w wykonaniu lubelskich zespołów: „Budka Suflera”, „Bajm”, „Bracia”, „Lubelska Federacja Bardów”. Między kolejnymi punktami programu festiwalu, występował zespół muzyczny z naszej szkoły, który śpiewał piosenki związane z Lublinem. >>>więcej o imprezie>>>


1  czerwca 2012

 

Wycieczka do straży pożarnej

 

W dniu 1 czerwca dzieci z klasy III d i III e z panią Urszulą Siodłowską i panią Heleną Bartnik odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Lublinie przy ul. Szczerbowskiego. Tata jednej z uczennic zapoznał dzieci ze specyfiką pracy strażaka, pokazał sprzęt strażacki i pokazy strażackie. Dzieci obserwowały też wyprawę strażaków wezwanych do akcji ratunkowej. Największą radość sprawiło im lanie wodą z węża strażackiego. Na pamiątkę otrzymały prawdziwy hełm strażacki.


1  czerwca 2012


Sportowy Piknik Rodzinny


Dnia 1.06 2012 roku  w naszej szkole odbył się pierwszy „SPORTOWY PIKNIK RODZINNY” dla klas pierwszych. Było to podsumowanie całorocznej współpracy z rodzicami . Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziny uczniów klas pierwszych i oddziału „0b”. Celem pikniku, była przede wszystkim dobra zabawa. Miał on też zachęcać do czynnego wypoczynku i wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Wychowawcy klas pierwszych i oddziału „0b” ułożyli program pikniku tak, by zachęcić do udziału całe rodziny. Wybrano łatwe konkurencje jednakowo dostępne dla wszystkich. Dzieci ze swoimi rodzicami bawiły się wspaniale, startowały we wszystkich konkurencjach. Dla  zespołów rodzinnych biorących udział w poszczególnych konkurencjach przewidziano drobne upominki, a dla klas  pamiątkowe dyplomy ........ >>>więcej informacji z imprezy>>>


1  czerwca 2012

MINIOLIMPIADA 2012

Ale było fajnie :) .......- fotorelacja z V miniOlimpiady


W dzisiejszym dniu już po raz piąty odbyła się miniOlimpiada dla uczniów szkół podstawowych miasta Lublin biorących udział w ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W zawodach uczestniczyły reprezentacje 8 lubelskich szkół: SP10, SP25, SP34, SP38, SP39, SP40, SP48 oraz gospodarz SP30. Pogoda niestety sprawiła psikusa ....... i zmuszeni byliśmy wszystkie zaplanowane na dwór konkurencje przenieść do budynku szkolnego. Mimo problemów z aurą udało się rozegrać zawody. W tym roku zwyciężyła reprezentacja Sp30 przed SP34 i SP48. Wszystkim uczestnikom miniOlimpiady serdecznie gratulujemy mamy nadzieję, że spotkamy się za rok :)


22  maja 2012

Zapraszamy do udziału w XII edycji konkursu matematycznego "Rachmistrz".  

Konkurs odbędzie się 5 czerwca  2012 o godzinie 900 w Szkole Podstawowej  im. Króla Kazimierza Wielkiego nr 30, ul. Nałkowskich 110. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Lublina. Zgłoszenia imienne uczestników konkursu przyjmowane będą w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu  081 74 461 10 lub na adres e-mail ulasiodlowska@interia.pl do dnia 4 czerwca 2012.

>>>regulamin konkursu<<<


17 maja 2012

Spotkanie z Posłem Parlamentu Europejskiego

panem Arkadiuszem Bratkowskim

Tego dnia w szkole gościł pan Arkadiusz Bratkowski – poseł do Parlamentu Europejskiego. Został zaproszony na spotkanie, które odbyło się w ramach szkolnych obchodów Dnia Europy. Inicjatorkami i zarazem organizatorkami imprezy były panie pedagog: Teresa Godlewska i Agata Pizoń, nauczycielka muzyki – pani Aleksandra Krzyżanowska oraz nauczyciel bibliotekarz – pani Małgorzata Dąbrowska-Duda. ... >>>fotorelacja>>>


17 maja 2012

WARSZTATY w KLASIE 4A

W kwietniu i na początku maja odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty pt. „Zaczarowany Lublin”, w których wzięli udział uczniowie z klasy 4a:
 
 • 3 spotkanie: wycieczka szkolna do Lubelskiej Trasy Podziemnej:
Temat: Opowieści Wędrownego Dziada w Lubelskiej Trasie Podziemnej i spotkanie z legendami w przestrzeni Starego Miasta.
 • 4 spotkanie:
Temat: "Nie tylko kości" - czyli czym możemy zastąpić kostkę projektując grę planszową.
 • 5 spotkanie:
Temat: (Od)grywając legendy - warsztat tworzenia gier planszowych opowiadających o lubelskich legendach.
 
Uczestnicy warsztatu wysłuchali najważniejszych lubelskich legend, które w scenografii lubelskich podziemi opowiedział im wybitny lubelski opowiadacz. Następnie poznali poszczególne miejsca z legendarnej topografii w przestrzeni Starego Miasta w Lublinie. ... >>>więcej>>>

11 maja 2012

LEKCJA OTWARTA:

Jak mogę wykorzystać ponownie tworzywa sztuczne?

W dniu 11.05.2012 p. Hanna Kalisz –Adamek i p. Mariola Płecha przeprowadziły zajęcia dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z uczniami klasy I c i II c. Tematem zajęć było „Jak mogę wykorzystać ponownie tworzywa sztuczne?”. Na zajęciach dzieci miały możliwość zapoznania się z nowymi pojęciami ekologicznymi, mogły porozmawiać o zagrożeniu jakie niesie zaśmiecanie naszego otoczenia.Za pomocą przeprowadzonych doświadczeń i poprzez zabawę potrafiły samodzielnie wykorzystać zdobyte wiadomości i świetnie podsumować cel zajęć. Uczniowie z klasy IIc zaprezentowali inscenizację z nawiązaniem do tematu zajęć pt:” Na wysypisku śmieci ” ..... >>>więcej>>>


11 maja 2012

Sprawdź swoją formę - weź udział w Teście Coopera!


Zapraszamy do sprawdzenia poziomu swojej sprawności fizycznej podczas Ogólnopolskiego Testu Coopera. W Lublinie odbędzie się on w niedzielę 13 maja na stadionie MKS START (al. Piłsudskiego 22). Starty zaplanowane są co 20-30 minut w godzinach od 10 do 16. 

Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, dzięki której można określić swoją kondycję fizyczną. Został opracowany prawie pół wieku temu i początkowo miał służyć głównie potrzebom armii Stanów Zjednoczonych. Jest stosunkowo prosty: polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu w znanym terenie.

Dziś stosuje się go do podstawowego zbadania sprawności fizycznej, przede wszystkim sportowców, ale chętnie sprawdzają się w nim wszyscy zainteresowani zdrowym trybem życia.

W tym roku w ramach Kampanii Promowania Sprawności Fizycznej organizatorzy Ogólnopolskiego Testu Coopera zapraszają na 25 obiektów w całym kraju. W Lublinie Test odbędzie się on w niedzielę 13 maja na stadionie MKS START (al. J. Piłsudskiego 22). Starty zaplanowane są co 20-30 minut w godzinach od 10.00 do 16.00.

Organizator, Akademicki Związek Sportowy Klub Środowiskowy Województwa Lubelskiego, informuje, że udział w Teście Coopera jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma samoprzylepny numer startowy, certyfikat z wynikiem Testu i napój energetyczny. Ponadto pierwsze 150 osób otrzyma pamiątkową koszulkę. Imprezę wspiera finansowo Urząd Miasta Lublin.

Przeczytaj więcej o Teście Coopera na stronie 
bieganie.pl


10 maja 2012

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

"I can SING"

10 maja odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu piosenki angielskiej dla klas 1-3.  W tym roku uczniowie prezentowali utwory spoza podręcznika. Wśród wykonawców byli zarówno soliści jak i zespoły. Wszyscy wykazali się znajomością niejednokrotnie trudnych tekstów piosenek oraz umiejętnościami wokalnymi. Zwycięzcy wezmą udział w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się w szkole nr 34.

I miejsce - Karolina Czaban z kl. III c za utwór „Friends”
II miejsce - Julia Cholewa z kl. III b za utwór „Set Fire to the Rain”
III miejsce - Ania Zawadzka z kl. III b za utwór „Tears in Heaven”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności i odwagi! >>>fotorelacja<<<

Internetowa gra edukacyjna

"Pierwsza pomoc: BLS/AED"


Aby zagrać w grę, kliknij na znajdujący się poniżej gif
.


Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Współczynnik przeżywalności można byłoby zwiększyć 2-3 krotnie dzięki zastosowaniu tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej (nazywanej popularnie masażem serca i sztucznym oddychaniem). Niestety obecnie pierwszej pomocy udziela się w przypadku 1 na 5 nagłych zatrzymań krążenia. Dlaczego? Podstawowym problemem jest brak wiedzy w społeczeństwie na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.

