Szkoła Odkrywców Talentów

Szkolny Festiwal Talentów

„Wyzwanie to rola trudna. Zagranie wielkiej roli to raczej szansa.
To dar, móc zagrać rolę, w której talent ma szansę się objawić.”

Al Pacino

Dnia 15 maja 2013 r. uczniowie naszej szkoły mieli szansę zagrania swojej wielkiej roli, w której talent miał możliwość się objawić. Tego dnia odbył się „Szkolny Festiwal Talentów” dla uczniów klas IV -VI.
Inicjatorkami Dnia Talentów w naszej szkole była pani dyrektor Elżbieta Satowska i pani Joanna Poniatowska. Autorem scenopisu uroczystości był Patryk Suszek. Profesjonalnymi konferansjerami byli uczniowie klasy szóstej: Patryk Suszek iMichałowska, komunikatywni i odznaczający się wysoką kulturą osobistą. To dzięki zaangażowaniu osób prowadzących i wczuciu się w klimat panujący podczas indywidualnych prezentacji uczestników, festiwal przebiegał sprawnie izśniejszymi ustaleniami.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Satowska, która powitała wszystkich artystów: solistów i zespoły a także liczną publiczność.
Szkolny Festiwal Talentów składał się z trzech części. Najpierw, przez dwie godziny, uczniowie klas czwartych w przyjaznej atmosferze zaprezentowali jury oraz publiczności swoje umiejętności plastyczne, wokalne, aktorskie i taneczne.
Kolejne dwie godziny zarezerwowane były dla uczniów klas szóstych, którzy poza występami wokalnymi i cyrkowymi przedstawili taniec nowoczesny.
W klasach piątych oprócz śpiewu mogliśmy podziwiać taniec, gimnastykę artystyczną i popisy sportowe (żonglerkę).
Na prezentację młodzi artyści mieli trzy minuty. Bezpośrednio po występie był on omówiony przez komisję konkursową w składzie: pani Weronika Lameńska, pani Aleksandra Krzyżanowska i Lilla Tymczak.
Po zakończeniu każdej z trzech części konkursu: klas czwartych, piątych ióstych, „dorosłe” Jury po naradzie z „młodszym” Jury w skład, którego wchodzili przedstawiciele wszystkich klas, dokonywało oceny prezentowanych występów, wyłaniając laureatów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkową tarczę zszkoły a laureaci nagrody.

Wyniki Szkolnego Festiwalu Talentów

W klasach czwartych:

I miejsce – Karolina Czaban
II miejsce – Anna Zawadzka i Klaudia Wójtowicz
III miejsce – Justyna Frączek

W klasach piątych:

I miejsce – Julia Białkowska i Agnieszka Bury
I miejsce – Magda Wadowska
II miejsce – Magda Gierała i Zofia Parol
II miejsce – Jakub Korkosz
III miejsce – Katarzyna Mikulska

W klasach szóstych:

I miejsce – Ada Kosmala
II miejsce – Ernest Tymczyszyn
III miejsce – Kacper Grzegorczyk i Filip Kamiński

Wszystkich artystom gratulujemy występów.