FOTORELACJA
z obchodów 150 lecia istnienia Szkoły Podstawowej we Wrotkowie

>>> więcej <<<

 

 

KOLEJNY SPEKTAKULARNY SUKCES PLASTYCZNY UCZNIÓW PANI KATARZYNY STANUCH

MAMY DWÓCH LAUREATÓW: WIKTORIA JANUSZ z klasy 5d i MATEUSZ KARCZMARZ z klasy 5b
Zdobyli II i III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim "Nad brzegami Wisły" zorganizowanym przez Wawerskie Centrum Kultury w Warszawie
Na konkurs wpłynęło 282 prace z terenu całej Polski. Swoje prace nadesłali również uczniowie polskiej szkoły z Irlandii. Jurorzy Magdalena Bielecka, Aleksandra Tarkowska i Andrzej Nowacki nagrodzili 36 osób.
Laureaci otrzymali profesjonalne materiały plastyczne oraz albumy Yanna Arthusa Bertranda „Konie”.
Sala widowiskowa Filii Zastów zamieniła się w niezwykłą galerię, gdzie było słychać szum wody i śpiew ptaków oraz podziwiać nagrodzone prace.
Zarówno Pani jak i uczniom GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!

>>>więcej>>>

13.05.2017

Klasy 4 a i 4 d 26 kwietnia wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

Grafik był bardzo napięty: zwiedzanie Belwederu, Kancelarii Premiera, Stadionu Narodowego i Makiety City. Na szczeście udało się obejrzeć wszystkie zaplanowane atrakcje, a nawet zjeść obiad w wyjątkowej restauracji w wieży. Wyśmienitych humorów nie popsuła nawet deszczowa pogoda! A jeśli chcielibyście zobaczyć to, co nasi czwartoklasiści - zapraszamy do fotogalerii.

13.05.2017

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH ARTYSTYCZNYCH

Na 17 Ogólnopolski Konkurs Rękodzieła Artystycznego „Igiełka” - Zamość 2017 zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu wpłynęło 93 prac z 15 placówek z terenu całej Polski. Miło nam przekazać wiadomość, że wśród nagrodzonych prac, były te, wykonane przez uczniów naszej szkoły. I tak:
I miejsce zdobyła Monika Matyjaszczyk z klasy 4c - (opiekun p. Mariola Płecha).
III miejsce zajęła Iga Krzowska z klasy 6f – (opiekun p. Iwona Drozdowska-Orłowska).
Wyróżnienie zaś zdobył Szymon Wilk z klasy 6b, którego nauczycielką jest p. Joanna Poniatowska.
I jeszcze wiadomość z ostatniej chwili: w finale XX Ogólnopolskiego i XIII Międzynarodowego Konkursu "Igłą Malowane" zorganizowanego przez Zespół Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wlkp. znalazła się uczennica naszej szkoły – Iga Krzowska z 6f. Zajęła II miejsce w tym konkursie za piękną pracę pt. „Słoneczniki” wykonaną techniką haftu matematycznego. Nad Igą opiekę sprawowała nauczycielka zajęć technicznych p. Iwona Drozdowska-Orłowska.
Serdecznie gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielkom!

13.05.2017

Warsztaty – pt: „Kukiełki Supełki"

Dnia 9.05.2014 w ramach współpracy naszej biblioteki szkolnej z Biblioteką Miejską, odbyły się warsztaty – pt: „Kukiełki Supełki „ w których uczestniczyli uczniowie klasy II g. Zajęcia prowadziła grupa emerytek pod nazwą „Super Babcie i Super Dziadkowie”, działająca przy Wojewódzkim Domu Kultury w ramach projektu ” Warsztaty Kultury- Poznajemy tajemnice Lublina”.
Dzieci wykonały pod czujnym okiem instruktorek – „Super Babć” koziołki z różnych materiałów. Co miało również na celu zainspirować je, do wykonywania w przyszłości różnych własnoręcznie zrobionych, ozdobionych i uszytych zabawek, maskotek i pacynek. Panie podczas wykonywanej pracy, ciekawie opowiadały dzieciom legendy lubelskie, w ramach obchodów 700 –lecia Lublina.
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Osiedlowej, do której zaprosiła nas je p. Izabela Osińska. >>>więcej>>>

12.05.2017

Laureaci i wyróżnieni w ogólnopolskim konkursie polonistycznym

W marcu wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przeprowadzono ogólnopolskie konkursy przedmiotowe Galileo przygotowane przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie SP nr 30 uplasowali się na bardzo wysokich miejscach. Laureatkami zostały Hanna Kasprzyk i Julia Ferenc z klas szóstych. Według statystyki CES w konkursie tym brało udział 750 uczestników z całej Polski.
Uczniowie przygotowywani przez Weronikę Lameńską:
Ferenc Julia (kl. 6)- laureat ,
Bączkowski Kacper (kl. 4)- wyróżnienie,
Chudzik Lena (kl. 4)- wyróżnienie,
Tudrujek Paweł (kl. 4)- wyróżnienie
Kliczka Dawid (kl. 6)- wyróżnienie,
Kusiak Wiktoria (kl. 6)- wyróżnienie

Uczniowie przygotowywani przez Stellę Korszlę:
Kasprzyk Hanna (kl. 6)- laureat,
Stasak Maria (kl. 6)- wyróżnienie,
Romanek Otylia(kl. 6)- wyróżnienie.

9.05.2017

Żołnierz świętujący Dzień 3 Maja

Dnia 27.04.17r., gościliśmy w naszej świetlicy szkolnej Żołnierzy z jednostki Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część Polska) w Lublinie. Pani Marlena Sobieszczańska we współpracy z panią Justyną Michalską i panią Małgorzatą Strzelec - Matuszkiewicz zorganizowały spotkanie tak, by celem wizyty było szerzenie wartości patriotycznych oraz przybliżenie dzieciom zawodu wojskowego. Z okazji Dnia 3 Maja żołnierze przybyli w mundurach galowych i przygotowali prezentację na temat obchodów uroczystości związanych ze Świętem Uchwalenia Konstytucji. >>>więcej>>>

8.05.2017

5 maja odbyły się Mistrzostwa klas I-III w szachach. Łącznie zagrało 54 dzieci w tym 26 dziewczynek.

Bezkonkurencyjne wśród dziewczynek okazały się:
1. Zuzanna Dzierżak
2. Aleksandra Maj
3. Roksana Szymańska

Wśród chłopców:
1. Konrad Kurczuk
2. Artur Kincel i Filip Domański
3. Mikołaj Dudziak

Zawody przygotowali i sędziowali: Aleksandra Kliszcz, Agata Pizoń i Marcin Detiuk. Gratulujemy wszystkim startującym sportowej postawy i zapraszamy na kolejne turnieje niebawem. >>>fotorelacja>>>

6.05.2017

Zajęcia z twórcą ludowym w dniu 10 kwietnia 2017 r.: Technika pisania jajek.


„Akademia Sztuki Ludowej” to całoroczny cykl warsztatów połączony z prelekcjami, spotkaniami i wystawami. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Szkoła 2.0. Uczestnicy mieli okazję poznać regionalne wzory i różne formy tradycyjnych wyrobów z różnych dziedzin sztuki ludowej, a następnie umiejętnie wykorzystywać je we współczesnych przejawach życia codziennego. >>>więcej>>>

6.05.2017

OGÓLNOPOLSKI SUKCES

Aleksandra Mizerska z 6e laureatką XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. ''Warszawa moja stolica" zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Warszawie.
Kolejny spektakularny sukces plastyczny ucznia pani Katarzyny Stanuch.
" Warszawa Moja Stolica" to ogólnopolski konkurs plastyczny organizowany w tym roku już po raz trzydziesty drugi. Komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Ruzikowska, Ewa Rakoczy, Hanna Stefańska I Tadeusz Walter spośród 1477 prac nadesłanych ze 143 placówek nagrodziła autorów 30 prac, zaś do wystawy zakwalifikowano 170 najwyżej ocenionych obrazów.
Jedna z tych 30 to nasza !!!!! Brawo gratulujemy baaaardzo !!!!!! >>>fotorelacja>>>

6.05.2017

Wiwat 3 MAJA

28 kwietnia odbyła się szkolna uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zarówno uczniowie zaangażowani w przedsięwzięcie, jak i widzowie emocjonalnie odebrali jej przebieg. Ich wyobraźnia została poruszona poprzez wprowadzenie elementów, którym towarzyszyły efekty wizualne, takie jak: dekoracje, rekwizyty strojów historycznych, prezentacja multimedialna, film – animowana ,,Historia Polski”, inscenizacja, śpiew chóru i solistów, narracja Kronikarza Dziejów i Matki Historii, recytacja wierszy oraz spektakularny występ akrobatyczno-taneczny z szarfami i pomponami... >>>fotorelacja>>>

5.05.2017

Relacja z wycieczki na lotnisko w Świdniku.
Organizator: p. Renata Grulich.

„Może będę lotnikiem lub stewardessą?” - 3 kwietnia 2017 r.
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Szkoła z Klasą 2.0 uczniowie klasy II c i I a mieli okazję odwiedzić lotnisko i poznać pracę personelu lotniska w Świdniku. ...>>>więcej>>>

4.05.2017

Apel do społeczności szkolnej!
,,Zdrowe odżywianie na topie”

Ze względu na to, że w szkole spędzamy większą część dnia, ważne jest abyśmy spożywali pełnowartościowe posiłki, dzięki którym będziemy dobrze się rozwijać. Propagujemy więc zdrowy styl życia na co dzień, ograniczamy ilość słodyczy, chipsów i kolorowych napojów. Do naszej diety włączamy owoce, warzywa, orzechy i pestki np.; dyni czy słonecznika.

Z poważaniem klasa VIa

>>>więcej>>>

4.05.2017

„Rowerowy Maj” 2017 r- Informacje podstawowe

1. Kampania „Rowerowy Maj”. W tym roku kampania adresowana jest do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz pracowników w/w placówek z terenu miasta Lublin.

2. Kampania organizowana jest przez Urząd Miasta Lublin w partnerstwie z Towarzystwem dla Natury i Człowieka. Pomysłodawcą kampanii jest miasto Gdańsk.

3. Głównym celem Kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej... >>>Szczegóły kampanii Rowerowy Maj>>>

4.05.2017

Dialog międzypokoleniowy

25 kwietnia 2017r. w Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów na os. Nałkowskich w Lublinie we wspólnym programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie i Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP. Uczniów przygotowały pani Agata Pizoń i Iwona Kozak. Występ w klubie został zorganizowany z okazji Tygodnia Dialogu MiędzypokoleniowegoProgram rozpoczęły i zamknęły uczennice szkoły podstawowej, które zaśpiewały piosenki z repertuaru lubelskich artystów. Koło teatralne zaprezentowało kilka scenek z serii Turyści w Lublinie i Kochanowski w Lublinie. Scenariusz przedstawienia napisały pani Aneta Szadziewska i pani Iwona Kozak. Teksty były znakomitą okazją do promocji naszego miasta z okazji obchodów 700-lecia Lublina. Młodzi aktorzy wcielili się w rolę turystów odkrywających uroki koziego grodu, jego architekturę, a nawet poezję, do spektaklu zostały bowiem włączone fragmenty liryczne z twórczości znanego lubelskiego poety Józefa Czechowicza. W ostatniej scenie Kochanowski w Lublinie widzowie mieli okazję poznać także regionalne przysmaki, akcja rozgrywała się bowiem w restauracji. Dodatkowym atutem sceny była stylizacja języka na staropolski... >>>więcej>>>

4.05.2017

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/33334/04/2017 z dnia 21.04.2017r.

2.05.2017

2 maja-Dzień flagi Narodowej

3 maja-Rocznica Konstytucji 3 Maja


"Patrząc na flagę państwową dociekliwy umysł widzi nie tylko flagę,
lecz samo państwo i niezależnie od jego symboli i insygniów widzi na fladze
przede wszystkim
formę rządów, pryncypia, prawdy i historię narodu, który Ją używa"

Henry Ward Beecher

 

Pamiętajmy o wyeksponowaniu w tych dniach naszej WSPANIAŁEJ NARODOWEJ FLAGI...

27.04.2017

12 kwietnia w naszej szkole wystąpił Zespół Pieśni i Tańca 'Lublin' im. Wandy Kaniorowej. Tancerze grupy Lubelacy I wraz z kapelą reprezentacyjną w cudowny sposób przedstawili nam zwyczaje i obrzędy związane z wiosną. >>>fotorelacja>>>

27.04.2017

... Czym jest turystyka rowerowa? Jak przygotować się do takiej wycieczki? Czy świat z perspektywy dwóch kółek wygląda inaczej? Na te i wiele wiele innych pytań odpowiadał wytrwale pan Adam Miedzwiecki reprezentujący projekt Activenture klasie II H. Uczniowie po wysłuchaniu ciekawej prezentacji, aktywnie wzięli się do pracy nad projektowaniem własnej wycieczki rowerowej szlakami GreenVelo. Dzieci po tym spotkaniu są bogatsze w nowe, rowerowe doświadczenie i jestem pewna, że zarazili się miłością do aktywnego spędzania wolnego czasu na dwóch kółkach. Lekcja odbyła się 27.04 w czwartek. >>>więcej w fotorelacji>>>

26.04.2017

Konkurs na projekt koszulki/czapeczki/torby
z napisem w języku angielskim.

>>> regulamin konkursu <<<

26.04.2017

Uczennica klasy VI d, Anna Kolibska, została wyróżniona w kategorii literackiej VI edycji konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Konkurs organizowało Gimnazjum nr 3, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz patronatem medialnym Radia Lublin. Gratulujemy Ani oraz jej opiekunce, p. Weronice Lameńskiej - Ćwiek.Pełna lista zwycięzców na stronie gimnazjum:

http://www.gimnazjum3.lublin.pl/lista-laureatow-konkursu-z-okazji-swiatowego-dnia-ksiazki-2017/

Nagrodzone teksty możecie przeczytać w e-booku: http://g3-biblioteka.blogspot.com/2017/04/e-book-z-nagrodzonymi-pracami-w-vi.html

24.04.2017

Informacja dla Rodziców

Prosimy (do dnia 27 kwietnia 2017 roku do godziny 15.00) o zgłaszanie dziecka na dyżur opiekuńczo-wychowawczy w dniu 2 maja 2017 roku (do nauczycieli świetlicy)

24.04.2017

Informacja dla Rodziców

Uprzejmie informuję że zajęcia nauki pływania w ramach projektu pn. "Umiem Pływać" w dniu 2 maja br. nie będą realizowane

Informujemy, że testy dla kandydatów do kl. I o profilu pływackim zostaną przeprowadzone w naszej szkole w dniu 25 kwietnia 2017 r. o godz. 17.45.
Test będzie przebiegał w dwóch etapach:
• - Pierwszy – w sali gimnastycznej
• - Drugi – na basenie.
Prosimy o przyniesienie stroju sportowego oraz stroju do pływania, klapek i czepka na basen.

24.04.2017

W ramach Programu Szkoła z klasa 2.0 w poniedziałek 10.04.2017r. pani Marlena Sobieszczańska razem z panią Małgorzatą Strzelec-Matuszkiewicz zorganizowały w świetlicy zajęcia plastyczne dla dzieci. Tematyka zajęć związana była ze zbliżającym sie Świętem Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wizytą żołnierzy w szkole, organizowanym konkursem pt. „Żołnierz świętujący Dzień 3 Maja” i ogromnym zainteresowaniem dzieci wojskiem. Dzieci miały za zadanie przedstawienie żołnierza podczas uroczystości obchodów Dnia 3 Maja w stroju galowym. Zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu, powstały ciekawe prace, które będą prezentowane na korytarzu szkolnym. Podczas wizyty żołnierzy w szkole zostanie przeprowadzony konkurs, w którym goście wybiorą najciekawsze prace oraz wręczą nagrody I dyplomy.

Konsultacje z nauczycielami

> 19 kwietnia 2017 roku godz. 17.00 -klasy 0-3;

> 20 kwietnia 2017 roku godz. 17.00 -klasy 4-6.