O tym, że jest to wiedza przydatna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wyobrazić sobie, że w twojej obecności ktoś z najbliższej rodziny doznaje zatrzymania akcji serca. Aby zdobyć niezbędne umiejętności, najlepiej wziąć udział w specjalnym kursie pierwszej pomocy. Nie każdy jednak ma na to czas i możliwości, ponadto wiedza zdobyta w wyniku kursu po jakimś czasie jest zapominana.

Stąd dobrym rozwiązaniem jest nauczenie się zasad pierwszej pomocy dzięki edukacyjnej grze internetowej. Przykładem może być gra „pierwsza pomoc”.
Gra jest oparta na rekomendacjach Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Gracz dzięki serii prostych ćwiczeń może prześledzić krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo ocenić stan poszkodowanego i udzielić mu pierwszej pomocy, wykonując uciśnięcia klatki piersiowej, oddechy ratownicze oraz używając automatycznego defibrylatora (AED).

Dzięki większej wiedzy na temat resuscytacji można byłoby uratować rocznie ok. 100 000 Europejczyków. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy ktoś obok dozna nagłego zatrzymania krążenia. Warto więc zagrać w grę, sprawdzić swoją wiedzę i – w razie potrzeby – poszukać kursu pierwszej pomocy, aby podnieść swoje kwalifikacje.


Dzień Europy − 9 maja

9 maja 1950 r. francuski minister spraw zagranicznych Robert Schuman przedstawił idee, które stały się podstawą utworzenia Unii Europejskiej. Dlatego też 9 maja obchodzimy Dzień Europy.

Dzień Europy obchodzony 9 maja upamiętnia rocznicę tzw. deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Węgla i Stali został podpisany niespełna rok później i wszedł w życie w lipcu 1952 roku.

Plan Schumana był zalążkiem Unii Europejskiej. Na szczycie UE w Mediolanie w 1985 r. postanowiono, że 9 maja obchodzony będzie Dzień Europy.

Imprezy i uroczystości organizowane co roku z tej okazji mają na celu przybliżenie obywatelom wiedzy o instytucjach UE i służą wzajemnemu zbliżeniu narodów wchodzących w skład Unii.


9 maja 2012

Spotkanie z Tomaszem Jasiną

W filii nr 31 MBP im. H. Łopacińskiego w osiedlu Nałkowskich odbyło się kolejne spotkanie, tym razem z panem Tomaszem Jasiną. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: VI c i VI b.
Tomasz Jasina to – komentator sportowy pracujący w lubelskim oddziale TVP i były piłkarz grający na pozycji pomocnika. Jest absolwentem Wydziału Politologii i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Jest wydawcą i prezenterem lokalnego magazynu sportowego, wydawcą transmisji sportowych z regionu, autorem felietonów i programów o tematyce sportowej. ... >>>fotorelacja>>>


8 maja 2012

"Co w trawie piszczy?"

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie zaprasza do udziału w I MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM: CO W TRAWIE PISZCZY?

regulamin konkursu


7 maja 2012

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Tego dnia uczniowie klas: I c i III b gościli w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w osiedlu Nałkowskich. Odbyło się tu spotkanie z panem Grzegorzem Kasdepke, zaprzyjaźnionym z naszą szkołą autorem książek dla dzieci i młodzieży. Pan Kasdepke kilka lat temu był gościem w naszej szkole, a nasi uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w spotkaniach z panem Grzegorzem. .... >>>fotorelacja>>>


3 maja 2012

Święto Narodowe 3 Maja

3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie, doniosłym dziełem myśli polskiego Oświecenia. 
Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za  święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas  zawieszone. Przywrócono je po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Po II wojnie światowej w roku 1946 władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania, a próby manifestacji były tłumione przez milicję. W 1951 roku święto zostało oficjalnie zniesione.
 
Od 1990 roku 3 Maja znów jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce, dniem wolnym od pracy. Od 2007 roku jest również świętem narodowym Litwy. 
 
W szczególnie podniosłej atmosferze odbywają się główne obchody Święta 3 Maja przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Towarzyszą im defilada wojskowa, salwy armatnie, uroczysta odprawa warty, składanie wieńców.

Hołd dziełu wybitnych Polaków oddają przedstawiciele najwyższych władz państwowych, wojskowych, duchowieństwa, reprezentanci korpusu dyplomatycznego, kombatanci, harcerze i tysiące mieszkańców miast i wsi.  
Święto 3 maja jest świętem radosnym. W całej Polsce odbywają się wiosenne imprezy, koncerty, rodzinne majówki.


->Aktualna Konstytucja RP


2 maja 2012

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Skąd kolor biały i czerwony w naszej fladze?

Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Dlatego też na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Polskie barwy narodowe mają jako jedne z nielicznych w świecie pochodzenie heraldyczne. 7 lutego 1831 r. Sejm Królestwa Polskiego podjął specjalną ustawę dotyczącą barw polskiej flagi.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako polskie święto obchodzone jest od 2004 roku. Wprowadzono je na mocy ustawy z 20 lutego 2004. W latach Polski Ludowej właśnie w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.

 


28 kwietnia 2012

1 miejsce naszych uczniów
w konkursie czytelniczym "DZIECI Z BULLERBN"

W dniu 24.04.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 45 odbył się IX Lubelski Konkurs Czytelniczy Klas Trzecich „Moi przyjaciele z Bullerbyn”. Naszą szkolę reprezentowali laureaci Szkolnego Konkursu Wiedzy o Lekturze „Dzieci z Bullerbyn” w składzie: Zuzanna Szaruta z klasy III A, Anna Zawadzka z klasy III B, Jakub Świtkiewicz z klasy III D oraz Piotr Lisiak z klasy III E >>>fotoreportaż>>> 


21 kwietnia 2012

,,Posprzątaj Lublin na wiosnę"

Uczestnikami tegorocznej akcji pt.,,Posprzątaj Lublin na wiosnę" byli uczniowie klas młodszych naszej szkoły. Chęć udziału w sprzątaniu Ziemi 2012r. wyraziły klasy - Ia, Ib, Ic, Id, Ie, IIa, IIb, IIc, IIe, IIIa, IIIc i IIIf. W dniach poprzedzających wyznaczony termin akcji nauczyciele wykonali prace plastyczne na temat ,,O co prosi Ziemia". W dniach 19 i 20 kwietnia wyruszyli wraz z wychowawcami posprzątać teren osiedla Nałkowskich. Uczniowie zaopatrzeni byli w worki i rękawice przygotowane przez Wydział Ochrony Środowiska.
Nad przygotowaniem i przebiegiem akcji Dnia Ziemi w dniach 19-20 kwietnia 2012r. czuwała Hanna Kalisz-Adamek. >>>fotorelacja>>>


20 kwietnia 2012

Kiermasze misyjne

W roku szkolnym 2011/2012 Koło Misyjne przeprowadziło cztery kiermasze. Dwa w parafii, na której terenie znajduje się szkoła i dwa w samej szkole. Wszystkie miały charakter misyjny, albowiem dochód z nich był przeznaczony dla braci z Kamerunu.
Nauczyciele pracujący w szkole systematycznie pomagają finansowo Stefankowi, a dzieci z Koła Misyjnego organizując kiermasze wspierają jego brata, Jovanniego/obaj na zdjęciu poniżej oraz cała rodzinka/. W liście wyraził swoje podziękowanie wszystkim, którzy o nim i bracie pamiętają. >>>więcej zdjęć>>>


17 kwietnia 2012

Warsztaty w klasie 4A

W lutym 2012 roku klasa 4a, wraz z wychowawczynią p. Anitą Huzarek-Gwardjak, została zaproszona do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym pod hasłem: „Anioły i diabły – Zaczarowany Lublin. Festiwal legend Lubelszczyzny”. Tegoroczny projekt i związane z nim warsztaty, (które składają się z 5 spotkań) koncentrować się będą wokół gier planszowych na temat legend lubelskich. Celem zajęć edukacyjnych dla dzieci jest opracowanie gry miejskiej, w oparciu o wcześniej przygotowaną przez nich grę planszową. W marcu odbyły się 2 spotkania, które „przeniosły” uczniów klasy 4a w tajemniczy świat legend: 1 spotkanie - Temat: Świat z legendy "O śnie Leszka Czarnego".

Na pierwszym spotkaniu uczniowie próbowali wyobrazić sobie świat z legendy "O śnie Leszka Czarnego". ....>>>więcej w fotorelacji>>>


Zbieramy podpisy pod listem otwartym
do Władz RP

LIST OTWARTY DO WŁADZ RP

W związku ze zbliżającymi się rozgrywkami UEFA Euro 2012, apelujemy o podjęcie działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim kibicom sportowych zmagań.

