Terminy gimnazjalnych egzaminów poprawkowych:

27 sierpnia 2018 - poniwedziałek:

godz. 8.00 - edukacja dla bezpieczeństwa;

godz. 9.00 - chemia;

godz. 10.00 - matematyka;

godz. 13.00 - geografia;

28 sierpnia 2018 - wtorek:

godz. 9.00 - j. niemiecki

WAKACJE :-)

>>> fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2017/2018 <<<

"...Bank rozbiła Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie..."

... 34 uczniów zdobyło 36 nagród, z czego nie kryje radości Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 30 ..."

Warto zobaczyć Panoramę Lubelską (od 15m 35s)

Zapraszamy również do oglądania fotorelacjii.

G R A T U L U J E M Y !!!

Występy Zespołu Wokalnego pod kierunkiem P. Michała Jankowskiego:

W dniu 16 czerwca 2018 roku uczniowie należący do Zespołu Wokalnego pod kierunkiem P. Michała Jankowskiego, wystąpili podczas Festynu Rodzinnego, organizowanego przez klub osiedlowy "Źródło". W programie, nie zabrakło różnych występów artystycznych poszczególnych grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, skończywszy na uczniach klas gimnazjalnych. Nasi uczniowie wykonali piosenki rozrywkowe co niewątpliwie było radością, dla wszystkich uczestników festynu.

25 maja 2018 roku, odbyła się Uroczysta Gala Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych zorganizowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie naszej szkoły, należący do Zespołu Wokalnego pod kierunkiem Pana Michała Jankowskiego, przygotowali część artystyczną. Podczas uroczystości, chórzyści zaprezentowali pieśni o tematyce patriotycznej związanych z jubileuszem 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na szczególną uwagę zasługuję występ solowy, ucznia Kacpra Czajki, który wykonał pieśń "Historia Roja - ostatnia kula", oraz pieśń "Taki kraj" w wykonaniu uczennicy Aleksandry Barańskiej. Występ naszych uczniów, był jednocześnie okazją do promocji naszej szkoły w środowisku miasta Lublina.

Harmonogram
zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się zgodnie z następującym porządkiem:

21 czerwca 2018r. godzina 17,00-sala 10, budynek B, uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III gimnazjalnych.

22 czerwca 2018r. godzina 8,30 - msza święta dla społeczności szkolnej. Do kościoła uczniowie idą pod opieką rodziców lub za ich zgodą sami.

22 czerwca 2018r.:

Po zakończeniu akademii uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do wyznaczonych sal lekcyjnych.

ACH ten czas mile spędzony w klasie "O"A :)

>>>fotorelacja>>>

BRĄZ w gimnastyce sportowej dziewcząt

Dnia 11.06.2018 r w Szkole Podstawowej nr 39 odbyły się w ramach Igrzysk Dzieci zawody w gimnastyce sportowej . Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki: 1.Antosia Gorczyca 2. Alicja Adamiak 3.Barbara Włodarczyk 4.Alicja Pruś 5. Roksana Szymańska 6.Wiktoria Antolak7.Maja Kasperek 8. Weronika Boczkowska oraz rezerwowa Julia Nowosadzka.
Dziewczynki zdobyły III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ponadto Weronika Boczkowska zajęła I miejsce w układzie równoważnym na ławeczce, I miejsce w klasyfikacji rocznikowej 2007, i III miejsce w klasyfikacjiw wieloboju dziewcząt. Alicja Adamiak zajęła I miejsce w klasyfikacji rocznikowej 2010 oraz II miejsce w układzie ćwiczen równoważnych na ławeczce. Gratujujemy zawodniczkom. Opiekunem była Anna Hułas. >>>fotorelacja z zawodów>>>

23 maja 2018 odbył się VI Diecezjalny Konkurs Religijny "Maryja- Matka Kościoła" pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, Burmistrza Miasta Świdnik oraz pod patronatem medialnym Tygodnika Niedziela.

ALEKSANDRA POCHWATKA z kl.3 G uczennica p.Marioli Płecha zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas I-III.

W dniu 5 czerwca 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się uroczysty koncert laureatów, na którym zostały wręczone nagrody oraz dyplomy. Na koncercie Ola zaprezentowała dwa utwory : "Maryjo, śliczna pani" oraz "Cygańska Madonna".
Gratulacje :) >>>fotorelacja>>>

WYCIECZKA
9 maja klasy IB I III F pod opieką p. Hani Kalisz, p. Mai Wolskiej i p.Łukasza Kaletki ,wybrały się w podróż…… Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową !!! jedyną taką kolejką na terenie województwa lubelskiego... Wszyscy zajęli miejsca w wagonach i udaliśmy się w długą podróż. Tutaj czekały na nas atrakcje: boisko do piłki, dużo wolnej przestrzeni do zabawy, stoliki, przy których można było odpocząć i porozmawiać z przyjaciółmi. Panowie kolejarze rozpalili ognisko, a my upiekliśmy kiełbaski……było gooooorąco.
Trasa kolejki przebiega przez najbardziej urokliwe i atrakcyjne miejsca tej części województwa.
W każdą niedzielę pociąg regularnie pokonuje trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka. Podróż wieńczy ognisko na leśnej polanie....Kolejka jest unikatowa w skali województwa Lubelskiego- to markowy produkt turystyczny Lubelszczyzny... Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa zaprasza!

Matematyczne kości w klasie IIIF.
Już dwukrotnie mieliśmy okazję gościć rodzica uczennicy z naszej klasy, pana Marka Smolińskiego. Pierwszą lekcję jaką przygotował i przeprowadził nasz gość była lekcja matematyki z użyciem kości do gier. Gra w kości jest jedną z najstarszych, znanych ludzkości gier. W wiekach XV i XVI grami, również grą w kości, zajęli się matematycy, próbując określić szanse wygrania, czyli obliczając prawdopodobieństwo zdarzeń. Do zabawy potrzebne nam były klasyczne kości , kartka i ołówek do zapisywania wyników. Dzieciom bardzo podobała się lekcja, było to emocjonujące doświadczenie edukacyjne, w którym każdy uczeń mógł się świetnie odnaleźć i wiele nauczyć. Kolejną lekcją w której brał udział nasz dzielny rodzic, była lekcja przyrody…. Uczniowie pozyskali nowe, ciekawe informacje dotyczące Parków Narodowych jak również, mogli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą oraz pracą z mapą. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji m.in.dzięki wykonanym przez nas plakatom, które można obejrzeć na korytarzu szkolnym przed naszą salą. Pozdrawiamy naszego gościa i zapraszamy!!! Kl.IIIF

>>>Zapraszamy do oglądania fotorelacji z opisanych imprez>>>

Mamy kolejny certyfikat!

13 czerwca 2018 w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Oblicza Dialogu - Młody Asyż 2018, temat V edycji brzmiał „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju 2017/2018”.
Miło nam poinformować, że wśród 31 ekip z całej Polski znaleźliśmy się w gronie najlepszych – nie tylko zdobyliśmy certyfikat ale zajęliśmy I miejsce - http://obliczadialogu.pl/2017na18/ . Jak na debiutantów wypadliśmy celująco!
Projekt realizowali uczniowie klas gimnazjalnych pod opieką D. Surtel (religia) i A. Hładyniuk (plastyka). Efekty projektu przedstawialiśmy od listopada 2017r do końca maja 2018r. na wystawach w segmencie B naszej szkoły oraz w Filii nr 31 MBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Obecnie efekty naszej pracy można obejrzeć na stronie projektu http://filary.obliczadialogu.pl/ (wielkie brawa dla Macieja Chamery z kl. 2A gim za stworzenie i prowadzenie naszej strony).
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do realizacji projektu – uczestniczyli w spotkaniach, wyjściach, dyskusjach, tworzyli opisy, relacje i prezentacje, plakaty, notbooki, krzyżówki, czuwali nad konkursem, tworzyli wystawy.
Zachęcamy wszystkich chętnych, zainteresowanych dialogiem międzykulturowym, religiami i sztuką do spotkania i działania z nami w przyszłym roku szkolnym.
Dorota Surtel i Alina Hładyniuk – opiekunki projektu

Konkurs „Skarpetkowe przygody”

Dnia 8 czerwca 2018 roku odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas trzecich, pn.: „Skarpetkowe przygody”. Reprezentanci poszczególnych klas stawili się punktualnie w bibliotece szkolnej, by tam pod okiem organizatorek oraz pani dyrektor Justyny Wiśniewskiej popisać się swoją wiedzą nt. nowej lektury klas trzecich, pt.: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych”, autorstwa Justyny Bednarek. Każdy z uczestników z wielką uwagą i precyzją rozwiązywał test złożony z kilkunastu pytań, dopasowywał numer do określonej skarpetki oraz opowiadał przygody wylosowanej bohaterki. Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą, a zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor dyplomy oraz książki pisarki wraz z jej autografem. Każdy uczestnik otrzymał pakiet zakładek do książek oraz wylosowaną przez siebie drobną nagrodę rzeczową. Na zakończenie konkursu wykonano pamiątkowe zdjęcie.
Zwycięzcy:
I miejsce – zdobył Michał Stefanowicz – uczeń klasy 3a,
II miejsce – zajęła Aleksandra Pochwatka – uczennica klasy 3 g
III miejsce - zdobyła Maja Karwowska – uczennica klasy 3 b

>>>fotorelacja>>>

Lubelskie Dni Seniora w naszej szkole

Nasza szkoła podobnie jak w ubiegłym roku dołączyła do obchodów Lubelskich Dni Seniora. 7.06.2018 r. o godz. 10.00 pani wicedyrektor Małgorzata Banach powitała gości - seniorów z Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów oraz dziadków naszych uczniów.
Następnie dziewczynki z klasy 3i wykonały piosenkę dla zgromadzonych gości. Grupę przygotowała pani Małgorzata Siarkowską. Uroczystość uświetnił występ koła teatralnego. Uczniowie z klas 7 i gimnazjum pod kierunkiem pani Iwony Kozak i we współpracy z panią Anetą Szadziewską przygotowali multimedialny spektakl „Opowieści literackie obrazami inspirowane". Po przedstawieniu seniorzy udali się do patio, gdzie uczniowie z oddziału przedszkolnego 0a i 0b pod kierunkiem pani Marty Okuniewskiej-Banaszak i pani Justyny Iwanickiej zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie „Rytm muzyki plus rytm ciała”. >>>więcej w fotorelacji>>>

Kolejne sukcesy uczniów Pani Katarzyny Stanuch KRZYSZTOF JAKSIM 7B LAUREATEM, JAKUB ŁYSAK 6C FINALISTĄ
III EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,COŚ MOJEGO” organizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,JESTEM” Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Słuchowo i Umysłowo „Uśmiech Dziecka działających na terenie SOSW w Lublińcu.
>>>więcej w fotorelacji>>>

KOLEJNI ARTYSTYCZNY SUKCES UCZNIÓW PANI KATARZYNY STANUCH

LAUREAT - JAKUB ĆWIKŁA 7A
LAUREATKA - NIKOLA WNUK 5D
LAUREAT - KRTSTIAN MAJ 6B
I FINALISTKA - PAULINA NIEDZIELSKA 7B OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŚWIAT DZIECKA” GALERII SZTUKI IM. JANA TARASINA W KALISZU

>>>więcej w fotorelacji>>>

UCZNIOWIE PANI KATARZYNY STANUCH NATALIA PŁACZKOWSKA 6C LAUREATKĄ I MIEJSCA GABRIEL WÓJCIK 7B LAUTEATEM II MIEJSCA KONKURSU PLASTYCZNEGO PREZYDENTA MIASTA LUBLIN „ŚWIĘTUJEMY 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI W LUBLINIE”

Konkurs plastyczny co roku organizowany jest z okazji Dnia Dziecka z inicjatywy Prezydenta Miasta Lublin. W tym roku uczestnicy Konkursu zajmowali się tematami związanymi z wydarzeniami historycznymi i postaciami, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę. W konkursie brały udział dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych zlokalizowanych na terenie Lublina...>>>więcej w fotorelacji>>>

V Turniej Finałowy projektu Edukacja przez Szachy w Szkole, za nami. 799 dzieci z całej Polski, rok temu wyprzedziliśmy zaledwie 14 ekip zajmując 123 miejsce, w tym roku awans o 90 miejsc - 33 pozycja i ogromna radość. Brawo za walkę o każdy punkcik. Świetna organizacja imprezy, dużo nagród, ciekawe atrakcje dodatkowe. Szkołę reprezentowali:​​​​​​​​​​​​​​​​
Artur Kincel
Aleks Mikołajczyk
Zuzanna Dzierżak
Alicja Pruś
Szymon Tomczyk
Jakub Paczosa
Radosław Niedzielski
Krzysztof Wroński
Wiktor Ułanowicz
Bartosz Serewa

>>>fotorelacja>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/53263/06/2018 oraz SP/52262/06/2018 z dnia 13.06.2018r.

Wydłużone godziny pracy sekretariatu dla uczniów klas III gimnazjum w dniu 15.06 2018 r. (w związku z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych).

W dniu 15.06.2018r. uczniowie klas III uzyskują informacje o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Jeśli w związku z tym zajdzie konieczność zmiany preferencji do szkoły ponadgimnazjalnej to sekretariat (w budynku B) służy pomocą i będzie w tym dniu czynny do godziny 19.00.

Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego
„PORTRET MOJEJ MAMY”

Na konkurs „Portret Mojej Mamy” nadesłano ponad 200 prac z kilku lubelskich szkół podstawowych. W konkursie brali udział również uczniowie z naszej szkoły. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Małgorzata Strzelec-Matuszkiewicz, p. Marlena Sobieszczańska, p. Weronika Ryczko oraz p. Dominika Kwiatkowska. Jury podczas oceny prac brało pod uwagę: zgodność z tematem, stopień trudności zastosowanej techniki oraz ogólną estetykę pracy. Oto wyniki:

I MIEJSCE
Anika Mroczek, SP 30, op. p. Marta Banaszek, p. Justyna Iwanicka
Katarzyna Daszczuk, SP 51, op. p. Andrzej Kaczmarek

II MIEJSCE
Oliwia Bilewicz, SP 30, op. p. Agata Pizoń
Zuzia Ociepa, SP 57, op. p. Monika Sikora

III MIEJSCE
Alicja Misztal, SP 51, op. p. Magdalena Hanc
Zofia Czarnacka, SP 51, op. p. Anna Leboda

WYRÓŻNIENIA:
Wanessa Klimkiewicz, SP 2, op. p. Magdalena Cenkała
Alicja Zakrzewska, SP 2, op. p. Małgorzata Mizińska-Pietroń
Amelia Czarnecka, SP 5, op. p. Anna Sobieszczańska
Julia Kowalczyk, SP 19, op. p. Monika Zyga
Gabriela Szubarczyk, SP 30 op. p. Joanna Dycha
Antonina Góźdź, SP 30 op. p. Joanna Dycha
Alicja Nowosadzka, SP 30, op. p. Mariola Hołubowicz
Mila Głębocka, SP 30, op. p. Aleksandra Kliszcz
Iga Kisała, SP 51, op. p. Małgorzata Paprota

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz opiekunom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorki konkursu: p. Małgorzata Strzelec-Matuszkiewicz oraz p. Marlena Sobieszczańska

WYCIECZKA KLAS 5F i 5C do WIELICZKI, KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ I KRAKOWA
Dnia 7 czerwca 2018 roku uczniowie klas 5F i 5C wraz z Wychowawczyniami Panią Katarzyną Stanuch, Panią Małgorzatą Cholewą oraz opiekunami Panią Aleksandrą Kliszcz i Panem Tadeuszem Szydłowskim, uczestniczyli wycieczce do Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Celem wycieczki była promocja alternatywnych form spędzania czasu wolnego, zapoznanie uczniów ze skarbami narodowymi zapisanym na światową listę zabytków UNESCO oraz odwiedzenie miejsc związanych z pielgrzymkami Jana Pawła II.>>>fotorelacja>>>

Kolejny artysta SP 30 WIKTOR BUDZYŃSKI z 6B uczeń Pani Katarzyny Stanuch FINALISTĄ Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "W ŚWIECIE PSOWATYCH"Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie
Pod koniec maja w pałacu mieszczącym się na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Mikołaja Kopernika 17 w Krakowie (w sali Mikołaja Kopernika) miał miejsce uroczysty finał VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego - PRZYRODA W KOLORACH 2018, którego temat tegorocznej edycji: "W świecie psowatych" podjęło 1423 uczestników.
W trakcie finału, w Sali M. Kopernika można było oglądać wystawę nagrodzonych prac uczestników konkursu a w Galerii KONTUR Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 wystawę uczestników, którzy otrzymali wyróżnienia.
Uczestnicy, którzy zdobyli „Kwalifikacje do wystawy” oraz „Wyróżnienia” otrzymali dyplomy oraz okolicznościowe upominki , natomiast laureaci, którzy zdobyli I, II lub III miejsce dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki.
Gratulujemy!
>>>fotorelacja>>>

Katarzyna Jurak z klasy 5D FINALISTKĄ IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Autoportret, czyli portret własny” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu.
Ogółem wpłynęło 935 prac ze 120 szkół i placówek edukacyjnych.
Komisja konkursowa w składzie:
1. Marek Fijałkowski – przewodniczący komisji
2. Anna Osicka - członek komisji
3. Józef Mrotek - członek komisji
4. Joanna Zasada - członek komisji
5. Remigiusz Ratajczak - członek komisji
6. Izabela Fijałkowska - członek komisji
7. Henryk Przerwa - członek komisji
8. Magdalena Biernat – sekretarz komisji
Przyznała wyróżnienie uczennicy naszej szkoły
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
fotorelacja

Kolejny spektakularny artystyczny sukces uczniów Pani Katarzyny Stanuch KLAUDIA MUSZYŃSKA 6B MICHAŁ KIEREPKA 6B DAWID KLICZKA 7E LAUREATAMI I EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY" POLSKA W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM" - 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI pod patronatem Wicemarszałka Senatu RP Bogdan Borusewicza

Na konkurs wpłynęły prace z 245 placówek oświatowych z kraju i z zagranicy. Prace nadesłano z Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Islandii, Kazachstanu, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Niemiec, Ukrainy, Hiszpanii, Francji i Polski. Nadesłano 2223 prac z czego udział wzięło 2650 osób.
Pierwsza wystawa odbędzie się w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności 14 czerwca br., o czym zostaną powiadomieni laureaci e-mailem. Następna wystawa jest zaplanowana w Niemczech w Uehlfeld, w lipcu 2018 roku
Potem wystawa powędruje dalej, o czym z przyjemnością zawiadomimy na stronie internetowej.
GRATULACJE!!! ... >>>fotorelacja>>>