Warsztaty wykonywania pisanek w klasie III a

We wtorek 11.04.2017 r. w ramach realizacji Programu Szkoła z klasą 2.0 nauczyciele pani Liliana Warda i pani Klaudia Gołoś-Robak zaprosiły na zajęcia warsztatowe rodziców uczniów klasy III a.
Celem spotkania było przybliżenie tradycji i zwyczajów świątecznych , wspólne wykonanie pisanek do wielkanocnych stroików oraz integracja zespołu klasowego i spędzenie przedświątecznych chwil w miłej, radosnej atmosferze.
Uczestnicy warsztatów mogli wykonać swoje pisanki różnymi technikami. Największą popularnością cieszyły się technika wydrapywania jaj oraz technika pisania woskiem. Dzieci oraz przybyli goście z dużym zaangażowaniem podeszli do swojej pracy i pod koniec zajęć widać już było wspaniałe efekty.
Powstały ciekawe, kolorowe i niezwykle różnorodne pisanki, które będą piękną ozdobą wielkanocnych koszyczków i stroików.
Spotkanie uprzyjemnił słodki poczęstunek.
Zapraszamy do fotorelacji.>>>więcej>>>

IGOR JAKUBUSEK Z KLASY 6C UCZEŃ PANI KATARZYNY STANUCH LAUREATEM II-giej NAGRODY XV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „TRADYCJE WIELKANOCNE” zorganizowanego przez PŁOCKI OŚRODEK KULTURY I SZTUKI

Jest to już kolejny w tym roku szkolnym sukces Igora!!!
Na tegoroczną edycję nadesłano 2104 prace ze 171 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju. Uczestników przygotowywało 414 nauczycieli i instruktorów. Dzieci i młodzież wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych a także wielu różnorodnych technik plastycznych. Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży była niedziela palmowa, koszyczek wielkanocny, uroczyste śniadanie, święcenie pokarmów, czy lany poniedziałek. Komisja w składzie: Janina Owczarek – plastyk, arteterapeuta – przewodnicząca jury, Anna Górczyńska – przewodnik Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, autor programów edukacji regionalnej, Małgorzata Roszko – nauczyciel plastyki i twórczości. >>>FOTORELACJA>>>
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Uprzejmie informujemy, że w związku z wiosenną przerwą świąteczną, zajęcia nauki pływania w ramach programu "Umiem pływać" terminie od 13 do 18 kwietnia (włącznie) nie będą realizowane.

Kolejny sukces artystyczny

MATEUSZ MIŁOSZ z klasy 5c FINALISTĄ IV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pejzaże Mistyczne” – Architektura Lublina i okolic pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty - 2017 r. Uczeń pracował pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch.
Na konkurs wpłynęło 330 prac plastycznych (zgodnie z wymogami regulaminu) z 34 szkół podstawowych, w tym z 17 lubelskich szkół podstawowych (SP2, SP7, SP10, SP11, SP21, SP22, SP23, SP25, SP29, SP30, SP31, SP32, SP34, SP42, SP43, SP51, SP52), 5 szkół podstawowych z województwa lubelskiego (Biała Podlaska, Piszczac, Białka, Paszki Duże, Nałęczów, Połoski, Rudno), oraz szkół podstawowych z województwa podkarpackiego ( Jeżowe Podgórze, Krosno), województwa wielkopolskiego (Ostrów Wielkopolski), województwa mazowieckiego (Lipsko), województwa małopolskiego (Krynica Zdrój), oraz 6 szkół podstawowych z zagranicy: Łuck - Ukraina, Springfield - USA, Bochum - Niemcy, Dobrich - Bułgaria, Bardejov - Słowacja, Koszyce - Słowacja. Wernisaż połączony z uroczystym wręczaniem nagród i wyróżnień odbył się 16 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Lublinie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Wielki sukces uczennicy klasy VI b!

Uczennica klasy VI b, Hanna Kasprzyk, podopieczna p. Stelli Korszli uzyskała I NAGRODĘ w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Dyrektora Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, Dyrektora Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Na konkurs wpłynęło 479 prac z wszystkich województw Polski. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. Serdecznie gratulujemy! >>>więcej>>>

SUKCES UCZENNIC NASZEJ SZKOŁY W SIEDZIBIE FACEBOOK’A W WARSZAWIE!
I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PROGRAMOWANIA DLA DZIEWCZYN SCRATCH MECZ
ZORGANIZOWNYM PRZEZ GIRLS CODE FUN WE WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJĄ WĘGIERSKĄ SKOOL I MIĘDZYNARODOWĄ ORGANIZACJĄ INTERNATIONAL VISEGRAD FUND

Na konkurs młodych programistów mogły zgłaszać się drużyny składające z 3 dziewcząt w wieku od 12 do 16 lat. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły uczennice klasy VI b: Wiktoria Konarska, Aleksandra Dziwulska i Aleksandra Kujan, uczestniczki koła „Kodujemy w 30”, które pracowały pod kierunkiem p. Joanny Poniatowskiej.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie UCZENNICE przygotowały projekt w języku wizualnym Scratch pt. „Księżniczka”. W pracy wykorzystały wiadomości i umiejętności zdobyte na zajęciach koła Kodujemy w 30 prowadzonego w ramach programu Mistrzowie Kodowania.>>>...czytaj więcej>>>

 

Osiągniecia uczniów klas III
w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym

W dniu 6 kwietnia2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie na ul. Balladyny 22 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Ortografia bez tajemnic” , w którym wzięło udział 8 laureatów klas III konkursu szkolnego z SP nr 30.
Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ortograficznych oraz motywowanie uczniów do nauki zasad pisowni polskiej, które są niezbędne w efektywnej nauce ortografii.
Najlepszymi okazali się uczniowie z dwóch klas III zajmując ex aeguo III miejsce: Krasowska Jagoda z klasy IIIb wychowawczyni p. Heleny Bartnik i Bugajski Miłosz z klasy IIIf wychowawczyni p. Hanny Kalisz-Adamek. Wyróżnienie otrzymała Poźniak Amelia z klasy IIIg wychowawczyni p. Joanna Dycha

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/28636/04/2017 oraz 28637/04/2017 z dnia 10.04.2017r.

III miejsce uczennic naszej szkoły
w XIV Lubelskim Konkursie Czytelniczym Klas Trzecich
"Moi przyjaciele z Bullerbyn"

W czwartek 30 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 45 odbył się XIV Lubelski Konkurs Czytelniczy Klas Trzecich „Moi przyjaciele z Bullerbyn”.Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie szkolnego etapu konkursu wiedzy o lekturze, drużyna w składzie: Julia Sztorc z klasy III d, Julia Sobczuk z klasy III a oraz Adriana Żydek z klasy III d. Przybyłych gości bardzo serdecznie powitał Dyrektor Szkoły pan Wojciech Kalicki życząc wszystkim uczestnikom wysokich wyników oraz wspaniałej zabawy. Uczniowie wzięli udział w 3 konkurencjach sprawdzających znajomość tej pięknej, zabawnej oraz pouczającej lektury. Podczas pierwszej konkurencji dziewczynki z naszej szkoły zaśpiewały piosenkę „My z dziećmi z Bullerbyn” oraz zatańczyły przygotowany układ. Następnie bezbłędnie odgadły rekwizyt związany z treścią lektury i opowiedziały niezwykle szczegółowo historię z nim związaną. Podczas ostatniej konkurencji uczennice prawidło rozwiązały krzyżówkę sprawdzającą znajomość książki. Występy poszczególnych drużyn były bardzo wyrównane. Uczennice z naszej szkoły zaprezentowały niezwykle imponujący poziom wiedzy o przygodach Lisy i jej przyjaciół. Dzieci z nieskrywaną radością odebrały dyplomy oraz nagrody książkowe.
Życzymy dalszych sukcesów, rozwijania pasji czytelniczej i miłości do książek. >>>fotorelacja>>>

Uczyć bawiąc, czyli Czerwony Kapturek po angielsku

28 marca 2017 r. dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami obejrzały spektakl Little Red Riding Hood przygotowany przez uczniów z koła teatralnego i klasy językowej 1b z Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela polonisty - Iwony Kozak i nauczyciela języka angielskiego - pani Anny Reszki-Kozak.
Uczniowie szkoły podstawowej poznali tym razem znaną baśń w zabawnej uwspółcześnionej wersji. Czerwony Kapturek nosił bowiem czerwoną bejsbolową czapeczkę, a babcia oglądała znane „tasiemcowe” seriale. Dzieci mogły sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, bowiem kwestie bohaterów były w języku Szekspira. Natomiast dla ułatwienia zrozumienia treści opowieści narrator po polsku wprowadzał w poszczególne sceny. Uwagę uczniów przyciągnęła pomysłowa, funkcjonalna scenografia, w tym żywe drzewa, które były nie tylko elementem dekoracji, ale ucharakteryzowane dziewczynki brały też udział w akcji. Dużo emocji wzbudził szary wilk, świetnie zagrany przez Kubę z 2c. Młody aktor świetnie władał językiem angielskim, ale również umiejętnie potrafił zmienić głos, gdy zajął w bujanym fotelu miejsce babci.
Można stwierdzić, że przedstawienie Little Red Riding Hood to nie tylko spotkanie z krótką formą teatralną, ale i przyjemna lekcja języka angielskiego.
>>>więcej w fotorelacji>>>

Zasady zgłoszeń i rekrutacji do Szkół Podstawowych
na rok szkolny 2017/2018

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2017/ 2018 do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin...

Terminy postępowania zgłoszeniowego i rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin na rok szkolny 2017/2018.
Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem.
Termin: od 27 marca 2017 r. do 7 kwietnia 2017 r.
Zasady: Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia.

Szczegółowe terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego reguluje:

Zarządzenie nr 44/3/2017 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 9 marca 2017 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2017/2018 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2017/2018 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin

Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin reguluje

Uchwała Nr 681/XXVI/2017 Rady Miasta Lublin z dnia 2 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin

NIEBIESKI WIELORYB - List Lubelskiego Kuratora Oświaty i Podsekretarza Stanu MEN

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na niebezpieczną grę NIEBIESKI WIELORYB, która powstała i jest popularna wśród dzieci i młodzieży w Rosji, a dotarła także do Polski. Polega ona na tym, że uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania.

Codziennie przez 50 dni otrzymują jedno ustalone zadanie, które polega m.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych niebezpiecznych zadań, zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatnim, pięćdziesiątym dniu, uczestnik otrzymuje zadanie skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło (jak podają różne źródła) blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci również w Polsce, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z powyższym proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań służących zapoznaniu nauczycieli, uczniów i rodziców z zagrożeniem, jakie wiąże się z ww. grą.

Jednocześnie uprzejmie proszę o przekazywanie wszelkich informacji związanych z przedmiotową sprawą w celu możliwości podjęcia wspólnych działań w tym zakresie.

Z poważaniem Lubelski Kurator Oświaty
Teresa Misiuk

>List Podsekretarza Stanu - Ministerstwo Edukacji Narodowej<

„Idąc śladami waszymi…”

Niezmiernie miło nam ogłosić kolejnych laureatów konkursów literackich. Uczniowie naszej szkoły zgłosili prace na VII Międzyszkolny Konkurs Literacki „Idąc śladami waszymi…” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie.

• >Jagoda Wypych klasa 4 d – laureatka w kategorii przewodnik lub album „Lublin – moje miasto”
• >Paweł Tudrujek klasa 4 d – laureat w kategorii utwór poetycki
• >Jakub Binięda klas 6 e – wyróżnienie w kategorii przewodnik lub album „Lublin – moje miasto”
Opiekunem uczniów jest p. Weronika Lameńska-Ćwiek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dodatkowe informacje i fotorelacja na stronie organizatora: http://sp34.lublin.pl/2017/02/mojemu-miastu-na-urodziny/


19.03.2017

Wyjątkowa lekcja historii

Dnia 23 marca, uczniowie klasy VI f uczestniczyli w lekcji pt:" Żywe obrazy historii". Na zajęciach gościli naocznych świadków wydarzeń okresu II wojny światowej. Bohaterki tych drastycznych przeżyć podzieliły się swoją historią, której obrazy utkwiły w ich pamięci na całe życie. Opowiedziały o swoim szczególnie trudnym dzieciństwie, traumatycznych przeżyciach, które wywarły piętno na ich psychice. Dzieci dowiedziały się na temat okrutnego traktowania więźniów w obozie koncentracyjnym na Majdanku, sytuacji ludności wywożonej na roboty do Niemiec oraz zagłady ludności żydowskiej. Lekcja została przeprowadzona pod kierunkiem nauczyciela historii, pani Danuty Zgierskiej. Uczestniczyła w niej także pani Zofia Dzięcioł, nauczyciel bibliotekarz oraz zaproszony rodzic ucznia. W jej trakcie zostały wykorzystane zdjęcia dokumentalne, które dały dzieciom wizualne wyobrażenie omawianych treści. Na podkreślenie zasługuje fakt, ze uczniowie wykazali się dojrzałą postawą, pełną szacunku i zrozumienia. Wyrazem tego były słowa podziękowania i drobne upominki. >>>więcej w fotorelacji>>>

W naszej szkole w środę i w czwartek odbędzie się AKCJA: "SERCE ZA SERCE" dla Szkolnego Kolegi z Afryki w ramach "Adopcji na dległość" ...>>>więcej o akcji>>>

Literacki sukces czwartoklasistki:

Karolina Mazurek z klasy 4 B zdobyła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" organizowanym przez Gimnazjum nr 19. im. J. Czechowicza w Lublinie i adresowanym do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Karolina napisała pracę na temat "Właśnie wtedy zrozumiałam znaczenie pojęcia savoir-vivre". Laureaci konkursu wraz z opiekunami uczestniczyli także w konferencji poświęconej zasadom savoir-vivre. Gratulujemy Karolinie (oraz pani Annie Kępińskiej) i życzymy jej kolejnych literackich laurów.

Zebrania Rodziców z wychowawcami klas

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania.z wychowawcami klas:

Informujemy, ż podczas zebrań w dniach 22 i 23 marca 2017 roku dyżurować będą pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej p.Magdalena Wójtowicz i p.Joanna Wołos.

Na spotkaniu z paniami będzie można omówić problemy związane z edukacją szkolną. Dyżur w pokoju 204 i 206 w godzinach 15.00 - 18.30

19.03.2017

Ozobot, mBot i Scottie Go w naszej szkole

6 marca uczniowie klasy VI c i VI a na lekcji informatyki poznali jednego z najmniejszych robotów jakim jest Ozobot. Ten nieskomplikowany robot kształtem zbliżony do kulki wyposażony jest w koła i czujniki kolorów, dzięki którym rozpoznaje sekwencje kolorowych linii. Od razu po uruchomieniu robot gotowy był do pracy, nie wymagał podłączenia do sieci ani oprogramowania. Wystarczyły białe kartki papieru xero i kolorowe flamastry aby napisać/narysować pierwszy program. Po zapoznaniu się z tabelą kodów, uczniowie rozpoczęli rysowanie i kodowanie trasy dla robota, dbając o to, aby linie nie były za cienkie i nie miały ostrych zakrętów. Kiedy trasa była gotowa uczniowie testowali, czy Ozobot porusza się tak, jak tego oczekiwali ... >>>fotorelacja>>>

16.03.2017

>Bezludna wyspa<

14 marca, zajęcia integracyjne w klasie 4b. Kolejna lekcja z pedagogami poświęcona zintegrowaniu klasy, jako zespołu. Dziś zabawa pod tytułem „Bezludna Wyspa”. Uczniowie tworzyli własne społeczności, planowali zadania i zasady niezbędne do funkcjonowania. >>>fotorelacja>>>

16.03.2017

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

W poniedziałkowy poranek, 13 marca 2017 roku uczniowie ośmiu klas 2,3,4 i 5 wzięli udział w dwóch spotkaniach z Wojciechem Widłakiem - autorem popularnej serii książek o „Panu Kuleczce”, która dała początek jego karierze literackiej. Pisarz opowiadał o tym, jak zainspirował ilustratorkę – panią Elżbietę Wasiuczyńską do stworzenia plastycznej wersji tytułowej postaci serii, wzorowanej w pewnym stopniu na osobie autora i jak sam został zmotywowany do pisania comiesięcznych odcinków pełnych przygód wyjątkowo miłej i sympatycznej „rodzinki”. Pan Widłak czytał zebranym fragmenty poszczególnych książeczek. W plastycznym zobrazowaniu tekstu pomagali gościowi nasi uczniowie, którzy wcielili się w rolę kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk-Bzyk, dzięki pluszowym odpowiednikom literackich postaci, które autor przywiózł ze sobą.
Podczas spotkania pisarz przybliżył też wszystkim postać ekscentrycznego Profesora Kurzawki, który jest bohaterem trzech niecodziennych NIEPoradników, pobudzających do kreatywnego myślenia. „Młotek”, „Grzebień” i „Rękawiczka” to niepozorne książeczki, z których dowiemy się, do czego nie służą te przedmioty.
Na koniec spotkania pan Widłak zachęcił naszych uczniów do przeczytania książki, pt.: „Dwa serca anioła”, której bohaterem jest 9-letni chłopiec chory na serce. To opowieść poruszająca trudne i ważne tematy, o których można tak pięknie i mądrze mówić.
Po spotkaniu jak zawsze ustawiły się długie kolejki chętnych do kupienia książek autora i zdobycia jego autografu.
>>>fotorelacja>>>


16.03.2017
UWAGA! OGŁOSZENIE!

W związku z wprowadzeniem elektronicznej ewidencji wydawania obiadów w stołówce szkolnej prosimy o zgłaszanie całkowitej rezygnacji z obiadów do dnia 25 dnia każego miesiąca poprzedzająego rezygnację z wyżywienia. Nie zgłoszenie rezygnacji będzie skutkowało naliczeniem opłat.