Z radością oczekujemy na święto piłki nożnej EURO 2012 i na towarzyszące mu emocje dopingowania ulubionych drużyn. Od wielu miesięcy przygotowujemy się do tego wydarzenia. W programie „Szkoła bez Przemocy” uczymy się i pokazujemy innym, jak bezpiecznie dopingować w czasie sportowych zmagań. Z myślą o meczach rozgrywanych na nowych stadionach została zaprojektowana koszulka promująca kibicowanie fair play. W konkursach wyłoniliśmy oficjalny „Hymn Kibica” VI edycji Programu oraz „Kodeks Fair Play”, czyli zbiór 10 zasad bezpiecznego kibicowania na stadionach. Również w konkursie na scenariusz na Dzień Fair Play z udziałem maskotek UEFA promujemy zasady bezpiecznego zachowania podczas kibicowania sportowcom.

Przeciwdziałanie przemocy może być skuteczne, udowodniliśmy to w programie „Szkoła bez przemocy”. Poprzez akcję zbierania podpisów „Kibicuję Fair Play” chcemy pokazać, jak ważne jest dla nas, aby na trybunach zasiadały całe rodziny, aby czuły się tam bezpiecznie i mogły wspólnie przeżywać sportowe zmagania.

Uczestnicy akcji „Kibicuję Fair Play”


12 kwietnia 2012

Nasi uczniowie grali z razem Motorem Lublin

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole zawodników II-go ligowego Motoru Lublin, podopiecznych trenera Modesta Boguszewskiego. Podczas krótkiego pokazu piłkarze wykazali się wielkimi umiejętnościami technicznymi. Po indywidualnych pokazach zaprosiliśmy gości do wspólnej gry z uczniami naszej szkoły........  >>>fotorelacja>>>2 kwietnia 2012

7 lat od śmierci Jana Pawła II

Pamiętamy Ojcze Święty .....


1 kwietnia 2012

Konkurs na najpiękniejszą palmę roztrzygnięty ...

 

Dobiegł końca konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Komisyjna ocena i prezentacja prac odbyła się 29. 03. 2012. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy IIIa, a wszystkie zrobione w konkursie palmy można było oglądać podczas Mszy Świetej w Niedzielę Palmową. >>>>fotorelacja>>>


27 marca 2012

Nowa strona www świetlicy

Miło nam poinformować, że powstała strona internetowa świetlicy. Rodzice mogą z niej m. in. pobrać kartę zgłoszenia, regulamin, wzór zezwolenia na wyjście dziecka oraz obejrzeć zdjęcia z wydarzeń mających miejsce w świetlicy. Stronę redagują Justyna Michalska i Marta Okuniewska. Zapraszamy!

 >>>strona tutaj>>>


26 marca 2012

Spotkanie z Beatą Ostrowicką


Tego dnia w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łopacińskiego w osiedlu Nałkowskich odbyło się spotkanie uczniów klasy 4a z panią Beatą Ostrowicką.
Beata Ostrowicka to autorka powieści dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 1995 powieścią „Niezwykłe wakacje”. Laureatka kilku nagród, w tym wpis na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena. ..... >>>fotorelacja>>>


22 marca 2012

Światowy Dzień Wody 2012

Światowy Dzień Wody, uchwalony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 1992 i po raz pierwszy obchodzony 22 marca 2003 roku, ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie świeżej wody dla świata oraz na konieczność zrównoważonego gospodarowania jej zasobami. Każdego roku obchody Dnia poświęcone są innemu zagadnieniu związanemu z wodą. W poprzednich latach były to: Woda i kultura (2006), Niedobór wody (2007), Woda a stan sanitarny świata (2008). Wody transgraniczne (2009), Jakość wody (2010), Woda dla miast (2011). W bieżącym roku tematem wiodącym jest  „Znaczenie wody dla produkcji żywności na świecie” , a koordynacją obchodów Dnia zajmuje się FAO – Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.
Celem Światowego Dnia Wody jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ gwałtownego wzrostu populacji świata, industrializacji, zmian klimatycznych, konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych na miejskie systemy wodne. Obchody Dnia mają zainspirować rządy, organizacje, społeczności i poszczególnych ludzi do podejmowania działań służących lepszemu, zrównoważonemu gospodarowaniu zasobami świeżej wody na świecie. >źródło<

 


21 marca 2012

 

Szukamy oznak wiosny- spacer nad rzekę.
 

Relacja uczennic z klasy III A - Wiktorii Kulczyńskiej, Julii Surowiec.

Wszyscy wiemy, że 21marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Wspólnie z naszą panią wychowawczynią postanowiliśmy wiosnę godnie przywitać. Chcąc na dobre pożegnać zimę, cała nasza klasa przygotowała wspólnie ekologiczną Marzannę. Pracę wykonywaliśmy w grupach. Każda grupa miała inne zadanie. Niektórzy uczniowie robili strój, inni ręce, jeszcze inni głowę i włosy. Następnie połączyliśmy wszystkie elementy i powstała przepiękna Marzanna! Po zrobieniu Marzanny Pani Klaudia opowiedziała nam o pierwszym dniu wiosny. Dowiedzieliśmy się, że 21 marca jest równonoc wiosenna - dzień trwa tyle samo godzin co noc. Od tego momentu dni będą coraz dłuższe, a noce krótsze. >>>wiecej w fotorelacji>>>

 


21 marca 2012"Twoje zdanie ma znaczenie"


Dnia 21 marca przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w debacie organizowanej przez Gimnazjum nr 3 „Twoje zdanie ma znaczenie – Samorząd Uczniowski w Twojej Szkole”. Dzięki spotkaniu z przedstawicielami samorządów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych mogliśmy podzielić się pomysłami, porozmawiać o problemach w pracy samorządu. Debata odbywała się w przyjaznej atmosferze a do domów wróciliśmy z głowami pełnymi pomysłów. >>>fotorelacja>>>


20 marca 2012

Kiermasz Teatrów Szkolnych

20 marca w Szkole Podstawowej nr 34 odbył się XVIII Kiermasz Teatrów Szkolnych. Kilkanaście grup teatralnych ze szkół podstawowych i przedszkoli prezentowało swoje dokonania artystyczne. Szczególną uwagę zwracali najmłodsi – ich fantazyjne stroje, barwne scenografie i obycie sceniczne. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V i VI pod opieką p. W. Lameńskiej w przedstawieniu „Kazimierz – naprawdę Wielki”. Zdobyliśmy wyróżnienie!  >>>fotorelacja>>>


'Nim dzwoneczek się odezwie, biegniemy do szkółki...'


Przyszedł czas na przekazanie wiedzy i doświadczenia kolejnym pokoleniom. I to właśnie młode pokolenie z przedszkola nr 66 zawitało u drzwi naszej szkoły podczas Dni Otwartych, przygotowanych przez naszych wspaniałych uczniów oraz nauczycieli. Jedną z głównych atrakcji było przedstawienie zorganizowane przez uczniów klasy IIIB pt. "Król Kazimierz kumem”, które nie obyło się bez gromkich braw i oznak zachwycenia ze strony przedszkolaków. Po miłym wprowadzeniu, nastał czas na zwiedzanie. Największym zainteresowaniem cieszył się basen, biblioteka zachwycała ogromem książek i urokiem tego miejsc a sale lekcyjne przyciągały do siebie swą przytulnością. Nie tylko takie niespodzianki czekały niecierpliwie na nowych pragnących wiedzy uczniów. Przyszedł czas na miejsce ,gdzie w codzienności szkolnej można się trochę odstresować, mianowicie: Świetlica...... >>>więcej w fotorelacji>>>

 


19 marca 2012

Cindarella

19 marca uczniowie klas 5e, 5c i 4a zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i językowe w nowatorskiej wersji bajki „Kopciuszek” wystawionej w języku angielskim. Odbyły się dwa przedstawienia w reżyserii Pań Anity Huzarek-Gwardjak  i Marioli Sobczyk, w których wystąpiły dwie grupy niezwykle zdolnych młodych adeptów sztuki aktorskiej. .....>>>więcej relacji ze spektakli>>>


14 marca 2012

Wycieczka trzecioklasistów na UMCS

 

W dniu 14.03.2012 roku uczniowie klasy III A wraz z wychowawczynią Panią Klaudią Gołoś-Robak, Panią Dyrektor Anną Litwin oraz Panią Agnieszką Barańską pojechali na Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej. Pomysłodawczynią i organizatorką wyjścia była Pani Agnieszka Barańska- mama jednej z uczennic z klasy IIIA. >>>fotorelacja z wycieczki>>>


5 marca 2012

ŚWIĘTO PATRONA

W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy pierwszą rocznicę nadania imienia Króla Kazimierza Wielkiego.  Z tej okazji odbyły się konkursy wiedzy o patronie i okolicznościowe apele .... >>>więcej o imprezach>>>

 

Uczniowie klas I-III również tego dnia świętowali

 


Obchody Dnia Patrona rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego i wprowadzenia sztandaru naszej szkoły. Nadało to podniosły charakter uroczystości. Następnie została przedstawiona uczniom prezentacja multimedialna o życiu i zasługach Króla Kazimierza Wielkiego, przygotowana przez Panią Klaudię Gołoś-Robak i uczniów klasy III a. W dalszym ciągu wystąpili uczniowie klasy III b w przedstawieniu pt.: „Jak Król kumem został” przygotowani przez Panią Annę Król. Całość dopełnił taniec średniowieczny w wykonaniu uczniów klasy IIe do którego muzykę i choreografię opracowały Pani Anna Habarta i Pani Teresa Kubiak. ....... >>>więcej w fotorelacji>>>


Działalność Koła Misyjnego przy SP30

Kolejny rok formacji misyjnej  w naszym Kole, rozpoczęliśmy w radości po beatyfikacji Jana Pawła II, przez Budowanie Mostu Misyjnego z JP II, a filarami tego mostu są:

>>>>więcej o działalności Koła >>>>

 


Zapisy dzieci do klasy pierwszej!