KOLEJNY ARTYSTA SP30 uczeń Pani Katarzyny Stanuch MICHAŁ TRĄBKA 7F LAUREATEM V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIA 2018 „Kraina w barwach radości” Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie
Do konkursu zgłoszono 1181 prac plastycznych wykonanych przez 1156 autorów pod kierunkiem 175 opiekunów artystycznych, reprezentujących 131 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z Polski.
Jury w składzie:
Marta Tomczyk – plastyk, prof. ASP Łódź / Wydział Sztuk Wizualnych /, przewodnicząca jury,
Zuzanna Kabała – plastyk, pedagog w Szkole Podstawowej Kornelówka w Łodzi,
Damian Idzikowski – plastyk, asystent ASP Łódź / Wydział Grafiki i Malarstwa /,
Szymon Adamczewski – plastyk, sekretarz jury / MOK Głowno /, oceniło prace w następujących kategoriach:
do 5 lat, 6-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat, powyżej 16 lat i specjalnej.
GRATULUJEMY !!! >>>fotorelacja>>>

8 czerwca 2018

Kolejny sukces literacki

18 maja 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości "Zawsze niech będzie..." Zamość 2018.
Formuła konkursu oraz różnorodność form / plastyczna, literacka, muzyczna / pozwalają wcielić w życie myśl C.Freinet'a "...starajcie się, aby dziecko zawsze miało okazję do jakiegoś sukcesu ..."
Do udziału w tegorocznej edycji konkursu 132 nauczycieli i instruktorów z 71 placówek zgłosiło 594 uczestników. Komisja konkursowa dokonała oceny prac , biorąc pod uwagę oryginalność, walory artystyczne / w tym poprawność językową / i postanowiła przyznać w kategorii literackiej pierwsze miejsce Aleksandrze Pochwatka uczennicy p. Marioli Płecha z klasy 3 "G" .
Organizatorami konkursu są : Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną "Wszyscy Razem" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Zamościu. W tym roku konkurs został objęty patronatem i finansowym wsparciem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

7 czerwca 2018

WYCIECZKA
9 maja klasy IB I III F pod opieką p. Hani Kalisz, p. Mai Wolskiej i p.Łukasza Kaletki ,wybrały się w podróż…… Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową !!! jedyną taką kolejką na terenie województwa lubelskiego... Wszyscy zajęli miejsca w wagonach i udaliśmy się w długą podróż. Tutaj czekały na nas atrakcje: boisko do piłki, dużo wolnej przestrzeni do zabawy, stoliki, przy których można było odpocząć i porozmawiać z przyjaciółmi. Panowie kolejarze rozpalili ognisko, a my upiekliśmy kiełbaski……było gooooorąco.
Trasa kolejki przebiega przez najbardziej urokliwe i atrakcyjne miejsca tej części województwa.
W każdą niedzielę pociąg regularnie pokonuje trasę Karczmiska – Opole Lubelskie – Karczmiska – Polanówka. Podróż wieńczy ognisko na leśnej polanie....Kolejka jest unikatowa w skali województwa Lubelskiego- to markowy produkt turystyczny Lubelszczyzny... Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa zaprasza!
>>>fotorelacja>>>

7 czerwca 2018

Matematyczne kości w klasie IIIF.
Już dwukrotnie mieliśmy okazję gościć rodzica uczennicy z naszej klasy, pana Marka Smolińskiego. Pierwszą lekcję jaką przygotował i przeprowadził nasz gość była lekcja matematyki z użyciem kości do gier. Gra w kości jest jedną z najstarszych, znanych ludzkości gier. W wiekach XV i XVI grami, również grą w kości, zajęli się matematycy, próbując określić szanse wygrania, czyli obliczając prawdopodobieństwo zdarzeń. Do zabawy potrzebne nam były klasyczne kości , kartka i ołówek do zapisywania wyników. Dzieciom bardzo podobała się lekcja, było to emocjonujące doświadczenie edukacyjne, w którym każdy uczeń mógł się świetnie odnaleźć i wiele nauczyć. Kolejną lekcją w której brał udział nasz dzielny rodzic, była lekcja przyrody…. Uczniowie pozyskali nowe, ciekawe informacje dotyczące Parków Narodowych jak również, mogli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą oraz pracą z mapą. Poznaliśmy wiele ciekawych informacji m.in.dzięki wykonanym przez nas plakatom, które można obejrzeć na korytarzu szkolnym przed naszą salą. Pozdrawiamy naszego gościa i zapraszamy!!! Kl.IIIF
>>>fotorelacja>>>

Regulamin przyznawania jednorazowego stypendium
Prezydenta Miasta Lublin
w Szkole Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

>>> do pobrania w wersji pdf <<<

5 czerwca 2018

Konkurs „Spotkanie z lekturą”

Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział i osiągnęły sukcesy w międzyszkolnym konkursie czytelniczym dla uczniów klas drugich „Spotkanie z lekturą”, który odbył się 22 maja w Szkole Podstawowej nr 33 w Lublinie. Gabriela Szubarczyk uczennica p. Niny Bielak – Łuszczakiewicz z kl. II b zajęła I miejsce, a Lena Szpunar uczennica p. Marioli Sobczyk z kl. II a zajęła II miejsce. Organizatorami konkursu byli doradcy metodyczni edukacji wczesnoszkolnej. Dziewczęta musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością lektury „ O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”. Serdecznie gratulujemy uczennicom.

5 czerwca 2018

I miejsce – Liga Małych Pszczółek

W dniu 04.06.2018 roku nasze najmłodsze zawodniczki pod opieka trenera Pani Anny Parzymies-Wach – uczennice klasy o profilu koszykówka IV d oraz V d – uczestniczyły w finale Ligii Małych Pszczółek w koszykówce dziewcząt. Po półrocznych rywalizacjach zajęły najwyższe I miejsce. Nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu i pokonała wszystkie szkoły biorące udział w turnieju :) A szkół było aż 10! Gratulujemy!

>>>fotorelacja>>>

5 czerwca 2018

„THE LEGEND OF KING KRAK AND THE WAWEL DRAGON”
Klasa 2a wraz z wychowawczynią przygotowała przedstawienie w języku polskim i angielskim „The Legend of King Krak and the Wawel Dragon” dla społeczności szkolnej. W dniu 29.05.2018 klasy trzecie miały sposobność zobaczyć przedstawienie, wysłuchać dialogów i piosenek w języku angielskim. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni brawami.
Po południu odbyła się uroczystość dla rodziców, którzy również obejrzeli spektakl oraz wysłuchali życzeń z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki – „Konfitury uczuć”. A ponieważ czerwiec to także Dzień Dziecka rodzice przygotowali dla swoich pociech drobne upominki. Było to bardzo miłe i wzruszające spotkanie.

>>>fotorelacja>>>

5 czerwca 2018

Kolejni finaliści konkursów plastycznych

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że MAJA JUKOWSKA z klasy 4d, uczennica pani Małgorzaty Strzelec-Matuszkiewicz, została finalistką I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „MOJE MIEJSCE NA ZIEMI” organizowanego przez Zespół Szkoł nr 12 w Lublinie pod honorowym patronatem WOJEWODY LUBELSKIEGO oraz LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY.
Na konkurs wpłynęło 140 prac z całej Polski, praca Mai, wykonana akwarelą, została wyróżniona przez komisję. Rozdanie nagród odbędzie się 9 czerwca podczas Festynu Rodzinnego przy Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyniki konkursu: http://zs12lublin.eu/2018/05/29/moje-miejsce-na-ziemi/

5 czerwca 2018

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku. Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/47270/05/2018 z dnia 28.05.2018r.

4 czerwca 2018

Lubelskie Dni Seniora w naszej szkole

Nasza szkoła podobnie jak w ubiegłym roku dołączyła do obchodów Lubelskich Dni Seniora.
W czwartek 7.06.2018 r. odbędzie się szereg działań dedykowanych seniorom, na które serdecznie zapraszamy.
Program uroczystości
10.00 - Przywitanie gości. Występ solistki (sala10g).
10.15 - Spektakl koła teatralnego przygotowany przez uczniów klas 7
i gimnazjum „OPOWIEŚCI LITERACKIE OBRAZAMI INSPIROWANE" (sala 10g).
10.45 - ZUMBA DLA SENIORÓW - wspólna zabawa z tańcem i muzyką seniorów z uczniami oddziału przedszkolnego 0a i 0b; RYTM MUZYKI plus RYTM CIAŁA - pokaz synchroniczny do utworu muzycznego; prezentacja umiejętności oddziału przedszkolnego 0a (patio).
11.30 - WARSZTATY ORIGAMI - papierowe składanie form przestrzennych (patio).
12.00 - ZAKOŃCZENIE. PREZENTACJA TAŃCA ANGIELSKIEGO SPECKNERIN (patio).

4 czerwca 2018

Wiosenne sukcesy literackie i recytatorskie naszych uczniów: Jagoda Wypych została wyróżniona w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”, a Aleksandra Wojtysiak zajęła II miejce w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko-Plastycznym „Człowiek dla człowieka bratem” organizowanym przez SP 32 w Lublinie. Dziewczęta były przygotowywane do konkursów przez p. Weronikę Lameńską-Ćwiek. Gratulujemy!

4 czerwca 2018

Sukcesy klasy I b , III a i III i  w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej organizowanym przez SP nr 51 im. Jana Pawła II
Uczniowie z klas młodszych pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali prace plastyczne, które prezentowały wysoki poziom artystyczny.  W dniu 27 kwietnia 2018r.odbyła się uroczysta gala i jury nagrodziło  i wyróżniło  prace 5 uczniów ze SP nr 30 odzwierciedlające tematykę i ciekawe ujęcie zadania plastycznego.
WYNIKI V EDYCJI  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ „Krajobrazy chronione w  Polsce” dla uczniów klas I-III szkół podstawowych miasta Lublin...>>>>w fotorelacji>>

3 czerwca 2018

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku” Nowodworskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim.
Z ponad 400 prac jury w składzie: Władysław Szeląg, Małgorzata Omelańczuk-Pawluk, Robert Żbikowski, Sylwia Ciuchta, Marcin Dybowski, po długich naradach, wyłoniło laureatów i finalistów;
W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VII Finalistami zostali KUBA ŁYSAK (6A) i MALWINA BOROWIEC (5E) uczniowie Pani Katarzyny Stanuch...>>>więcej w fotorelacji>>>

2 czerwca 2018

Uczennice Pani Katarzyny Stanuch: NATALIA PŁACZKOWSKA z 6c -LAUREATKĄ a OLIWIA BUGAJNA 5b - FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZDROŻA FANTAZJI” III EDYCJA PT. „ W ŚWIECIE MITÓW”
W tym roku na konkurs nadesłano 262 prace z 46 placówek oświatowych i instytucji kultury. Jury zakwalifikowało do oceny 255 - oceniono prace w czterech kategoriach wiekowych, przyznając tytuły laureata i wyróżnienia. Wszyscy laureaci zostali zaproszeni na rozdanie nagród, a niektórzy z nich, mimo niejednokrotnie bardzo dużej odległości, przyjechali wraz z opiekunami i rodzicami, aby osobiście odebrać nagrody. Na uroczystość licznie przybyli również zaproszeni goście-Starosta Będziński Arkadiusz Watoła, który już po raz trzeci objął konkurs honorowym patronatem, poseł na Sejm RP – Pan Waldemar Andzel, oraz w zastępstwie Senatora RP Pana Arkadiusza Grabowskiego – Pani Ewa Fendrych... >>>więcej w fotorelacji>>>

Turniej Dzielnic Miasta w szachach

Dnia 16 maja odbył się w naszej szkole otwarty Ogólnomiejski Turniej Dzielnic Miasta w szachach w którym wzięło udział 130 osób. Zaprosiliśmy gości między innymi osoby samotne i starsze do wspólnego spędzenia czasu przy wyśmienitej rozrywce intelektualnej. Jeden z uczestników Pan Mieczysław pogratulował pomysłu i chwalił dzieci, że tak dzielnie stawiają kroki w swojej szachowej karierze. Integracja udała się wyśmienicie.
Turniej w kategorii open wygrał Bogumił Wójcik zdobywając komplet punktów.
Kolejne miejsca: Bartłomiej Łuszczuk i mistrz międzynarodowy Tadeusz Lipski. >>>więcej w fotorelacji>>>

Konkurs „Jestem bezpieczny”
W sobotę, w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie spotkały się reprezentacje szkół naszej gminy na konkursie „Jestem bezpieczny”. Drużynę naszej szkoły tworzyli: Amelka Dziwulska z 4b, Michał Kaletka z 5f i Michał Kierepka z 6b. Konkurs składał się z kilku elementów: projektu koszulki, filmu prezentującego szkołę i zawodników oraz testu wiedzy o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. W klasyfikacji generalnej nasi uczniowie zajęli III miejsce! Nagrodami w konkursie były plecaki, śpiwory i inne drobne elementy sprzętu sportowego, które przydadzą się już pewnie w najbliższe wakacje. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom i nauczycielkom, które przygotowywały ich do konkursu: p. Joannie Poniatowskiej i p. Iwonie Drozdowskiej-Orłowskiej. >>>więcej w fotorelacji>>>

ANNA CZAJKA z 7D LAUREATKĄ Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego “Makulatura to nie śmieć – na tle nieba” Miejskiego Domu Kultury – Domu Twórczych w Łomży to kolejny sukces artystyczny uczennicy pani Katarzyny Stanuch. Ponadto prace dwojga uczniów pani Małgorzaty Strzelec-Matuszkiewicz zostały zakwalifikowane na wystawę, są to prace ADRIANNY ŻYDEK oraz KACPRA RADELCZUKA z klasy 4C.
Prace Ani, Adrianny oraz Kacpra, zgodnie z założeniami konkursu promującego recykling, zostały wykonane w całości z papieru i tektury z odzysku.
Na konkurs wpłynęło 731 prac z placówek oświatowych z całej Polski. Komisja konkursowa w składzie: Przemysław Karwowski – artysta plastyk, kierownik Galerii „Pod Arkadami” w Łomży, Katarzyna Swoińska – nauczyciel grafiki w Liceum Plastycznym w Łomży, Anita Krasucka – artysta grafik, Anna Zuzga – plastyk, Anna Bureś – instruktor plastyki MDK-DŚT oceniając prace kierowała się estetyką wykonania, samodzielnością, pomysłowością w wykorzystaniu materiałów, kreatywnością i niestandardowym podejściem do tematu. Po obejrzeniu wszystkich prac postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia. Ponadto Komisja zakwalifikowała 78 prac na wystawę pokonkursową.
Laureaci i wyróżnieni autorzy prac otrzymają dyplomy, katalogi i upominki rzeczowe. Autorzy zakwalifikowanych prac na wystawę otrzymają dyplomy i katalogi.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
fotorelacja

14 maja 2018 roku zakończył się Międzyszkolny Konkurs "Fotografujemy zjawiska fizyczne i przyrodnicze" połączony z wręczeniem nagród laureatom. W konkursie brali udział uczniowie klas szóstych i siódmych szkoły podstawowej oraz uczniowie z klas gimnazjalnych. Nasi uczniowie zajęli w nim następujące miejsca:
W kategori klas gimnazjalnych I miejsce Anna Zawadzka klasa III B

II miejsce Adrianna Skroban klasa III C
III miejsce Weronika Król oraz Aleksandra Dec z klasy III B
W kategori klas szóstych i siódmych szkoły podstawowej II miejsce Mateusz Słabek z klasy 7 A III miejsce Michał Szafranek z klasy 7 D

Gratulujemy uczniom.

"Ziemia we Wszechświecie"

W dniu 11 maja 2018 roku naszą wspólnotę szkolną odwiedził Pan Aleksander Trębacz, który poprowadził dla uczniów klas 6 i 7 wykład z astronomii pt. "Ziemia we Wszechświecie" będący drugą częścią cyklu "Zrozumieć Wszechświat". Uczniowie mogli wysłuchać autorskiej prelekcji multimedialnej ilustrowanej wspaniałymi materiałami wizualnymi obejmującą takie tematy jak:
-rozmiary Ziemi i jej budowa,
-jej ruch obrotowy i obiegowy,
-sąsiedztwo Ziemi, Księżyc, Słońce, planety.

Wycieczka do MPWIK Lublin

25.04.2018r. uczniowie klas 6a, 6b, 6c i 6d uczestniczyli w wycieczce do stacji wodociągowej „Centralna” Miejskiego Przedsiębiorstwa Wód i Kanalizacji w Lublinie, które zaopatruje w wodę oraz odprowadza i oczyszcza ścieki. Lubelskie Wodociągi należą do grona najlepszych firm wodociągowo-kanalizacyjnych w kraju. To właśnie tutaj wdrożono innowacyjne rozwiązania monitoringu komputerowego pracy sieci wodociągowej, dzięki czemu z dużą dokładnością można przewidzieć następstwa awarii i podjąć odpowiednie działania. Pracownicy MPWiK opowiedzieli o historii wodociągów w Lublinie, o studniach głębinowych, dowiedzieliśmy się ile wody codziennie zużywamy, mogliśmy zobaczyć aparaturę, która odpowiada za sterowanie pompami. Dowiedzieliśmy się o bardzo dobrej jakości naszej lubelskiej wody „z kranu” oraz o tym, że system dystrybucji wody jest ciągle doskonalony. Niewątpliwie największą atrakcją były stare rury używane dawniej do doprowadzania wody, a obecnie doskonale przystosowane przez naszych uczniów na plac zabaw ; -) >>>fotorelacja>>>

4.05.2018 roku w naszej szkole odbył się Wiosenny Pokaz Mody.

Klasy 4-6 miały za zadanie na ten dzień przygotować trzy stroje: szkolny, dyskotekowy i ,,wiosenny". Zaprezentowali je odważni przedstawiciele klas, którzy wcielili się w rolę modelek i modeli.
Stroje oceniało jury w składzie: p. Iwona Kozak, p. Aneta Szadziewska i p. Michał Jankowski. Jury nie miało łatwego zadania, stroje były różnorodne i pomysłowe. Trzecie miejsce zajęła klasa V d, drugie klasa VI b, a pierwsze miejsce przypadło klasie 4 h. Najciekawszy strój ,,wiosenny" przygotowała uczennica klasy V a Julia Chochowska.

Wszystkim gratulujemy pomysłowości i odwagi.