ZAPROSZENIE na zebranie RADY RODZICÓW

Zapraszam Rodziców - reprezentantów klas na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w dniu 20.03.2017r. godz. 18:00 w Sali 07.
Porządek zebrania w zakładce Rada Rodziców.

Serdecznie zapraszam
Przewodnicząca Rady Rodziców
Małgorzata Kodzis

16.03.2017

Dnia 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto matematyki - Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Uczniowie klas IV, V i VI przygotowali z tej okazji plakaty, prezentacje i różne ciekawostki na temat tej niezwykłej liczby . Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z Ludolfiną. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jagoda Wójcik uczennica klasy 4d, która napisała słowa i muzykę do piosenki o liczbie ? . Piosenka w formacie MP4 prezentowana była podczas lekcji matematyki. Teresa Niedźwiadek z klasy 4c, Jagoda Wypych z 4d, Szymon Dominiczuk z 4e, Michał Szafranek z 6d, Aleksandra Mizerska i Paulina Kur z 6e napisali wiersze o liczbie ?. Wszyscy mogli obejrzeć ich i inne prace na wystawie przygotowanej z okazji obchodzonego święta. Nauczycielki matematyki p. dyr. Agnieszka Grochowska, Jadwiga Gumieniak, Alicja Wójtowicz-Ziętek, Jolanta Żukowska przeprowadziły w klasach turniej matematyczny ”Pieniądze to nie wszystko” przygotowany przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve dzięki uprzejmości e-math.pl.

Matematykę lubimy nie tylko 14 marca … >>>fotorelacja>>>

15.03.2017

Wielki sukces uczennicy klasy VI b!

Uczennica klasy VI b, Hanna Kasprzyk, podopieczna p. Stelli Korszli uzyskała I NAGRODĘ w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „Czytanie jest przygodą” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin, Dyrektora Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, Dyrektora Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Na konkurs wpłynęło 479 prac z wszystkich województw Polski. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród, odbędzie się 31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie. Serdecznie gratulujemy!

15.03.2017

DEBATA UCZNIOWSKA „JAKIE SĄ MOJE PASJE” W RAMACH PROGRAMU SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Debata uczniowska „Jakie są moje pasje?” w klasach IV – VI odbyła się we wtorek 14 lutego 2017 r. w dużej sali komputerowej Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Uroczystego otwarcia debaty dokonała pani Joanna Poniatowska, która przypomniała uczniom, że w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła już po raz szósty uczestniczy w ogólnopolskim programie „Szkoła z klasą 2.0”, w ramach którego do realizacji w szkole został wybrany cel: PASJA DO NAUKI. Pani Joanna Poniatowska przypomniała, że celem spotkania jest uzyskanie odpowiedzi na pytania:
- Czy uczniowie mają zainteresowania, pasje?
- Kto, lub co pomaga je realizować?
- Jakie działania pozwalają rozwijać pasje uczniów?
-Czy uczniowie chcieliby opowiedzieć o swoich pasjach, zainteresowaniach? ... >>>więcej w fotorelacji>>>

15.03.2017

Z radością i dumą infromujemy, że uczeń klasy IV d - Paweł Tudrujek zajął I miejsce w kategorii literackiej konkursu „Wiersz na cześć króla Kazimierza Wielkiego”. Był to konkurs ogólnopolski, organizowany w ramach obchodów rocznicy urodzin Króla Kazimierza III Wielkiego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Serdeczne gratulacje dla Pawła i jego nauczycielki - p. Weroniki Lameńskiej - Ćwiek.
>>>TUTAJ do przeczytania wiersz Pawła>>>

15.03.2017

II Wojewódzki Konkurs Plastyczny PRZYSTANEK ANIOŁOWO „Anioły w zimowej szacie” pod Honorowym Patronatem Starosty Puławskiego organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble już rozstrzygnięty!!!

Miło nam poinformować, iż FINALISTĄ został WIKTOR KOZIEŁ Z KLASY 4b. Uczeń pracował pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW :) >>>fotorelacja>>>

Uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom konkursu odbyła się w dniu 9 marca 2017 roku. Na konkurs wpłynęło 372 prace.

 

W dniu 3.03.17 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci z gośćmi ze Straży Miejskiej. Panie zaprezentowały uczniom film p.t. „O Florce, która chciała zostać piłkarzem”, dotyczący bezpieczeństwa w relacjach z nieznajomymi. Następnie została przeprowadzona pogadanka i dyskusja z dziećmi na temat treści zawartych w filmie. Na zakończenie dzieci wręczyły paniom strażniczkom własnoręcznie wykonany dyplom z podziękowaniami za wizytę w naszej szkole. >>>fotorelacja>>>

Lekcja z Mistrzem

W dniu 10 marca gościliśmy w szkole zawodniczki ekstraklasy w koszykówce kobiet AZS UMCS Lublin – Asia Boyd oraz Martę Mistygacz. Zawodniczki przeprowadziły trening z klasami o profilu koszykarskim ( 6d, 5d i 4d ). Dziewczęta miały okazję pokazać swoje umiejętności oraz otrzymały cenne wskazówki do dalszej pracy. Już nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego treningu! >>>fotorelacja>>>

XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS" 2017 zorganizowany pod patronatem Młodzieżowego Domu Kultury im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Miło nam poinformować iż praca ucznia naszej szkoły MATEUSZ A SŁABKA Z KLASY 6F zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej w konkursie plastycznym upamiętniającym Holokaust, którego celem było szerzenie prawdy i wiedzy historycznej o Auschwitz i Holocauście, upamiętnianie Ofiar i kultywowanie szacunku dla narodów, których udziałem była masowa zagłada, udział wzięło 873 młodych artystów z Polski - 768, Czech - 15, Francji - 18, Rosji - 10, Ukrainy - 47 i Włoch - 7.
Jest to już kolejny sukces tego młodego artysty, który pracował pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch
G R A T U L U J E M Y

Dzień Patrona

Imieniny Kazimierza W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się w małej sali gimnastycznej apel, w którym uczestniczyli uczniowie klas piątych i czwartych. Na tę uroczystość zaproszeni byli też uczniowie z lubelskich szkół, którzy zostali laureatami w konkursach: literackim i plastycznym, poświęconych Kazimierzowi Wielkiemu. Grupa uczniów z klasy 4d przedstawiła osobę naszego patrona w prezentacji multimedialnej. Następnie wszyscy mogli obejrzeć film o zamkach wybudowanych dzięki staraniom ostatniego króla z dynastii Piastów. Dużą radość sprawiło dzieciom oglądanie animacji wykonanych przez naszych uczniów na zajęciach z informatyki. Te animacje przypominały najważniejsze wydarzenia podczas panowania króla Kazimierza. Apel uświetnił szkolny zespół muzyczny, wykonując piosenki o Kaziu. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Grochowska wręczyła nagrody laureatom konkursów i ich nauczycielom. Podziękowała wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia imienin naszego patrona – króla Kazimierza Wielkiego. A że było wesoło, widać na załączonej fotorelacji

"Moje Miasto Bez Elektrośmieci"

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego dziękuje wszystkim Rodzicom za udział i zaangażowanie w zbiórce elektrośmieci. Zapraszamy do aktywnego włączania się w akcję.

Zbiórka elektrośmieci sala 110. Osoba odpowiedzialna Renata Grulich

7 marca odbyły się Mistrzostwa klas IV-VI w szachach. Łącznie zagrało 39 dzieci w tym 16 dziewczynek. Bezkonkurencyjne wśród dziewczynek okazały się:
1.Nadia Solska 7pkt
2.Dominika Sugier 6pkt
3.Zofia Pietrykowska 5pkt

Wśród chłopców komplet punktów zdobył Dawid Kamieniecki 7pkt., a bardzo wyrównana walka o 2 miejsce spowodowała, że aż trzech chłopców osiągnęło 5 punktów: Radosław Sobot, Jakub Ćwikła i Hubert Brejnak. Trzecie miejsce zajęli: Michał Kierepka i Artur Jusiak po 4,5 punktu

Zawody przygotowali i sędziowali: Marcin Detiuk i Tadeusz Szydłowski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej postawy. Dyplomy i nagrody” wręczymy na apelu. >>>fotorelacja>>>

Wyniki zabawy konkursowej : „Pokaż talent”

2 marca mieliśmy okazję zobaczyć 37 wystepów podczas tegorocznej zabawy konkursowej „Pokaż talent”. Uczniowie klas I-III prezentowali swoje zdolności muzyczne, taneczne, recytatorskie, plastyczne i sportowe. Po raz pierwszy dzieci pokazywały sztuczki magiczne i cyrkowe. Organizatorzy zabawy: Maja Wolska i Marlena Ogiewa – Małek gratulują wszystkim dzieciom wspaniałych występów, rodzicom i nauczycielom dziękują za trud, który włożyli w przygotowanie dzieci do prezentacji swoich umiejętności na scenie.

I miejsce:
Alicja Wiak (recytacja)
Zuzanna Woś, Julia Skobel (taniec)
Aleksandra Maksim (śpiew)
Igor Makowski, Natalia Sołyga (zdolności plastyczne)
Pola Raczkowska (umiejętności sportowe)
Szymon Barszcz (gra na instumencie)
Wyrożnienie:
Sara Werner, Alicja Adamiak, Aleksandra Pochwatka,
Nagrodę publiczności otrzymuje Natalia Dominik.
Dyplomy i nagrody laureaci zabawy „Pokaż talent” otrzymają na apelu. >>>fotorelacja>>>

SUKCES NASZEJ SZKOŁY W KONKURSIE ÉSPRIT 2016
2 m-ce – SP nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego LublinZestaw interaktywny ésprit PP+ projektor Epson Eb-x27
Źródło: http://esprit.2x3.pl/

Konkurs był skierowany do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich. Uczestnicy tworzyli prace z zakresu podstawy programowej swoich przedmiotów – scenariusz lekcji z wykorzystaniem programu do tablic interaktywnych. Po nadesłaniu prac z całej Polski trzyosobowe jury konkursowe zapoznało się z pracami i wybrało 10 najlepszych, biorąc pod uwagę zawartość merytoryczną, wykorzystanie możliwości oprogramowania Esprit, walory estetyczne. Wśród prac wybranych do finałowej dziesiątki została zakwalifikowana prezentacja nauczyciela naszej szkoły pani Joanny Poniatowskiej. Wybrane prezentacje zostały pokazane na stronie http://esprit.2x3.pl/ w dniach 10 - 20 lutego 2017, w trakcie tego etapu konkursu odbyło się głosowanie internautów. Po ostatecznej weryfikacji głosów pod względem poprawności i zgodności z regulaminem, utworzona została lista zwycięzców.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, osób życzliwych i przyjaciół zajęliśmy drugie miejsce i nagrodę dla szkoły: Zestaw interaktywny ésprit PP+ projektor Epson Eb-x27.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i oddane głosy.

UWAGA- KARNETY

Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 01.04.2017 do 23.06.2017 r. Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525. Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet wtorek 21,00 lub piątek godzina 20,15.

Opłata za II kwartał 2017 r.wynosi:
Wtorek - 96 zł- 12 wejść
Piątek- 88 zł- 11 wejść

II MIEJSCE W LUBLINIE

Nasza „ Trzydziesta” zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w koszykówce dziewcząt. Podopieczne Pani Anny Parzymies-Wach po zaciętej finałowej walce zdobyły srebro! Gratulujemy!

Skład drużyny: Wiktoria Kusiak, Maja Kusiak, Maja Borkowska, Agata Jeziorkowska, Julia Woś, Amelia Wdowiak, Aleksandra Weremczuk, Oliwia Harmasz, Anna Kolibska, Julia Gęca, Monika Brzozowska, Magdalena Góźdź.

>>>fotorelacja z meczu finałowego ...>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku. Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/15503/03/2017 z dnia 02.03.2017r.

Ogłoszenie dla Rodziców uczniów,
którzy otrzymali stypendium socjalne
w roku szkolnym 2016/17

Prosimy o przynoszenie do pedagogów szkolnych /p.204,206/, rachunków i faktur za dokonane zakupy edukacyjne. W marcu wypłacone zostanie na ich podstawie stypendium za styczeń i luty 2017r. Osoby, które zmieniły numer konta od nowego roku, proszone są o dokonanie aktualizacji danych do wypłaty.

Konkurs recytatorski
pt. >”Wiersze śniegiem przyprószone”<

W dniu 22.02.2017. uczniowie klas I-III wzięli udział w międzyszkolnym konkursie recytatorski pt” Wiersze śniegiem przyprószone”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 17. Wzięło w nim udział aż 65 uczniów z różnych lubelskich szkół. Usłyszeć mogliśmy ciekawe interpretacje wierszy o tematyce zimowej. Nasi uczniowie zdobyli I, II miejsce oraz wyróżnienie.
Oto wyniki:
Klasa1
I miejsce-Dominika Wosiak
II miejsce-Gabriela Sokołowska
III miejsce- Bartosz Smyk
Wyróżnienia- Michalina Szuraj, Alicja Grzegorczyk, Maja Szymczyk

Klasa2
I miejsce- Jędrzej Czarnecki
II miejsce- Gabriela Mazurek
III miejsce- Marta Brzozowska
Wyróżnienia- Aleksandra Pochwatka SP 30 Klasa IIg wych p. Mariola Płecha
Weronika Kopec, Zuzanna Bidyńska

Klasa3
I miejsce- Lena Surowiec SP 30 klasa IIIa wych p. Klaudia Gołoś
II miejsce- Natalia Schab SP 30 klasa IIIf wych p. Ewa Zielińska
III miejsce- Adam Porzuc

 

Gratulujemy naszym uczennicom i wychowawcom wspaniałych sukcesów.

Podsumowanie osiągnięć uczniów klas 1-3
w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

W dniu 17 lutego obyło się podsumowanie osiągnięć za pierwszy semestr roku szkolnego 2016/17 w klasach 1-3. Zwycięzcy licznych konkursów plastycznych, matematycznych i humanistycznych, otrzymali nagrody, dyplomy i wyróżnienia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania... >>>fotorelacja>>>.

Mamy przyjemność ogłosić wyniki
I Międzyszkolnego Konkursu o  Kazimierzu Wielkim.

Kategoria literacka

Laureaci:
-Alicja Nazaruk, Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, opiekun – p. Iwona Kwiatkowska-Fus
-Anna Paluch Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, opiekun – p. Iwona Kwiatkowska-Fus
-Karolina Mołdach, Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, opiekun – p. Iwona Kwiatkowska-Fus

Wyróżnienie:
-Paweł Tudrujek Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, opiekun - p. Weronika Lameńska- Ćwiek

Kategoria plastyczna:

Laureaci:
-Katarzyna Kowalczyk, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Bolesława Prusa w Lublinie, opiekun –p. Marzena Żywicka
-Natalia Sternik, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, opiekun – p. Grażyna Nóżka-Jabłońska
-Marta Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 22 im. Bolesława Prusa w Lublinie, opiekun –p. Marzena Żywicka

Wyróżnienia:
-Adrian Frąk, Szkoła Podstawowa nr 24 im Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie, opiekun – p. Katarzyna Stanuch
-Dawid Pyszniak, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, opiekun - p. Katarzyna Stanuch
-Michał Szafranek, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, opiekun - p. Katarzyna Stanuch

Gratulujemy! Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości szkolnych na cześć patrona szkoły 6 marca. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie o godzinie rozpoczęcia uroczystości.