Do 29 lutego 2012 roku prowadzone będą zapisy dzieci do klas pierwszych rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2012/2013. Zapisu należy dokonać w sekretariacie szkoły:

Wymagane jest okazanie aktu urodzenia dziecka oraz dokumentu potwierdzającego miejsce stałego zameldowanie. Spotkanie informacyjne z Rodzicami uczniów rozpoczynających naukę odbędzie się w pierwszej połowie czerwca 2012 r. o czym Dyrekcja Szkoły poinformuje osobnym ogłoszeniem.


21 lutego - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 

”Nauka języka ojczystego a edukacja włączająca” to temat wiodący tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które służyć będą podkreśleniu jego znaczenia dla realizacji prawa każdego człowieka do edukacji, a także zachęceniu poszczególnych krajów do nauczania języków ojczystych oraz promowania edukacji w tych językach. Podstawą edukacji włączającej jest prawo każdego człowieka do wysokiej jakości edukacji, która stanowi nie tylko warunek zaspokojenia podstawowych potrzeb, ale także istotny czynnik wzbogacający życie. Edukacja wspiera każdego człowieka w osiągnięciu pełni jego rozwoju i możliwości, jednak najważniejszym celem wysokiej jakości edukacji włączającej jest przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniom, stanowiącym dziś jeden z największych problemów świata.

75 milionów dzieci pozbawionych dostępu do szkół to w większości mieszkańcy Afryki Subsaharyjskiej oraz Azji Południowej i Zachodniej. 60 procent z nich to dziewczęta z krajów arabskich. Głównymi przyczynami wykluczenia są: bieda, nierówność płci, niepełnosprawność, przynależność do mniejszościowej grupy etnicznej i językowej, wędrowny, nomadyczny tryb życia lub zamieszkanie na terenach odległych od cywilizacji. UNESCO promuje wielojęzyczne podejście do edukacji, oparte na promocji i poszanowaniu języka ojczystego, dostrzegając w nim skuteczne narzędzie walki z wykluczeniami społecznymi i warunek dostępu do wysokiej jakości edukacji.

Języki to także silny instrument ochrony dziedzictwa, zarówno materialnego, jak i niematerialnego. Wszelkie działania podejmowane dla promocji i upowszechniania języków ojczystych służą nie tylko ochronie różnorodności językowej i edukacji w tej dziedzinie, ale także budowaniu świadomości bogactwa różnorodności kulturowej i językowej świata oraz potrzeby solidarności opartej na zrozumieniu, tolerancji i dialogu. >>>żródło<<<

W związku z tym w dniach 27-29 lutego 2012 roku w klasach I – III realizowany był projekt „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” opracowany przez N. Bielak-Łuszczakiewicz i U. Siodłowską. Uczniowie wszystkich klas wykonywali różne zadania, a następnie w czasie podsumowania projektu prezentowali efekty swojej pracy. Uczniowie klas pierwszych układali zagadki do terminów określających rodzaje książek, klasy drugie pisały opowiadania wykorzystując zestawy różnych ortografów, a klasy trzecie wyjaśniały znaczenia związków frazeologicznych. Wszystkie dzieci wykonywały ilustracje do przedstawianych prac. Wszystkie prace zostaną zebrane i oprawione. Powstanie wspólne „dzieło” uczniów klas I III pod tytułem „ Nasz język ojczysty”. .....

 

>>>fotorelacja<<<


20 lutego 2012

Szkolny konkurs recytatorski
im. Chrząszcza ze Szczebrzeszyna

 

20 lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski im. Chrząszcza ze Szczebrzeszyna. Zacny patron zamieszkuje miasto w województwie lubelskim i jak głosi poeta, trudni się brzmieniem w trawie. Uczestnicy konkursu zadali sobie również nie lada trud, aby zaprezentować wyjątkowe wiersze – szeleszczące i szumiące. Czwartoklasiści łamali języki, a jury, czyli p. Zofia Dzięcioł i p. Weronika Lameńska  (organizatorka konkursu), łamały sobie głowy nad wyłonieniem zwycięzcy. Szkolnym Mistrzem Połamanego Języka została Julia Buczek z klasy 4a ......  >>>fotorelacja>>>


11 lutego 2012

Sukces Martynki Hałas z klasy 4d

Martynka Hałas z klasy 4d, przygotowana przez s. Damaris zdobyła 3 miejsce w recytatorskim Konkursie im. Włodzimierza Pietrzaka. >>>fotorelacja<<<

Serdecznie gratulujemy:)


SZKOŁA Z KLASA 2.0

Informacje o działaniach w ramach programu Szkoła z klasą 2.0 są dostępne na blogach uczniowskich:

Zachęcamy do wyrażania swoich opinii dotyczących TIK w naszej szkole na  blogach waszych koleżanek i kolegów.


7 lutego 2012

7 lutego 2012 roku, już po raz dziewiąty na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Organizatorzy obchodów DBI w Polsce zachęcają szkoły, kawiarenki internetowe, domy kultury, świetlice, organizacje pozarządowe, prywatne firmy, media i inne organizacje i instytucje do realizowania szczególnie w lutym 2012 roku inicjatyw związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. W Polsce DBI organizowane jest od 2005 r. przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK), a jego Głównym Partnerem jest Fundacja Orange.

Ideą obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i dorośli aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Mogą to być zajęcia edukacyjne, happeningi, gazetki szkolne, audycje w szkolnych radiowęzłach, kampanie informacyjne, konkursy lub inne formy aktywności, mające na celu zapoznanie dzieci i młodzież z zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie


01-02-2012

Zmarła Wisława Szymborska

-Laureatka Nagrody Nobla-

-ur. 2 lipca 1923 w Prowencie, zm. 1 lutego 2012 w Krakowie-

"Żaden dzień sie nie powtórzy,

nie ma dwóch podobnych nocy,

dwóch tych samych pocałunków,

dwóch jednakich spojrzeń w oczy"FERIE NA SPORTOWO

Zajęcia sportowe w szkole w pierwszym tygodniu ferii zimowych

>>szczegóły<< 


28-01-2012

Wspomnienia z "Białej Szkoły"

Wspomnienia z wyjazdu na Białą Szkołe w oczach wychowawcy ..... >>fotorelacja<<


27-01-2012

Coroczne spotkanie kolędników misyjnych
w Archikatedrze Lubelskiej

17.01. 2012r, kolędnicy misyjni z naszej szkły, wraz z rodzicami i s.Damaris uczestniczyli w spotkaniu kolędników lubelskich w Archikatedrze. Nawet lajkonik krakowski zaszczycił wszystkich swoją obecnością. Poza tym było wiele atrakcji dla małych kolędników. Siostry misjonarki uczyły  piosenek misyjnych, które wspólnie śpiewane były podczas Mszy św. Ksiądz z Afryki opowiadał  piękną polszczyzną o życiu swoich rodaków i pokazywał im różne ciekawe przedmioty ich codziennego użytku. Były jeszcze konkursy, nagrody, tańce i teatrzyk. Najważniejszym  jednak wydarzeniem była koncelebrowana przez biskupa Msza święta. Dzieci misyjne włączyły się czynnie do oprawy liturgii. Nie mogło zabraknąć udziału w niej naszych uczniów. Ksiądz biskup w kazaniu  zachęcił małych misjonarzy do ofiarnej służby na rzecz misji i podziękował im za tegoroczną ,,Kolędę w domu” /dar pieniężny dla rówieśników z Sudanu Południowego/.....>>>więcej>>>

 


25-01-2012

Gratulacje dla Pani Teresy Kubiak

Zakończono głosowanie w konkursie na Belfra Roku. Miło nam poinformować, że w kategorii nauczyciel szkoły podstawowej 3 miejsce zajęła nauczycielka naszej szkoły p. Teresa Kubiak. Więcej o konkursie: >>>tutaj<<< i >>>tutaj<<<


 19-01-2012

PRZEMOC W SZKOLE ?

