Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Lublin wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 700-lecia Miasta”
Uczeń Pani Katarzyny Stanuch MACIEJ MAZUREK z klasy 5A FINALISTĄ
Poznaliśmy zwycięzców IV edycji konkursu plastycznego „Lublin wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 700-lecia Miasta”. Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk wręczył nagrody dzieciom z lubelskich szkół oraz przedszkoli. Wyróżnione i nagrodzone prace można oglądać w Galerii Ratusz do 9 czerwca br.
Do konkursu wpłynęło blisko 350 prac. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli zgłaszać prace plastyczne prezentujące walory miasta, historię, nowe inwestycje, wydarzenia kulturalne czy sportowe. Rysunki najczęściej przedstawiały Stare Miasto, Legendy Lubelskie oraz kolorowe pejzaże Miasta.
W tym roku Konkurs Plastyczny nawiązuje do Jubileuszu 700-lecia Miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. – Cieszę się, że dzieci i młodzież, chętnie uczestniczą w wydarzeniach związanych z tą wyjątkową rocznicą. W swoich pracach plastycznych młodzi artyści przedstawili wydarzenia historyczne, legendy Lublina oraz zmiany jakie zachodzą w naszym mieście. Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów plastycznych.
Prezydent Miasta Lublin wręczył nagrody za zajęcie 1 i 2 miejsc oraz wyróżnienia w każdej z czterech kategorii wiekowych (dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek szkolnych, uczniowie szkół podstawowych z klas I–III i zerówek szkolnych, uczniowie klas IV-VI, młodzież gimnazjalna).

Zwycięskie i wyróżnione prace od 30 maja do 9 czerwca są prezentowane w Galerii Ratusz. Konkurs pt. „Lublin wczoraj, dziś i jutro. Jubileusz 700-lecia Miasta” został zorganizowany z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.
GRATULUJEMY!

 

lbn lbn2 lbn3 lbn4 lbn5 lbn6 lbn7 lbn8 lbn9 praca Maćka jquery lightbox with slideshowby VisualLightBox.com v6.1