Informacja dotyczącą zakupu stroju szkolnego

Nastąpiła zmiana formy zakupu stroju szkolnego. Chcąc zakupić koszulki szkolne należy dokonać wpłaty na konto szkoły z dopiskiem „strój szkolny”. (Można dokonać zakupu dowolnej ilości koszulek).
Aktualna cena koszulek wynosi:
-Koszulka z krótkim rękawem –13 zł
-Koszulka z długim rękawem – 18 zł.
Po odbiór koszulek należy zgłaszać się z dowodem wpłaty podobnie jak dotychczas do pokoju 204 i 206.
Numer konta :54124015031111001001563525


LUBELSKIE WYRÓŻNIENIA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

W dniu 12.02.2017 roku na hali MOSiR podczas meczu AZS UMCS Lublin- CCC Polkowice odbyło się posumowanie sezonu 2015/2016 w koszykówce dziewcząt. Najlepszą zawodniczką – MVP w kategorii U 12 K została Wiktoria Kusiak z klasy 6 D, trenerem zawodniczki Anna Parzymies-Wach. Najlepszą drużyną Ligi Małych Pszczółek w koszykówce dziewcząt została Nasza Trzydziestka, a najlepszą zawodniczką Oliwia Harmasz z klasy 6 D!
Puchar z rąk prezesa Lubelskiego Związku Koszykówki oraz członka Polskiego Związku Koszykówki Pana Marka Lembrycha odebrała Pani Dyrektor Beata Jezierska.
GRATULUJEMY wszystkim zawodniczkom i Pani trener!
>>>fotorelacja>>>

Szanowni Rodzice...
Możemy wygrać tablicę interaktywną ...

Szanowni Państwo, nasza szkoła startuje w konkursie na scenariusz "Poznajemy aplikację Blockly i piszemy pierwszy program dla Dasha i Dota". Zaangażujmy się wszyscy, wystarczy głosować i rozpropagować informację wśród znajomych, poprosić o głos na naszą szkołę. Najpierw trzeba się zarejestrować na stronie http://esprit.2x3.pl/ a następnie zalogować i zagłosować zaznaczając kółeczko (checklistę) przy scenariuszu.

WALENTYNKI 14 lutego 2017


14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy dzień św. Walentego. Samorząd szkolny przygotował pocztę walentynkową. Chętni mogli tam wrzucać kartki i przekazywać upominki, kwiaty itp. dla swoich bliskich, sympatii i przyjaciół. W szkole jak i w naszej klasie panował miły nastrój, każdy chodził uśmiechnięty, a dzięki trójce klasowej rodziców mogliśmy cieszyć się pysznymi piernikowymi sercami. Walentynkowi listonosze mieli sporo pracy. Wielu uczniów w tym dniu zdobyło się na choćby drobny gest, aby osoba, do której czujemy sympatię, zrozumiała ile dla nich znaczy.

Zwycięska Trzydziestka


W weekend obie nasze klasy koszykarskie V d i VI d pod opieką Pani Anny Parzymies-Wach nie miały sobie równych w rozgrywkach koszykówki dziewcząt. W sobotę klasa V d pokonała SP 21 - 36 : 11 oraz SP 3 - 30 : 25 w II Turnieju koszykówki dziewcząt Żaczki, natomiast w niedzielę klasa VI d wygrała z SP 43 - 56 : 33 w Pucharze Nadziei Olimpijskich pod patronatem Marszałka Lubelskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Nasza szkoła została umieszczona na ogólnopolskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów, które przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas I -III, które potrafią ładnie śpiewać, recytować, tańczyć, posiadają zdolności sportowe, plastyczne, manualne, grają na instrumencie muzycznym, a może wyszywają albo robią jeszcze coś innego i chcą się tym pochwalić do wzięcia udziału w zabawie konkursowej „MAM TALENT”

REGULAMIN KONKURSU
1. Organizatorem zabawy są nauczyciele: Marlena Ogiewa - Małek i Maja Wolska.
2. Zabawa konkursowa odbędzie się 2 marca 2017 r. O godzinie występu uczestnicy zostaną powiadomieni do 20 lutego.
3. Celem konkursu jest ośmielenie do wystąpień publicznych, budowanie postawy pewności siebie i odwagi, gromadzenie doświadczeń artystycznych i społecznych, odkrywanie zainteresowań i uzdolnień dzieci.
4. Uczestnicy będą oceniani pod kątem talentu oraz całej oprawy występu. Najciekawsze prezentacje zostaną nagrodzone. Przewidziana jest również nagroda publiczności.
5. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z klas I – III uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego.
6. Każdy uczestnik lub zespół prezentuje swój talent w czasie nie dłuższym niż 5 minut.
7. Osoby chcące wziąć udział w zabawie muszą zgłosić chęć udziału do 21 lutego 2017 r. u organizatorów konkursu (w sali nr 110 lub 111) i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
8. Osoby korzystające z podkładów muzycznych lub prezentacji multimedialnych muszą dostarczyć podpisaną płytę CD do 21 lutego.
9. Istnieje możliwość opowiedzenia o swoim talencie na podstawie prezentacji multimedialnej lub innej formy dokumentacji np. zdjęć, rysunków, filmików.
10. Każda osoba indywidualnie może wystąpić tylko raz. Dopuszczalny jest dwukrotny występ tej samej osoby - raz indywidualnie, drugi raz np. z zespołem muzycznym.
11. Uczestnicy bazują na własnych środkach pomocniczych w postaci przyborów potrzebnych do prezentacji talentu (tj. piłka, instrument muzyczny).
12. Organizatorzy udostępniają sprzęt muzyczno – nagłośnieniowy, stoły, krzesła.
13. Wszyscy uczestnicy biorący udział w „POKAŻ TALENT” występują za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Zapraszamy rodziców do pomocy w przygotowaniach do występu i wspierania swoich pociech w dniu pokazu.


8.02.2017


7.02.2017


7.02.2017

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI
Surfowanie w Internecie może być świetną zabawą oraz towarzyską i inspirującą formą spędzania czasu. Zależy nam na tym, abyście naprawdę cieszyli się czasem, który spędzacie na naszych stronach i korzystając z naszych usług. Z tego powodu, przygotowaliśmy zestaw dziesięciu wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w sieci.
To ważne, by mieć na uwadze poniższe punkty, gdy czatujecie, używacie komunikatora internetowego, czy też udzielacie się na forach dyskusyjnych:

1. Bądźcie dyskretni. Informacje, które publikujecie, stają się publiczne i widoczne dla wszystkich. Nie wstawiajcie informacji lub obrazków, których nie chcecie udostępniać całemu światu. Uważajcie – mogą zostać przekazane dalej!
2. Bądźcie anonimowi. Nie dzielcie się prywatnymi lub bardzo osobistymi informacjami. Nigdy nie zamieszczajcie lub wysyłajcie czegokolwiek, co może posłużyć do zlokalizowania was lub innej osoby (na przykład imienia i nazwiska, adresu e-mail, czy też adresu domowego lub numeru telefonu).
3. Zachowajcie dystans. Nie organizujcie spotkań z przypadkowymi osobami poznanymi w sieci. Jeśli już musicie, spotykajcie się wyłącznie w bezpiecznych i publicznych miejscach, powiadomcie kogoś o swoich planach i przyprowadźcie ze sobą znajomego. Jeśli nie jesteście pełnoletni, poproście rodziców lub opiekunów o pozwolenie i weźcie ich ze sobą.
4. Bądźcie szczerzy. Możliwe, że kusi was udawanie kogoś, kim nie jesteście. Pamiętajcie, że inni ludzie również mogą myśleć w ten sam sposób. Potrafią podawać się za kogoś, kim w rzeczywistości nie są.
5. Bądźcie uprzejmi. Nie wdawajcie się w zbędne dyskusje z natrętnymi osobami. Jeśli ktoś was obraża, po prostu odejdźcie od komputera. Powiadomcie dorosłego lub administratora o danej osobie i jej zachowaniu. To ma być przede wszystkim zabawa, czyż nie?
6. Uważajcie na wirusy. Nie otwierajcie, nie odpowiadajcie i nie przesyłajcie dalej e-maili, czy też wiadomości z komunikatora, jeśli nie znacie osoby wysyłającej i nie sprawdziliście zawartości programem antywirusowym. Może ona zawierać niebezpieczne oprogramowanie (takie jak spyware, czy wirusy), lub być obraźliwa.
7. Zachowajcie bezpieczeństwo. Używajcie oprogramowania zabezpieczającego (np. skanerów antywirusowych). Upewnijcie się, że system operacyjny jest zaktualizowany i zabezpieczony na wypadek, gdyby e-mail nieumyślnie zainfekował wasz komputer.
8. Zachowajcie prywatność. Nigdy nie udostępniajcie haseł lub podpowiedzi do nich.
9. Bądźcie kreatywni. Upewnijcie się, że wasza tożsamość internetowa nie ujawnia żadnych osobistych informacji. Bądźcie kreatywni i wyjątkowi!
10. Uważajcie. Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdą, prawdopodobnie nią nie jest! Sprawdzajcie fakty, jeśli czegoś nie jesteście pewni.

I pamiętajcie, że wszystko zależy od was. Sami decydujecie, w jakie działalności się zaangażować i jakie informacje udostępnić.


7.02.2017

Ćwierćfinał w koszykówce dziewcząt

W dniu 06.02. 2017 r odbył się ćwierćfinał w koszykówce dziewcząt. Nasz zespół pod opieką Pani Anny Parzymies - Wach nie miał sobie równych i znacząco wygrał z SP 21 ( 32 : 11 ) oraz z SP 43 ( 32 : 14 ) zapewniając sobie wejście do półfinału!
Skład : Woś Julia, Harmasz Oliwia, Góźdź Magdalena, Borkowska Maja, Weremczuk Aleksandra, Szysiak Anna, Kusiak Maja, Kolibska Anna, Jeziorkowska Agata, Wdowiak Amelia, Czajka Anna, Kusiak Wiktoria oraz Gęca Julia. GRATULUJEMY!!!


4.02.2017

Nasi uczniowie w konkursie informatycznym

W piątek, 3 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Energetycznych w Lublinie odbył się XIII Regionalny Konkurs Informatyczny „Dzień Bezpiecznego Komputera” objęty patronatem Kuratora Oświaty, Prezydenta Lublina i Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Do konkursu przystąpili uczniowie z 21 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy 6f: Weronika Śliczniak, Wiktoria Pęcak i Maksymilian Golec pod opieką nauczycielki informatyki p. Iwony Drozdowskiej-Orłowskiej. Uczniowie rozwiązywali on-line test dotyczący bezpiecznej pracy z komputerem i zagrożeń czyhających w internecie.
Weronika i Maksymilian otrzymali wyróżnienia w tym konkursie. Gratulujemy im serdecznie!


31.01.2017


Informacja dla rodziców w sprawie kart magnetycznych na obiady

W związku z wprowadzeniem kart magnetycznych dla uczniów naszej szkoły korzystających ze stołówki szkolnej, informujemy, iż w miesiącu lutym trwa testowanie naszego programu. Uczniowie oraz personel obsługujący system uczą się korzystania z nowej aplikacji. Otrzymane przez uczniów loginy są jeszcze nieaktywne, ponieważ firma jest w trakcie dopracowywania programu.
Poinformujemy Państwa oraz uczniów o terminie rozpoczęcia oficjalnego działania programu.

 

„Śniadanie daje moc”

W dniach 11 stycznia i 01 lutego 2017 r. klasa III g po raz kolejny przygotowywała samodzielnie śniadanie w ramach kontynuacji programu "Śniadanie daje moc". W ramach zajęć uczniowie rozmawiali na temat zdrowego odżywiania oraz samodzielnie przygotowywali smakowite i zdrowe kanapki, myszki z jajek oraz pyszną sałatkę owocową. Do akcji włączyli się rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w potrzebne produkty. Cała klasa świetnie się bawiła podczas przygotowywania swoich posiłków, które zostały zjedzone z apetytem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć >>>.

MARIA STASAK Z KLASY 6C
PO RAZ KOLEJNY W TYM ROKU LAUREATKĄ KONKURSU ARTYSTYCZNEGO

Uczennica Pani Katarzyny Stanuch zdobyła nagrodę X Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „ROK POLSKI W TRADYCJI I OBYCZAJACH ” zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Warszawie
Impreza organizowana co dwa lata ma na celu zainteresowanie polskim dziedzictwem kulturowym, tradycjami, obyczajami i typowo polskimi świętami.
Komisja w składzie:
Przewodniczący: Jadwiga Ruzikowska
Członkowie: Ewa Rakoczy, Hanna Stefańska, Tadeusz Walter
oceniła 708 prac, które napłynęły na konkurs z 68 placówek.
Na wystawę zakwalifikowano 180 prac, w tym nagrodzono 30 prac.

GRTULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
„OKIEM ARTYSTY – PABLO PICASSO"

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych, Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście“ we Wrocławiu.
Praca ucznia naszej szkoły Mateusza Słabka z klasy 6f została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej. Do konkursu przystąpiło 76 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski, nadsyłając 522 prace wykonane przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 23 lat.
Gratulujemy Mateuszowi i Pani Katarzynie Stanuch pod kierunkiem której uczeń pracował.

23-01-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku. Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/02528/01/2017 z dnia 17.01.2017r.

13-01-2017

25 kilometrów ...
na 25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

13 stycznia 2017 roku na pływalni szkolnej już od rana wspieraliśmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem chcieliśmy uczcić specjalną rocznicę przepływając wspólnie (uczniowie, nauczyciele, ratownicy i wszyscy chętni) 25 kilometrów. Sztafeta, która płynęliśmy składała się z 55 osób i podzielona była na 5 torów. Wynik sumowany był na telebimie. Osiągnięcie wyniku zajęło nam nieco więcej niż 1 godzinę i 10 minut. Nie czas był jednak najważniejszy a cel ... Organizatorzy imprezy: Rafał Ziemoląg, Marcin Korgul i Wojciech Pojęta dziękują serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział, a także tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia.

Wspieramy WOŚP i namawiamy do wzięcia udziału w Wielkim Finale WOŚP w niedzielę 2017 roku. >>>zapraszamy do oglądania fotorelacji>>>

13-01-2017

FOTRORELACJA
z podsumowania osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wieliego w Lublinie
w I okresie roku szkolnego 2016/2017

>>>zapraszamy do oglądania zdjęć<<<

>>>tutaj czytaj o sukcesach<<<

Zebrania z Rodzicami uczniów klas 4-6
odbędą się 12 stycznia 2017 o godzinie 17.00

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku. Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/92704/12 oraz SB/00795/01/2017 oraz SB/00794/01/2017 z dnia 10.01.2017r.

Bal karnawałowy klas 4-tych w obiektywie

>>>fotorelacja>>>

Ogłoszenia Rady Rodziców

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Serdecznie zapraszam przedstawicieli klas na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się dnia 09.01.2017 roku w sali 07 o godzinie 18.00.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Małgorzata Kodzis

W związku ze zbliżającym się końcem I semestru przypominamy o konieczności dokonania wpłat na wyprawkę świetlicową w wysokości 30 zł/semestr przelewem na konto Rady Rodziców 21 1020 3150 0000 3302 0003 1765. (koniecznie z dopiskiem świetlica, imię i nazwisko dziecka, klasa.)

Wpłaty za semestr II będzie można dokonywać począwszy od 01.02.2017

W świetlicy tuż przed świętami zrobiło się bardzo nastrojowo. Czwartkowe popołudnie 22 grudnia spędziliśmy na wspólnym kolędowaniu. Uczniowie z każdej sali świetlicowej przygotowali po dwie kolędy lub pastorałki, do udziału zaprosiliśmy także zerówkę. Każda grupa otrzymała gromkie brawa za swój występ. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

MISTRZOSTWA LUBLINA W KOSZYKÓWCE

W grudniu odbyły się eliminacje Mistrzostw Lublina w koszykówce dziewcząt i chłopców. Oba nasze zespoły, pod opieką Pani Anny Parzymies-Wach, bez większych problemów pokonały przeciwników. Nasza męska drużyna znacząco wygrała z SP 2 oraz SP 22 natomiast drużyna żeńska z SP 3 i SP 38. Mamy nadzieję, że dalsze etapy rywalizacji sportowej potoczą się również samymi sukcesami. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw!... >>>więcej w fotorelacjii>>>

Zestawienie ofert cenowych na dostawę artykułów ...