 

 

Piątego i siódmego grudnia odbyły się w naszej szkole „ZAJĘCIA Z PRZEMOCĄ”!!! Przemoc stała się głównym tematem, który grupa chłopców z klasy 6e rozkładała na przysłowiowe łopatki, dzieliła jak włos na czworo, nie robiąc przy tym wideł z igieł. Jednym słowem dociekali, badali, rozpętała się też niezła burza… mózgów.

W toku lekcyjnego śledztwa ze zdobytych przeróżnymi metodami dowodów wynikało co następuje:

PRZEMOC TO KAŻDE ZACHOWANIE (FORMA DZIAŁANIA), KTÓRE NAS PONIŻA, NARUSZA NASZE PRAWA, POWODUJE CIERPIENIE, BÓL, STRACH.

PRZEMOC PSYCHICHNA – ZASTRASZANIE, DENERWOWANIE, WYŚMIEWANIE, NĘKANIE, PRZEŚLADOWANIE….

PRZEMOC FIZYCZNA – BICIE, ZADAWANIE RAN, BICZOWANIE…”

Powstało pytanie: „KTÓRA PRZEMOC JEST BARDZIEJ BOLESNA, FIZYCZNA CZY PSYCHICZNA?”. W trakcie dyskusji w grupie zdania były bardzo podzielone. Dlatego też chłopcy przeprowadzili sondę z dorosłymi osobami w SP30, która miała pomóc rozwiać wątpliwości – jak się okazało, część grupy zmieniła zdanie. Oto przebieg sondy:

 

(>>>plik do odsłuchania<<<)

 

Potrzeba matką wynalazku… 

Powstał KODEKS zatytułowany: „Jak unikać przemocy w szkole”, czyli postawy i działania dla osób, które dotyka szkolna przemoc lub które ją stosują.

 

KODEKS  „JAK UNIKAC PRZEMOCY W SZKOLE?”

1.        IGNORUJ ZACZEPKI.

2.        POROZMAWIAJ O SYTUACJI –  „O CO CHODZI?”

3.        ZAMIEŃ SYTUACJĘ W ŻART.

4.        POWIEDZ, ŻE NIE AKCEPTUJESZ ZŁYCH ZACHOWAŃ.

5.        PRZYZNAJ, ŻE (agresor) JEST  SILNIEJSZY – DAJ MU SATYSFAKCJĘ.

6.        PRZEPROŚ, GDY ZROBISZ KOMUŚ KRZYWDĘ.

7.        POPROŚ O POMOC OSOBĘ DOROSŁĄ.

 

Następnie wykorzystując technologie komputerowe, oraz zdobytą na zajęciach wiedzę, uczniowie nagrali etiudę filmową pt.: „ A przecież można inaczej…” o przemocy w szkole (według własnego scenariusza). Oto ona (wszelkie podobieństwo osób i zbieżność sytuacji – przypadkowa):

 

>>>pobierz film<<<

 

PRZEMOC TO TRUDNY I NIESTETY OBECNY WŚRÓD NAS TEMAT.

Jeżeli ktoś zamyślił się nad istotą przemocy może skorzystać też z dodatkowych źródeł informacji odwiedzając strony:

 

1. „Bicie jest głupie”/ http://www.biciejestglupie.pl; http://www.youtube.com/watch?v=ZfzebQBhgWE;

2. „Małe jest kruche”/ http://www.pcpr.info/ostroznie_male_jest_kruche;    http://www.youtube.com/watch?v=uqE0KFUMWgk;

3. „Poznaj swoje prawa. Wyjdź z cienia. Pozwól sobie pomóc. Przemoc.”/ http://www.pokrzywdzeni.gov.pl; http://www.youtube.com/watch?v=jWYNYDxy24U .

(przebieg zajęć o przemocy monitorowała p. Aleksandra Krzyżanowska)


19-01-2012

Dzień Babci i Dzień Dziadka w kl. II F

 

Dnia 19 stycznia 2012 roku w klasie II F odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej. Zaprezentowaliśmy piosenki, deklamowaliśmy wiersze a Nasze koleżanki wspaniale tańczyły irlandzkie tańce. Wszystko to dla naszych ukochanych dziadków!
Na koniec wręczyliśmy własnoręcznie zrobione kwiatuszki z życzeniami. I niech nikt nam nie mówi, że nie było warto!

Bo uśmiech babci i dziadka w takich chwilach jest bezcenny! :-) ..... >>>fotoreportaż>>>


Pierwsza pomoc przedlekarska .... Potrafisz?
Sprawdź się :)

Źródło: www.szkolenia-bhp24.pl - szkolenia bhp online


17-01-2012

Ach cóż to był za bal .... klas drugich....

>>>fotorelacja>>>

Przypominamy  o głosowaniu na kandydaturę p. Teresy Kubiak w konkursie na "BELFRA ROKU".  Głosowanie na Belfra Roku jest tylko do 19 stycznia 2012 r. Tutaj aktualny ranking: http://stats.m2a.pl/plebiscyt/wykres/8cd956f230a579eb5f7874652f380847?


17-01-2012

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 - 20 Finał -

 

Już po raz 19 w naszej szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku jak zawsze podczas imprezy czekało na uczniów wiele atrakcji.

Obszerniejsza relacja z finału WOŚP  do obejrzenia na  stronie .....>>>fotorelacji.......>>>


11-01-2012

Konkurs Poezji Religijnej

11 stycznia 2012r. w sali katechetycznej odbył się Szkolny Konkurs Poezji Religijnej o tematyce bożonarodzeniowej. Organizatorem konkursu była s.Damaris – katechetka. Uczniowie, zaprezentowali wiersze pani Krystyny Chojeckiej. Komisji egzaminacyjnej przewodniczyła pani wicedyrektor mgr Anna Litwin.
Pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Bura z klasy Ia i Zuzia Szaruta z IIIa. Drugie Ola Głąb VF i Oliwia Kuzioła z "O"b. Trzecie miejsce Kasia Stępniak VF, Sebastian Szczepański IIIb i Marysia Stasiak Ic. Małgosia Surtel Vc, Hania Kasprzyk Ib i Grzesiu Gazda z IIIb otrzymali wyróżnienie. Konkurs przebiegał w klimacie świątecznej atmosfery. Wszyscy cieszyliśmy się również z obecności rodziców. Serdecznie gratulujemy.  >>>fotorelacja>>>30-12-2011

Kolędnicy Misyjni


Tych , którzy należą do Koła Misyjnego zwykło się nazywać ,, małymi misjonarzami”, ponieważ pomagają w miarę swych możliwości, czasu i sił rówieśnikom z krajów misyjnych. W tym roku pomagali dzieciom - najmłodszego państwa świata - z Sudanu Południowego. W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych , 27 – 29 grudnia 2011, mali misjonarze wyruszyli do mieszkańców parafii Miłosierdzia Bożego, z tzw. ,,Kolędą w Domu”. Najpierw musieli opanować dość długi tekst i kilka kolęd. Następnie przygotować odpowiednie stroje i rekwizyty jak przystało na kolędników. Nie było łatwo, ale z pomocą rodziców wszystko zostało zapięte, na ostatni guzik. Zebrane ofiary zostały wysłane do Centrum Misyjnego w Warszawie. >>>fotorelacja>>>


 

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom
i Pracownikom Administracyjnym
Szkoły Podstawowej nr 30
oraz ich Rodzinom
pragnę złożyć serdeczne życzenia
Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Pomyślności w Nowym 2012 Roku

 

Elżbieta Satowska


22-12-2011

Jasełka

>>>fotorelacja ze szkolnych jasełek <<<


11-12-2011

Rozstrzygnięcie konkursów ogólnopolskich

„Pocztówka do Świętego Mikołaja” i „Ozdoba choinkowa”.


