Uczyć bawiąc, czyli Czerwony Kapturek po angielsku

28 marca 2017 r. dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami obejrzały spektakl Little Red Riding Hood przygotowany przez uczniów z koła teatralnego i klasy językowej 1b z Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela polonisty - Iwony Kozak i nauczyciela języka angielskiego - pani Anny Reszki-Kozak.
Uczniowie szkoły podstawowej poznali tym razem znaną baśń w zabawnej uwspółcześnionej wersji. Czerwony Kapturek nosił bowiem czerwoną bejsbolową czapeczkę, a babcia oglądała znane „tasiemcowe” seriale. Dzieci mogły sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, bowiem kwestie bohaterów były w języku Szekspira. Natomiast dla ułatwienia zrozumienia treści opowieści narrator po polsku wprowadzał w poszczególne sceny. Uwagę uczniów przyciągnęła pomysłowa, funkcjonalna scenografia, w tym żywe drzewa, które były nie tylko elementem dekoracji, ale ucharakteryzowane dziewczynki brały też udział w akcji. Dużo emocji wzbudził szary wilk, świetnie zagrany przez Kubę z 2c. Młody aktor świetnie władał językiem angielskim, ale również umiejętnie potrafił zmienić głos, gdy zajął w bujanym fotelu miejsce babci.
Można stwierdzić, że przedstawienie Little Red Riding Hood to nie tylko spotkanie z krótką formą teatralną, ale i przyjemna lekcja języka angielskiego.

205 208 209 211 213 214 217 218 222 223 227 231 jquery lightbox with slideshowby VisualLightBox.com v6.1