Zestawienie ofert cenowych na dostawę artykułów spożywczych do stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. >>>więcej>>>

Uwaga Rodzice!!! W związku z centralizacją wszystkich jednostek budżetowych gminy Lublin i wspólnym rozliczaniem podatku VAT, od nowego roku kalendarzowego szkoła nie będzie prowadziła sprzedaży mundurków szkolnych. W mundurki można się jeszcze zaopatrzyć w szkole do 21 grudnia 2016r. Po tym terminie Rodzice będą musieli zamawiać mundurki bezpośrednio u producenta.

Jasełka w klasie 3 F


22.12.2016

Kolejny sukces ...

Kolejny ogromny sukces na polu artystycznym cztery uczennice Pani Katarzyny Stanuch LAUREATKAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KOCIEWSKĄ KARTKĘ POCZTOWĄ O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim:
• JULIA WRONOWSKA z klasy 6c
• MARIA STASAK z klasy 6c
• ALEKSANDRA ZIĘBA z klasy 6a
• ELŻBIETA BURY z klasy 6a
Nadesłane prace świadczą o dużym zaangażowaniu w przedstawienie tematyki konkursu poprzez dobór i zastosowanie zróżnicowanych technik plastycznych.
Gratulujemy zarówno młodym artystom jak i Pani Katarzynie Stanuch życząc dalszych sukcesów! >>>więcej w fotorelacji>>>


21.12.2016

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„BOŻE NARODZENIE W ORIGAMI”

KOMISJA W SKŁADZIE: MAŁGORZATA DĄBROWSKA-DUDA, IZABELA OSIŃSKA PRZYZNAŁA:

I MIEJSCE TOMCZYK IGA KL. II i SP nr 30

II MIEJSCE MATEJUK MAJA II f SP nr 51

III MIEJSCE DOMIŃCZUK RAFAŁ II a SP nr 30

WYRÓŻNIENIA:
DASZCZUK KATARZYNA II f SP nr51
NOWOSADZKA ALICJA II a SP nr 30
DZIECIUCH MAGDALENA III g SP nr 51

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I GRATULUJEMY!
ORGANIZATORZY: T. KUBIAK, M. SIARKOWSKA


21.12.2016

WIGILIA KLASY 4F

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
- radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

>>>fotorelacja>>>


19.12.2016


19.12.2016

W piątek 16 grudnia nauczyciel naszej szkoły Marcin Detiuk wystąpił na Uniwersytecie Rzeszowskim na konferencji dla nauczycieli z województwa podkarpackiego dotyczącej projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole" dzieląc się swoimi doświadczeniami. >>>więcej o konferencji>>>


19.12.2016

Kiermasz Bożarodzeniowy

Jak co roku w grudniu nasza świetlica zamieniła się w fabrykę ozdób świątecznych. Przy dźwiękach kolęd, w miłej atmosferze powstawały kartki, choinki i bombki z siana oraz innych materiałów, świąteczne obrazki, zawieszki z masy solnej i masy porcelanowej, lampioniki oraz wiele innych dekoracji. Wiele z tych pięknych ozdób będzie można zakupić na charytatywnym kiermaszu w środę 21.12.2016. Rozpoczęcie kiermaszu planowane jest na godzinę 9:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! ... >>>więcej w fotorelacji>>>


19.12.2016

MIKOŁAJKOWY KONCERT

W dniu 7 XII 2016 uczniowie klas II b, II g, II f, III b, III d wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w koncercie Majki Jeżowskiej. Słuchając znanych oraz nowych piosenek wszyscy świetnie bawili się... >>>więcej>>>


19.12.2016

Cyberszachy

Pomysł na szachy cybernetyczne powstał ze współpracy Joanny Poniatowskiej nauczycielki informatyki z Marcinem Detiukiem instruktorem szachowym. Postanowili przeprowadzić wspólne zajęcia: koła komputerowego i miłośników szachów, na których dzieci będą rozgrywały partię szachową przy pomocy robotów wypożyczonych od Mistrzów Kodowania. Zajęcia odbyły się 28 listopada 2016 r. w sali komputerowej wyposażonej w 30 komputerów ze względu na dużą liczbę uczestników... >>>więcej o zajęiach>>>


19.12.2016

ZAJĘCIA ZE STUDENTAMI

W dniu 5 grudnia 2016r. w klasie III b i klasie III f odbyły się zajęcia ze studentami dotyczące ochrony środowiska, segregowania śmieci i możliwości ich wykorzystania. Uczniowie z pomocą studentów wykonali z makulatury gwiazdki. Zrobione w trakcie zajęć gwiazdki będą ozdobą choinki. >>>więcej w fotorelcji>>>


19.12.2016

Lubelska gala projektu „Bezpieczna e-szkoła”

W dniu dzisiejszym w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” odbyło się miejskie podsumowanie projektu „Bezpieczna e-szkoła”, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 6f pod opieką wychowawczyni p. Anny Kępińskiej i nauczycielki informatyki – p. Iwony Drozdowskiej-Orłowskiej. Oprócz nas, w uroczystości brali udział uczniowie 4 szkół podstawowych: SP2, SP14, SP28, SP42 oraz 3 gimnazja: Gimnazjum nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego, Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza i Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Przedstawiciele każdej ze szkół opowiadali o pracy grupy podczas projektu, pokazywali prezentacje, filmy i zdjęcia dokumentujące osiągnięcia swojej szkoły w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Wystąpienie naszych uczniów bardzo się wszystkim podobało, a pokazane filmiki zebrały gromkie brawa. Każdy z uczniów 6f otrzymał podziękowanie i certyfikat uczestnictwa w projekcie.
>>>A oto fotorelacja z uroczystości>>>


17.12.2016

XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS „CERAMIONY”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY, w tym roku został zorganizowany już po raz siedemnasty. Współorganizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Jantar”.
Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 138 prac. Pomimo, iż wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania jak i doboru tematów. Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne. W konkursie wzięły udział 32 placówki - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski.
Miło nam poinformować , iż dostrzeżona została praca ucznia Pani Katarzyny Stanuch MATEUSZA SŁABKA i zakwalifikowała się na wystawę pokonkursową.
GRATULUJEMY!! >>>więj w fotorelacji>>>


15.12.2016

Nowe sukcesy naszych uczniów w konkursach świątecznych

W Centrum Kultury "Zamek" w Kożuchowie został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ozdoba Choinkowa". Spośród wielu prac wybrano najpiękniejsze ozdoby choinkowe. I okazało się, że ich autorami są uczniowie naszej szkoły. Mateusz Słabek z klasy 6f zajął w tym konkursie I miejsce, a Paweł Wójcik z 6b - miejsce III.
W innym konkursie świątecznym: „Boże Narodzenie – kultywowanie tradycji - dekoracyjne symbole świąt” zorganizowanym przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 „EMDECZEK” w Łodzi, sukces osiągnęli kolejni nasi uczniowie. Michał Basiak z klasy 6e zajął w tym konkursie III miejsce, a Krystian Batorski i Jakub Binięda otrzymali wyróżnienia. Nad laureatami opiekę sprawowały panie od zajęć technicznych: p. Joanna Poniatowska i p. Iwona Drozdowska-Orłowska. Serdecznie wszystkim gratulujemy!


16.12.2016

Podziękowanie
dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
od Rady Rodziców


15.12.2016

Kolejny sukces naszych uczniów ...

Miło nam poinformować , iż czterech uczniów naszej szkoły zostało FINALISTAMI Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Do czego MORZE służyć może?”
Zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie

  • Igor Jakubusek 6c
  • Zofia Pietrykowska 6f
  • Maciej Siuda 6e

Więcej informacji w >>>fotorelacji>>>


15.12.2016

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/92704/12 oraz SB/92704/12/2016 z dnia 13.12.2016r.


14.12.2016

UWAGA- KARNETY

Opłatę za karnety wnosimy najwcześniej od 1.01.2017r., proszę nie wpłacać w m-cu grudniu.
Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 2.01.2017 do 31.03.2017r. Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525.
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet wtorek 21.00 lub piątek godzina 20.15.
Opłatę za I kwartał 2017 wynosi:
• Wtorek - 104 zł- 13 wejść
• Piątek- 96 zł- 12 wejść


14.12.2016

Mikołajki w klasie III a ... Warsztaty robienia pizzy

W dniu 5 grudnia uczniowie klasy III a wzięli udział w mikołajkowych warsztatach robienia pizzy. Warsztaty odbyły się w restauracji Giuseppe i były prowadzone przez wykwalifikowanego kucharza oraz przemiłą panią animatorkę zabaw. Głównym celem tych zajęć było zachęcenie dzieci do manualnej i kulinarnej aktywności , oraz wesołe i aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników... >>>więcej w fotorelacji>>>


12.12.2016

Witaj Święty Mikołaju

Dzień 6 grudnia to szczególny czas dla wszystkich dzieci, które przez cały rok starają się być grzeczne, aby otrzymać wymarzony prezent od Mikołaja. Jak co roku zorganizowaliśmy w naszej szkole z okazji Mikołajek wiele niespodzianek dla naszych uczniów. Klasa 2e i 2i wraz z wychowawczyniami p. Mają Wolską i p. Małgorzatą Siarkowską przygotowały dla wszystkich klas drugich przedstawienie pt.: „ Kłopoty w Laponii ” i zorganizowały spotkanie z Mikołajem. Gość sprawił dzieciom wiele radości przynosząc im prezenty. Spędziliśmy wspólnie mile czas. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory... >>>więcej w fotorelacji>>>

12.12.2016

Andrzejki w klasie III b

Zgodnie z tradycją w dniu 30 listopada zorganizowaliśmy w klasie III „b” wróżby i zabawy andrzejkowe. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten niezwykły dzień. Można było wywróżyć imię przyjaciela, co ciekawego wydarzy się w przyszłości, kto pierwszy zdobędzie sławę i inne wróżby. Było ustawianie butów, przelewanie roztopionego wosku przez dziurkę klucza, a interpretacje cieni były różne. Uczniowie również przygotowali ciekawe wróżby. Niezwykłą atrakcją andrzejkową były różne stroje. Spotkanie umilił nam słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się doskonale. Zabawa dostarczyła wiele miłych wrażeń... >>>więcej w fotorelaccji>>>


12.12.2016

Moja przygoda z Lublinem i ...konkursem

W I Interdyscyplinarnym Konkursie Poświęconym Historii i Topografii Lublina „Moja przygoda z Lublinem” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Lublinie uczeń klasy 2i Tomasz Gajewiak otrzymał I nagrodę w kategorii plastycznej dla klas I-III. Tomek wykonał pracę techniką kolażu w świetlicy pod kierunkiem pani Iwony Kozak. Uczniowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


12.12.2016

Godzina Kodowania w SP 30 w Lublinie
- Warsztaty Kodowania z Rodzicami

W poniedziałek 5 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie w ramach największej ogólnoświatowej inicjatywy edukacyjnej, jaką jest Godzina Kodowania, odbyły się warsztaty dla Uczniów i Rodziców prowadzone przez p. Joannę Poniatowską... >>>więcej>>>


7.12.2016

„Moja plastyka – moja technika”

Ogólnopolski konkursu plastyczny „Moja plastyka – moja technika” zorganizowany przez Akademię im. Jana Długosza i Instytut Sztuk Pięknych w Częstochowie ROZSTRZYGNIĘTY. Prace trzech uczniów naszej szkoły zostały dostrzeżone i zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.
„Bez Tytułu” praca Niny Kozaczuk z klasy 6c
„Bez Tytułu” praca Igi Krzowskiej z klasy 6f
„Bez Tytułu” praca Mateusza Słabka z klasy 6f
Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch. Na konkurs napłynęło 2510 prac nadesłanych ze wszystkich województw Polski.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW


7.12.2016

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla świetlic m. Lublin „Kalendarz adwentowy”

Serdecznie dziękujemy za udział w IV edycji konkursu. Przy ocenianiu prac wzięto pod uwagę oryginalność, samodzielność, pomysłowość oraz walory estetyczne.
I miejsce: Anna Mazur ZS nr 9
II miejsce: Julia Kapłon SP 30
III miejsce: Alicja Wojciechowska SP 21
...

>>>więcej w fotorelacji>>>


7.12.2016

Loteryjka Mikołajkowa :)

W dniu 6 grudnia Samorząd Szkolny i członkowie Klubu Wolontariatu zorganizowali Loteryjkę Mikołajkową. Poza maskotkami i drobnymi gadżetami do wylosowania były czekoladki ufundowane przez Panie dyrektor, zaproszenia na „Herbatkę u pedagogów”, darmowe wejściówki na dyskoteki organizowane przez samorząd i inne drobne nagrody. Pięciu szczęśliwców, którzy jako pierwsi dostali tego dnia oceny celujące lub bardzo dobre z odpowiedzi i przekazali te informacje do Centrum Mikołajkowego, otrzymali słodkie upominki. Ogłoszono też konkurs na najładniejszy strój mikołajkowy i na fantazyjną fryzurę. >>>Prezentujemy na zdjęciach laureatów>>>


6.12.2016

Wieczór andrzejkowy w klasie 4 A

24 listopada 2016 uczniowie klasy 4 A wspólnie z Rodzicami zorganizowali klasowy wieczór andrzejkowy. Były, tańce, wróżby, zabawy ... no i wspaniałe ciasta przygotowane przez rodziców .... >>>zapraszamy do oglądania fotorelacji>>>


6.12.2016

Mikołajki w klasie 4 f

>>> więcej w fotorelacji >>>


5.12.2016

Jaś i Małgosia - bajeczka trochę pokręcona

29 listopada 2016 r. uczniowie ze szkolnej świetlicy mieli okazję obejrzeć baśń o Jasiu i Małgosi. Przedstawienie dla maluchów przygotowało koło teatralne z Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie. Gimnazjaliści pod kierunkiem pani Iwony Kozak zaprezentowali na swojej szkolnej scenie żartobliwą, kabaretową wersję znanej baśni braci Grimm....>>>więcej>>>


4.12.2016

III oraz IV miejsce na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki
PIVOT CUP 2016

W dniach 10-13.11.2016 roku klasa koszykarska V d pod opieką trenera Mirosława Parzymiesa oraz Anny Parzymies uczestniczyła w Międzynarodowych Turnieju Koszykówki Pivot Cup Żyrardów 2016. Trzy dni ciężkiej pracy, zabawy oraz rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce. Pierwszy wyjazd i tak ogromny sukces! Drużyna męska zdobyła III miejsce natomiast drużyna żeńska miejsce IV. Niewątpliwie jest to ogromny sukces naszych młodych koszykarzy. Gratulujemy!!!...

>>>fotorelacja>>>


4.12.2016

I miejsce w koszykówce dziewcząt w kat. Żaczki

W dniu 04.12.2016 roku dziewczęta pod opieką Pani Anny Parzymies-Wach wygrały pierwszy turniej w koszykówce dziewcząt w kategorii Żaczki – rocznik 2005. Nasz zespól nie miał sobie równych i znacznie wygrał z SP 14 oraz SP 21. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Skład: Oliwia Harmasz, Julia Gęca, Magdalena Góźdź, Maja Borkowska, Kusiak Maja, Nabit Agnieszka, Kowalczyk Patrycja, Jamiołkowska Barbara, Wojcieszyn Martyna, Chmielewska Amanda, Drozd Maja, Grygiel Emilia, Krawczyk Agata.
.. >>>fotorelacja>>>


Mikołajki 2016-loteryjka

We wtorek 6 grudnia na głównym holu na parterze SKW i Samorząd Uczniowski organizują zabawy Mikołajkowe. Na przerwach między godziną 10.30 - 13.35 trwała będzie loteryjka mikołajkowa.
Losy : zbiórka na potrzeby Fundacji Pomóż i TY z Gdyni. – los 0,50 groszy.
Do wygrania będą :
•> Czekoladka od Pań Dyrektor – 4 losy
•> Herbatka u Pań pedagog - 10 losów
•> Zdjęcia z przyjacielem i Mikołajem – 15 losów /zamieszczone w galerii szkoły/
•> Zabawki różne – 60 losów
•> Cukierek – 60 losów
•> Znaczek z imieniem w wybranym przez siebie kolorze – 10 losów
•> Kalendarzyki – 60 losów
•> Pięć pierwszych osób, które do godziny 11.10 otrzymają ocenę celującą lub bardzo dobrą z odpowiedzi /poświadczoną podpisem i informacją od nauczyciela otrzymają upominek mikołajkowy
•> Bon na bezpłatne wejście na najbliższą dyskotekę szkolną
•> Yoker – karta zwalniająca z pytania z jednego, wybranego przedmiotu w danym dniu w semestrze pierwszym./Po okazaniu traci swą ważność./
Atrakcje :
1. Konkurs siłowania „na rękę” – 2 nagrody /rejestracja chętnych do godziny 11.20./
2. Konkurs na najbardziej finezyjną fryzurę. /2 nagrody/
3. Konkurs na najładniejsze śnieżne przebranie. / nagrodzone będą 3 stroje/

Tego dnia wszyscy ubieramy się biało.