Święta tuż tuż, co można było poczuć w niedzielę 11 grudnia w sali widowiskowej Instytutu - „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie”. Tego dnia odbyła się gala wręczenia dyplomów i nagród w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych: „Pocztówka do Świętego Mikołaja” i „Ozdoba choinkowa”. Dodatkową nagrodą dla laureatów i ich opiekunów artystycznych był występ zespołu „Rewia” z dziecięcego Teatru Muzycznego z Białorusi i Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”- grupa dziecięca, któremu towarzyszyła kapela młodzieżowa. Na scenie było barwnie i wesoło. Były piosenki, tańce ludowe i oczywiście życzenia świąteczne. Laureatów było wielu, ale i prac na konkurs wpłynęło niemało, bo aż 3277 pocztówek i 613 ozdób. Były one piękne, starannie wykonane i pomysłowe. W konkursie „Ozdoba choinkowa” odniosły sukces także uczennice naszej szkoły: Agnieszka Bury z klasy IVa zajęła II miejsce, a Kasia Mikulska z klasy IVd zdobyła wyróżnienie. Opiekunkami dziewczynek są p. Joanna Poniatowska i p. Iwona Drozdowska-Orłowska. >>>więcej>>>

 

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła: Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie została zakwalifikowana do ogólnopolskiego programu „Szkoła z klasą 2.0”. Jesteśmy jedną z 30 szkół przyjętych do Pilotażu 2.0.  „Szkołą z klasą 2.0” to kolejna edycja akcji „Szkoła z klasą” prowadzonej od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. Ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji i rozwijanie ciekawych i zarazem atrakcyjnych dla uczniów sposobów nauczania, przede wszystkim metody projektu edukacyjnego. Program pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł, i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Program realizuje idee zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego, przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i objęty jest honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.  >>>WIĘCEJ O PROJEKCIE W NASZEJ SZKOLE>>>


10-12-2011

10 grudnia - Dzień Praw Człowieka"

Dzień Praw Człowieka ustanowiony został decyzją Zgromadzenia Ogólnego NZ w 1950 roku. 10 grudnia obrano jako datę obchodów ze względu na przypadającą tego dnia rocznicę uchwalenia w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Zapisano w niej najważniejsze prawa przysługujące wszystkim ludziom, niezależnie od płci, rasy, wyznania i korzeni kulturowych: prawo do życia, wolności, bezpieczeństwa osobistego i nauki; prawo wolności myśli, sumienia i wyznania; prawo wolności opinii i jej wyrażania; prawo ubiegania się o azyl i korzystania z niego w razie prześladowania; zakaz zastraszania, torturowania i stosowania niewolnictwa; prawo do życia w godziwych warunkach materialnych. Deklaracja stała się podstawą międzynarodowych dokumentów chroniących prawa człowieka. Wiele krajów włączyło treść jej artykułów do swoich wewnętrznych regulacji prawnych. Część późniejszych umów międzynarodowych, dotyczących praw człowieka, zostało opartych na artykułach Deklaracji.

20 grudnia 1993 roku Zgromadzenie Ogólne NZ zdecydowało o utworzeniu stanowiska Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, którego zadaniem jest czuwanie nad tym, by prawa człowieka były powszechnie respektowane.

Poszanowanie praw człowieka to podstawowy warunek realizacji Milenijnych Celów Rozwoju Narodów Zjednoczonych, przede wszystkim jednak Celu 1, definiującego potrzebę zmniejszenia na świecie obszarów biedy i głodu, a więc odwołującego się do fundamentalnego prawa do poszanowania ludzkiej godnośći. Ochrona praw człowieka to także podstawowy warunek zrównoważonego rozwoju, którego założenia stanowią fundament działań UNESCO we wszystkich obszarach tematycznych, w których Organizacja realizuje swoje programy: edukacji, kultury, nauki oraz informacji i komunikacji. Fundamentalne z punktu widzenia ochrony praw człowieka zagadnienia to: powszechny dostęp do edukacji i do godziwych warunków życia, wyrównanie praw i szans rozwojowych kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji ze względu na odmienność etniczną, kulturową i religijną, jak również z racji choroby, w tym przede wszystkim stygmatyzacji osób cierpiących na HIV /AIDS.


10-12-2011

6 Grudnia - Mikołajki


Zimna Laponia, fabryka zabawek i różnych słodkości należąca do św. Mikołaja, para reniferów, pakujące prezenty nocą przed wielkim dniem oraz mapa na której są zaznaczone miejsca odwiedzin grzecznych dzieciaków. Jednym z tych miejsc była właśnie nasza szkoła. Zgłoszeniem wysłanym do Mikołaja i organizacją całego tego przedsięwzięcia zajął się Szkolny Samorząd Uczniowski. Z powodu braku komina, Mikołaj zmuszony został do bardziej cywilizowanej formy odwiedzin. W czasie zajęć pukał do każdej z klas i wraz ze Śnieżynkami rozdawał grzecznym dzieciom cukierasy. Najlepsi uczniowie dostawali po czekoladowej miniaturce przybyłego gościa. Dodatkowo odważni uczniowie i jak się później okazało nie tylko oni, po zaśpiewaniu piosenki lub opowiedzeniu wierszyka dostąpili zaszczytu wybrania sobie prezentu z torby Mikołaja. Siostra Damaris odważyła się jako pierwsza, zaśpiewała piosenkę i wybrała sobie cudowny prezent. Cały ten dzień zapewne nie tylko w szkole, ale również w Waszych domach zapewnił Wam niezapomnianych wrażeń i cennych podarunków. >>>fotorelacja>>>


6-12-2011

Mikołaj u najmłodszych uczniów SP30

6 grudnia 2011 r. Dzień Świętego Mikołaja. W grupie O „b” już od samego rana każdy z nas był bardzo wesoły i przejęty. Jednak mieliśmy bardzo dużo wątpliwości czy Święty Mikołaj nas odwiedzi?? – bo wiadomo jak dużo jest na świecie dzieci. Czasami ktoś pukał do drzwi naszej sali, jednak gdy otworzyliśmy – bo nikt nie wchodził – to za drzwiami nikogo nie było. W końcu około godziny 11.00 Święty Mikołaj zagościł u nas w grupie O „b”!!!!..... >>>fotorelacja>>>


6-12-2011

„Czesław Miłosz- wirtuoz słowa”
 

Mikołaj w tym roku był wyjątkowo łaskawy. 6 grudnia reprezentanci naszej szkoły zostali laureatami konkursu literacko-plastycznego „Czesław Miłosz- wirtuoz słowa”. Wiersz polskiego noblisty recytował Przemek Gazda z klasy VI b, plakat promujący twórczość poety wykonały dziewczyny z klasy VI d – Dominika Pływacz i Michalina Ostrowska. Uczniowie pracowali pod okiem p. Weroniki Lameńskiej i p. Małgorzaty Strzelec-Matuszkiewicz. Jury doceniło zarówno kunszt aktorki, jak i zdolności plastyczne naszych artystów, zostaliśmy nagrodzeniu w obu dziedzinach! Konkurs odbywał się w Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego, uczestnicy w przerwach podziwiali wystawę nadesłanych prac, a na zakończenie obejrzeli montaż muzyczno-poetycki przygotowany przez uczniów gimnazjum. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. >>>fotorelacja>>>


5-12-2011

Wycieczka klas 4A i 4D do Nowej Dęby

Poddając się już nastrojowi świątecznemu, 5 grudnia uczniowie klasy 4a i 4d pod opieką wychowawczyń: p. Anity Huzarek-Gwardjak i p. Joanna Dębskiej oraz p. Marioli Sobczyk i p. Agnieszki Siedleckiej, pojechali do fabryki ozdób choinkowych w Nowej Dębie. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z etapami powstawania ręcznie malowanych bombek choinkowych. Wszyscy byli pod wrażeniem ogromnego wkładu pracy i precyzji w wykonanie jednej bombki podziwialiśmy piękne ozdoby. Kończąc wizytę w tym uroczym miejscu każdy uczestnik dostał pamiątkową bombkę ze swoim imieniem. W drodze powrotnej korzystając z chwili wolnej od deszczu wstąpiliśmy do pięknego Sandomierza. >>>fotorelacja>>>


28-11-2011

Andrzejki 2011

Dnia 22.11.2011 w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa zorganizowana przed uczniów ze Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Nie zabrakło w tym dniu wróżb i świetnej zabawy. Oprawą muzyczną i dedykacjami – których było mnóstwo – zajmowali bardzo profesjonalnie Aleksander Czajka, Mateusz Krzowski i Ernest Kamiński. >>>więcej>>>


28-11-2011

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Dostawa artykułów żywnościowych dla Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Numer ogłoszenia: 399698  - 2011; data zamieszczenia:  28.11.2011
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – dostawy
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

>>>> tutaj szczegóły przetargu <<<


25-11-2011

W zerówce fajnie jest ... :-)

Dnia 24.11.2011 r dzieci z grupy O „b” prezentowały swoje zdolności aktorskie podczas przedstawienia pt: „Na straganie w dzień targowy”. Przedstawienie zorganizowane zostało dla rodziców i innych członków rodzin. Reżyserię jak i również oprawę muzyczną do przedstawienia opracowała pani wychowawczyni Justyna Iwanicka. Aktorami - rzecz jasna - byli uczniowie. Dzieci wykonały samodzielnie zaproszenia. Na przedstawienie została zaproszona jako gość honorowy Pani wicedyrektor Anna Litwin. Pani wicedyrektor skorzystała z naszego zaproszenia z czego ogromnie wszyscy cieszyliśmy się.

