Szkoła z klasą 2.0

FESTIWAL2,0

Festiwalu 2.0 w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Szkolny Festiwal 2.0 czyli Festiwal Projektów realizowanych w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbył się 6 czerwca 2012 r. o godz. 11.20 wżej sali gimnastycznej wyposażonej na stałe w podwieszany projektor i duży ekran, sprzęt nagłaśniający. Wszystkie te elementy zostały wykorzystane w pełni przez uczniów podczas festiwalu. Dodatkowo akustyka w sali jest dobra, dlatego jest ona wykorzystywana na tego typu uroczystości szkolne.
Festiwal został włączony do harmonogramu uroczystości szkolnych i stał się ważnym elementem życia naszej szkoły. Odbiorcami Festiwalu 2.0 byli przedstawiciele władz naszego miasta i lubelskich instytucji oświatowych, rodzice, uczniowie.
Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu 2.0 przez panią dyrektor Elżbietę Satowską nastąpiło po zaśpiewaniu utworu wokalno – instrumentalnego, który jest hymnem szkoły, przez zespół muzyczny „Trzydziestkowe Nutki” pt. „W murach wrotkowskich”. Słowa hymnu szkolnego pojawiły się na dużym ekranie, wszyscy mogli je śledzić słuchając śpiewu. Pani dyrektor powitała zgromadzonych i zaprosiła do obejrzenia efektów pracy sześciu zespołów uczniowskich, którzy podą nauczycieli w roku szkolnym 2011/2012 zrealizowali wszystkie
zadania przewidziane w projekcie międzyprzedmiotowym „Szlakiem legend i zabytków Lublina”:

• Najpopularniejsze legendy lubelskie – Anita Huzarek – Gwardjak, Iwona Drozdowska – Orłowska z uczniami klasy 4a.
  • Herb miasta Lublin, „Koziołek nie tylko w herbie” – Magdalena Stafińska, Wojciech Pojęta z uczniami klasy 6b.
  • Postać patrona szkoły: „Kazimierz naprawdę Wielki” – Weronika Lameńska zklasy 5e, 5f, 6b.
  • Szlakiem Kazimierza Wielkiego – Barbara Kosmala, Joanna Poniatowska z uczniami klasy 6a, 6b, 6d.
  • Pomniki przyrody w Lublinie – Joanna Dębska z uczniami klasy 4d.
  • Kompozytorzy pochodzący z Lublina, współczesne zespoły muzyczne z– Aleksandra Krzyżanowska z uczniami klasy 6d, 6e.

Wszystkie prezentacje były gruntownie, solidnie przygotowane, nie było problemów technicznych z pokazem, z obsługą sprzętu komputerowego: laptop, projektor, prezenter multimedialny, sprzęt nagłaśniający w tym ibezprzewodowe, programy i aplikacje komputerowe. Uczniowie doskonale sobie poradzili z publiczną prezentacją i omówieniem projektów. Wszyscy liderzy prezentujący efekty pracy swoich grup zostali nagrodzeni brawami.
Z wielkim entuzjazmem wszyscy przyjęli film z wycieczka po Lublinie: „Poszukiwanie muzyków Koziego Grodu iktórych patronami są muzycy Lubelszczyzny”, przygotowany przez zespół uczniowski pod opieką pani Aleksandry Krzyżanowskiej.
W przerwach między prezentacjami poszczególnych zespołów uczniowie wysłuchali piosenek w wykonaniu lubelskich zespołów: „Budka Suflera”, „Bajm”, „Bracia”, „Lubelska Federacja Bardów” a zaproszeni goście i gospodarze klas otrzymali foldery wykonane przez poszczególne zespoły: folder reklamujący najpopularniejsze lubelskie legendy i folder dotyczący współczesnych zespołów muzycznych z Lublina.
Na zakończenie Festiwalu 2.0 zespół solistek z naszej szkoły, pod nazwą M-KOD przygotowywany przez panią Aleksandrę Krzyżanowską zaśpiewał piosenkę „W Lublinie dziś szukam Cię”. Publiczność nagrodziła zespół wielkimi brawami.

Strona główna | O PROJEKCIE | KODEKS 2.0 | ZADANIA | BLOGI | PRZYJAZNE STRONY | PLIKI | GALERIA | FESTIWAL2,0 | Mapa witryny