3.12.2016

Sukcesy naszych uczniów w konkursach świątecznych

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i związane z nimi konkursy, w których uczniowie naszej szkoły co roku osiągają znaczące sukcesy. I tak, w XIII Międzynarodowym Konkursie Twórczości Dziecięcej zorganizowanym przez Orawskie Centrum Kultury w Dolnym Kubinie na Słowacji, Aleksandra Kujan z klasy 6b (wychowanka p. Joanny Poniatowskiej) zajęła II miejsce, a Monika Matyjaszczyk z 4c (pod opieką p. Iwony Drozdowskiej-Orłowskiej) – III miejsce. Na konkurs nadesłano ponad 5,5 tysiąca kartek świątecznych z 350 szkół: ze Słowacji, Czech, Polski , Węgier, Ukrainy i Serbii, więc sukces dziewczynek jest naprawdę wielki!
Ale to nie koniec. W innym konkursie świątecznym, zorganizowanym przez Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, laury zebrali nasi szóstoklasiści: Julia Woś – II miejsce, Aleksandra Dziwulska – III miejsce, a Krystian Batorski i Weronika Strzyżewska - otrzymali wyróżnienia. Uczniowie, (pod kierunkiem pań od techniki), wykonali piękne ozdoby na choinkę, które bardzo spodobały się jury konkursu. Serdecznie wszystkim gratulujemy i czekamy na następnych laureatów!


3.12.2016

Kolejny artystyczny sukces ucznia Pani Katarzyny Stanuch

Miło nam poinformować, iż LAUREATEM XXII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moje miasto – moja miejscowość” z tematem przewodnim „Miejsca historyczne mojej miejscowości” został MICHAŁ ADAMKIEWICZ z klasy 5c... >>>więcej>>>


2.12.2016

Andrzejki w klasie III f

Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.
Andrzejki to okazja do zabaw i wróżb. W klasie III F uczniowie bawili się 29 listopada. Rodzice zadbali o smaczny poczęstunek, nie zabrakło owoców i słodkości. Przy dobrej muzyce wszyscy bawili się wspaniale. Trzecioklasiści samodzielnie przygotowali wróżby i śmieszne przepowiednie.
•> przesuwanie kubków
•> ustawianie kolejno butów
•> rzucanie groszy
•> wróżba z kolorowymi kartkami
•> losowanie kolorów przedmiotów o przypisanym umownym znaczeniu
•> przekłuwanie serca z imionami kolegów i koleżanek
•> losowanie przyszłych zawodów

>>>więcej w fotorelacji>>>


2.12.2016

Wieczór andrzejkowy w klasie III a

Andrzejki to stara tradycja ludowa , pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz do pielęgnowania dawnych zwyczajów i tradycji.
W zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się także uczniowie klasy III a. We wtorek, 29 listopada uczniowie tej klasy wraz z rodzicami oraz nauczycielami: panią Klaudią i panią Lilianą spotkali się, by spędzić wieczór na przepowiadaniu przyszłości. Ważnym aspektem wieczoru był fakt, iż uczniowie samodzielnie, w ustalonych wcześniej grupach, przygotowywali wróżby oraz niezbędne do nich rekwizyty... >>>więcej w fotorelacji>>>


2.12.2016

,,Uczę, bawię, poznaję” - to zajęcia nietypowe w klasie III f

Dnia 25 listopada klasa 3f na zajęciach w-fu wraz z panią wychowawczynią dobrze się bawiła: były to zajęcia nietypowe. Uczniowie samodzielnie dobrali się w zespoły i konstruowali z dużych elementów własne pomysły. Po wyłonieniu liderów zespołów przystąpili do twórczej zabawy. Wykonywali budowle z określonej ilości klocków zgromadzonych w sali gimnastycznej. Powstałe konstrukcje wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały wszystkie pracujące grupy. Najwięcej emocji wzbudziła wielka budowla Titanica. Trzecioklasiści budowali samochód, tory przeszkód, po których można przebiec lub się ukryć. Zajęcia dały wiele możliwości zabawy, były pomysłowe i pobudziły wyobraźnię przestrzenną. Dzięki nim dzieci przypomniały sobie kształty i figury geometryczne. Na koniec zajęć urządziły zawody na najwyższą wieżę z nietypowych klocków. >>>więcej w fotorelacji>>>


2.12.2016

Ogłoszenie Rady Rodziców

UWAGA zmiana godziny spotkania!!!

Dyrekcja i Przewodniczący Rady Rodziców zapraszają przedstawicieli klas na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się dnia 05.12.2016 - poniedziałek o godzinie 16.00 w stołówce szklonej.
Serdecznie zapraszamy.


01.12.2016

Sukcesy literackie klasy VI a

Dwoje uczniów klasy VI a zostało laureatami III Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym. Maciej Jaworski zajął II miejsce w kategorii literackiej - proza, a Aleksandra Zięba III. Prace pomagała zredagować pani Weronika Lameńska-Ćwiek.
Młodym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy "lekkiego pióra"!


01.12.2016

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku. Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/87622/11/2016 z dnia 29.11.2016r.


30.11.2016

Klasy czwarte na wycieczce w Sandomierzu

SANDOMIERZ - klasy czwarte na wycieczce ... zbrojownia, ... fabryka bombek i wspaniała atmosfera ... :)

>>> więcej w fotorelacji >>>


30.11.2016

Kolejny sukces naszych uczniów

W Ogólnopolskim Konkursie Internet – Komunikacja – Interakcja zorganizowanym przez IT Szkołę i Akademię NASK dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało dwa tytuły laureata. Jest to sukces, gdyż Jury, na podstawie regulaminu Konkursu, przyznało tylko sześć równorzędnych naród. Laureaci zostali nagrodzeni za zaangażowanie, kreatywność i zaprezentowany przekaz.
Tytuł laureata uzyskał:
- Hubert Brejnak, który pod kierunkiem p. Joanny Poniatowskiej, na zajęciach koła Kodujemy w 30, wykonał pracę w programie Scratch pt. „Internet, jak my to widzimy”,
- Gerard Tomczyk, który pod kierunkiem p. Tadeusza Szydłowskiego nakręcił film pt. „Internet, jak my to widzimy”.
Gratulujemy!


28.11.2016

Szkolne podsumowanie projektu „Bezpieczna e-szkoła”

W dniu dzisiejszym (28-11-2016) odbył się apel podsumowujący projekt „Bezpieczna e-szkoła”, w którym uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Prezenterami byli uczniowie 6f, którzy przez kilka tygodni uczestniczyli w projekcie zorganizowanym przez Fundację 5Medium. Na warsztatach poznawali zagadnienia dotyczące prawa w sieci, nauczyli się wykonywać prezentację multimedialną w programie prezi...>>>więcej w relacji>>>


21.11.2016

"Barwy Jesieni"

Kolejny młody artysta uczeń Pani Katarzyny Stanuch Piotr Rodziewicz z klasy 6d FINALISTĄ Ogólnopolskiego Konkurs Plastycznego pt: "Barwy Jesieni" zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie.
Jury w składzie; Elżbieta Szumska - plastyk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, Jolanta Brejdak - artysta, plastyk, pedagog artystyczny, projektant, Ryszard Baloń - artysta, plastyk grafik, nie miało łatwego zadania. ... >>>więcej>>>


21.11.2016

Piszemy pierwsze programy
dla Dasha i Dota w aplikacji Blocky

W naszej szkole dzięki uprzejmości Mistrzów Kodowania gościmy parę niebieskich robotów Dasha i Dota. Roboty są z nami od 2 listopada 2016 r., uczniowie zdążyli się już z nimi zaprzyjaźnić. Po pierwszych fascynacjach i wielkich emocjach, które towarzyszyły uczniom na lekcjach z Dashem i Dotem, prowadzonych przez p. Joannę Poniatowską, przyszedł czas na pierwsze programy w aplikacji Blocky, bardzo podobnej do Scratcha, tylko w języku angielskim. Najpierw uczniowie poznali interfejs programu, ... >>>więcej>>>


21.11.2016

Rozwiązujemy Quiz z Dashem ...

Uczniowie klasy 6b jako pierwsi poznali roboty Dasha i Dota. Roboty tak im się spodobały, że postanowili na kolejną lekcję przygotować labirynt, po którym będzie poruszał się Dash i Quiz. Zaproponowali, że zabawa będzie polegała na pokonaniu przez Dasha labiryntu, po pokonaniu kolejnych ścieżek labiryntu na uczniów będą czekały pytania. Wygra uczeń, który najszybciej pokona trasę labiryntu i odpowie na wszystkie pytania, ukryte w zaznaczonych X punktach, po każdej ścieżce. Tak jak obiecali na kolejne zajęcia przynieśli wykonany z pudełek labirynt i pytania z informatyki. Jak się bawili zobaczcie sami. >>>więcej>>>


18.11.2016

Wojsko w naszej szkole :)

Obchody Święta Niepodległości zapoczątkowane zostały w naszej szkole przez bardzo ciekawe wydarzenie. W związku z cyklem zajęć realizowanych w świetlicy pt. ”Wychowanie w duchu wartości” panie Marlena Sobieszczańska, Małgorzata Strzelec – Matuszkiewicz i Justyna Michalska zaprosiły żołnierzy z Brygady Wielonarodowej z jednostki przy ulicy Kruczkowskiego w Lublinie. Spotkanie odbyło się w środę 9 listopada 2016r. Wcześniej nauczycielki przygotowały zajęcia na temat obchodzonego święta, symboli narodowych i postaw patriotycznych. Dzieci wykonały godło Polski różnymi technikami plastycznymi, przypomniały sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego i wspólnie go zaśpiewały.
Żołnierze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali uczniom rodzaje mundurów i niezbędne wyposażenie. Prelekcji towarzyszył pokaz prezentacji multimedialnej przygotowanej przez gości. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty „Młodego Patrioty” zaświadczające o ich obecności na spotkaniu.
>>>Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.>>

17.11.2016 <

"Śniadanie daje moc"

8 listopada przystąpiliśmy do programu „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie z klas 1-3 wspierani przez wychowawców, rodziców i wolontariuszy z naszej szkoły zorganizowali śniadanie w swoich klasach. Biorąc udział w tym przedsięwzięciu, chcieliśmy dać szansę dzieciom, aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także z próbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią jeść na śniadanie inne dzieci i dlaczego śniadanie jest ważne.
>>>Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji>>>


17.11.2016

Rocznica odzyskania Niepodległości

>>> FOTOGALERIA <<<


15.11.2016

Wędrujące drzewko opowieści

Wraz z pierwszymi dniami listopadowej szarugi do naszej szkoły zawitało Wędrujące Drzewo Opowieści. Drewniana instalacja jest symbolem, wokół którego spotykamy się raz w tygodniu na warsztatach organizowanych przez Dom Słów. Naszym pierwszym gościem jest pan Maciej Tuora, pisarz, który pokazuje jak ciekawie stworzyć fabułę, zaintrygować czytelnika, a nawet … sprowadzić Piotrusia Pana do Lublina! To właśnie ta postać jest tegorocznym bohaterem naszych opowieści. W warsztatach biorą udział uczennice klas 6, uczestniczki koła teatralno-literackiego prowadzonego przez p. Weronikę Lameńską-Ćwiek. Więcej o projekcie na stronie: http://teatrnn.pl/domslow/wedrujace-drzewo-opowiesci. >>>więcej>>>


15.11.2016

Inauguracja Ligi Młodziczek w koszykówce dziewcząt

W dniu 29.10.2016 roku odbyła się inauguracja Ligii Młodziczek w koszykówce dziewcząt. Nasz zespół pod opieką nauczyciela i trenera pani Anny Parzymies-Wach wygrał pierwszy mecz w sezonie 50 : 25 z polączonymi szkołami: Szkołą Podstawową nr 28 i SP 51. Mamy nadzieję, że szczęśliwy początek sezonu pociągnie ze sobą pasmo samych zwycięstw! Gratulujemy! Skład drużyny: Wiktoria Kusika, Maja Barkowska, Maja Kusiak, Aleksandra Weremczuk, Monika Brzozowska, Amelia Wdowiak, Anna Kolibska, Anna Czajka, Oliwia Harmasz, Julia Woś, Julia Gęca, Mogdalena Góźdź, Jeziorkowska Agata. Zapraszamy do oglądania fotorelacji….


15.11.2016

Rajd Rowerowy

Klasy sportowe o profilu – koszykówka aktywnie spędziły czas podczas corocznego rajdu sportowego „Rowerem po zdrowie”. Uczniowie razem z rodzicami oraz nauczycielami mieli okazję lepiej się poznać, zintegrować, pobawić. W trakcie rajdu złapał nas deszcz, jednak nie przeszkodziło nam to świetnie się bawić! Po aktywnie spędzonym czasie wszyscy razem ogrzaliśmy się przy grillu. W rajdzie uczestniczyły klasy IV d, V d, VI d wraz z rodzicami oraz nauczycielami panią Anną Parzymies-Wach, Joanna Dębską oraz panem Mirosławem Parzymiesem. Zapraszamy do oglądania fotorelacji……


14.11.2016

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/79952/11/2016 z dnia 08.11.2016r.


11.11.2016

"NIEPODLEGŁOŚĆ znaczy WOLNOŚĆ
SŁOWA NAJPIĘKNIEJSZE"

11 LISTOPADA


10.11.2016

LEKCJA POKAZOWA w KLASIE IV D

W dniu 10.11.2016 roku w klasie IV D odbyła się lekcja pokazowa dla rodziców. Lekcję przeprowadził Pan Mirosław Parzymies. Zabawa, nauka i rywalizacja – to wszystko podczas sobotniego przedpołudnia. Rodzice dzięki uczestnictwu w lekcji mogli zobaczyć postępy sportowe swoich dzieci. Zapraszamy do oglądania fotorelacji…


10.11.2016

Bezpieczna e-szkoła - prezentacja projektu

10 listopada na Starym Mieście odbył się klasowy finał projektu „Bezpieczna e-szkoła”. Uczniowie 6F pod opieką przedstawicielki Fundacji „5 Medium” p. Anny Barton oraz p. Iwony Drozdowskiej-Orłowskiej i Anny Kępińskiej promowali bezpieczeństwo w internecie rozdając na lubelskiej Starówce upieczone przez siebie ciasteczka bezpiecznej sieci. Każda babeczka miała przyczepione hasło przypominające o właściwym zachowaniu w internecie. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem lublinian oraz gości odwiedzających nasze miasto. Niektóre osoby chętnie rozmawiały o bezpiecznych zachowaniach w sieci, wszyscy czytali hasła i częstowali się babeczkami. >>>Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji>>>.


7.11.2016

Igrzyska Szkół Podstawowych w szachach.

W dniu 09.11.2016 roku reprezentacja szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Szkół Miasta Lublin w szachach – turniej drużynowy.

Nasi uczniowie zajęli III miejsce nie przegrywając ani jednego pojedynku i remisując z drużynami które zajęły I i II miejsce. Ogromne wyrazy podziękowania za walkę do końca i wiarę w swoje umiejętności wyniesione ze wspólnych treningów. Trenerem zespołu był pan Marcin Detiuk.
Skład drużyny: Nadia Solska, Filip Musiałowski, Radosław Sobot, Dawid Kamieniecki i Jakub Ćwikła. >>>więcej>>>


7.11.2016

MATEUSZ CZYRAN z klasy 6F LAUREATEM II-giej NAGRODY

XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z wakacji", Filia Zastów Wawerskiego Centrum Kultury, Warszawa.
Nagrodzona praca powstała pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch. Na konkurs wpłynęło 2656 prac z całej Polski. W tym roku pocztówki reprezentowały bardzo wysoki poziom wykonania. To znaczący sukces artystyczny kolejnego już ucznia z naszej szkoły. Jury w składzie: Tatiana Pytkowska, Anna Smolak i Emilia Błachnio nagrodziły 84 osoby. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się w sobotę 5 listopada, o godzinie 11:00.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!