Po zakończeniu pokazu i wręczeniu nagród, odbyło się spotkanie z panem Mateuszem Jarosińskim, który jest nie tylko nauczycielem wychowania fizycznego w naszej szkole, ale również ratownikiem GOPR. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, pan Mateusz przedstawił nam sposoby ubierania się i zachowywania podczas letnich wędrówek po górach. Pan Mateusz zaprezentował również fragmenty filmów z działalności ratowniczej Bieszczadzkiej Grupy GOPR - do której właśnie należy. Nie jest to łatwa służba, dlatego na koniec mojej relacji, apeluje do Was drodzy uczniowie, o rozwagę podczas górskich wędrówek. Góry są piękne, ale bardzo niebezpieczne, nawet te najmniejsze potrafią pokazać swoją siłę.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji... >>>fotorelacja>>>

Sukcesy matematyczne uczniów klas III.
25.04.2018 uczniowie z klas III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Myśląca Głowa”, przygotowanym przez panią metodyk Elżbietę Szymulę. W tym konkursie wzięło udział ponad 144 uczniów z lubelskich szkół. Nasi uczniowie zajęli w nim następujące miejsca:
II miejsce Bartłomiej Adamek klasa III G - wych. Mariola Płecha
II miejsce Michał Stefanowicz klasa III A - wych. Teresa Kubiak
III miejsce Lena Wierzchowska klasa III D – wych. Urszula Siodłowska
III miejsce Jakub Kowalczyk klasa III E - wych. Marlena Ogiewa- Małek
Oraz wyróżnienie otrzymał Krzysztof Wroński z klasy III B – wych. Anna Król
Gratulujemy uczniom i ich wychowawczyniom matematycznych sukcesów.

>>>Więcej informacji nt. półkolonii znajdziecie tutaj>>>

KOLEJNE LAURY DLA MŁODYCH ARTYSTÓW Z SP30 uczniów Pani Katarzyny Stanuch.
Europejski Lublin oczami młodych artystów - edycja 2018 - "Dusza europejskiego Lublina".
W dniu 10 maja 2018 roku o godzinie 11.00, w sali sesyjnej lubelskiego Ratusza miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie.
Uczestnicy konkursu otrzymali gratulacje i nagrody z rąk Pana Artura Szymczyka - Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju oraz Pani Bernadety Krzysztofik - Dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin.
Laureaci w kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VII
I MIEJSCE - KACPER KIELOCH, KLASA V A Z PRACĄ ZAMEK I KAMIENICE
II MIEJSCE - JULIA ROMANEK, KLASA VII A Z PRACĄ PLAC LITEWSKI
III MIEJSCE - DAWID PYSZNIAK, KLASA VIIE Z PRACĄ LUBELSKI ZAMEK ... >>>więcej w fotorelacji>>>

Uczeń Pani Katarzyny Stanuch MATEUSZ SŁABEK 7A - FINALISTĄ Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały – Nasza Duma”
W ramach jubileuszowych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.
Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa.
Komisja w składzie;
Pan Grzegorz Czelej – Senator RP
Pani dr Anna Perłowska-Weiser – Zakład Wklęsłodruku i Grafiki Eksperymentalnej UMCS
Pani Justyna Pasieczna
Pani Kinga Bojanowicz
wyróżniła pracę naszego ucznia!
GRATULUJEMY!!!

>>>fotorelacja>>>

XXIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój Świat” pt. „Opowiem ci o mojej ojczyźnie”, zorganizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.

PAWEŁ TUDRUJEK 5D uczeń Pani Katarzyny Stanuch FINALISTĄ. Ponadto do wystawy pokonkursowej zostały zakwalifikowane prace:
JAKUBA PAWELCA 5B
WERONIKI ZARZEKI 5C
MATEUSZA KOWALIKA 6C
MATEUSZA ŻURAWICZA 6D
HUBERTA SAŁKA 6C

Na konkurs napłynęło 1 190 prac ze 124 ośrodków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Rosji, Serbii Kazachstanu. Komisja w składzie: dr hab. Maria Sękowska – Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, Krzysztof Dąbek – historyk sztuki, Stanisław Mrówczyński – historyk sztuki,przyznała 15 nagród i 43 wyróżnienia w 5 kategoriach wiekowych, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 86 prac.
Celem konkursu było przedstawienie w formie plastycznej obrazu swojej ojczyzny w nawiązaniu do historii, kultury i tradycji rodzinnych. Dodatkowym walorem było umacnianie patriotyzmu poprzez rozwijanie świadomości narodowej oraz przybliżanie pojęć: ojczyzna, niepodległość, wolność. Zależało nam na stworzeniu płaszczyzny spotkania się różnych kultur oraz konfrontacja różnorodnych form wypowiedzi artystycznej dzieci i młodzieży.

Na konkurs nadeszły prace o ogromnej różnorodności technik i wielokierunkowości rozumianego tematu konkursu. Młodzi twórcy wykazali się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością, pracowitością i rzetelnością wykonania. Z zadowoleniem zauważono nie tylko staranność przy wykonywaniu, ale również adekwatność wyobrażeń do głębi tematu. Cieszy nas ponadczasowość podejścia do pojęcia „Mojej Ojczyzny”. Uczestnicy odnieśli się do historii, kultury, zwyczajów kraju rodzinnego. Odnieśli się do tych wartości z dumą i radością.

GRATULUJEMY!

>>>fotorelacja>>>

Kolejny sukces ucznia Pani Katarzyny Stanuch
KONRAD KURCZUK z klasy 4B LAUREATEM XXXIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO„WARSZAWA MOJA STOLICA”
Komisja w składzie; Jadwiga Ruzikowska, Ewa Rakoczy, Hanna Stefańska, Tadeusz Walter oceniła 1160 prac z 123 placówek.
Na wystawę zostało zakwalifikowanych 180 prac. Nagrodzonych nagrodami równorzędnymi zostało 30 uczestników w tym nasz uczeń!!!
GRATULUJEMY!
>>>Fotorelacja>>

Wizyta w schronisku

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w pomoc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul Metalurgicznej. Przez cały rok zbieraliśmy dary przynoszone przez dzieci i młodzież: karma sucha, karma mokra, kasze, ryże, makarony, koce, zabawki i akcesoria dla zwierząt. Zebraliśmy ok. 250 kg karmy oraz kilkadziesiąt koców, ręczników, itp, ustanawiając rekord naszej kilkunastoletniej współpracy ze schroniskiem. 27.04.2018r... >>>więcej w fotorelacji>>>

tytuł Lider Szkół Uczących Się

W naszej szkole 25 kwietnia odbyła się Konferencja Upowszechniająca Praktykę – Analiza Prac Uczniowskich. Spotkanie było podsumowaniem działań zespołu nauczycieli APU, które rozpoczęły się w 2012 r. pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Na konferencję przybyli goście z 14 szkół w całej Polsce, aby wymieniać się doświadczeniami i uczyć od siebie nawzajem. Z dumą ogłaszamy, że jako pierwsza szkoła w Polsce otrzymaliśmy tytuł Lidera Szkół Uczących Się!

>>>fotorelacja>>>

"Do(wolność) czytania"

9 maja w ramach Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem "Do(wolność) czytania" w bibliotece szkolnej gimnazjum gościliśmy panią Agnieszkę Bernat - autorkę kryminału z wątkami lubelskimi "Zbrodnie z Nickelswalde". W spotkaniu uczestniczyła klasa IIA oraz wybrani uczniowie klasy IIB i III A gimnazjum - czytelnicy kryminałów.
Pani Bernat poprowadziła ciekawy dialog z młodzieżą na temat zainteresowań czytelniczych uczniów, w tym o czytaniu kryminałów. Czytaliśmy fragmenty książki o miejscu akcji, bohaterze i Lublinie. Poznawaliśmy cechy kryminału i proces pisania powieści. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej oraz luźnej atmosferze. Można powiedzieć, że była to niecodzienna lekcja języka polskiego. Pani Bernat poprowadziła warsztat na temat pisania, tworzenia tekstów i czytania. Przygotowana formuła spotkania - głośne czytanie fragmentów powieści i dyskusje na ich temat, zainspirowały też autorkę do pomysłu przygotowania warsztatów kreatywnego pisania. Spotkanie moderowały Estera Ostrzyżek - gimnazjalistka i pani Aneta Szadziewska-nauczyciel bibliotekarz.
Relacja: http://g3-biblioteka.blogspot.com/2018/05/spotkanie-autorskie-z-pania-agnieszka.html

Uwaga!

Kolejny talent literacki z naszej szkoły!

Nikola Dobrowolska z klasy IV "e" zastała Laureatką w kategorii proza XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku, za opowiadanie "Poranek". Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze teksty ...

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Przewodnicząca Rady Rodziców serdecznie zaprasza przedstawicieli Rad Klasowych na zebranie Rady Rodziców.

Zebranie odbędzie się 14 05 2018 roku o godzinie 18.00 w sali 07.Porządek zebrania:

1. Otwarcie zebrania
2. Rozliczenie finansów Rady Rodziców
3. Wnioski Rad Klasowych
4. Sprawy różne
5. Zamknięcie zebrania

Proszę o zebranie podczas zebrań klasowych wniosków i zapytań do Rady Rodziców .
Serdecznie zapraszam Małgorzata Kodzis

"Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika"

23 kwietnia 2018r. odbył się uroczysty finał VII edycji wojewódzkiego konkursu z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2018 pod hasłem "Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika" będącym myślą J. Korzeniowskiego. Uroczystość zgromadziła wielu gości: p. Gabrielę Porzyć, wizytatora Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Annę Ostęp, instruktora ds.merytorycznych i p.Agnieszkę Pawlak-Dziaduch, kierownika Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H.Łopacińskiego w Lublinie, p. Joannę Tarasiewicz, kierownika Wydziału wspomagania Edukacji i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, p.Justynę Erd, kierownika Sekcji Wydawnictw Krajowych Biblioteki Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, p. Małgorzatę Dąbrowską-Dudę, prezesa Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich O/Lublin oraz p. Małgorzatę Banach dyrektora Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Obecni byli także jurorzy: p. Ewa Kożuszek i p.Iwona Kozak oraz nagrodzeni uczniowie i nauczyciele, przygotowujący ich do konkursu.

W tegorocznej edycji wzięło udział ok. 100 uczniów, którzy nadesłali 65 prac. Jury w składzie: http://g3-biblioteka.blogspot.com/2018/03/przedstawiamy-jurorow-vii-edycji.html nagrodziło 30 uczniów w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej - uczniowie SP i uczniowie klas gimnazjalnych oraz medialnej: http://g3-biblioteka.blogspot.com/2018/04/wyniki-vii-edycji-konkursu-z-okazji.html Dzięki hojności sponsorów, którymi w tegorocznej edycji byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. H.Łopacińskiego w Lublinie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im.KEN w Lublinie, Biblioteka Uniwersytecka KUL, Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH, Kancelaria Prezydenta Urzędu Miasta w Lublinie i wydawnictwa: Adamada, Druganoga i Literatura mogliśmy nagrodzić uczestników nie tylko dyplomami, ale także książkami, grami planszowymi oraz książkowymi i lubelskimi gadżetami.

Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ szkolnego Koła teatralnego. Był to projekt przygotowany przez uczniów pt."Opowieści literackie obrazami inspirowane". Obejrzeliśmy trzy sceny, w których dzieła malarskie wprowadzały nas w świat i klimat powieści literackich. A były to obrazy: "Bibliotekarz" Giuseppe Arcimboldo, "Krzyk" Edwarda Muncha i "Czytająca w ogrodzie" Barbary Jaśkiewicz, które przywoływały nastrój powieści Carlosa Ruiza Zafona "Cień wiatru", ballady Adama Mickiewicza "Lilije" i "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Nowoczesne, bo teatralno-medialne widowisko, przygotowały wraz z uczniami p.Iwona Kozak, opiekun koła teatralnego i p.Aneta Szadziewska, nauczyciel bibliotekarz SP nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom-opiekunom gratulujemy, dziękujemy również za udział w naszym konkursie i obecność na uroczystym finale VII edycji wojewódzkiego konkursu z okazji ŚDKiPA 2018. Mamy nadzieję, że rozstajemy się tylko ... na rok, ponieważ już teraz zapraszamy do udziału w VIII edycji naszego konkursu.

Relacja fotograficzna na blogu biblioteki: http://g3-biblioteka.blogspot.com/2018/04/vii-edycja-wojewodzkiego-konkursu-z.html

Serdecznie zapraszamy na wystawę
" MASKI pamięci emocji"

dostępną dla rodziców i wszystkich chętnych podczas zebrań Rodziców z Wychowcami 9 i 10 maja 2018 r. w godz. 17.00 - 19.00 w holu szkoły.

Sukces w konkursie „KOŚCÓŁ UBOGACAJĄCY ŚWIAT”

Tomczyk Iga III I, uczennica s. Sancji Winiarskiej została LAUREATKA I MIEJSCA X Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego nt. „KOŚCÓŁ UBOGACAJĄCY ŚWIAT”, „Kościół w Polsce w okresie zaborów – w perspektywie odzyskania niepodległości”. W kategorii klas 0 – III, organizowany przez Szkolne Koło Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy Zespole Szkół w Sawinie. Wyróżnienie również za pracę plastyczną otrzymał Paweł Markiewicz II B.

Serdecznie gratulujemy.

>>> Święto 3 Maja w naszej szkole w fotorelacji ...>>>

2 MAJA-DZIEŃ FLAGI NARODOWEJ

„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste
"

Wizyta Gości z Nigerii i Turcji

25 kwietnia 2018 roku odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia z edukacji międzykulturowej. Prowadzącymi byli wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Lublinie. W cyklicznych spotkaniach uczestniczyli członkowie koła geograficznego oraz zainteresowani uczniowie klas siódmych i trzecich - gimnazjum.
Podczas spotkania uczestnicy poznali różnorodność kulturową, tańce i tradycje piłkarskie Brazylii oraz florę, faunę Ameryki Południowej. Z wielkim zapałem uczyliśmy się języka portugalskiego. Naszą szkołę odwiedziła również wolontariuszka z Turcji oraz studenci z Nigerii...>>>fotorelacja>>>

Zapraszamy do udziału w XVIII edycji konkursu.

Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich „Rachmistrz” objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

Cele:
- Promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.
-Rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów.
- Zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych.
- Wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi.

Konkurs odbędzie się 24 maja 2018 o godzinie 900 w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego, ul. Nałkowskich 110. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Lublina oraz województwa lubelskiego. Szkoła może zgłosić po 3 uczniów z każdej klasy. Zgłoszenia imienne uczestników konkursu przyjmowane będą na adres e-mail urszula.siodlowska@sp30.lublin.eu do dnia 21 maja 2018. Do sprawdzania prac konkursowych zapraszamy nauczyciela z każdej szkoły, która weźmie udział w konkursie.

Organizatorzy Urszula Siodłowska, Nina Bielak -Łuszczakiewicz

Do pobrania:

Dnia 25 kwietnia 2018 w Gimnazjum nr 7 przy ulicy Krasińskiego 7 w Lublinie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Radosław Sobot, Dawid Kamieniecki, Maciej Siuda, Hubert Brejnak, Filip Musiałowski, Zosia Pietrykowska i Nina Kozaczuk. Chłopcy zajęli IV, a dziewczynki III miejsce z taką samą ilością punktów co II drużyna z SP nr 5 (niestety punktacja pomocnicza zepchnęła nas schodek niżej). To naprawdę świetny występ gdyż graliśmy w głównej mierze z młodzieżą z gimnazjum.

Natomiast dzień później w Igrzyskach Dzieci, których byliśmy gospodarzem: Dominika Sugier, Nadia Solska, Wiktoria Kłoda, Anna Bernat i Zuzanna Dzierżak zajęły II miejsce i tylko 0,5 punktu dzieliło je od pierwszej na podium ekipy z SP 10. ... >>>więcej w fotorelacji>>>

U rodziny Borejków- II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady.
W ramach II Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady nasza szkoła przystąpiła do akcji popularyzującej czytanie jednej z najpopularniejszych polskich serii wydawniczych. Od połowy marca biblioteka szkolna G zachęcała czytelników, aby wstąpili na „ulicę Roosvelta” i czytali Jeżycjadę. Klasy IVb i IVd wraz z nauczycielkami języka polskiego - panią Iwoną Kozak i panią Weroniką Lameńską przystąpiły do akcji głośnego czytania wybranych powieści Małgorzaty Musierowicz . Podczas uroczystego czytania 10 kwietnia chętni uczniowie i nauczyciele czytali wybrane fragmenty powieści na forum klasy. Dzięki lekcji uczniowie poznali kolejne zabawne i wzruszające historie bohaterów rodziny Borejko znanej im z lektury "Opium w rosole". Była to też okazja do wzbogacenia słownictwa czwartoklasistów i odkrywania ciekawostek związanych z autorką i jej twórczością literacką i plastyczną.
Dodatkowym wydarzeniem w ramach II Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady był konkurs czytelniczy. 22 kwietnia 2018 roku w bibliotece szkolnej G został zorganizowany konkurs dla klas IV oparty na lekturze "Opium w rosole" i ogólnej wiedzy z twórczości Małgorzaty Musierowicz. Jego celem było zachęcenie uczniów do sięgania po kolejne tytuły sagi Małgorzaty Musierowicz i rozbudzanie wśród czwartoklasistów postaw miłośnika książki. Uczniowie rywalizowali w sześciu zadaniach. Trzeba było wykazać się znajomością serii Jeżycjada i skorygować błędne tytuły. Następnie drużyny redagowały twórczą wypowiedź do cytatów z "Opium w rosole". Było też dyktando i cyfrowe puzzle - ilustracje do książek autorstwa M.Musierowicz. Wykreślanka jako ćwiczenie na odszukanie słów związanych z lekturą okazała się nie lada wyzwaniem. Ostatnie zadanie to cyfrowy test wiedzy z "Opium w rosole" i na temat twórczości autorki.
W konkursie wzięły udział drużyny z klasy IVB (Małaj K., Kołodziejczyk F., Warda Sz.), IVC (Żydek A., Sztorc J., Schab N.), IVD (Bogut E., Krawczyk M., Kalinowska W.) i IVE (Biała G., Wolna G.) I miejsce zajęli ex aequo klasa IVD i IVC, II miejsce IVE, a III miejsce przypadło IVB. Nagrody książkowe, zakładki, dyplomy, niespodzianki to pamiątki dla odważnych uczniów biorących udział w konkursie.
Działania dedykowane Jeżycjadzie zainicjowali nauczyciele bibliotekarze – pani Aneta Szadziewska, pani Ewa Osoba we współpracy z nauczycielami języka polskiego – panią Iwoną Kozak, panią Beatą Przelaskowską-Gil i panią Weroniką Lameńską.
Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji i fotorelacji na blogu biblioteki.

http://g3-biblioteka.blogspot.com/2018/04/ii-ogolnopolskie-czytanie-jezycjady.html
http://g3-biblioteka.blogspot.com/2018/04/u-rodziny-borejkow-szkolny-konkurs.html

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/_33606_04_2018 z dnia 20.04.2018r.

