Dialog międzypokoleniowy
25 kwietnia 2017r. w Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów na os. Nałkowskich w Lublinie we wspólnym programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie i Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP. Uczniów przygotowały pani Agata Pizoń i Iwona Kozak. Występ w klubie został zorganizowany z okazji Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego.
Program rozpoczęły i zamknęły uczennice szkoły podstawowej, które zaśpiewały piosenki z repertuaru lubelskich artystów. Koło teatralne zaprezentowało kilka scenek z serii Turyści w Lublinie i Kochanowski w Lublinie. Scenariusz przedstawienia napisały pani Aneta Szadziewska i pani Iwona Kozak. Teksty były znakomitą okazją do promocji naszego miasta z okazji obchodów 700-lecia Lublina. Młodzi aktorzy wcielili się w rolę turystów odkrywających uroki koziego grodu, jego architekturę, a nawet poezję, do spektaklu zostały bowiem włączone fragmenty liryczne z twórczości znanego lubelskiego poety Józefa Czechowicza. W ostatniej scenie Kochanowski w Lublinie widzowie mieli okazję poznać także regionalne przysmaki, akcja rozgrywała się bowiem w restauracji. Dodatkowym atutem sceny była stylizacja języka na staropolski.
Seniorzy bardzo ciepło przyjęli młodzież, żywo reagowali na dialogi i grę aktorów, a oklaski towarzyszyły piosenkom młodych wykonawców. Wyrazem integracji międzypokoleniowej był wspólny taniec, który zaproponowali seniorzy, a młodzież doskonale się bawiła w mieszanych parach.

CIMG0007 CIMG0010 CIMG0012 CIMG0152 CIMG0154 CIMG0161 CIMG0168 CIMG0169 P4254221 P4254229 P4254239 jquery lightbox with slideshowby VisualLightBox.com v6.1