7.11.2016

UCZYMY INNYCH
- ZAJĘCIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KL.I A

Dziewczęta z klasy 5a poprowadziły 4 listopada w klasie 1a zajęcia pod kierunkiem pani Marioli Sobczyk dotyczące świątecznych tradycji w krajach anglojęzycznych. Uczennice opracowały scenariusz zajęć i podzieliły się na zespoły odpowiedzialne za przeprowadzenie poszczególnych jego części. Uczniowie klasy pierwszej z zainteresowaniem obejrzeli prezentację, rozwiązali quiz, uczestniczyli w zabawach, konkursach oraz poczęstunku. Samodzielne prowadzenie zajęć wymagało od uczennic nie tylko wcześniejszego opanowania materiału, ale też przemyślenia sposobu pracy z odbiorcami... >>>więcej w fotorelacji>>>


3.11.2016

Warsztaty "Zagadkowy zawrót głowy"

Uczniowie klasy 4d zostali zaproszeni do Gimnazjum nr 3 na warsztaty pt. „Zakładkowy zawrót głowy”. Twórcze zajęcia, które przygotowały nauczycielki bibliotekarki: pani Ewa Osoba i pani Aneta Szadziewska odbyły się w ramach niedawno obchodzonego święta bibliotek szkolnych.
Na pięciu stanowiskach, różnymi technikami czwartoklasiści mieli okazję stworzyć własne oryginalne zakładki do książek. >>>więcej w fotorelacji>>>


3.11.2016

Ogłoszenie dla Rodziców !!!

7 listopada 2016r. (poniedziałek) o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Na spotkanie zapraszamy po jednym - zapisanym w protokole z poprzedniego zebrania, przedstawicielu z każdej klasy.


3.11.2016

Zebrania z Rodzicami !!!

 • Zebranie Rodziców uczniów klas 0 - III odbędzie się 9 listopada 2016r. o godzinie 17,00.
 • Zebranie Rodziców uczniów klas IV - VI odbędzie się 10 listopada 2016r. o godzinie 17,00. Poprzedzi je spotkanie z dr Ireneuszem Siudemem z Ośrodka "Kuźnia" dotyczące zagrożeń współczesnego świata. (godzina 16,30).

Serdecznie zapraszamy.


3.11.2016

Dash i Dot w naszej szkole


2 listopada 2016 r. uczniowie klasy 6b i 3a, jako pierwsi, poznali Dasha i Dota, czyli parę niebieskich, sympatycznych robotów, które uczą logicznego i kreatywnego myślenia. Było to możliwe dzięki uprzejmości Mistrzów Kodowania. Roboty współpracują z urządzeniami z Androidem, a połączenie nawiązujemy przez bluetooth. Dash, to większy i interaktywny robot, potrafi mówić i wykonywać polecenia uczniów. Wszyscy uczniowie mogli chociaż przez chwilę, korzystając z aplikacji Wonder i Blockly, programować, wydawać robotowi polecenia. Chcieli zobaczyć jak robot rusza się, mruga różnymi kolorami, czy wydaje komunikaty głosowe. Dot z kolei, mimo, że nie ruszał się, potrafił wzbudzić sympatię uczniów, którzy zaproponowali, że na kolejne zajęcia zbudują dla Dota przyczepkę z klocków, żeby Dash mógł go wozić. Zajęcia pokazały, że można uczyć się przydatnych rzeczy, umiejętności dobrze się przy tym bawiąc.


3.11.2016

Sukces naszej uczennicy Elżbiety Bury

W konkursie” Najpiękniejsza pocztówka z wakacji” nagrodę zdobyła uczennica klasy VI a Elżbieta Bury, pracująca pod kierunkiem p. Joanny Poniatowskiej. O zwycięstwie zadecydowała oryginalność i pomysłowość pracy, ciekawa technika i walory estetyczne. Organizatorem konkursu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci, a partnerem Wydawnictwo Skrzat z Krakowa.
Serdecznie gratulujemy!


31.10.2016

W dniu dzisiejszym przekroczyliśmy magiczną liczbę odsłon naszej szkolnej strony .... 500 000 - PÓŁ MILIONA !!I

>>>zobacz ciekawe statystyki>>>


29.10.2016

Projekt „Bezpieczna e-szkoła”

„Bezpieczna e-szkoła”, to inicjatywa Fundacji „5Medium” skierowana do lubelskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w tym roku po raz pierwszy także do uczniów szkół podstawowych. Bezpieczna e-szkoła jest projektem podnoszenia świadomości młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli na temat zagrożeń czyhających w internecie.
W naszej szkole w projekcie biorą udział uczniowie z klasy 6f. Pod opieką koordynatorek i wolontariuszy uczestniczą w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa i prawa autorskiego w sieci. 10 listopada uczniowie udadzą się na Stare Miasto, aby tam częstować lublinian upieczonymi przez siebie babeczkami. Ciasteczka będą miały karteczki z hasłami propagującymi bezpieczne korzystanie z internetu. Na pewno zamieścimy na stronie szkoły relację z happeningu. A to są fotografie z ostatnich warsztatów. >>>fotorelacja>>>


29.10.2016

Mistrzowskie sztafety pływackie :)

W dniu 26.10 na pływalni Aqua Lublin odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Sztafeta SP30 dziewczyn w konkurencji 8x25m stylem dowolnym w składzie: Dziwulska Aleksandra, Konarska Wiktoria, Józefczak Weronika, Bucoń Karolina, Kowalczyk Katarzyna, Niedzielska Paulina, Kusyk Amelia oraz Strzyżewska Weronika zdobyła 1 miejsce zostawiając w tyle inne Lubelskie szkoły. Czas sztafety 2:03,51. Sztafeta SP30 chłopców w składzie: Ponieważ Oliwier, Kostecki Jakub, Wójcik Paweł, Wodnicki Filip, Suszek Szymon, Parol Mateusz, Szymaniak Jakub i Hondzel Jakub zdobyła 2 miejsce w Lublinie z czasem 2:07.01. Wszyscy zawodnicy, którzy wrócili z medalami na szyi należą do Wodniackiego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Nasze zespoły przygotowywały się pod czujnym okiem Marcina Korgula, Rafała Ziemoląga i Tadeusza Litwina. W klasyfikacji drużynowej, po zsumowaniu punktów za starty sztafet oraz starty indywidualne zarówno chłopcy jak i dziewczyny zajęli 2 miejsce.
Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Życzymy dalszych sukcesów i poprawy osiągniętych rezultatów na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 8 grudnia.

Już teraz zapraszamy do kibicowania:-) >>>link z fotorelacją>>>


28.10.2016


UWAGA! Uczniowie i Rodzice...

Biblioteka NIECZYNNA !!!

W związku z inwentaryzacją zbiorów (spis książek) w dniach 2 listopada - 9 grudnia 2016 roku biblioteka będzie nieczynna!


Przepraszamy za powstałe utrudnienia ...

 


27.10.2016

Kolejne sukcesy artystyczne uczniów Pani Katarzyny Stanuch

KINGA JASKUŁA Z 5B LAUREATKĄ, a KAROL POGONOWSKI Z 5C FINALISTĄ Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod tytułem „ILUSTRACJA DO WYBRANEGO WIERSZA JANA BRZECHWY”

W dniu 25 października 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, w składzie:
1. Maciej Cytarzyński dyrektor MDK
2. Anna Borsuk Krasucka plastyk organizator konkursu
3. Ewa Nyc plastyk kierownik działu plastyczno technicznego MDK
4. Anna Bodnar kierownik biura organizacji imprez
Na konkurs wpłynęło 3640 prac z 332 placówek: przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, pracowni plastycznych i ośrodków kultury oraz 25 osób indywidualnych z całej Polski.

W IV GRUPA wiekowej 10 - 11lat LAUREATKĄ czyli zdobywczynią NAGRODY została Kinga Jaskuła za pracę pt; „Żuraw i czapla”, a FINALISTĄ czyli wyróżnienie otrzymał Karol Pogonowski za prace pt;„Entliczek Pentliczek”

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą do końca listopada. >>>więcej>>>


27.10.2016

Code Week 2016

w SP 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole w dniu 17 października 2016 r. odbyły się zajęcia koła „Kodujemy w 30” prowadzone przez p. Joannę Poniatowską, podczas których uczniowie tworzyli grę platformową z przewijanym tłem. Gra będzie podstawą w przyszłości do tworzenia programów o różnej tematyce. Zajęcia pokazały, że każdy uczeń może kodować i rozwijać swoje umiejętności programistyczne, dobrze się przy tym bawiąc. A co najważniejsze, oprócz dobrej zabawy, uczniowie od razu mogli zobaczyć efekty swojej pracy. Stworzone przez uczniów gry można obejrzeć i wypróbować na blogu Kodujemy w 30. >>>więcej>>>


24.10.2016

Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie"

18 października podczas Festiwalu Szkół Promujących Zdrowie Miejski Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” odebrała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie p. Beata Jezierska z p. Iwoną Gabryel oraz uczniami naszej szkoły.
Miejskie Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie” otrzymały 32 jednostki oświatowe wykazujące się dużą aktywnością i skutecznością w podejmowanych działaniach prozdrowotnych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na głównej stronie Urzędu Miasta Lublin w zakładce Mieszkańcy-Edukacja pod adresem: >>>link do pełnej relacji ze spotkania<<<

Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykarskie- kontynuacja


W roku 2016 - 8 Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykarskich utworzonych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin kontynuuje proces szkolenia w koszykówce rozpoczęty w 2015 roku.

W pierwszym półroczu 2016r. zajęcia prowadzone były od 1 lutego do 15 czerwca, natomiast drugi etap realizowany jest w terminie od 1 września do 15 grudnia. >>>więcej o SMOKach>>>24.10.2016
UWAGA! Uczniowie i Rodzice...

Przypominamy, że dzień 31 października 2016 (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w szkole (lekcje nie odbywają się), odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice zgłosili wcześniej taką potrzebę.

24.10.2016

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku. Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/72820/10/2016 z dnia 19.10.2016r. oraz SB/69179/10/2016 z dnia 10.10.2016r.

20.10.2016

Wyniki eliminacji
szkolnych konkursów przedmiotowych
organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

Wyniki eliminacyjnych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazmierza Wielkiego w Lublinie... >>>zobacz pełną listę laureatów - (PDF)<<<

17.10.2016

Kolejny sukces ucznia Pani Katarzyna Stanuch

Miło nam poinformować, iż MACIEJ SIUDA z klasy 6e został LAUREATEM I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „WAKACJE” Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze.
Na konkurs wpłynęło 1490 prac z 135 przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, pracowni plastycznych i ośrodków kultury oraz 45 osób indywidualnych z całej Polski.
G R A T U L U J E M Y :)
Nagrodzona praca pt:” WAKACJE NA BEZLUDNEJ WYSPIE”

17.10.2016

Ślubowanie najmłodszych uczniów SP30 LUBLIN

13 października odbyło się uroczyste ślubowanie najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

>>>fotorelacja>>>

17.10.2016

Koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października 2016 r. odbył się w naszej szkole koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedstawiciele uczniów z klas piątych i szóstych przekazali powinszowania i wyrazy serdeczności dyrekcji, oraz nauczycielom poszczególnych przedmiotów. W podziękowaniu za trud codziennej pracy uczennice z klasy 5 D wyrecytowały wiersze, zaś chór szkolny zaśpiewał specjalnie na tę okazję przygotowane piosenki.

Uczniowie klas młodszych: klasa II d z p. Urszulą Siodłowską i klasa III f z p. Hanną Kalisz-Adamek przygotowali na ten dzień Szkolną Galę Oskarowo-Jabłkową, w której zaprezentowali swoje wysokie umiejętności. Przy piosenkach ,,Dzień Nauczyciela", ,,Samba dla Pani i Pana", „Przepraszamy Was", „Piosenka dla Nauczyciela" czas minął wspaniale. W nagrodę wszyscy uczestniczący nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali smaczny i zdrowy upominek.

>>>więcej w fotorelacji>>>

17.10.2016

Sukces naszych uczniów

W XIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Pocztówka z wakacji” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku troje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. Są to: Hubert Klimek z 6c (uczeń p. Joanny Poniatowskiej), Dawid Kliczka z 6e i Iga Krzowska z 6f (uczniowie p. Iwony Drozdowskiej-Orłowskiej). Sukces jest naprawdę duży, bo na konkurs nadeszło ponad 1200 prac z każdego zakątka Polski, min.: Gdańska, Płocka, Koszalina, Warszawy, Torunia, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Lublina, Katowic, Częstochowy, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Jasła i wielu innych miejscowości. Serdecznie gratulujemy!

16.10.2016

Code Week 2016

Code Week to Europejski Tydzień Kodowania, podczas którego odbywają się wydarzenia mające na celu popularyzowanie i promocję programowania. W tym roku Code Week odbędzie się w dniach 15 – 23 października 2016 r.
W naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie na zajęciach koła „Kodujemy w 30” będą tworzyli grę z przewijanym tłem. Zajęcia będą prowadzone przez p. Joannę Poniatowską.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

"Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie."

Z serc uczniów życzenia płyną w dniu tak istotnym dla każdego nauczyciela, pracownika administracyjnego szkoły, rodzica i ucznia ...13.10.2016
UWAGA! Uczniowie i Rodzice...

Przypominamy, że dzień 14 października 2016 (piątek) jest dniem ustawowo wolnym od zajęć dydaktycznych w szkole (lekcje nie odbywają się), odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice zgłosili wcześnie taką potrzebę.

11.10.2016

Wizyta uczniów klas trzecich w stolicy.
Wycieczka do Warszawy

W dniach 27.09.2016 r. oraz 28.09.2016 r. uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym cele wyjazdu oraz jego największą atrakcją była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie byli zachwyceni wystawami, na których zobaczyli wiele niezwykłych eksponatów. Niecodzienne było dla nich to, że mogli je wszystkie dotykać, przekręcać i uruchamiać. Ogromne wrażenie zrobiły na nich przeróżne wynalazki, takie jak sterowany robot, tornado ogniste, latający bączek, wir wodny, tonący statek, natrętna walizka lub ogromne bańki. Dużym zainteresowaniem cieszył się peryskop pozwalający na obserwację drugiego brzegu Wisły. ... >>>więcej w fotorelacji>>>

8.10.2016

Szlakiem staromiejskich zabytków Lublina

28 września uczniowie klasy Va pod opieką wychowawcy p. Joanny Poniatowskiej i p. Iwony Drozdowskiej – Orłowskiej wybrali się na pieszą wycieczkę szlakiem staromiejskich zabytków Lublina. Spacer po mieście z przewodnikiem był prawdziwą przyjemnością, a równocześnie ciekawą lekcją historii.
Uczniowie na nowo poznali Archikatedrę Lubelską z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej. Dowiedzieli się, że Archikatedra pierwotnie należała do ojców jezuitów. Zbudowano ją w 1625 r. w stylu wczesnego baroku, zaś dekorację zewnętrzną zachowano w duchu renesansu. W świątyni znajduje się tzw. akustyczna zakrystia, która swą nazwę zawdzięcza niezwykłej akustyce panującej w jej wnętrzu. Uczniowie, jak się o tym dowiedzieli, to podzielili się na dwie grupy i po kolei sprawdzali, czy rzeczywiście osoba, która znajduje się w jednym z rogów ściany, słyszy to, co wypowiada szeptem osoba, zwrócona twarzą do ściany w przeciwległym rogu zakrystii. Jak się okazało, głos płynął po sklepieniu. Jednak nie była to jedyna osobliwość zakrystii. Uczniowie podziwiali również malarstwo iluzjonistyczne i sprawdzali efekty namalowanych na suficie kolumn. Z zakrystii udali się do skarbca, którego ściany zdobią iluzjonistyczne freski Józefa Meiera z 1757 roku. Było warto, podziwiali ornaty, złote kielichy ze szlachetnymi kamieniami, monstrancje. Pod koniec zwiedzania archikatedry uczniowie zeszli do podziemi, w których mieli okazję zobaczyć miejsce pochówku biskupów... >>>więcej o wycieczce w fotorelacji>>>

6.10.2016

„Żyłem jak chciałem…, czyli rzecz o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza”

4 i 5 października 2016 .
W tych dniach uczniowie klas: 5a, 5d, 6b i 6f odwiedzili bibliotekę osiedlową. Zostali zaproszeni na prelekcję pt.: „Żyłem jak chciałem…, czyli rzecz o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza”. Rok 2016 został ogłoszony Rokiem Sienkiewicza, a we wrześniu szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji czytania dzieła pisarza pt. „Quo vadis”. Prezentację o naszym nobliście przygotował pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, pan Dariusz Jóźwik. W swojej gawędzie prelegent przekazał uczniom najistotniejsze fakty z życia pisarza, ubarwiając je ciekawostkami dotyczącymi jego postury, upodobań czy życia rodzinnego. Była to lekcja o dobrej literaturze, ale podana w niekonwencjonalnej formie.
... >>>więcej w fotorelacji>>>

5.10.2016

WIELKIE WYRÓŻNIENIE
dla całej społeczności naszej szkoły ...