I miejsce uczniów klas III w XV Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Literackim pt: „ Moi Przyjaciele z Bullerbyn”

18.04.2018 w SP 45 odbył się Międzyszkolny Konkurs ze znajomości lektury „Dzieci z Bullerbyn”.
Na konkurs pojechali uczniowie, którzy w eliminacjach szkolnych zdobyli największą liczbę punktów. Nad przebiegiem szkolnego konkursu czuwały nasze panie z biblioteki pani I. Osińska i pani Z. Dzięcioł.
Naszą szkołę reprezentowali :
1.Maja Karwowska z klasy III b
2. Aleksandra Pochwatka z klasy III g
3. Michał Stefanowicz z klasy III a
Do Miedzyszkolnego Konkursu uczniów przygotowywały panie A. Król i M. Płecha. Uczniowie mięli za zadanie zaprezentować się zgodnie z wymogami jakie były określone w regulaminie konkursu, opowiedzieć wylosowaną przygodę oraz rozwiązać test ze znajomości lektury. Gratulujemy zwycięzcom. >>>Zapraszamy do oglądania fotorelacji>>>

DZIEŃ ZIEMI W ŚWIETLICY
W dniu 24 kwietnia bieżącego roku szkolnego nauczyciele świetlicy: Mariola Hołubowicz, Elżbieta Goździcka i Małgorzata Strzelec – Matuszkiewicz przygotowali dla uczniów wystawę prac konkursowych pt. „Zwierzaki – cudaki” oraz quiz przyrodniczo – ekologiczny w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania, zapoznały się z podstawami segregacji odpadów. Za prawidłowe wykonanie zadania otrzymywały cukierki, a przy okazji uczyły się zasady w myśl której: Gdy zjesz cukierka, pamiętaj o wyrzuceniu do kosza papierka  Uczniowie mogli również podziwiać piękne prace konkursowe koleżanek i kolegów, czyli figurki zwierząt wykonane z odpadów takich jak: papier, plastik, szkło. Każda praca została dodatkowo opisana przez autora. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się co to znaczy być przyjacielem Ziemi :-)

...więcej w fotorelacji>>>

R E W E L A C Y J N E ... warsztaty edukacyjne klasy 5a w Motyczu ...

16 kwietnia 2018 ruczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Motyczu ....

Tam uczyliśmy się piec nasze pierwsze ciasto, które potem sami zjedliśmy i ... nic się nikomu nie stało, ....

Robiliśmy też prace plastyczne (serca) i .... wszystkie były piękne, .... a przede wszystkim wspólnie miło i zdrowo współpracowaliśmy, czego efektem były kończące nasz wyjazd podchody .... i jeszczebyło wiele innych atrakcji ale obejrzyjcie je wszystkie w >>>fotorelacji z wyjazdu>>>

„Rowerowa Wiosna”

Pod takim hasłem w kwietniu w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie rozpoczęły się przygotowania do akcji „Rowerowa Wiosna 2018”. Akcję zainicjowało spotkanie wszystkich uczniów klas piątych, którzy w tym roku szkolnym będą zdawać egzamin na kartę rowerową. W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Banach oraz przedstawiciel Stowarzyszenia działającego przy Urzędzie miasta Lublin „Porozumienie Rowerowe Lublin” Pan Krzysztof Kowalik- absolwent naszej szkoły. Pan Krzysztof w sposób ciekawy i przystępny zapoznał wszystkich uczestników spotkania z założeniami przebiegu kampanii oraz przeprowadził z uczniami szkolenie na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze.
Zostały omówione zasady:
- udziału w konkursie „Rowerowa Wiosna”;
- bezpiecznego i dynamicznego poruszania się po ścieżkach rowerowych i drogach publicznych;
- prawidłowego przygotowania roweru do jazdy oraz prawidłowej postawy podczas jazdy.

Podczas spotkania przeprowadzony został konkurs z edukacji rowerowej. Za udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczniowie otrzymywali nagrody. Spotkanie uświetniły występy grupy tanecznej dziewcząt z klasy 5e.
Więcej informacji na temat kampanii „Rowerowa wiosna 2018 Lublin” dla rodziców i uczniów na stronie http://loverowy.lublin.eu/strona/regulamin ...>>>fotorelacja>>>

20 kwietnia z okazji obchodów Dnia Ziemi grupa uczniów z kl. 7a (koło geograficzne) wraz z nauczycielką p. Joanną Dębską uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Nasi młodzi geografowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą wykładów, warsztatów, wystaw i konkursów, jakie przygotowali organizatorzy. Sprawdziliśmy, co dzieje się „pod ziemią”, jak bada się wierzchnią warstwę naszej planety, odwiedziliśmy stoiska Poleskiego i Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz Lasów Państwowych. Mogliśmy usiąść w kabinie wozu strażackiego (np. gdyby trzeba było gasić pożar lasu), a także próbowaliśmy swoich sił w sztuce samoobrony AIKIDO (np. gdyby zaatakował nas groźny zwierz  ). Przy drobnym poczęstunku spędziliśmy miło czas.
Na koniec korzystając z pięknej pogody, spacerowaliśmy po Lublinie popijając pyszne owocowe shake.
To był udany Dzień (dla) Ziemi :-)... >>>fotorelacja>>>

Podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz komputera”

20 kwietnia, w gmachu Politechniki Lubelskiej na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, odbyło się podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz komputera”. W uroczystości brali udział przedstawiciele władz i pracownicy uczelni, sponsorzy nagród, organizatorzy konkursu, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Po wręczeniu dyplomów i nagród wszyscy zaproszeni zostali na ciekawe pokazy. „Skanowanie w 3D” i „Eyetracking” – to były tematy, które w interesujący sposób przedstawili gościom pracownicy Politechniki Lubelskiej.
W II etapie konkursu brało udział 110 uczniów ze szkół podstawowych naszego województwa, a do III etapu zakwalifikowało się 35. Wśród nich był Michał Szafranek z klasy 7d – uczeń p. Iwony Drozdowskiej - Orłowskiej. Został finalistą konkursu - zajął 15 miejsce - niewielu punktów zabrakło mu do tytułu laureata. Gratulujemy sukcesu, a za rok na pewno będzie lepiej!...>>>fotorelacja>>>

,,Zgaduj- Zgadula „ konkurs dla klas pierwszych

12 kwietnia odbył się konkurs wiedzy społeczno - przyrodniczej dla klas pierwszych ,,Zgaduj- Zgadula’’. Organizatorkami konkursu były p. A. Jędrzejowska-Grudka i p. H. Kalisz-Adamek . Punktacją zajmowała się p. M.Sobieszczańska. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą, kształtowanie postaw proekologicznych oraz zaprezentowanie w 3 osobowych zespołach klasowych zdobytych umiejętności i wiedzy w praktyce. Formuła konkursu zachęcała do wesołej zabawy i wdrażała do zdrowej rywalizacji. Uczniowie z klas I zaprezentowali wysokie umiejętności. Wszystkie reprezentacje zdobyły dla swoich klas wspaniałe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniom biorącym udział w konkursie gratuluje... >>>FOTORELACJA>>>

Uwaga

W związku z egzaminem gimnazjalnym w dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 roku i odwołaniem zajęć dydaktycznych, prosimy rodziców o wcześniejsze odwołanie obiadów dla dzieci, które nie będą jadły obiadów w tych dniach.

14 kwietnia 2018

Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy święto Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze zaprosili uczniów do biblioteki, na kolejne w tym roku szkolnym, Klasowe Wypożyczanie Książek. Akcja ta w naszej szkole ma już kilkuletnią tradycję. Dla czytelników, uczniów od klasy pierwszej do siódmej, przygotowano do wyboru książki, które bibliotekarze systematycznie zakupują do szkolnej biblioteki, śledząc skrupulatnie oferty wydawnicze. Większość księgozbioru, który proponowany jest uczniom do wypożyczenia są to najnowsze pozycje na rynku księgarskim, niejednokrotnie nagradzane w różnych konkursach i plebiscytach. >>>więcej w fotorelacji>>>

14 kwietnia 2018

Wiersze w obiektywie aparatu i pędzlem malowane

Dwie uczennice naszej szkoły z klasy 3b gimnazjalnej - Anna Zawadzka i Magdalena Szubartowska podjęły się z sukcesem niełatwego zadania - przekładu intersemiotycznego wierszy.
Ania wykonała zdjęcie do utworu Zbigniewa Herberta „Ścieżka” i zajęła III miejsce w kategorii fotograficznej w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim organizowanym przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie pod honorowym patronatem pani Katarzyny Herbert - żony poety.
Magda namalowała obraz, który był zainspirowany wierszem K.I. Gałczyńskiego „Dzika róża” i została wyróżniona w VIII edycji Konkursu recytatorsko-artystycznego „(Nie)zwyczajna natura” organizowanego w ramach projektu „Inspiracje” w Zespole Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie.
Uczennice pracują pod kierunkiem pani Iwony Kozak.

12 kwietnia 2018

Z radością i dumą informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów! Szymon Warda z klasy 4 b, uczeń pani Iwony Kozak, otrzymał pierwsze miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim w kategorii proza - szkoły podstawowe. Natomiast wychowanek p. Weroniki Lameńskiej- Ćwiek, Paweł Tudrujek z klasy 5 d, został wyróżniony w tym samym konkursie w kategorii poezja - szkoły podstawowe. Gratulujemy obu chłopcom, zwłaszcza że na konkurs wpłynęło ponad 200 prac.

UWAGA NOWY NUMER TELEFONU

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 6 kwietnia 2018r. ulega zmianie numer telefonu do Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Małgorzaty Kodzis: tel 517689144. Z numeru można korzystać w dni powszednie w godzinach 9,00 - 19,00.

Informacja o zebraniach i konsultacjach

- 9.04 (poniedziałk) godz.17:00 zebrania dla klas 0-3

- 10.04 (wtorek) godz. 17:00 konsultacje dla klas 4 - 7 i klas gimnazjalnych

7 kwietnia 2018

Kolejny spektakularny sukces uczniów Pani Katarzyny Stanuch DWIE LAUREATKI XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Tradycje Wielkanocne” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki NATALIA STRUG 5D LAUREATKA II MIEJSCA, MILENA BIEGUN 6C LAUREATKA III MIEJSCA
Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano prace;
MACIEJA MAZURKA 6A
WIKTORII JANUSZ 6D
WIKTORA KOZIEŁ 5B ...

>>>więcej w fotorelacji>>>

7 kwietnia 2018

Kolejny sukces plastyczny uczennicy z naszej szkoły! Natalia Górka z klasy 3e otrzymała II nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Kocie sprawy" za pracę wykonaną w świetlicy pod kierunkiem pani Małgorzaty Strzelec-Matuszkiewicz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Komunikat z posiedzenia komisji IX Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno - Plastycznego „Kocie sprawy” – Zamość 2018:
http://mdk.zam.pl/G-CMS/front/1/aktualnosci/konkurs_kocie_sprawy_zamosc_2018_wyniki_konkursu

7 kwietnia 2018

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny
„Pejzaże Mistyczne – Architektura Lublina i okolic”
Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie
Caritas Archidiecezji Lubelskiej

FINALISTKĄ MAJA DROZD 6D uczennica Pani Katarzyny Stanuch

Na konkurs wpłynęło 460 prac plastycznych (zgodnie z wymogami regulaminu) z 52 szkół podstawowych, w tym z 21 lubelskich szkół podstawowych (SP2, SP4, SP5, SP7, SP10, SP16, SP18, SP21, SP22, SP23, SP25, SP27, SP30, SP31, SP32, SP40, SP43, SP44, SP51, SP52, SP Paderewski), 10 szkół podstawowych z województwa lubelskiego (Biała Podlaska, Piszczac, Krasienin, Krężnica Jara, Łęczna, Puławy, Zamość, Nałęczów, Rudno, Wisznice), oraz 13 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego (Krosno, Ocieka, Stalowa Wola, Rzeszów), województwa wielkopolskiego (Ostrów Wielkopolski), województwa mazowieckiego (Domanice, Przedmieście Dalsze), województwa Śląskiego (Częstochowa, Czerwionka – Leszczyny), województwa zachodnio pomorskiego (Świnoujście) kujawsko pomorskiego (Tuchola), lubuskiego (Nowogród Bobrzański) oraz 7 szkół podstawowych z zagranicy: Rawa Ruska - Ukraina, Springfield - USA, Bochum - Niemcy, Dobrich - Bułgaria, Bardejov - Słowacja, Koszyce – Słowacja, Paina Di Giussano – Włochy.

Komisja konkursowa:
1. Krystyna Rakowska - Artysta malarz, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia
Nauczycieli Plastyków
2. Ewa Kłopotek - Artysta malarz
3. Agata Ronek - Artysta malarz, fotografik
4. Hubert Ronek - Artysta malarz, rysownik, grafik, twórca komiksów

GRATULUJEMY!!!!

5 kwietnia 2018

Z WIZYTĄ W LONDYNIE
23 marca grupa 39 uczniów wraz z nauczycielkami: p. Anną Dębicką, p. Emilią Kosowską-Stępniak oraz p. Joanną Dębską, wyjechała na sześciodniową wycieczkę edukacyjną do Londynu.
Przejeżdżając przez Niemcy, Holandię, Belgię dotarliśmy do francuskiego miasta Calais, gdzie promem popłynęliśmy do Dover. Tam, przywitały nas piękne, wapienne klify Anglii. Do Londynu dotarliśmy zmęczeni, ale ciekawi brytyjskich rodzin, które nas przyjęły do siebie. Dzięki nim poznaliśmy ich zwyczaje, kulturę oraz szlifowaliśmy język angielski w praktyce. Z uwagi na to, iż Londyn jest miastem wielokulturowym nasze "rodziny" również takie były.
Londyn przywitał nas piękną pogodą. Dzięki wspaniałej przewodniczce pani Agnieszce poznaliśmy to fascynujące miasto. Londyn zwiedzaliśmy przemieszczając się najstarszym metrem na świecie oraz oczywiście czerwonymi, piętrowymi autobusami. Poznaliśmy historię miasta w Muzeum Londynu, gdzie przenieśliśmy się do czasów Królowej Wiktorii. Zwiedziliśmy także Muzeum Transportu Londynu, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki i Muzeum Wiktorii i Alberta. Dzięki wizycie w Galerii Figur Woskowych Madame Tussaud’s „spotkaliśmy się” ze znanymi postaciami scen artystycznych, politycznych i sportowych. Spacerowaliśmy i przejeżdżaliśmy m.in. przez „centrum władzy” przy Gmachach Parlamentu, Opactwie Westminsterskim, Plac Trafalgar, Leicester Square, a także południowym brzegiem Tamizy obok Galerii Tate, teatru szekspirowskiego The Globe do Milenijnego Mostu pieszego („Most Harry’ego Potter’a”). Ogromne wrażenie zrobiła na nas panorama Londynu z wysokości 135 metrów oglądana z wagoników London Eye. Dzięki wizycie w Królewskim Obserwatorium Astronomicznym w Greenwich, gdzie przechodzi południk 0⁰, mogliśmy być jednocześnie na półkuli wschodniej i zachodniej. Płynęliśmy też statkiem po Tamizie.
Byliśmy także w nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej Brighton, gdzie spacerowaliśmy po molo, zwiedzaliśmy Królewski Pawilon króla Jerzego IV. Odwiedziliśmy Sea Life Centre – oceanarium położone tuż nad morzem, gdzie znajduje się najdłuższy w Europie podwodny tunel z rekinami i innymi zwierzętami morskimi. Tutaj także podziwialiśmy miasto z najwyższej wieży obserwacyjnej.
Uwieńczeniem naszego wyjazdu było szaleństwo zakupowe w londyńskich sklepach :-)
Mimo zmęczenia wracaliśmy do Polski z prezentami, pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i zadowoleni. Z postanowieniami, że jeszcze tam kiedyś wrócimy… >>>więcej w fotorelacji>>>

Uwaga

W związku z egzaminem gimnazjalnym w dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 roku i odwołaniem zajęć dydaktycznych, prosimy rodziców o wcześniejsze odwołanie obiadów dla dzieci, które nie będą jadły obiadów w tych dniach.

Konkurs mitologiczny dla klas V

We wtorek 27 marca nasza szkoła na moment zamieniła się w siedzibę greckich bogów! Odbył się w niej konkurs mitologiczny dla klas V, dzięki któremu uczniowie utrwalili i poszerzyli swoją wiedzę o mitologii greckiej oraz mieli możliwość wyrażenia twórczej ekspresji w formie przedstawień.
Tak się składa, że w tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru - trudno więc wyobrazić sobie lepszy sposób na jego świętowanie... >>>więcej o wynikach i samym konkursie w fotorelacji>>>

II miejsce w Mistrzostwach Lublina w koszykówce chłopców
W dniu 9 marca nasza drużyna pod opieka trenera Mirosława Parzymiesa zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Lublina w koszykówce chłopców. Gratulujemy!!! Skład: Gajur Michał, Bączkowski Kacper, Żurawicz Michał, Turewicz Michał, Tatara Maksymilian, Bucoń Jakub, Sikora Sebastian, Walkiewicz Patryk, Misztal Hubert, Saczuk Kacper, Skwarzyński Przemysław, Wójcik Kewin, Trojnara Kacper. >>>fotorelacja>>>

20 marca br. gościliśmy w naszej szkole panią Justynę Bednarek – autorkę m. in. książki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która jest lekturą w klasie trzeciej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 3b, 3c, 3g i 3h oraz 2b, 3i i 1a.
Autorka opowiedziała dzieciom o tym, jak została pisarką i skąd wzięła pomysł na swoją pierwszą książkę. Zaprezentowała słuchaczom większość swoich książek, które napisała przez 3 lata. Pisarka ciekawa była także czy uczniowie czytają i po jakie książki chętnie sięgają. Z przyjemnością zauważyła, że wiele tytułów podawanych przez dzieci to także jej ulubione książki z dzieciństwa... >>>fotorelaacja>>>

Jak ugryźć "Dziady"? Jak odczarować z pozoru nudą klasykę literatury? Co zrobić, żeby przybliżyć współczesnemu uczniowi realia, które sam Mickiewicz znał z opowieści babek? Wziąć komórki w dłoń i zamiast po raz kolejny przeglądać facebooka, nakręcić filmiki w oparciu o lekturę szkolną. Tego zadania podjęli się tegoroczni siódmoklasiści, uczniowie p. Weroniki Lameńskiej- Ćwiek. Podczas kręcenia filmów nie obyło się bez interwencji zaniepokojonych sąsiadów, ale zapewniamy - nikt nie ucierpiał. Efekty wbijają w krzesła szkolne, dlatego musimy się z Wami podzielić 3 wyróżnionymi pracami. Ich autorkami są dziewczyny z klasy 7 d i 7 e. Poznajecie swoje koleżanki? Przyszłoroczne Oscary murowane!

