Dnia 11 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbyło się spotkanie z panem Michałem Wolnym i 54 uczniami klas V – VI naszej szkoły.
Pan Michał Wolny reprezentuje Towarzystwo dla Natury i Człowieka – praktyczna edukacja rowerowa na ulicach Miasta Lublina.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Rowerowa szkoła”. Jest to zintegrowany program edukacyjny na rzecz promocji komunikacji rowerowej oraz kształtowania proekologicznych zachowań komunikacyjnych wśród dzieci i młodzieży w miastach.
W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się o wielu przepisach związanych z jazdą na rowerze. Pan bardzo ciekawie opowiadał o zasadach jazdy rowerem po ulicy. Przypomniał i uświadomił dzieciom, że przepisy ruchu drogowego muszą być przestrzegane ze względu na własne ich bezpieczeństwo, jak i innych użytkowników drogi. Dzieci poznały także nowe słownictwo np. kontra ruch, pas Bus, masa krytyczna itp.
Dowiedziały się także jak najlepiej zabezpieczyć rower przed kradzieżą, oraz otrzymały wiele innych praktycznych wskazówek dotyczących edukacji rowerowej.
Na podsumowanie zajęć odbył się konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego, oczywiście z nagrodami. Najlepiej odpowiadający uczniowie otrzymali najnowszą kłódkę zabezpieczającą rower przed kradzieżą – nagroda za I miejsce, latarka do roweru – II miejsce, światło do roweru – III miejsce. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali książki i płyty z materiałami edukacyjnymi.
Zajęcia były przydatne, ciekawe i bardzo się uczniom podobały.
Spotkanie dzieci zorganizowali nauczyciele Ewa Drewniak, Tadeusz Szydłowski.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 free jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1