W dniu 04.06.2016 r. (sobota) odbył się finał Kampanii ‘Rowerowy Maj” w której szkoła nasza brała udział.
O godz. 17.00 na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur przy Al. Racławickich odbyło się wręczenie głównych nagród i dyplomów dla zwycięskich szkół. Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie im. Króla Kazimierza Wielkiego zdobyła III miejsce w Lublinie. Jako szkoła mieliśmy w maju w Lublinie najwięcej przyjazdów rowerem, na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.
Końcowe wyniki obliczane były systemem ilość przyjazdów podzielone na ilość uczniów w szkole.
W nagrodę szkoła otrzymała parking rowerowy, który ma być wkrótce przez organizatorów zamontowany przed szkołą. (Przypomnę, że w ubiegłym roku otrzymaliśmy także w nagrodę parking rowerowy za zdobycie II miejsca w Polsce w kampanii „Rowerowa szkoła”).
Tegoroczną nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Lublin i w obecności delegacji niemieckiego miasta Munster (miasto partnerskie Lublina) na czele z Burmistrzem tego miasta odebrała dyrektor Elżbieta Satowska i koordynator kampanii „Rowerowy Maj” w naszej szkole Ewa Drewniak.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie w kampanię „Rowerowy Maj”.
Podsumowanie i ogłoszenie wyników współzawodnictwa w naszej szkole odbędzie się po otrzymaniu przez szkołę wyników i nagród od organizatorów kampanii w Lublinie.

Ewa Drewniak

14 25 31 46 52 free jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1