 

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 30 IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W LUBLINIE OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO URZĘDNICZE: STARSZY INSPEKTOR DS. SIECI KOMPUTEROWEJ

Na podstawie Art. 13 ust. 1 Ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 21 listopada 2008 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2016 poz. 902 z późn. zm) ... >>>szczegółowe informacje o warunkach przetargu>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/24098/03/2018 z dnia 23.03.2018r.

Jeszcze jedna bardzo miła wiadomość :-)

Nasz uczeń Krystian LITKE (KS Budowlani Lublin), z którym niedawno zdobyliśmy tytuł MISTRZA LUBLINA w TAG Rugby (opiekun Wojciech Pojęta) otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski U16 w Rugby 15. Jego debiut nastąpi w meczu towarzyskim z Reprezentacją Niemiec we Frankfurcie.

Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów ...

Nasi absolwenci są DUMĄ naszej szkoły.

Właśnie otrzymaliśmy informacje o powołaniu zawodnika KS Budowlani Lublin - Dominika Tomaszewskiego (absolwenta SP 30 Lublin) do Reprezentacji Polski U18 w Rugby 15.

Dominik zagra na mistrzostwach Europy do lat 18 pierwszy mecz już dziś o 12.00 na www.rugbyeurope.tv Trzymamy kciuki za dzisiejszy mecz z Ukrainą ! ��✊️

Serdecznie Dominikowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tak w sporcie jak w życiu osobistym.

 

5 E w Motyczu .... :-)

W dniu 12.03.18 klasa 5e wspólnie ze swoim wychowawcą wyjechała do Centrum Aktywnej Edukacji Pozaszkolnej do Motycza. Przez cały dzień uczniowie podzieleni na grupy pracowali na warsztatach integracyjnych. Efektem pracy były pyszne, własnoręcznie zrobione bułeczki drożdżowe, ekologiczne torby ozdobione według autorskiego projektu i rewelacyjny pokaz mody. Działaniom towarzyszył świetny humor i miłe relacje. W planach kolejny wyjazd na warsztaty. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wyjazdu. >>>fotorelacja>>>

Laureaci II Międzyszkolnego Konkursu o Kazimierzu Wielkim

Podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona 6 marca 2018 r. wręczono dyplomy i nagrody laureatom II Międzyszkolnego Konkursu o Kazimierzu Wielkim w czterech kategoriach.
Ze względów technicznych wyniki nie mogły zostać zamieszczone na stronie internetowej szkoły 26 lutego i tego dnia zostały rozesłane na adresy e-mailowe szkół uczestników konkursu.
Laureaci konkursu w poszczególnych kategoriiach: ... >>>szczegółowe wyniki>>>

UWAGA – KARNETY

Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 03.04.2018 do 22.06.2018r. Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły: PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet z wybranym dniem tygodnia (z wyjątkiem Wielkiego Piątku).

Opłata za II kwartał 2018 wynosi:
Poniedziałek – godz. 21.00- 21.45 opłata 99zł – 11 wejść
Wtorek – godz. 20.45- 21.30 opłata 99zł – 11 wejść
Środa – godz. 21.00- 21.45 opłata 108zł – 12 wejść
Czwartek – godz. 21.00- 21.45 opłata 90zł – 10 wejść
Piątek – godz. 20.15- 21.00 opłata 99zł – 11 wejść

ZEBRANIA Z RODZICAMI - 12 i 13 MARCA

Serdecznie zapraszamy.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ryby na niby” Centrum Kultury „Agora” Wrocław.

To kolejny sukces artystyczny ucznia pani Katarzyny Stanuch MATEUSZA SŁABKA z klasy 7f, który został FINALISTĄ.

Po obejrzeniu 3 800 prac konkursowych jury w składzie: przewodnicząca Krystyna Szczepaniak – artysta plastyk, Anna Pawlina – artysta plastyk i Marta Namyślak – sekretarz, nagrodziło i wyróżniło, w czterech kategoriach wiekowych, prace.
„Dzieci głos mają”
Dzieci i młodzież kochają sztukę. Tak! ... >>>więcej w fotorelacji>>>

Uroczyste obchody Dnia Patrona

Dnia 6 marca, nasza szkoła obchodziła Święto Patrona – króla Kazimierza Wielkiego. To zaszczytne imię nadano naszej placówce 27 maja 2011 roku. Od tej pory jest to wielka uroczystość całej społeczności szkolnej. Była to niepowtarzalna okazja, aby przenieść się w czasie do XIV wieku, przebrać się w typowe dla tego okresu stroje i poznać tajniki życia epoki, w której żył król Kazimierz Wielki. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII d pod kierunkiem pani Danuty Zgierskiej, przy współpracy z panią Aleksandrą Krzyżanowską, opiekunem chóru szkolnego. Nasi młodzi artyści zaprezentowali różnorodne umiejętności, wzbudzając podziw widowni. Nie zabrakło orszaku wraz z władcą, tańca średniowiecznego, turnieju rycerskiego czy prezentacji multimedialnej ukazującej zasługi króla Kazimierza Wielkiego, modę średniowieczną i pokaz alchemików... >>>więcej w fotorelacji>>>

15 lutego 2018 roku do klasy III h z Puszczy Białowieskiej, a dokładnie z Nadleśnictwa Browsk przyjechał pan leśniczy. Opowiedział nam on o obowiązkach leśniczego, o zwierzętach mieszkających w lasach i puszczach, a w szczególności o tym co u nich słychać teraz- zimą. Pan Marcin cierpliwie odpowiadał na wszystkie nurtujące dzieci i panią Olę pytania. Z całą pewnością, możemy napisać, że zaraził nas miłością do przyrody. >>>fotorelacja>>>

Pierwszy tydzień ferii w naszej Szkole uczestnicy brali udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach. Na początku pod czujnym okiem pani policjantki, dzieci podnosiły swoje kwalifikacje w dziedzinie zachowania bezpieczeństwa na drodze, by w kolejnych dniach korzystać z przewidzianych atrakcji poza szkołą. Moc wrażeń dostarczyły warsztaty i zabawa w bawialni FunBus, dzieci kreatywnie rozwinęły się podczas warsztatów z wykorzystaniem filcu, a śmiechu i wielu wzruszeń dostarczyło nam wyjście do kina na film o cudownym misiu Paddingtonie. W drugim tygodniu ferii dzieci bawiły się w parku trampolinowym „MANIA SKANIA”, były w kinie na filmie „Fernando”. Odbyły się również warsztaty kulinarne gdzie dzieci przygotowywały sałatkę owocową oraz warsztaty chemiczno- fizyczne, na których poznały technikę robienia soli kąpielowych. Zarówno uczestnicy jak i wychowawcy podczas zimowiska w Szkole Podstawowej nr 30 uznali, że ferie zimowe były zdecydowanie za krótkie co oznacza tylko jedno… Zapraszamy za rok! >>>fotorelacja>>>

Ogłoszenie dla Rodziców pobierających stypendium szkolne.

Rodzice, którzy otrzymali decyzję Urzędu Miasta Lublin o przyznaniu stypendium szkolnego na rok 2017/18 proszeni są o dostarczenie faktur za miesiąc styczeń i luty 2018.
Oczekujemy na Państwa w godzinach pracy pedagogów szkolnych.

26 lutego uczniowie klasy 1c wskoczyli do wymiaru rozszerzonej rzeczywistości! Przeżyli niezwykłe spotkanie z animowanymi bohaterami z swoich kolorowanek. A to za sprawą technologi AR i aplikacji Quiver. Jestem pod wrażeniem tej technologii!
Polecam serdecznie wszystkim rodzicom i nauczycielom!
Izabela Litwin

>>>więcej w fotorelacji>>>

Sprawozdanie z działań artystycznych
w I semestrze roku szkolnego 2017/18

 

Tradycyjnie przedstawiamy działania na polu sztuki i kultury realizowane z uczniami klas gimnazjalnych w I semestrze.
W ramach ogólnopolskiego projektu pt.: „Otwarty świat” realizowanego od października 2017 przez uczniów klas II i III przygotowano:
1. wystawę prac (makiety lubelskich świątyń wraz z opisem historycznym i dokumentacją fotograficzną) w filii nr 31 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie... >>>więcej o działalności artystycznej>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna SB/11879/02/2018 z dnia 16.02.2018r.

Ogromne podziękowania od dzieci z Kamerunu !!!

"Ogromne podziękowania dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 30 w Lublinie , p. Dyrektor , nauczycieli, rodziców. Dzięki Waszej pomocy , przeprowadziliśmy akcję: "Szklanka ryżu" . Dzieci z ubogich rodzin , ubrane w przesłane , odświętne rzeczy mogły najeść się do syta przesłanym ryżem . Dziękujemy wszystkim z całego serca za podzielenie się Miłością !!! s. Dariusza z Ayos (Kamerun)."

Ogłoszenie
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie planuje otwarcie na terenie szkoły sklepiku dla uczniów.
Chętnych do prowadzenia sklepu prosimy o składanie ofert do dnia 28 lutego 2018r w sekretariacie szkoły
.

Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych to temat spotkania uczniów świetlicy szkolnej z gośćmi ze Straży Miejskiej, które odbyło się w dniu 11.01.2018 r. Panie strażniczki omówiły z uczniami zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych, a także podczas codziennych sytuacji na ulicy, w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych i w relacjach z osobami nieznajomymi, a także w przypadku ataku psa. W praktyczny i ciekawy sposób panie przekazały uczniom umiejętności udzielania i wzywania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Podczas wizyty rozstrzygnięty został również świetlicowy konkurs plastyczny p.t.: „Bezpieczne ferie – zimowe zabawy na śniegu”, w którego jury zasiedli zaproszeni goście. Wszystkie dzieci otrzymały drobne pamiątki ze spotkania a laureaci konkursu dyplomy i nagrody. >>>więcej w fotorelacji>>>

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja do klas pierwszych oraz do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie na rok szkolny 2018/2019 ... >>>szczegóły rekrutacji>>>

W związku z trwającą rekrutacją zostają na ten czas zmienione godziny pracy sekretariatu szkoły:

Podsumowanie 1 okresu

Tradycją szkoły stają się podsumowania pracy uczniów. Na specjalnym apelu uczniowie chwalą się swoimi osiągnięciami. W tym roku odbyło się już trzecie takie spotkanie, prezentowali się nim Ci, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, zdobyli laury na zawodach sportowych lub w konkursach artystycznych. Poznaliśmy klasy z najwyższą frekwencją i najwyższą średnią ocen. Oto fotorelacja z tego spotkania. >>>fotorelacja>>>

Zimowisko w SP 30 Lublin ...

Są jeszcze wolne miejsca na zimowisko w drugim tygodniu ferii zimowych ...
>>>szczegółowe informacje>>>

TAKA ZIMA W MIEŚCIE TO COŚ DLA NAS!

Tykwarium i pawana to nieco egzotycznie brzmiące nazwy propozycji spędzenia ferii w mieście. Tegoroczna oferta feryjna będzie obfitowała w sprawdzone i lubiane zajęcia oraz zupełne nowości. Zapisy na „Zimę w mieście 2018” prowadzone będą od 15 stycznia bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji. Zapraszamy do 29 stycznia do 11 lutego! >>więcej o akcji...<<

>>> HARMONOGRAM zajęć rekreacyjno-sportowych w SP 30 Lublin w czasie trwania ferii zimowych (.pdf)<<<

Liga Małych Pszczółek

W dniu 23.01.2018 roku nasze najmłodsze zawodniczki pod opieka trenera Pani Anny Parzymies-Wach – uczennice klasy o profilu koszykówka – uczestniczyły w pierwszym turnieju koszykówki dziewcząt. W trakcie całego turnieju nasza szkoła wygrała wszystkie mecze, pokonując SP 28, SP 10 oraz SP 14! Turniej dostarczył nam wiele emocji. Skład: Lonkwic Aleksandra, Sadurska Dagmara, Kalinowska Weronika, Kalińska Weronika, Pacek Julia, Romanowicz Julia, Sadło Agata, Surowiec Lena, Pawelec Amelia, Świeczak Judyta, Czernaś Paulina, Jankowska Martyna, Bogut Emilia, Wójcik Jagoda, Kłoda Wiktoria, Skiba Natalia. Gratulujemy!

>>>fotorelacja>>>

BO WARTO ...

 

We wtorek 9 stycznia w Instytutu Papieża Jana Pawła II w Wilanowie nastąpiło podsumowanie Projektu „Im więcej kto opuszczony z tym większą miłością służyć mu trzeba… – w myśl Brata Alberta Chmielowskiego”. Uroczystość miała podniosły, ale zarazem prawdziwie przyjacielski charakter. Wręczono 5 Projektowych Nagród i 8 Wyróżnień. Pierwsze miejsce za zrealizowany Projekt otrzymały Magdalena Szubartowska, Weronika Gzik i Dominika Sugier, które pod opieką s. Sancji przez miesiąc służyły pomocą trzem starszym paniom. Był to czas nie tylko włączenia się w Akcję Pomocową, ale przede wszystkim, prawdziwa lekcja bezinteresowności w służbie drugiemu człowiekowi, której towarzyszyła wielka radość, mnóstwo uśmiechów i szczera życzliwość.

DZIEŃ PIŻAMY
We wtorek 16.01.2018 w naszej szkole zrobiło się kolorowo i wesoło. Wszystko za sprawą Dnia Piżamy.
Wśród grona ,,piżamowych" uczniów, znalazł się również ,,piżamowy" nauczyciel. Gratulujemy odwagi i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

18 stycznia odbyły się mistrzostwa szkoły pierwszego semestru w szachach. Zagrało 133 dzieci.

Wyniki:
klasy I-III
dziewczynki:
1 Dzierżak, Zuzanna 3h
2 Pruś, Alicja 3h
3 Maj, Aleksandra 3h
chłopcy:
1 Tomczyk Szymon 3c
2 Paczosa Jakub 3b
3 Domański Filip 3c
klasy IV - VII
dziewczynki:
1 Sugier, Dominika 7a
2 Pawlak, Aleksandra 6b
3 Thum, Anna 6a
chłopcy:
1 Ćwikła, Jakub 7a
2 Musiałowski, Filip 7e
3 Jusiak, Artur 5b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej postawy i zapraszamy na kolejne turnieje w naszej szkole. >>>więcej w fotorelacji>>>

DEBATA SZKOŁA Z KLASĄ 2,0

Szkoła uczy, czyli jak wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności? - to pytanie przyświecało tegorocznej debacie Szkoły z Klasą 2.0, która odbyła się w naszej szkole 12 stycznia. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas IV-VII oraz rodziców. Uczniowie dyskutowali o tym, jak to, czego się dowiedzieli i nauczyli na lekcjach, przydaje się im w codziennym życiu oraz wnikliwie analizowali przydatność zajęć pozalekcyjnych. Opowiadali również o roli technologi informacyjno-komunikacyjnych w uczniowskiej codzienności.

Dorośli goście poruszali w swojej grupie podobne zagadnienia, rzecz jasna z perspektywy rodzica. Padało dużo propozycji zmian, pomysłów do realizacji na lekcjach i podczas zajęć pozalekcyjnych. Tego dnia wiele się od siebie wzajemnie nauczyliśmy, bez względu na to, po której stronie biurka stoimy na co dzień. Efekty debaty zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej w drugim semestrze. >>>FOTORELACJA>>>

Fotorelacja z balu karnawałowego klas 1-3

>>>fotorelacja>>>

Zapraszamy na zimowisko uczniów w wieku 7-13 lat ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

W dniach 29.01.2018r. – 09.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie organizowane będą półkolonie zimowe współfinansowane przez Urząd Miasta Lublin „Ferie w szkole” w godzinach od 8.00 do 16.00.
W celu zapisania dziecka na półkolonie należy:
• Pobrać Kartę kwalifikacyjną uczestnika z sekretariatu szkoły (dostępne od 17 stycznia 2018 r., od godz. 8.00)
• Zapoznać się z Regulaminem półkolonii i uzupełnić Kartę.
• Złożyć Kartę w sekretariacie szkoły do 22 stycznia 2018r. do godz. 14.00
• Dokonać wpłaty 100 zł. lub 50zł do 22 stycznia 2017r. na konto szkoły 54124015031111001001563525 tytułem: Zimowisko 2018, imię i nazwisko uczestnika... >>>więcej informacji nt. zimowiska>>>

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp z o.o. >>>tutaj>>>

Już po raz 26 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W naszej szkole to już po raz 25 nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wydarzenie wspierające WOŚP, poprzez które chcieli uwrażliwić uczniów do tego, jak można i należy okazywać szacunek i pomoc innym.... W tym roku dla uczczenia 26 Finału podjęliśmy sie przy tej okazji przepłynąć 26 kilometrów. Równocześnie na pięciu torach pływały sztafety pływackie, a uzyskany końcowy wynik to suma przepłyniętego przez nie dystansu. Aktualny wynik na bieżąco był pokazywany na interaktywnym monitorze .... działo się ... działo ... #WOSP2018

Zapraszamy do oglądania fotorelacji ...