Dnia 25.11.2011 r grupa O „ b” bawiła się z okazji Andrzejek. Andrzejki zorganizowane zostały przez wychowawcę Justynę Iwanicką. W tym dniu nie zabrakło wróżb i świetnej zabawy przy muzyce jak również pysznego poczęstunku zorganizowanego przez rodziców. >>>fotorelacja>>>


OGŁOSZENIE

Opłata za obiady w miesiącu grudniu 2011 r. wynosi 56 zł. Dzieci mogą korzystać z obiadów po okazaniu dowodu wpłaty na konto szkoły 54124015031111001001563525 oraz odebraniu abonamentu od intendentki szkolnej.

Jednocześnie informujemy, że w związku z koniecznością rozliczenia wpłat za obiady z końcem roku kalendarzowego prosimy o niedokonywanie wpłat za miesiąc styczeń w grudniu. Opłatę należy uiścić do 10-01-2012 r. (dotyczy opłat za miesiąc styczeń). Przy opłatach za m-c grudzień proszę kontaktować się z intendentką szkolną w celu wyjaśnienia nadpłat. Będą one zwracane na konto wskazane przez rodziców/opiekunów prawnych lub w kasie szkoły. Nadpłaty z 2011  r. nie mogą przechodzić na rok następny.


17-11-2011

BELFER ROKU


Sumienny, serdeczny, oddany swojej pracy – właśnie takich nauczycieli chce wyróżnić Dziennik Wschodni. Trwa głosowanie w plebiscycie - Belfer Roku 2011.
Do konkursu zgłoszona została nauczycielka z naszej szkoły p. Teresa Kubiak.

 

Możemy oddać głos na panią Kubiak wysyłając z telefonu komórkowego  SMS: PODST.3 pod numer 71466

>>>więcej<<<


17-11-2011

Projekt ZDROWIE

 

 

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Odżywiania w naszej szkole prowadzony był projekt pt.: „Dzień Zdrowej Żywności ”. Projektem objęto wszystkich uczniów w szkole.

Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu kształtujemy umiejętności i postawy sprzyjające rozwijaniu postaw prozdrowotnych. Zachowania te obejmują szeroką skalę problemów. Należą do nich między innymi - sposób odżywiania się – warunki pracy i wypoczynku - higiena - zapobieganie chorobom. Nie wszystkie zachowania prozdrowotne są uwarunkowane kulturowo, trzeba więc umieć wybrać właściwe wzory spośród wielu propozycji a odrzucać niekorzystne...... >>>więcej i fotorelacja z projektu>>>


11-11-2011

11 Listopada

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję w latach 1772-1795, powstaniach narodowych (Listopadowym 1830 i Styczniowym 1863),  zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu  wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski. 


4-11-2011

W świecie bajek ..... :)

 

W piątek, 4 listopada gościliśmy w naszej szkole mnóstwo bajkowych postaci. Stało się tak za sprawą ,,Parady bajek” organizowanej dla uczniów klas pierwszych przez panią Karolinę Grabowską, imprezę dla uczniów klas drugich przygotowała pani Jolanta Szymańska, a dla trzecich pani Helena Bartnik. Każda z klas miała za zadanie zaprezentować wybraną bajkę. Dzieci z dumą eksponowały swoje starannie przygotowane przebrania oraz prace plastyczne. Z dużym zainteresowaniem widzów spotkały się zarówno inscenizacje jak i zagadki tematyczne, muzyczne i rebusy. Na zakończenie każdej części były wspólne pląsy i zabawy. Popisy dzieci podziwiali również licznie zgromadzeni rodzice. Bez ich zaangażowania nie byłoby tak bajecznie i kolorowo. >>>fotorelacja>>>


3-11-2011

JESIENNE NUTKI

W dniu 3 listopada 2011r. Aleksandra Brzyska kl. 6e, Karolina Stachura kl. 6e oraz Dominika Pływacz kl. 6d wzięły udział w etapie WOJEWÓDZKIM KONKURSU PIOSENKI „JESIENNE NUTKI 2011” (uczennice przygotowała do prezentacji pani Aleksandra Krzyżanowska). Konkurs wokalny objęty patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty odbył się w  Domu Kultury „Pod Akacją” ul. B. Chrobrego 18 w Lublinie. Jury w składzie: p. Magdalena Stopa (Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie), Agnieszka Weiner (Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie) oraz Halina Kobylarz (MDK „Pod Akacją” w Lublinie) po uważnym wysłuchaniu 128 wykonań postanowiło przyznać 18 nagród. WYRÓŻNIENIE otrzymała KAROLINA STACHURA, której serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów muzycznych:) >>>więcej>>>


30-10-2011

OLA BRZYSKA

ZAŚPIEWAŁA DLA MAŁYCH PACJENTÓW
DZIECIĘCEGO SZPITALA KLINICZNEGO W LUBLINIE

W niedzielę 30 października 2011 o godz. 14.00 w auli Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie odbył się wyjątkowy koncert, którego inicjatorem był pan Mieczysław Jurecki (Stowarzyszenie Solo Życia, Budka Suflera) oraz pan Artur Borkowski (Kurier Lubelski). Dla małych pacjentów, ich rodziców oraz opiekunów zaśpiewały "Diamenty Lublina 2011" czyli laureaci konkursu promującego uzdolnione wokalnie dzieci i młodzież z lubelskich podstawówek, gimnazjów i liceów. Wśród nich mogliśmy usłyszeć Olę Brzyską – uczennicę Naszej Szkoły. >>>FOTORELACJA>>>


22-10-2011

W muzeum misyjnym

Na terenie Archidiecezji Lubelskiej znajduje się 5 Muzeów Misyjnych. 22 października 2011r. chętne dzieci z Koła Misyjnego, odwiedziły z siostrą Damaris, Dom Misyjny Siostr Misjonarek Afryki, na ulicy Chodkiewicza 9. Osobiście mogły poznać bliżej kulturę i warunki życia dzieci afrykańskich. Siostra Cecylia, która wiele lat pracowała na misjach opowiadała bardzo ciekawe historie z pracy misyjnej. Mali misjonarze doczekali się gry na instrumentach zrobionych przez ich rówieśników i mogli osobiście poprzebierać się w ich stroje. Była też możliwość zakupu misyjnych pamiątek.

Wszystkich, którzy chcieliby pojechać z nami w przyszłym roku szkolnym, zapraszamy. >>>fotorelacja>>>


15-10-2011

ŚLUBUJEMY ....

Ślubujemy zabrzmiało w naszej szkole 15 października 2011 r. Uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali wstąpienie w szeregi szkolnej rodziny. Z dużym przejęciem obiecali "być dobrymi i uczciwymi, dbać o dobre imię szkoły, przyrzekali szanować nauczycieli i rodziców a nade wszystko ukochać swoją ojczyznę". Po złożeniu przyrzeczenia, zostali pasowani na uczniów przez dyrektor Annę Litwin oraz swoje wychowawczynie. ....... >>>FOTORELACJA>>>


14 października


Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, 
niech szkoła w dom się wspólny zmienia! 
Praca wychowawcy to praca niełatwa 
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. 
Kocha ona figle i chętnie się czubi, 
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. 
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, 
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, 
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie, 
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.

 

............... uczniowie SP30 Lublin

14 października to tradycyjnie w Polsce dzień upamiętniający Komisję Edukacji Narodowej. W naszej szkole z tej okazji w sali gimnastycznejw tym dniu odbył się uroczysty apel połączony z konkursem dla uczniów klas 4-6 dotyczącym znajomości "swojej szkoły".

 >>>fotorelacja z uroczystej akademii klas 4-6>>>

 

>>>>fotorelacja z uroczystej akademii klas 1-3>>>


7-10-2011

Najmłodsi uczniowie w naszej szkole

 

najmlodsinajmlodsi0

W roku szkolnym 2011/2012 naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 159 uczniów. W dwóch oddziałach przedszkolnych uczy się 34 dzieci.

Najmłodsi uczniowie są od 1 września pod troskliwą opieką Pań wychowawczyń ...>>>więcej<<<

05-10-2011

5 października: Światowy Dzień Nauczyciela

Światowy Dzień Nauczyciela proklamowano, aby uhonorować przedstawicieli tego zawodu i podkreślić rolę, jaką odgrywają w podnoszeniu jakości kształcenia na wszystkich jego poziomach.

Data 5 października związana jest z przyjęciem w 1966 roku przez Specjalną Konferencję Międzyrządową Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela.

Tegoroczny Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest pod hasłem równości płci, zarówno w odniesieniu do grupy zawodowej nauczycieli, jak i do promowania równego statusu w procesie nauczania.


