KONKURS PLASTYCZNY „LEGENDA O CZARCIEJ ŁAPIE”

Kilka godzin jurorzy wybierali najlepsze prace plastyczne dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół podstawowych, które wzięły udział w konkursie "Legenda o czarciej łapie" organizowanym przez "Wyborczą". Naszym celem było zachęcenie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do zainteresowania się legendami związanymi z Lublinem. Na łamach "Wyborczej" staraliśmy się też rozwikłać zagadkę śladu wypalonego na blacie stołu pochodzącego z czasów, gdy w Lublinie działał Trybunał Koronny, analizowaliśmy różne wersje opowieści, a w końcu o pomoc poprosiliśmy specjalistów z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz eksperta z zakresu pożarnictwa.
W regulaminowym terminie wpłynęło aż 731 prac plastycznych, które miały obrazować najpopularniejszą lubelską legendę. Większość z nich wykonana była techniką malarską, choć zdarzały się wyklejanki, wycinanki, a nawet odlewy w gipsie.
Jury w składzie: Kacper Sulowski, dziennikarz "Wyborczej", Magdalena Sobczuk ze SKOK-u Chmielewskiego, Elżbieta Jachacz z Muzeum Lubelskiego oraz Krzysztof Wereński, nauczyciel z Zespołu Szkół Plastycznych im. Norwida w Lublinie, oceniało pracę w trzech kategoriach:
Autorzy najlepszych prac w każdej z kategorii otrzymają rowery. Jurorzy przyznali także 15 równorzędnych wyróżnień w postaci m.in. zabawek edukacyjnych i 50 dyplomów "Wyborczej". Dodatkowa dobra wiadomość: Muzeum Lubelskie zdecydowało się ufundować cztery nagrody. Są to "Urodziny na Zamku". Laureat będzie mógł zaprosić znajomych (np. swoją klasę) do Muzeum Lubelskiego, gdzie pracownicy placówki zorganizują dzieciom czas. I jeszcze jedna ważna informacja: wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni zabawkami czy dyplomami "Wyborczej" mogą liczyć na upominki od prezydenta Lublina. 22 najlepsze prace zawisną na wystawie w Muzeum Lubelskim.
Wernisaż połączony z oficjalnym wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbył się 12 czerwca.

DSC_0255 DSC_0257 DSC_0258 DSC_0260 DSC_0262 DSC_0263 DSC_0264 DSC_0265 DSC_0267 DSC_0270 DSC_0271 DSC_0274 DSC_0277 DSC_0279 DSC_0280 free jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1