8-1-2018

Dnia 3 stycznia odbył się w naszej szkole koncert Bożonarodzeniowy przygotowany zarówno przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Prowadzącymi koncert były: P. Dyrektor Małgorzata Banach oraz s. Amadeusza.
Ogromne podziękowania najpierw Panu Bogu, następnie wszystkim uczestnikom i słuchaczom – młodszym i starszym :) - uczniom oraz nauczycielom.
Dziękujemy wszystkim za miłość i radość włożoną we wspólne kolędowanie! >>>fotorelacja>>>

8-1-2018

Aleksandra Pochwatka z klasy 3 "G" uczennica pani Marioli Płechy wzięła udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, gdzie zaprezentowała dwa utwory : kolędę " Mizerna, cicha " oraz pastorałkę " Lulaj go Matko, lulaj ".
Natomiast w dniu 22 grudnia Ola wystąpiła " na żywo " w programie TVP 3 Lublin " Poranek między Wisłą a Bugiem " gdzie śpiewała kolędę " Gdy się Chrystus rodzi "

link do programu http://lublin.tvp.pl/35319223/22-grudnia-2017

8-1-2018

MATEUSZ SŁABEK 7F uczeń Pani Katarzyny Stanuch KOLEJNYM LAUREATEM ARTYSTYCZNYM OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Okiem artysty – Salvador Dali“ 2018r. MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu.
Powołane przez organizatorów konkursu jury w składzie: art. plast. Izabela Wanczewska, art. plast. Rafał Chojnacki, art. plast. Rafał Kaufhold, art. plast. Marcin Rasiak, art. plast. Anna Szuleszko – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“, art. plast. Ewa Klara Kołakowska – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“ przyznało 40 nagród i 80 wyróżnień w czterech kategoriach plastycznych: rzeźba & relief, rys & grafika, fotografia & grafika komputerowa, malarstwo. W KATEGORII RZEŹBA & RELIEF NAGRODĘ OTRZYMAŁ Mateusz Słabek Z KLASY 7F
Do konkursu przystąpiło 129 szkół i pracowni plastycznych, nadsyłając 887prac. Organizatorzy do wystawy pokonkursowej zakwalifikowali 184 prace z 98 placówek oświatowych.Galeria Twórczości Plastycznej Młodych zaprasza wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej dnia 31. 01. 2018r. o godz. 12,00 na uroczysty wernisażdo MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

4-1-2018

KOLEJNY SPEKTAKULARNY SUKCES uczniów Pani Katarzyna Stanuch
XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Choinki Jedynki"- "Tajemnice Świat Bożego narodzenia"
LAUREAT - MATEUSZ BRATKO kl.6A
FINALISTK -NINA KOZACZUK kl. 7C

Już po raz szesnasty Program 1 Polskiego Radia S.A. zorganizował Akcję Charytatywną pt. "Choinki Jedynki" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji im. Brata Alberta. Patronat honorowy nad Akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.
Akcja trwała od 22 października do 09 grudnia 2017 roku. Fundusze były zbierane z licytacji obrazków malowanych przez dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat oraz dorosłych. Wszyscy wykonywali prace pt. "Tajemnice Bożego Narodzenia". Licytacja prac na antenie Radiowej Jedynki prowadzona była od 4 do 9 grudnia 2017 roku. W tym roku jurorami byli: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku), prof.Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) i Marek Jaromski (artysta grafik). 21 grudnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala wieńcząca tegoroczną edycję Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Wydarzenie retransmitowane było drugiego dnia Świąt. Podczas akcji "Choinki Jedynki" zlicytowano 32 prace plastyczne przygotowane specjalnie przez przyjaciół Radiowej Jedynki – osobowości ze świata kultury, nauki i sportu oraz 32 obrazki autorstwa dzieci wyróżnionych w konkursie i podopiecznych obu Fundacji.
GRATULUJEMY!
>>>fotorelacja<<<

4-1-2018

Sztuka łączy pokolenia
19 grudnia 2017 r. koło teatralne uczniów klas 7 i gimnazjalnych prowadzone przez p. Iwonę Kozak wystąpiło ze spektaklem Opowieść Bożonarodzeniowa w Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów, przy ul. Nałkowskich 114. Uczniowie zaprezentowali seniorom, ale i studentom wydziału pielęgniarstwa z Uniwersytetu Medycznego współczesną wersję jasełek.
Opowieść Bożonarodzeniowa pokazuje, jak przenika się sfera sacrum z profanum, że cud narodzin dzieciątka odbywa się także dziś. Utrzymana w lekkim, żartobliwym stylu sztuka mówi o tak ważnej wartości jak miłość. Uczniowie wcielili się w postacie aniołów, a także sugestywnie odegrali sceny rodzinne.
W spektaklu nie zabrakło kolęd, które młodzież wykonywała przy akompaniamencie p. Michała Jankowskiego. Do śpiewających kolędy uczniów dołączyli seniorzy, dzięki czemu na sali zapanowała przyjazna, rodzinna atmosfera... >>>fotorelacja>>>

4-1-2018

W dniach 18-22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się projekt International Education, zrealizowany we współpracy z organizacją AIESEC.
Projekt miał na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z kulturą innych krajów oraz rozwój kompetencji językowych poprzez różne metody aktywizujące. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim na poziomie dostosowanym do wieku uczestników przez dwie wolontariuszki: Yi Gu z Chin oraz Poonam z Indii. W czasie realizacji projektu wolontariuszki mieszkały u nauczycielek języka angielskiego - pani Marioli Sobczyk oraz pani Małgorzaty Zdańkowskiej, która jednocześnie koordynowała projekt. Dzięki temu studentki z Chin i Indii mogły także zapoznać się bliżej z kulturą naszego kraju.
Wolontariuszki wykorzystując m.in. prezentacje multimedialne, gry, śpiew i taniec zwracały uwagę uczniów na czerpanie z wielokulturowości i uczyły ich myślenia w sposób globalny.
W projekcie uczestniczyły dzieci klas 0-3, uczniowie klas 5-7 oraz gimnazjum. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w w/w zajęciach. Byli ciekawi prezentowanych treści, zadawali pytania po angielsku oraz uczestniczyli w grach i zabawach dydaktycznych.
Miłym akcentem na koniec projektu były zdjęcia uczniów, nauczycieli i wolontariuszek.
>>>fotorelacja>>>

2-1-2018

ŚWIETLICOWY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK
W naszej świetlicy, podobnie jak w zeszłym roku, odbył się wzruszający koncert kolęd i pastorałek.
Koncert rozpoczęliśmy podsumowaniem konkursów organizowanych przez nauczycieli świetlicy oraz zerówki: „Pani Jesień”, „Jesień wokół nas”, „Szyjemy misia”, „Kalendarz Adwentowy”, oraz „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Pani dyrektor Małgorzata Banach rozdała uczniom nagrody oraz dyplomy.
Następnie uczniowie z każdej grupy świetlicowej oraz z zerówki mieli okazję zaprezentować po dwa utwory bożonarodzeniowe, które przygotowali wspólnie ze swoimi wychowawcami. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i talentem, każda grupa otrzymała gromkie brawa. Na koniec nauczyciele zaśpiewali uczniom kolędę „Cicha noc”... >>>fotorelacja>>>

2-1-2018

Świetlicowy Konkurs Krawiecki „Szyjemy misia”

W bieżącym roku szkolnym został zorganizowany w naszej szkole Świetlicowy Konkurs Krawiecki „Szyjemy misia”. Nauczyciele świetlicy chcieli w ten sposób włączyć się w szkolne obchody Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie, mamy, babcie mieli okazję wykonać wspólnie maskotkę misia. Napłynęło 18 niepowtarzalnych prac konkursowych. Wykonawcy maskotek wykazali się kreatywnością, ujawnili zdolności plastyczne i techniczne. Wystawa prac wzbudziła duże zainteresowanie. W dniu 20 grudnia 2017r. podczas Świetlicowego Koncertu Kolęd i Pastorałek odbyło się rozdanie dyplomów i nagród.
Laureatom i wyróżnionym gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. >>>wyniki konkursu>>>

WESOŁYCH ŚWIĄT

Moc najserdeczniejszych życzeń: zdrowia, pomyślności, miłości, cierpliwości, talentu, zgody, pociechy... i spełnienia wielu, wielu życzeń ... z serc uczniowskich płynących dla całej społeczności szkolnej SP 30 Lublin im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. :)

28-12-2017

27-12-2017

Z WIZYTĄ W KSIĄŻKOLANDII

20 grudnia odbyła się impreza czytelnicza dla uczniów klas pierwszych. „Książkolandia” – pasowanie uczniów na czytelników przebiegło w atmosferze gier i zabaw. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z testem znajomości baśni i bajek dla dzieci. Układali puzzle z prośbami książek i poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Nauczyciele bibliotekarze przedstawili dzieciom korzyści płynące z czytania. Potem uczniowie samodzielnie mogli wypożyczyć książki ze szkolnej biblioteki. Na pamiątkę spotkania otrzymali zakładki do książek, a dla rodziców ulotki z „10 sposobami na dobry początek dziecięcej przygody z czytaniem”... >>>fotorelacja>>>

27-12-2017

UWAGA uczniowie!!!

II etap konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

>>>tutaj informacje o terminach>>>

27-12-2017

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„BOŻE NARODZENIE W ORIGAMI”

KOMISJA W SKŁADZIE: MAŁGORZATA DĄBROWSKA-DUDA, IZABELA OSIŃSKA, ZOFIA DZIĘCIOŁ PRZYZNAŁA... >>>wyniki konkursu>>>

22-12-2017

"Jest taki Dzień, tylko jeden raz do roku..."

22 grudnia uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą uczesniczyli w niecodziennej uroczystości ... Wigilii Bożego Narodzenia. Taka chwila powinna trwać zawsze ... składaliśmy sobe życzenia i obiecywaliśmy być lepszymi ludźmi ... teraz wypada dotrzymać obietnicy :) ... >>>fotorelacja>>>

21-12-2017

Drodzy Uczniowie, od 1 stycznia 2018 roku wszyscy uczniowie lubelskich szkół podstawowych i gimnazjów mogą jeździć bezpłatnie komunikacją miejską. Aby poruszać się autobusami i trolejbusami, wystarczy mieć przy sobie ważną (podbitą) legitymację szkolną... >>>więcej informacji w prezentacji>>>

21-12-2017

19 grudnia uczniowie klasy 7 F z wychowawczynią świętowali zbliżające się Boże Narodzenie na klasowej Wigilii, w przygotowaniu której każdy miał swój udział. Podczas spędzanych wspólnie świątecznych chwil wszyscy wysłuchali fragmentu Ewangelii św. Łukasza, przeczytanego przez jednego z uczniów, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia. Był też czas wspólnych rozmów przy wigilijnym stole, kolęd i upominków pod choinką.
Uczniowie 7 F wraz z wychowawczynią życzą całej społeczności naszej szkoły, aby Święta Bożego Narodzenia były dla wszystkich czasem radości, spokoju, refleksji i dzielenia się dobrem >>>więcej>>>

21-12-2017

Klasa 7 F zrealizowała swój pierwszy projekt międzynarodowy w ramach programu eTwinning. "This Christmas together" to krótki projekt poświęcony świętowaniu Bożego Narodzenia przez uczniów ze szkół różnych krajów. Zadaniem uczniów było przygotowanie własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych, napisanie życzeń w języku angielskim, kilku zdań o sobie i ukazanie tradycji bożonarodzeniowych kraju, z którego pochodzą. Uczniowie na godzinie wychowawczej zaprojektowali kartki i zacytowali fragmenty polskich kolęd. Prace zostały wysłane do szkół we Włoszech, Grecji, Hiszpanii, Czech, Rumunii, Niemiec, Danii, Francji. Klasa otrzymała świąteczne pocztówki i życzenia ze szkół partnerskich, które zaprezentowała na wystawie na korytarzu szkoły. Projekt koordynowała pani Aneta Szadziewska, pomocą w realizacji służyła wychowawczyni 7 F pani Anna Kępińska.
Zainteresowanych zapraszamy na platformę projektu: https://twinspace.etwinning.net/50931/home i blog biblioteki http://g3-biblioteka.blogspot.com/ >>>więcej w fotorelacji>>>

21-12-2017

WIGILIA KLASY 5F
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Przy świątecznym stole biesiadowaliśmy: rozmawialiśmy, śpiewaliśmy kolędy, czyniliśmy sobie grzeczności. Czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. >>>fotorelacja>>>

21-12-2017

„Anioł w niesfornej klasie”

13 grudnia odbył się premierowy spektakl koła teatralnego czwartoklasistów prowadzonego przez p. Iwonę Kozak. Świąteczne przedstawienie pt. „Niesforna klasa” mieli okazję zobaczyć obecni na zebraniach rodzice uczniów klasy 4b i 4d. Młodzi aktorzy zaprezentowali współcześnie zaaranżowane jasełka. Sztuka łączyła w sobie elementy realistyczne z fantastycznymi i symbolicznymi. O młode dusze w żartobliwych dialogach spór toczył diabeł (tę rolę odegrał znakomicie Konrad Kurczuk z kl. 4b) z aniołem (w którego wcieliła się Klaudia Małaj) . Z pełnej gwaru sali lekcyjnej uczniowie przeniesieni zostali do Betlejem, gdzie byli świadkami wydarzeń sprzed ponad 2000 lat. Oprawę muzyczną do przedstawienia przygotował pan Michał Jankowski, a na gitarach grały siostra Amadeusza i siostra Tomasza wraz z grupą.
Zabawna inscenizacja wywołała uśmiech na twarzach rodziców, wprowadziła w nastrój świąteczny. Wszystkim młodym aktorom należą się wielkie brawa, bowiem świetnie przygotowali się do swoich ról, zadbali o odpowiednie kostiumy.
Uczniowie klas czwartych i dwóch piątych obejrzeli przedstawienie w piątek 15 grudnia. >>>fotorelacja>>>

21-12-2017

Let Me Out w klasie 7D
W mikołajkowy czas klasa 7 D o profilu – koszykówka wybrała się do Let Me Out. Było dużo zagadek, zabawy oraz integracji. Wszyscy musieli wykorzystać swoje umiejętności - spryt, spostrzegawczość oraz inteligencję. Każdej grupie udało się wydostać z pokoju za pomocą wskazówek i łamigłówek tam ukrytych. Cel został osiągnięty - znajdź klucz i wydostań się!

>>>więcej>>>

20-12-2017

Festiwal Kolęd w III LO
W dniu 18 grudnia uczennice p. Anny Nakoniecznej Aleksandra Stasiak i Weronika Ułanowska z klasy II b reprezentowały naszą szkołę w II Festiwalu Kolęd w Języku Niemieckim, zatytułowanym „Christ in deiner Geburt”. Koncert zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych III Liceum im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Ola i Weronika pięknie zaprezentowały się w duecie, śpiewając jedną z najstarszych niemieckich kolęd „ O du fröhliche”. Na zakończenie uczestnicy degustowali świąteczne ciasta oraz uwiecznili swoją obecność na festiwalu wspólnym pamiątkowym zdjęciem, również z Panem Dyrektorem III Liceum… >>>fotorelacja>>>

19-12-2017

UWAGA!!!

SZANOWNI RODZICE ,

W ZWIĄZKU Z ZAKOŃCZENIEM ROKU KALENDARZOWEGO PROSIMY O NIE WPŁACANIE NALEŻNOŚCI ZA OBIADY STYCZNIOWE W MIESIĄCU GRUDNIU .

NALEŻNOŚCI ZA OBIADY STYCZNIOWE PROSZĘ WPŁACAĆ PO 1 STYCZNIA 2018.

17-12-2017

Ty, i Ty i Ty też możesz zostać Mikołajem .... czyli jak uczniowie III A pisali list do Kolegi ...

17-12-2017

W dniach 13- 15 grudnia klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach edukacji żywieniowej „Zielona Kraina" Każda z klas podczas warsztatu zdobywała wiedzę o właściwościach warzyw, owoców, zdrowych i potrzebnych do prawidłowego rozwoju posiłkach. Uczniowie komponowali własne sałatki, poznawali nowe smaki i przygotowywali alternatywny deser. Było bardzo smacznie i co najważniejsze bardzo zdrowo. >>>fotorelacja>>>

17-12-2017

W dniu 6 grudnia Samorząd Szkolny i członkowie Klubu Wolontariatu zorganizowali Loteryjkę Mikołajkową. Poza maskotkami i drobnymi gadżetami do wylosowania były: zaproszenia na „Herbatkę u pedagogów”, zdjęcia z Mikołajem, znaczki z imieniem. Pięciu szczęśliwców, którzy jako pierwsi dostali tego dnia oceny celujące lub bardzo dobre z odpowiedzi i przekazali te informacje do Centrum Mikołajkowego, otrzymali słodkie upominki i koszulki szkolne. Prezentujemy na zdjęciach laureatów. >>>fotorelacja>>>

15-12-2017

OGŁOSZENIE

W związku z wprowadzeniem nowego systemu rozliczeniowego stołówki informuje sie rodziców o obowiązku pisemnego zgłoszenia rezygnacji z posiłków do dnia 25 każdego miesiąca poprzedzającego wyżywienie.

Nie zgłoszenie rezygnacji będzie skutkowało naliczaniem opłaty za posiłki na kolejny miesiąc.

15-12-2017

8 grudnia w bibliotece szkolnej G odbył się konkurs pięknego czytania dla klas IV. Konkurs dedykowany był Astrid Lindgren - znanej szwedzkiej pisarce literatury dziecięcej. W 2017 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin pisarki. Z tej okazji zainteresowani konkursem czwartoklasiści zaprezentowali fragmenty znanych książek autorki: "Pippi Langstrump", "Dzieci z Bullerbyn", "Bracia Lwie Serce", "Emil ze Smalandii". Konkurs zainicjowała pani Iwona Kozak. Komisja złożona z nauczycieli polonistów i nauczyciela bibliotekarza wysłuchała głośnego i pięknego czytania uczniów. Nauczyciele oceniali intonację, artykulację oraz interpretację tekstu i wyłoniła laureatów. Przyznano równorzędne dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz wyróżnienia. Konkurs był również szansą, aby poznać inne niż omawiane na lekcjach, fragmenty książek Lindgren .Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce: Maja Jukowska, kl. 4d; Adriana Żydek, kl. 4c

II miejsce: Mikołaj Krawczyk, kl. 4d; Krzysztof Marszałowicz, kl. 4a

III miejsce: Bartek Gładysz, kl. 4e; Sara Werner, kl. 4h

Wyróżnienia:

Wojciech Gładysz, kl.4e; Amelia Pawelec, kl.4d; Kornelia Kliczka, kl. 4h

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na podsumowaniu osiągnięć uczniów.