4-10-2011

Wycieczka klasy 3a do Warszawy

 

We wtorek, 4 października 2011r. uczniowie klasy 3a pod opieką wychowawczyni pani Klaudii Gołoś-Robak i pani Anny Litwin wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było poznanie wybranych zabytków stolicy przewidzianych w programie nauczania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wjazdu na 30-te piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Następnie udaliśmy się na Plac Zamkowy i Stare Miasto. Uczniowie poznawali architekturę zamku, kościołów i kamieniczek oraz historię powojennej odbudowy stolicy. >>>fotorelacja>>>


02-10-2011

Srebrny medal dziewcząt
w biegach przełajowych


Już po raz kolejny dziewczęta z naszej szkoły przygotowywane przez p. Małgorzatę Zielińską uplasowały się na podium w zawodach lekkoatletycznych. W tym roku zajęły bardzo dobre 2 miejsce, tuż za zawodniczkami z SP 4.

Naszą szkołę reprezentowały: Ostrowska Michalina, Góźdź Ada, Pływacz Dominika, Bastrowska Olga, Owczarzak Paulina, Mirosław Patrycja, Wośko Barbara, Kowalczyk Weronika, Brzyska Aleksandra, Adamczyk Agata, Jakubczyk Klaudia.  >>>fotorelacja<<<

Serdecznie gratulujemy:)


04-10-2011

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

 

W dniu 4.10.2011 Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą w tym roku dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy bawili się wyśmienicie i mało kto podpierał ściany tego dnia. Kiedy nasz niezastąpiony dj pan Wojciech Pojęta zagrał „Kaczuchy” tańczyla cała sala. Zabawy w tym dniu było co niemiara:) >>>fotorelacja<<<


02-10-2011

Ola Brzyska pomaga zwierzętom
 

 

W niedzielę 2 października Ola Brzyska zaśpiewała podczas Ogólnopolskiego Festiwalu "Ludzie Zwierzętom (NIE)Milcz - Reaguj" Lublin 2011. W programie Festiwalu były także występy artystyczne wokalne, taneczne, sportowe, atrakcje plastyczne dla dzieci i wiele innych. Gościem specjalnym był Krzysztof Cugowski. >>>fotorelacja<<<


30-09-2011

Ola Brzyska - "Diamenty Gala Finałowa"


 

 

30 września 2011r. w auli kongresowej Akademii Medycznej odbyła się Gala Diamentów Lublina, wśród których znajduje się nasza uczennica Aleksandra Brzyska. Podczas 2,5 godzinnego koncertu wysłuchaliśmy 18 interpretacji polskich piosenek w wykonaniu młodych artystów - każde perfekcyjne i czarujące. Podczas Gali wręczony został Superdiament oraz nagroda specjalna. >>>fotorelacja<<<


29-09-2011

WYBORY DO SZKOLNEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 28.09.2011 odbyły się w pełni demokratyczne wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Wybory przeprowadziła komisja wyborcza w składzie: Weronika Boreczek klasa 6a, Przemysław Gazda klasa 6b, Zuzanna Smaga klasa 6c, Patryk Kałużny klasa 6e. Głosowanie było tajne, karty wyborcze oznaczone pieczątką S.S.U głosujący wrzucali do specjalnie przygotowanej urny. Głosujący oddawali swój głos na jednego spośród 15 kandydatów.

Wyniki wyborów do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie:
 

L.p

KANDYDAT

ILOŚĆ GŁOSÓW

1.

Paulina Sprawka

64

2.

Mateusz Krzowski

44

3.

Patryk Suszek

44

4.

Julia Buglińska

39

5.

Julia Wójcik

29

6.

Ernest Kamiński

26

7.

Wiktoria Kiprowska

25

8.

Dorota Kołkowicz

23

9.

Aleksander Czajka

16

10.

Aleksandra Mitura

12

 Głosy pozostałych kandydatów:

L.p

Kandydat

Ilość głosów

1.

Kinga Majewska

10

2.

Martyna Zarajczyk

10

3.

Kinga Skrobiranda

5

4.

Julia Pawlak

2

5.

Paulina Skrobiranda

2

 Wszystkim serdecznie gratulujemy, życząc samych sukcesów w pracy samorządowej.

>>>FOTORELACJA<<<


KURSY NAUKI PŁYWANIA !!!

UKS "TRZYDZIESTKA" organizuje kurs nauki pływania.

Zajęcia odbywają się w soboty o godz. 1015 i 1115 w dniach: 24 września, 1, 8, 15, 22, 29 października oraz 5, 12, 19, 26 listopada 2011 r.

 • Zajęcia prowadzone są przez wysokokwalifikowaną kadrę instruktorską.

 • Czas trwania kursu: 10 godzin

 • Przystępna cena: 150 zł.

 • Możliwość uczestnictwa dzieci 6-letnich

Informacje pod numerami telefonów: 502597844, 887502755


22-09-2011

 

"Europejski Dzień bez Samochodu"

Już po raz kolejny, jak każdego roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. W. Pojęty i p. E. Raczyńskiego wzięli udział w rajdzie rowerowym na happening zorganizowany na Placu Litewskim w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Europejski Dzień Bez Samochodu, obchodzony jest każdego roku 22 września. To dzień międzynarodowej kampanii, podczas której centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazania ludziom, że życie w mieście bez samochodu jest o wiele przyjemniejsze. W Polsce Dzień Bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku pod patronatem Ministerstwa Środowiska. W ubiegłym roku udział w kampanii wzięły 84 polskie miasta.

 >>>fotorelacja z rajdu>>>


7-09-2011

 

"SZKOŁA RÓWNYCH SZANS"

Projekt finansowany
z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Informujemy, że w dniu 6 września br. rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Szkoła równych szans”. Komplet dokumentów, które  należy uzupełnić znajduje się na stronie projektu w zakładce „Rekrutacja”. Dokumenty będą również dostępne na spotkaniach informacyjnych, u wychowawców klas podczas zebrań z rodzicami oraz w sekretariatach szkół. Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły w terminie do 14 września br.


1-09-2011

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w obiektywie ...

 

>>>fotorelacja<<<


31-08-2011

OGŁOSZENIE

(dotyczy osób uzyskujących miesięczny dochód na członka rodziny nie przekraczający 351 zł netto)

Informujemy, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc materialną (dofinansowanie do podręczników dla uczniów klas 1–3 oraz stypendium szkolne lub zasiłek szkolny dla klas 1–6).

 Obowiązuje  poniższa procedura:

 • pobranie wniosku z pokoju 204.
 • dołączenie do czytelnie wypełnionego wniosku następujących , adekwatnych do sytuacji dokumentów:
 • kopia dowodu osobistego wnioskodawcy
 • zaświadczenia o dochodzie wszystkich pełnoletnich członków rodziny
 • zaświadczenie o statusie osoby bezrobotnej
 • zaświadczenie o posiadanym dochodzie z działalności gospodarczej
 • zaświadczenie o posiadanym gospodarstwie rolnym
 • zaświadczenie o pobieraniu świadczeń socjalnych (rodzinne, opiekuńcze, alimentacyjne) – MOPR ul. Zemborzycka
 • zaświadczenie o pobieraniu świadczeń z pomocy społecznej – filie MOPR
 • zaświadczenie o niepobieraniu w/w  świadczeń
 • decyzja o przyznanym dodatku mieszkaniowym lub oświadczenie o jego niepobieraniu

Dokumenty dotyczą dochodu uzyskanego w miesiącu sierpniu 2011

 • O refundację zakupu podręczników szkolnych mogą ubiegać się również osoby, których średnia dochodu nieznacznie przekracza wymaganą kwotę. Dotyczy to rodzin wielodzietnych lub takich, w których wystąpiły przejściowe problemy finansowe, poważna choroba lub inne zdarzenia losowe, które pogarszają sytuację materialną rodziny.

UWAGA!

 • Wnioski dotyczące dofinansowania do podręczników szkolnych w kl. 1–3 należy składać do dnia 5.09.2011

 • Wnioski dotyczące stypendium i zasiłku szkolnego należy składać do dnia 15.09. 2011.

 Rządowy program pomocy uczniom w 2011 r. - „Wyprawka szkolna" link:

http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2337%3Arzdowy-program-pomocy-uczniom-w-2011-r-wyprawka-szkolnaq&catid=37%3Afinanse-na-edukacj-pomoc-materialna&Itemid=69

Więcej informacji można uzyskać u pedagoga szkolnego w godz. 8:00 – 14:00


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012

1 września 2011 r.

 • godz. 900 - Msza Święta w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy Świętej w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 30 odbędą się spotkania uczniów z Dyrekcją Szkoły, Wychowawcami i Nauczycielami wg harmonogramu:

 • godz. 1000 - klasy 4 - 6;

 • godz. 1100 - klasy 2 - 3;

 • godz. 1200 - klasy "0" - 1;


 

>>> Klasy 1-3 (PDF) <<<

 

>>> Klasy 4-6 (PDF) <<<
 

(listę podręczników zaktualizowano 18 sierpnia 2011)


Lato, Lato, Lato czeka ...............

 

Nareszcie WAKACJE !!!!!