W dniu dzisiejszym w sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie p. Beata Jezierska wraz z p. Teresą Godlewską odebrały WOJEWÓDZKI CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE, przyznany jako wyróżnienie za podejmowane na terenie szkoły działania mające na celu promocję zdrowego trybu życia. Byliśmy jedną z czterech szkół uhonorowanych tym wyróżnieniem w Lublinie. >>>więcej w fotorelacji>>>

4.10.2016

Klasa II h w Muzeum Wsi Lubelskiej

28 września 2016 r. klasa II h wybrała się na wycieczkę do lubelskiego skansenu. Dzieci poznały życie na wsi dzięki cudownie zaangażowanym pracownikom muzeum. Podziwialiśmy wiejską zagrodę pełną gospodarskich zwierząt, dowiedzieliśmy się jak młyn mieli zboże ( i że taki młynarz to był bogaty gość!), odwiedziliśmy cerkiew prawosławną, w której odkryta została przed nami tajemnica pisania ikon. Gdy zgłodnieliśmy to pani Bogna i pani Joasia przebrane w stroje ludowe zabrały nas do swojej chałupy, gdzie w jednej izbie nauczyliśmy się wypiekać podpłomyki w piecu chlebowym. Na muzelanym rynku bawiliśmy się w gry pastwiskowe, a na koniec zostaliśmy zaproszeni do domu, w którym do szabasu przygotowywała się żydowska rodzina. Wycieczka do starych czasów dla dzieci była zabawna i pouczająca. >>>więcej w fotorelacji>>>

4.10.2016

Zajęcia dodatkowe
prowadzone dla uczniów w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach zajęć dodatkowych nauczyciele prowadzą zajęcia z uczniami wg podanego poniżej harmonogramu:

4.10.2016

Lekcja z MISTRZEM

 

3 października mieliśmy przyjemność gościć na zajęciach wychowania fizycznwego oficera regionalnego z ramienia Polskiego Związku Rugby pana Sebastiana Berestka, który poprowadził zajęcia pokazowe z TAG Rugby dla uczniów klasy 4a, 4b oraz 4e. Zajęcia były bardzo interesujące i wywołały "mnóstwo" pozytywnych emocji .... Dziękujemy p. Sebastianowi i "polecamy się na przyszłość" :)

30.09.2016

Narodowe czytanie „Quo Vadis”

W poniedziałkowy poranek 5 września 2016 roku nasza szkoła włączyła się czynnie w ogólnopolską akcję „pn.: „Narodowe czytanie”, któremu przewodniczył Prezydent RP Andrzej Duda. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania, a jej obszerne fragmenty zostały odczytane w 2200 miejscach w całej Polsce. W Ogrodzie Saskim w Warszawie fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza przeczytała Para Prezydencka. >>>więcej>>>

29.09.2016

Zaktualizowany Program Wychowania i Profilaktyki

Na stronie internetowej szkoły w zakładce "dokumenty szkolne" został opublikowany zaktualizowany do nowych przepisów PROGRAM WYCHOWANIA I PROFILAKTYKI.

29.09.2016

Pierwszy w tym roku szkolnym artystyczny sukces

 

Miło nam poinformować, iż LAUREATEM Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój" został MATEUSZ SŁABEK z klasy 6F, uczeń nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch. (praca Mateusza na filmie: 2:25 min.)

W dniach od 21 września do 16 października 2016 roku w galerii "Tyle światów" Oświęcimskiego Centrum Kultury prezentowana była pokonkursowa wystawa XV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój" - objętego patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim - adresowanego do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym... >>>więcej o konkursie>>>

GRATULUJEMY!

26.09.2016

Lubelski Festiwal Nauki

W ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbywał się pod hasłem „Nauka źródłem inspiracji” uczniowie naszej szkoły mieli okazje uczestniczyć w kilku wydarzeniach związanych z biblioteką i kultura czytelniczą.
Klasa 6f wzięła udział w lekcji pt. „Anatomia książki”, którą przygotowali pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Wykład połączony z prezentacją multimedialną miał dać odpowiedź m. in. na pytania: Z czego książka się składa? Jak powstawała? Co robił zecer, a co preser? Co to jest inicjał, reprezentant, kustosz? I jakie informacje możemy o książce wyczytać, poza jej treścią... >>>więcej o wizycie na festiwalu>>>

26.09.2016

Informacja dotycząca wody na pływalni
w Szkole Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/63375/09/2016 z dnia 22.09.2016r.

.

20.09.2016

Karta MULTI SPORT

Osoby posiadające kartę Multi Sport mogą korzystać z basenu w n/w terminach:

 • Poniedziałek- 21,00- 21,45
 • Wtorek- 20,05- 20,50
 • Środa 21,00- 21,45
 • Czwartek 20,30- 21,15

Przed wejściem na basen proszę zarejestrować się na liście obecności

19.09.2016

Zapraszamy na zajęcia OYAMA KARATE

>>>więcej informacji o zajęciach<<<

19.09.2016

Relacja z czerwcowego Festiwalu 2.0

W dniach 5-6 czerwca uczestczyliśmy w Festiwalu Otwartej Edukacji w Warszawie, czyli w podsumowaniu pracy Uczniów i Nauczycieli czestniczących w programach: WF z Klasą, Szkoła z Klasą 2.0, Koduj z Klasą, Cyfrowa Akademia oraz Eduspaces 21. Otwieramy szkołę!

Właśnie ostatnio został opublikowany na stronie CEO film zrealizowany podczas FESTIWALU :) ... udostępniamy go także i my...

Było to ogromne wydarzenie zorganizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. To wieliie wyróżnienie dla naszej szkoły. W Festiwalu OE uczestniczyło 40 zespołów specjalnie zaproszonych. Wśród tej 40 znalazły sie nasze dwa zespoły:

 • "Koduj z klasą" - Panie Joanna Poniatowska, Iwona Drozdowska-Orłowska waz z uczniami: Elą Byry, Julią Ferenc i Kacprem Wilkiem.
 • "WF z klasą" - Pani Ewa Dołowy i pan Wojciech Pojęta wraz z uczennicami: Edytą Makowską, Zuzanną Maciejewską, Julią Wronowską

15.09.2016

Informacja dotycząca wody na pływalni
w Szkole Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.

Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/60307/09/2016 z dnia 13.09.2016r.

14.09.2016

Uwaga Rodzice

Na internetowej stronie szkolnej (po prawej stronie) w zakładce dokumenty opublikowano zadania, cele i tematykę zajęć przedmiotu ETYKA. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi tam informacjami.

13.09.2016

Zgodnie z Uchwałą nr 1/2016-2017 Rady Rodziców wysokość składek w roku szkolnym 2016/17 wynosi:

- Rada Rodziców :

-jedno dziecko 30 zł/rok
-dwoje dzieci 40 zł/rok
-trzecie i kolejne dzieci zwolnione z opłaty

-wyprawka świetlicowa 30 zł/semestr.

Wpłat można dokonywać na konto Rady Rodziców należy podać imię i nazwisko dziecka i klasę oraz informację za co składka RR lub świetlica.
Nr konta : 21 1020 3150 0000 3302 0003 1765.

Informacje o ubezpieczeniu:
Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym, w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia wymagane jest oświadczenie o rezygnacji: ... >>>więcej informacji i wzór oświadczenia>>>

09.09.2016

Uwaga "KARTA 60+"

Osoby posiadające kartę 60+ mogą korzystać z krytej pływalni w środę o godz. 20.15.

09.09.2016

Informacja dotycząca wody na pływalni
w Szkole Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/56029/08/2016, SB/56028/08/2016 z dnia 29.08.2016r.

09.09.2016

UWAGA- KARNETYna BASEN

Informujemy, iż od 13.09.2016r. udostępniona będzie pływalnia na karnety dla osób z zewnątrz szkoły. Opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał wydłużony o jeden miesiąc tj. wrzesień- grudzień 2016r.
Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie.
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet wtorek 21,00 lub piątek godzina 20,15. Opłatę za kwartał 2016 należy dokonać do 12 września i wynosi:
Wtorek - 120 zł- 15 wejść
Piątek- 120zł- 15 wejść

08.09.2016

"Dobrze jest pomagać"

Pamiętacie Jovaniego i Stefanka z Kamerunu ... pomagamy Im finansowo od kilku lat ... Dostaliśmy właśnie informację, że Jovani będzie teraz uczęszczał do 5 klasy. W tym roku przystąpił ON do I Komunii Świętej ... >>>więcej zdjęć w galerii>>>

06.09.2016

Zajęcia ETYKI
w naszej szkole

 • kl. I-III środa godz. 16:00-17:30; s.101
 • kl. IV-VI czwartek godz. 16:00-17:30; s.102

Zapraszam Marta Banaszek

05.09.2016

Zebrania z Rodzicami.

 • W środę 7 września 2016 roku odbędą się zebrania Rodziców klas O - III. Godzina rozpoczęcia zebrań – 17.00.
 • W czwartek 8 września 2016 roku odbędą się zebrania Rodziców klas IV - VI. Godzina rozpoczęcia zebrań – 17.00.
 • W czwartek 8 września 2016 roku o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

02.09.2016

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017
w obiektywie

1 września 2016 roku na boisku szkolnym przy pięknej słonecznej pogodzie po raz kolejny w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W tym roku "stery" kierowania Szkołą Podstawową im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie przejęła od Pani Dyrektor Elżbiety Satowskiej Pani Dyrektor Beata Jezierska.

Serdecznie dziękujemy Pani Satowskiej za wszystkie działania, jakie przez lata poczyniła dla szkoły i jednocześnie życzymy jej zdrowia, pomyślności i samych sukcesów na nowym etapie życia. Pani Dyrektor Beacie Jezierskiej również życzymy zdrowia oraz samych sukcesów w pracy zawodowej. Jak wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego obejrzyjcie koniecznie w >>>naszej galerii>>>

02.09.2016

Ubezpieczenie ucznia NNW w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie będą objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW w firmie ubezpieczeniowej COMPENSA Polisa typ 184 nr 001000529. Zakres czasowy ubezpieczenia: 24 godziny na dobę Okres ubezpieczenia: 01.09.2016 - 31.08.2017 Zakres terytorialny: cały świat Suma ubezpieczenia: 12.000 złotych Składkę w wysokości 40 zł należy zebrać w klasach i przekazać do przewodniczącego lub skarbnika Rady Rodziców Szkoły (p. M. Kodzis lub p. A. Dobrowolska) w nieprzekraczalnym terminie do 20 września 2016r.

Szanowni Państwo, zebrane pieniądze na ubezpieczenie NNW ucznia w oddziałach klasowych będą przyjmowane w dniu 09-09-2016 r. (piątek) w godz. 8.00-9.00 oraz 14.00-15.00. W przypadku ustalenia innego dnia lub godziny prosimy o kontakt:

 • Małgorzata Kodzis – tel. 506 215 434
 • Agata Dobrowolska – tel. 784 440 222

Ogólne Warunki Ubezpieczenia: >>> OWU <<<

Umowa ubezpieczenia: >>> POLISA (PDF)<<<

01.09.2016

Uwaga RODZICE!

Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Lublin

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy materialnej o charakterze socjalnym przysługującej uczniom zamieszkałym na terenie Miasta Lublin znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Formy pomocy:

1. Stypendium szkolne
Stypendium szkolne przysługuje uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 514 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w art. 8 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej - Dz.U.2016.930-j.t.), przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z poniżej wymienionych okoliczności:
•- bezrobocia,
• -niepełnosprawności,
• -ciężkiej lub długotrwałej choroby,
• -wielodzietności,
• -braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
• -alkoholizmu lub narkomanii,
• -rodziny niepełnej,
• -zdarzenia losowego.

Wniosek o udzielenie stypendium szkolnego należy pobrać i złożyć w terminie od 1 września 2016 r. do 15 września 2016 r u pedagogów szkolnych. Z tej formy pomocy można skorzystać tylko raz w ciągu roku szkolnego w terminie jaki podano wyżej.

2. Zasiłek szkolny
Zasiłek szkolny przysługuje uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji losowej/ klęski żywiołowe, utrata członka rodziny, ciężka, długotrwała choroba inne zdarzenia znacznie pogarszające sytuację losową ucznia.
Wniosek o udzielenie zasiłku szkolnego można składać przez cały rok szkolny w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia losowego.
Do wniosku należy dołączyć :
• -stosowne zaświadczenia lub oświadczenia o wysokości dochodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku;
• -w przypadku utraty dochodów stosowne zaświadczenia lub oświadczenia o wysokości dochodów z miesiąca, w którym wniosek został złożony;
• -zaświadczenie lub oświadczenie potwierdzające wystąpienie zdarzenia losowego.

3. Szkolne obiady
Rodzice znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o dofinansowanie do obiadów w na podstawie uchwały Nr 221 Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020. O dofinansowanie można starać się bezpośrednio w siedzibie MOPR lub za pośrednictwem szkoły u pedagogów szkolnych.

Więcej informacji nt. pomocy (między innymi jakie należy złożyć dokumenty) na stronie UM LUBLIN

3 września 2016 r.

- Narodowe Czytanie "QUO VADIS" -

W naszej szkole w poniedziałek 5 września 2016 roku, w godzinach 9.45 - 10.30 wszyscy uczniowie i nauczyciele będą ucestniczyli w akcji wspólnego czytania "QUO VADIS".

WOKALIŚCI KLAS 5-6

Zapraszam serdecznie wszystkich śpiewających uczniów (biorących udział w apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016, jak i innych chętnych) do wzięcia udziału w przedsięwzięciu z okazji ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2016/2017.
Aby rozpocząć szkolny czas śpiewająco, spotkamy się już (Hol II piętro przy sali 201) w ten poniedziałek 29.08.2016r. o godz. 11.00, we wtorek o godz. 12.30 i we środę o godz. 15.30.
Repertuar: tradycyjnie Hymn Państwowy i Hymn Szkoły. Pozostałe informacje (piosenki, dodatkowe – ewentualne - spotkania i inne *) podam podczas poniedziałkowej próby :)

POCZET SZTANDAROWY

W poniedziałek 29.08.2016r. o godz. 11.00 odbędzie się również spotkanie uczniów należących do pocztu sztandarowego SP30 (opiekunowie: pani Agata Pizoń i pan Łukasz Gapski). Obecność obowiązkowa (uczniów wszystkich składów)

p.s. przekażcie informację osobom, które mogą jeszcze o niej nie wiedzieć :)

do zobaczenia - Aleksandra Krzyżanowska

INFORMACJA
o rozpoczynającym się roku szkolnym 2016/2017

 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej obędzie się w poniedziałek - 29 sierpnia 2016 roku - o godzinie 9.00
 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się we czwartek - 1 września 2016 roku - według harmonogramu:
  • godz. 8.00 - Msza Święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego,
  • Spotkania w sali gimnastycznej odpowiednio:
   • godz. 9.00 - uczniowie klas 4-6,
   • godz. 10.00 - uczniowie klas 2-3,
   • godz. 11.00 - uczniowie klasy 1 oraz "0"

PODRĘCZNIKI
na rok szkolny 2016/2017

>>>tutaj wykaz podręczników obowiązujących w SP 30 Lublin<<<
>>>w roku szkolnym 2016/2017<<<

informacje o pracy szkoły w roku szkolnym 2015/2016 zostały przeniesione do >>>archiwum<<<