15-12-2017

Tematyka aniołów to popularny i lubiany motyw zarówno w literaturze, jak i sztuce. I właśnie aniołom dedykowane było spotkanie nauczycieli naszej szkoły. Spotkanie zorganizowała pani Alina Hładyniuk - nauczycielka plastyki. Zaprosiła do udziału nauczycieli zespołu przedmiotów artystycznych oraz innych otwartych na sztukę i ceniących twórcze działania. Koleżanka omówiła technikę i zaprezentowała swoje prace. Następnie grupa nauczycielek przystąpiła do projektowania i wykonywania własnego anioła! Po kilku godzinach twórczej pracy powstały wyjątkowe figurki. Spotkanie upłynęło w przyjemnej atmosferze kreowania i wyzwalania pomysłów. Ta nietypowa forma doskonalenia się nauczycieli ma swoje zalety. Był to przede wszystkim warsztat praktyczny. Zdobyte podczas warsztatu nowe umiejętności możemy przełożyć na pracę z uczniami oraz własnego twórczego rozwoju. Teraz anioły zdobią nasze miejsca pracy, a niebawem staną się prezentami Bożonarodzeniowymi!

14-12-2017

14-12-2017

Między nami pokoleniami…

W dn. 8.12.2017 młodzież z klas gimnazjalnych w składzie: Magdalena Mucha, Joanna Dubis , Klaudia Janusz, Natalia Mazur, Milena Zawadzka, Zofia Tylus i Dominika Drela wraz z opiekunkami p. Ewą Osobą, p. Katarzyną Jarosińską i p. Małgorzatą Fajgielską udała się na przedświąteczne spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Opieki Społecznej „Kalina”. Od lat realizujemy program pomagający w integracji osób chorujących przewlekle ze społecznością ludzi młodych. Tym razem wolontariuszki ze Szkolnego Koła Origamii pomagały w stworzeniu przepięknych dekoracji świątecznych. Jak zwykle była radość ze spotkania, dużo serdeczności i wzajemnych uśmiechów. >>>fotorelacja>>>

12-12-2017

"KONKURS PLASTYCZNY "Wszyscy jesteśmy tacy sami"

WYNIKI:

Oddział przedszkolny 0, LAUREACI:

Anna Pilach SP30
Natalia Gajo SP42
Helena Rowińska SP30
Julian Dominik SP30
Alicja Meresta SP42
Franciszek Nabit SP30

Klasy I-II

I miejsce - Wróbel Gabriela SP28
II miejsce - Artur Grzywaczewski SP51, Igor Gierko SP51
III miejsce - Magda Szydło SP38, Artur Maj SP51

Dziękuję za udział w konkursie wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom.

Po nagrody oraz podziękowania zapraszam od 19 grudnia, do sali nr 10.

11-12-2017

KOLEJNY SUKCES ARTYSTYCZNY

JULIA ZAJĄC Z KLASY 5B uczennica P. Katarzyny Stanuch
LAUREATKĄ II-go miejsca w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYCM „DOBRANOCKI Z DAWNYCH LAT” zorganizowanego przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie ponadto mamy również sześć FINALISTEK, których prace znalazły się na wystawie pokonkursowej
Julia Zając 5B
Magdalena Stasak 5F
Magdalena Zdanowicz 7F
Jagoda Wypych 5D
Martyna Wojcieszyn 6D
Gabriela Czajkowska 7F

Mimo chłodnej pory na zewnątrz w Muzeum Dobranocek jest kolorowo i radośnie za sprawą wystawy prac dzieci – laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Dobranocki z dawnych lat”. To już ósma edycja konkursu, na który dzieciaki z całej Polski nadesłały swoje dzieła z ulubionymi postaciami z bajek. Komisja konkursowa za każdym razem ma twardy orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców, bo wszystkie prace są wyjątkowe. Na pracach znalazły się kultowe postaci: Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Rumcajs, Plastuś, Wilk i Zając, Muminki, Piaskowy Dziadek, Krecik i inni.

Pani Katarzynie i jej uczniom SERDECZNIE GRATULUJEMY! >>>fotorelacja>>>

11-12-2017

O sukcesach artystycznych i literackich naszych gimnazjalistów

6 grudnia 2017 roku w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Z. Nałkowskiej w Lublinie odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu im. Zofii Nałkowskiej. Konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej rozgrywany był w pięciu kategoriach. Aż w trzech kategoriach uczniowie z naszej szkoły z klasy 3b gimnazjum, przygotowywani przez panią Iwonę Kozak, zajęli I miejsca. W kategorii plastycznej I nagrodę otrzymała Magdalena Szubartowska, fotograficznej - Anna Zawadzka, a literackiej - Jakub Wojtaszek. Dziewczyny podjęły się niełatwego zadania, stworzyły prace inspirowane cytatami z obyczajowo-psychologicznych powieści Zofii Nałkowskiej. Kuba natomiast napisał opowiadanie psychologiczne.
Na uwagę zasługuje program artystyczny przygotowany dla laureatów konkursu. Organizatorzy finału przenieśli gości w lata 20-te i 30-te ubiegłego wieku, czyli w czasy młodości autorki Granicy. Wspaniały klimat międzywojnia tworzyły dekoracje, kostiumy konferansjerów i uczniów, którzy wykonywali nastrojowe piosenki z epoki. >>>więcej>>>

11-12-2017

Wyniki międzyszkolnego konkursu dla świetlic miasta Lublin „Kalendarz adwentowy”

Świetlica naszej szkoły przeprowadziła już V edycję międzyszkolnego konkursu „Kalendarz adwentowy”. Nadesłano 63 prace wykonane w technikach przestrzennej i płaskiej. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, oryginalnością i wysokim poziomem. Komisja konkursowa brała przede wszystkim pod uwagę pomysłowość, samodzielność wykonania i walory estetyczne. Laureatom i wyróżnionym gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.
Po odbiór nagród, dyplomów i podziękowań zapraszamy od 18 grudnia (świetlica nr 9).
Organizatorki
Wyniki konkursu... >>>więcej>>>

11-12-2017

Sukcesy literackie naszych uczniów w IV Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym Poświęconym Bibliotekom Szkolnym pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka- jeden konkurs, a aż pięcioro nagrodzonych z "Trzydziestki"!
Pani Weronika Lameńska-Ćwiek była opiekunką czworga z nich:
Paweł Tudrujek z 5 d to laureat 1. miejsca w kategorii literackiej - opowiadanie.
Jagoda Wypych z 5 d w tej samej kategorii zajęła miejsce 2.
Jakub Binięda (7 e) i Kamila Lato ( 5 d) zostali natomiast wyróżnieni za swoje opowiadania.

Julia Sadurska, pod opieką pani Anety Szadziewskiej, zawalczyła o 1. miejsce na poziomie klas gimnazjalnych. Julka, podobnie jak młodsi koledzy, jest autorką opowiadania.
Tegoroczny temat brzmiał: "Moja przygoda w szkolnej bibliotece ze znanym lublinianinem".

Gratulujemy!

11-12-2017

Lekcja z Mistrzem

Klasy koszykarskie V D, VI D oraz VII D zaprosiły na swój trening wyjątkowych gości.
Pod okiem zawodniczek ekstraklasy Pszczółki AZS UMCS Lublin – Kaja Grygiel, Marta Witkowska, Martyna Cebulska, dziewczęta mogły doskonalić swoje umiejętności sportowe. Mamy nadzieję, że w przyszłości pójdą w ślady swoich starszych koleżanek i będą reprezentować barwy lubelskiego klubu. >>>fotorelacja>>>

8-12-2017

Mikołajkowa lekcja wychowania fizycznego ... ćwiczenia skocznościowe :-)

Z okazji dnia św. Mikołaja nasza klasa 5A uczestbniczyła w super lekcji wychowania fizycznego. Nasz wychowawca Pan Wojtek i pani pedagog Teresa Godlewska zabrali nas do Strefy Wysokich lotów. Zajecia jak to na lekcję wychowania fizycznego wypadało zaczęliśmy od solidnej rozrzewki przeprowadzonej pod opieką wykwalifikowanych insruktorów. Potem wspólne ćwiczenia i różne techniki odbić i lądowań (wszytko to po to aby było bezpiecznie)... A następnie tzw. czas wolny ... i o to chodziło... ach co tam się działo:) .... tylko szkoda, że tylko godzinka.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś pójdziemy na taką lekcję :)

>>>fotorelacja>>>

 

8-12-2017

"Kot w butach... i kapeluszach"

Uczniowie klas pierwszych i drugim w dniu dzisiejszym pojechali na spektakl pt. "Kot w butach... i kapeluszach" przygotowanych przez Tańcobajki.

Czym jest Tańcobajka?
Opowieścią słowno-muzyczną angażującą dzieci w ruch sceniczny.
Opracowana na kawie bajki o Kocie w butach, przenosi dzieci w bajkowy świat, mówiąc o wartościach i dobrych relacjach.
Coś innego, coś ciekawego i na pewno wartościowego.
Nam bardzo się podobało. >>>fotorelacja>>>

8-12-2017

MIKOŁAJKI KLASOWE 5F
Dzień 6 grudnia to szczególny czas dla wszystkich dzieci, które przez cały rok starają się być grzeczne, aby otrzymać wymarzony prezent od Mikołaja. Jak co roku zorganizowaliśmy w naszej szkole z okazji Mikołajek wiele niespodzianek dla naszych uczniów. Klasa 5F wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Stanuch gościła na godzinie wychowawczej Św. Mikołaja . Gość sprawił uczniom wiele radości przynosząc im prezenty. Spędziliśmy wspólnie mile czas. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory... >>>więcej w fotorelacji>>>

5-12-2017

W dniach 7, 8 oraz 11 grudnia w szkole będzie fotograf,... który będzie wykonywał w poszczególnych klasach zdjęcia wg harmonogramu umieszczonego na drzwiach wejściowych do szkoły.

>>> oferta zdjęć <<<

4-12-2017

KOLEJNE SUKCESY MŁODYCH ARTYSTÓW-UCZNIÓW PANI KATARZYNY STANUCH

LAUREATEM II-go MIEJSCA VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, pod Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty został FILIP STASZEK z klasy 5f
Kwalifikację do wystawy otrzymały również prace: HUBERTA WRONOWSKIEGO z klasy 4b oraz JAKUBA NIEDZIELI z klasy 5b
Do tegorocznej edycji konkursu Rzeszowskiego Domu Kultury, nadesłanych zostało 2851 prac z 413 placówek z całej Polski. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu oraz otwarcie wystawy prac, nastąpiło w sobotę 25 listopada 2017 roku Rzeszowskim Domu Kultury filia Zwięczyca... >>>więcej informacji o konkursie>>>

4-12-2017

„ Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś”

29 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. W tym dniu nie jeden Miś sprawił uśmiech na twarzy ucznia. W szkole zrobiło się kolorowo i wesoło…. >>>więcej w fotorelacji>>>

30-11-2017

Szlakiem lubelskich legend” – spotkania autorskie z Magdaleną Mazur-Ciseł – 20, 24, 28 listopada.
W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas: 2a, 2b, 3a, 3c, 3d, 3e, 3f, 3g, 3h. Autorka, przewodnik po Lublinie zaprezentowała słuchaczom legendy związane z Kozim Grodem. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat historii miasta i chętnie brali udział w zaproponowanej przez autorkę zabawie w kalambury. Po spotkaniu mieli możliwość zakupienia zbioru legend lubelskich opracowanych przez panią Magdalenę Mazur-Ciseł i zdobycia jej autografu. Mogli też zobaczyć medal, jaki otrzymało biuro turystyczne pani Magdaleny Mazur- Ciseł w wyjątkowym roku jubileuszu 700-lecia Lublina. >>>więcej>>>

30-11-2017

Policja w szkole...

Dnia 16 listopada 2017 roku zespół klas trzecich odwiedzili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Pani policjantka z dużym poczuciem humoru i pełnym profesjonalizmem przekazała dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym oraz świecie wirtualnym. Następnie nasz gość wytłumaczył dzieciom, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podkreśliła, że zarówno agresja fizycznej jak i słowna wpływa negatywnie na osobowość człowieka i pozostawia trwały ślad w psychice innych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Wręczenie dyplomu z podziękowaniem był zwieńczeniem tej niecodziennej i pouczającej wizyty. >>>więcej>>>

30-11-2017

Dnia 27 listopada 2017 roku Jury w składzie: p. Iwona Kozak – nauczycielka języka polskiego, p. Alina Hładyniuk – nauczycielka plastyki i zajęć artystycznych, p. Aneta Szadziewska, nauczyciel-bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierz Wielkiego w Lublinie oraz p. Marzena Dumała – nauczycielka w Przedszkolu nr 66 w Lublinie, wyłoniło laureatów VI edycji Archidiecezjalnego konkursu plastyczno – literackiego „Wyślij życzenia na święta Bożego Narodzenia” w kategorii plastycznej oraz literackiej.

Kategoria PLASTYCZNA
Klasy IV – VI
Goleń Rozalia
Kozieł Karolina .... >>>więcej>>>

29-11-2017

W dniu 18 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy – Bohaterów Armi Krajowej w Krężnicy Jarej, odbył się XV Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej. Uczeń naszej szkoły Kacper Czajka z klasy III a gimnazjum zdobył II miejsce. Wykonał dwa utwory: „Ostatnia Kula” z filmu Historia Roja a także „ Jest takie miejsce” do słów Jana Pietrzaka. Festiwal odbył się na wysokim poziomie artystycznym i zgromadził wielu wykonawów. Zaprezentowane utwory o różnej tematyce, cieszyły się uznaniem publiczności i jury. Za przygotowanie ucznia do konkursu odpowiedzialny był nauczyciel muzyki Pan Michał Jankowski.

29-11-2017

W dniu 16 listopada 2017 roku uczeń naszej szkoły Kacper Czajka brał udział w przesłuchania XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego w Hrubieszowie.

29-11-2017

Koszykarski weekend!

W miniony weekend nasze uczennice z rocznika 2005 rywalizowały w kategorii U 14 k w koszykówce dziewcząt. Podopieczne Pani Anny Parzymies-Wach nie miały sobie równych. W sobotę pomimo wczesnego wyjazdu – 6.20 – do Stalowej Woli pokonały rywalki 124: 14. W niedzielę natomiast bez problemy zwyciężyły z SP 21! Skład drużyny: Oliwia Harmasz, Magdalena Góźdź, Maja Barkowska, Julia Gęca – klasa VII D, Anna Szysiak, Martyna Wojcieszyn, Wiktoria Janusz, Agnieszka Nabit, Patrycja Kowalczyk, Maja Krauz, Maja Drozd, Emilia Grygiel, Wiktoria Hałabuda, Amanda Chmielewska. Gratulujemy! Fotorelacja…

27-11-2017

„Na straganie”

W dniu 15 listopada o godzinie 11:30, uczniowie klas 2b, 2a, oraz uczniowie z klas 1b, 3a, 3d zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pod tyt: „Na straganie”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w swoje role, o czym świadczyły bardzo pomysłowe stroje warzyw, przygotowane przez dzieci i ich rodziców. Po przedstawieniu, nastąpiła krótka pogadanka poprowadzona przez Pana Łukasza Dąbrowskiego, na temat zdrowego odżywiania zatytułowana: „Dlaczego warto jeść warzywa i owoce?” Dzieci mogły także, skosztować różnych owoców i warzyw. Przedstawienie zostało przygotowane pod opieką nauczycieli świetlicy. Bardzo piękną i wymowną dekoracje wykonały Panie Małgorzata Strzelec-Matuszkiewicz, Mariola Hołubowicz, Marlena Sobieszczańska, Ela Goździcka. Koordynatorem przedstawienia był Pan Michał Jankowski oraz Pani Joanna Dycha. >>>więcej w fotorelacji>>>

27-11-2017

Sukcesy młodych pływaczek z SP 30 Lublin

26. 11. br. na pływalni MOSiR w Krasnymstawie rozegrana została VIII, a za razem finałowa runda, Krasnostawskiej Ligii Pływackiej Szuwarek 2017. Julia Dymowicz (uczennica kl. IIa SP30), która reprezentowała MTP Lublinianka, zajęła I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 51,76 s. w kategorii wiekowej 7 lat i młodsze. W kategorii wiekowej 9 lat WUKS SP30 reprezentowała Roksana Szymańska, która zajęła IV miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 52,50 s. i III miejsce na dystansie 25 m. stylem motylkowym z czasem 21,48 s. W zestawieniu finałowym Julia zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej 7 lat i młodsze, natomiast Roksana zajęła V miejsce wśród 9-latek, a Oliwier Ponieważ z klasy 4b zajął 1 miejsce w klasyfikacji generalnej 10 latków.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

27-11-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla
Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/117164/11/2017 z dnia 28.11.2017r.

27-11-2017

Impreza Andrzejkowa, Czary - Mary

W imprezie wróżb andrzejkowych 24 listopada w klasie I b uczestniczyli wszyscy uczniowie klasy. Aktywnie włączyli się również rodzice uczniów klasy Ib zapewnili słodki poczęstunek, dyskotekową kulę, mama Michała przygotowała babeczki z niespodzianką dla ucznia, które wróżyły szczęście na cały rok.
Wróżby pobudziły wyobraźnie, dostarczyły uczniom śmiechu, zachęciły do miłego spędzania czasu z rówieśnikami. W naszej klasie odbyło się czarowanie nastroju słowami wiersza:

"Dziś na moje rozkazanie,
miły nastrój niech się stanie.
Uśmiech dzisiaj niech zagości
w oczach, sercach naszych gości."

>>>więcej>>>

27-11-2017

„Opowieści Koziołka Lubelskiego”

W środę 22 listopada 2017 roku, w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin, naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Bajarka z Klubu Super Babć i Super Dziadków. Goście niezwykle profesjonalnie i barwnie zaprezentowali zebranym przedstawienie, pt.: „Opowieści Koziołka Lubelskiego”. Uczniowie klas pierwszych oraz oddziałów „0” mogli podziwiać koziołka lubelskiego, rajców miejskich, rybaków i mieszczki oraz kilka kukiełek symbolizujących współczesnych mieszkańców Lublina.
Po przedstawieniu widzowie dziękowali aktorom gromkimi brawami i wzorowo odpowiadali na pytania kontrolne, sprawdzające ich wiedzę nt. prezentowanych legend. >>>więcej>>>

27-11-2017

Lekcja Przyjaźni

Biblioteka Miejska im. Hieronima Łopacińskiego - Filia nr 31 w czwartek 15 listopada 2017 zaprosiła dzieci z klas młodszych na spotkanie autorskie z panią Gabrielą Kotas. W spotkaniu wzięły udział klasy 1b,2b i dwie zerówki: „O”a i „O”b. Autorka zaprezentowała zebranym swoją najnowszą książeczkę, pt.: „Lekcje przyjaźni”. Przeczytała kilka bardzo ciekawych i interesujących fragmentów o przygodach głównego bohatera Pawełka i jego przyjaciela psa Mikusia. Dzieciom szczególnie podobały się ilustracje do tych historii, ponieważ wykonane zostały przez małych czytelników. Pani Gabriela przeczytała również swój najnowszy wiersz, zachęcając uczniów do jego zilustrowania. Najlepsze prace będą zamieszczone w kolejnej książce autorki. >>>więcej>>>

27-11-2017

„Dzień z Technologią - Jestem SMART”
Spotkania TIK-owe w ramach Dnia z Technologią odbyły się 13 listopada 2017 r. i zostały przygotowane przez p. Joannę Poniatowską, p. Iwonę Drozdowską, p. Tadeusza Szydłowskiego, p. Sylwię Satowską, p. Łukasza Gapskiego, p. Marcina Szymańskiego. Poszczególne klasy zwiedzały stanowiska uczniowskie przygotowane w salach lekcyjnych przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela wdrażającego nowe technologie. Harmonogram zwiedzania stoisk został tak opracowany, żeby jak największa liczba uczniów mogła skorzystać z przygotowanych warsztatów.
Celem tak zorganizowanego „Dnia z Technologią” było zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób praktyczny i świadomy w szkole i poza nią. Podczas tego dnia uczniowie zobaczyli, jak nauczyciele na różnych przedmiotach wykorzystują Internet i urządzenia mobilne. >>>więcej w fotorelacji>>>

27-11-2017

Code Week 2017
w SP 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

W dniach 7- 22 października odbyły się w naszej szkole zajęcia: „Od unplugged do programowania robotów”, prowadzone przez p. Joannę Poniatowską, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, za które otrzymaliśmy trzy certyfikaty.
Podczas zajęć przeprowadzonych w dniu 13 października 2017 r. uczniowie klas VI rozpoczęli przygodę z programowaniem od aktywności offleinowych. Uczniowie na samym początku otrzymali zadanie, które polegało na odkodowaniu hasła, a następnie zakodowaniu swoich imion. Do zakodowania i odkodowania wyrazów wykorzystali szyfr, czyli kryptograficzny algorytm szyfrujący. Po tych aktywnościach uczniowie rysowali trasę dla robota Ozobota a następnie wykonali animację w Scratchu promującą Europejski Tydzień Kodowania.
Drugie zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyły się 18 października 2017 r. i poświęcone były budowie i programowaniu robotów. Uczniowie w kilkuosobowych zespołach zmontowali różowe i niebieskie roboty mBoty, poznali budowę a następnie zainstalowali aplikację mBlock na laptopach. Poznali środowisko programistyczne mBlock i sposoby budowania programów blokowych. Następnie w zespołach stworzyli pierwszy program, który umożliwiał ruch mBota do przodu, do tyłu oraz jego zatrzymanie. Następnie zaprogramowali efekty świetlne i dźwiękowe.
Podczas trzeciego spotkanie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole 19 października 2017 r. uczniowie poznali Ozobota i środowisko pracy Ozoblockly.pl , zasady wgrywania programu do Ozobota. Stworzyli swój pierwszy program dla robota. Po przetestowaniu wgrywania programu do Ozobota i sprawdzaniu, jak działa ich własny program, przyszedł czas na przywitanie się z Dashem i Dotem i naukę nagrywania własnych dźwięków, najpierw dla Dasha, a potem dla Dota. Jak się okazało, nie było to wcale trudne.

24-11-2017

KONKURS RECYTATORSKI
„RHYMES AND POEMS FOR YOUNG LEARNERS”

W dniu 22.XI uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panie Mariolę Sobczyk i Małgorzatę Zdańkowską wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Rhymes and Poems for Young Learners”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3. Uczniowie z klas 2a, 3g, 3h deklamowali wiersze w języku angielskim:

Michał Chabros „Jim Sox”
Julia Dymowicz „ Dear Summer”
Ela Szczypień „ My Brother Ate My Smartphone”
Lena Szpunar „I Took My Doggy for a Walk”
Zuzia Woś „Our Teacher Likes Minecraft”
Aleksandra Banach „Autumn Days”
Aleksandra Pochwatka „The Alphabet Rap”
Alicja Pruś „All of Me”

>>>więcej w fotorelacji>>>

23-11-2017

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do obejrzenia ekspozycji prac uczniów klas trzecich gimnazjalnych w Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie w dniach 23.11 – 5.12.2017 w godzinach pracy biblioteki.
Wystawa została przygotowana w ramach ogólnopolskiego projektu: Oblicza Dialogu – „Lublin w dialogu – miasto wielu kultur”. Ukazuje historię najważniejszych obiektów sakralnych naszego miasta, prezentuje wykonane przez uczestników projektu makiety sześciu obiektów.
Więcej informacji:
http://www.mbp.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7406&Itemid=294

Alina Hładyniuk, Dorota Surtel

23-11-2017

Kolejne spotkania międzykulturowe

W dniu 22.11.17 odbyło się kolejne spotkanie z edukacji międzykulturowej. Tym razem grupa uczniów z klasy 7e i 7f z nauczycielami panią A. Dębicką i p. A. Sadź, wybrała się do Pracowni Integracji w Lublinie, mieszczącej się przy ul. Głębokiej.
Zajęcia prowadzone były w atrakcyjny sposób przez wolontariuszy z Ukrainy, Białorusi, Turcji i Polski. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania ciekawych obiektów turystycznych, kuchni, obyczajów naszych wschodnich sąsiadów.
Mamy nadzieję, że cykliczne spotkania, będą służyły integracji oraz coraz lepszemu poznawaniu różnych zakątków Europy i świata. >>>więcej w fotorelacji>>>

20-11-2017

W dniu 20 listopada 2017 roku uczniowie klas 7 oraz 2 gimnazjum uczestniczyli w wykładzie z astronomii pt. "Ziemia we Wszechświecie" będącą pierwszą częścią cyklu "Zrozumieć Wszechświat". Uczniowie mogli wysłuchać autorskiej prelekcji multimedialnej ilustrowanej wspaniałymi materiałami wizualnymi obejmującą takie tematy jak:
-gwiazdy, Droga Mleczna, inne galaktyki,
-ciała Układu Słonecznego, (planetoidy, komety, meteory),
-rozmiary Ziemi i jej budowa,
-jej ruch obrotowy i obiegowy,
-sąsiedztwo Ziemi, Księżyc, Słońce, planety.

>>>więcej w fotorelacji<<<

20-11-2017

Lekcja biblioteczna klasy 1A

13 listopada br. uczniowie klasy Ia uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez pracowników Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Tematem zajęć była obchodzona niedawno rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekcja zaczęła się od wyświetlenia prezentacji związanej z obchodzonym świętem. Następnie uczniowie wysłuchali utworów literackich poświęconych naszej Ojczyźnie i uczestniczyli w quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę. Integralną częścią zajęć były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały rozety narodowe. Na koniec uczniowie zostali zapoznani z ofertą biblioteki osiedlowej. >>>więcej>>>

20-11-2017

11 LISTOPADA - rocznica odzyskania Niepodległości

W naszym narodowym kalendarzu 11 listopada kieruje nasze uczucia w stronę Święta Niepodległości - wielkiego święta naszych ojców i dziadów.
Jedenasty listopada to symboliczny dzień. Po 123 latach niewoli, rozbiorów: I rozbioru – 1772 r. II – rozbioru 1793 r. III rozbioru – 1795 r. Po latach obcego panowania w końcu 1918 roku wykreślona z mapy Europy Polska, odrodziła się. Dziś, w dniu rocznicy odzyskania niepodległości, warto przypomnieć młodszemu pokoleniu, że o wolną Polskę walczyło pięć pokoleń. Polacy zrozumieli wówczas , że są za słabi na walkę zbrojną i trzeba walczyć inaczej- poprzez pielęgnowanie polskiej kultury i języka. Dbali o polską kulturę rodzice, którzy byli przykładem dla swoich dzieci. Dbali o polską kulturę nauczyciele, którzy uczyli języka polskiego, pomimo zakazów zaborców i artyści, którzy tworzyli w języku ojczystym i na narodową nutę.

Dlatego 11 Listopada, w rocznicę Odzyskania Niepodległości uczniowie klas 0-3 z naszej szkoły wykonali laurkę oraz pisali lub rysowali życzenia dla POLSKI. Dzieci w ten sposób postanowiły uczcić rocznicę niepodległości. A naszej jubilatce – składały życzenia. Laurki stanowią symbol naszej miłości do Polski, naszego patriotyzmu

20-11-2017

"10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole rozbrzmiewały polskie pieśni narodowe i patriotyczne. A powodem tego była 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i zorganizowane przez p. Andrzeja Osobę, nauczyciela historii oraz p. Aleksandrę Krzyżanowską i p. Michała Jankowskiego, nauczycieli muzyki, spotkanie „Radosna Niepodległość”. To patriotyczne i radosne śpiewanie przywoływało polskich bohaterów narodowych, tych znanych i tych zapomnianych, opowiadało historię naszej Ojczyzny. Ukazywało patriotyzm jako „życiodajną siłę pulsującą w głębi szlachetnych serc”. Uczniowie naszej szkoły z zapałem i zaangażowaniem odśpiewali wybrane pieśni i piosenki patriotyczne. Na długo w naszej pamięci pozostanie żywiołowe wykonanie piosenek: „ Jestem Polakiem” przez maluchy z oddziału „0” i „Piechota” przez uczniów klasy I. Wiele wzruszenia wzbudziła też piosenka „Historia Roja” wykonana przez ucznia kl. IIIB gimnazjum Kacpra Czajkę. Przegląd pieśni narodowych i patriotycznych tworzyli też uczniowie następujących klas: IV c,d,e,f,g i V e,f,c oraz VII b,e,f i III a,b,c gimnazjum. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu m.in.: „To nasza Ojczyzna”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza brygada”, „Warszawo ma”. Na zakończenie każdej z dwóch odsłon spotkania głos zabrała p. dyrektor Beata Jezierska, która podkreśliła rolę wspólnego przeżywania Święta Niepodległości w kształtowaniu i manifestowaniu patriotyzmu." >>> FOTORELACJA <<<

15-11-2017

Dnia 7 i 8 listopada odbyły się zawody szachowe o tytuł najlepszej drużyny w mieście. Igrzyska Dzieci (klasy młodsze) organizowaliśmy jako gospodarz i zajęliśmy 4 miejsce remisując z drużynami z 2 i 3 miejsca. W Igrzyskach Młodzieży (klasy VII oraz gimnazjum) udało się nam uplasować trochę dalej bo na 8 miejscu. Obydwie reprezentacje wystąpiły bez podstawowych zawodników, dlatego brawa za postawę i walkę o każdy punkt.

>>>fotorelacja>>>

13-11-2017

Witajcie w naszej gromadzie!
17 i 19 października odbyły się w naszej świetlicy imprezy pod hasłem: Witajcie w naszej gromadzie! – czyli otrzęsiny klas pierwszych. Dzieci musiały przejść przez kilka prób: uśmiechu, zwinności, tańca, siły i mądrości. Do zadań pierwszaków należało m.in. zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechem na twarzy, slalom pomiędzy pachołkami z jajkiem na łyżce, rozwiązanie quizu oraz tańce. Wszystkie dzieci poradziły sobie z zadaniami wyśmienicie w atmosferze dobrej zabawy. Na zakończenie wygłosiły tekst ślubowania. Pierwszaki otrzymały dyplomy pasowania na świetlika.
>>>fotorelacja>>>

13-11-2017

Pokazy z chemii w klasie VII D
Dnia 10 listopada 2017 roku uczniowie klasy VII D o profilu koszykówka razem z Panią Anna Parzymies-Wach odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, aby uczestniczyć w praktycznych pokazach chemicznych.
Uczniowie podczas pokazów mogli zaobserwować najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia. Tego typu demonstracje pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole.
Pamiętajmy, że poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami.
Fotorelacja….

NIEPODLEGŁOŚĆ

Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość.
Niepodległość to brąz na cokołach,
lecz na co dzień – mówiąc po prostu
polski dom, polski las, polska szkoła,
polska władza i polski Kościół.
Ono znaczy – bez strachu spać.
Ono znaczy – spokojnie się budzić,
kochać, śmiać się i pewnie trwać
– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.

11-11-2017

„Miłość to gotowość niesienia pomocy drugiej osobie”

Wielkie podziękowania!!!

W dniu 10 listopada od samego rana w naszej szkole zrobiło się głośno :) i bardzo słodko :).

Dzięki dobremu sercu Rodziców, Nauczycieli oraz naszych uczniów kiermasz ciast zakończył się sukcesem ! :)

Udało się zebrać kwotę 2.500 zł , którą szkoła przekaże na odbudowę zniszczonych przez wojnę domów w Syrii.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie tej wspaniałej inicjatywy! >>>fotorelacja>>>

10-11-2017

SUPER-BABCIE

9 listopada 2017 r. uczniowie klasy 1a z wychowawczynią panią Anną Kasprzyk oraz 2a z panią Mariolą Sobczyk, wzięły udział w spotkaniu w bibliotece osiedlowej z Grupą „Opowiadacze” Lubelskiej Szkoły Super-Babć. Przemiłe Super-Babcie opowiedziały znane lubelskie legendy: „O tym, jak ryba dała początek nazwie miasta”, „O mieszczce Jadwidze i wielkim pożarze”, „O Czarciej Łapie” i „Skrzyni złota u bernardynów”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w opowiadaniu legend. Przy pomocy różnych rekwizytów znakomicie naśladowały stukot końskich kopyt, przeraźliwe wycie wiatru i groźne odgłosy piorunów nie budziły wątpliwości, że to burza. Bardzo atrakcyjna forma zajęć podobała się dzieciom. >>>więcej w fotorelacji>>>

10-11-2017

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję Państwa, że w dniu 10 listopada 2017 roku Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski we współpracy z Miastem Lublin, Lubelskim Urzędem Wojewódzkim, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie organizuje Harcerskie Ognisko Niepodległości w Lublinie.

W programie:

- rozpalenie Ogniska,
- odśpiewanie Hymnu Narodowego,
- krótkie wystąpienie przypominające znaczenie odzyskanie państwowości przez Polskę w 1918 r.,
- odczytanie odezwy Komitetu Honorowego obchodów Narodowego Święta Niepodległości w województwie lubelskim,
- wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają harcerzy, młodzież szkolną, mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny na harcerskie Ognisko Niepodległości, które zostanie rozpalone na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim 10 listopada 2017 r., o godz. 21.00, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy serdecznie

9-11-2017

Dzień Śniadanie Daje Moc!!!
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę do zabawy, energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji. To najlepszy start w nowy dzień!
Już od siedmiu lat 8-go listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski.
W tym roku nasza szkoła, a mianowicie klasy młodsze 1b, 1c, 1d, 1e, 1f oraz 3a, wzięły udział w tej zabawie i zarazem edukacji. W ten sposób chcieliśmy przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania i roli prawidłowego żywienia.
Nasza galeria z zajęć

6-11-2017

Zajęcia
z edukacji międzykulturowej

W dniu 6 listopada 2017 roku uczniowie z klasy 3b i 3c gimnazjum brali udział w zajęciach z edukacji międzykulturowej, prowadzonych w atrakcyjny sposób przez wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Lublinie. Wśród nich znaleźli się studenci z Ukrainy, Hiszpanii, Algierii i Polski. Organizatorem zajęć, których głównym celem było przybliżenie uczniom wiedzy o różnych kulturach i społeczeństwach, a także wymiana poglądów pomiędzy osobami mającymi różne pochodzenie, jest nauczyciel geografii pani Anna Dębicka. Podczas spotkania wolontariuszka z Ukrainy przedstawiła prezentację multimedialną, przedstawiającą między innymi ciekawostki kulturowe i krajobrazowe, kuchnię oraz obyczaje panujące w jej rodzinnym kraju. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące poznanych regionów świata.
Zajęcia z edukacji międzykulturowej stanowiły kontynuację działań podejmowanych przez naszą szkołę w poprzednich latach. >>>więcej w fotorelacji>>>

6-11-2017

W związku z zebraniami Wychowawców klas z Rodzicami uczniów zajęcia w dużej sali gimnastycznej w dniu dzisiejszym (6-11-2017 r.) oraz jutrzejszym (7-11-2017 r.) ZOSTAJĄ ODWOŁANE.

6-11-2017

Ogólnopolski konkurs plastyczny „ Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” Dom Kultury w Łapach
Miło nam poinformować, iż uczniowie Pani Katarzyny Stanuch: Filip Staszek 5f Michał Kaletka 5f i Kacper Wilk 7b zostali wyróżnieni kwalifikacją do wystawy.
Na konkurs wpłynęły 762 prace plastyczne z 103 placówek – szkół, świetlic, domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej m.in. z Zamościa, Kościerzyny, Cieszyna, Olsztyna, Lublina, Białegostoku, Grajewa, Zakopanego, Gdyni, Szczytna, Chojnic, Ełku, Białego Boru, Rybnika, Hajnówki, Częstochowy, Tychów, Makowa Podhalańskiego, Biłgoraja, Rzeszowa, Gdańska, Łap. >>>więcej>>>

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Przewodnicząca Rady Rodziców serdecznie zaprasza przedstawicieli Rad Klasowych na zebranie Rady Rodziców. Zebranie odbędzie się 08 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 w sali 07.

Porządek zebrania:

1. Otwarcie zebrania
2. Rozliczenie finansów Rady Rodziców
3. Wnioski Rad Klasowych
4. Sprawy różne
5. Zamknięcie zebrania

Serdecznie zapraszam Małgorzata Kodzis

31-10-2017

Zaproszenie dla rodziców

W dniu 6 i 7 listopada 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się pogadanka dla rodziców na temat wpływu nowoczesnych mediów na rozwój dziecka oraz rodzaje zagrożeń w sieci i ich zapobieganie (bezpieczeństwo w internecie).
Po zakończeniu spotkania odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Podczas zebrań z rodzicami będzie dyżur pracowników poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 1 w Lublinie .

30-10-2017

6C w Zakładzie Gospodarowania Odpadami KOM-EKO

W dniu 6 października uczniowie klasy 6C wraz z wychowawczynią Sylwią Satowską uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Gospodarowania Odpadami KOM-EKO w Lublinie. Wyjście zorganizowano dzięki współpracy z rodzicami. Celem wycieczki było zapoznanie z zasadami segregacji odpadów, technologią ich zbiórki i zagospodarowania. Zapachy może nie należały do najprzyjemniejszych, ale jakoś sobie poradziliśmy- jedni z maseczkami, inni pomagali sobie szalikiem, a niektórzy dzielnie znosili wszystko :-) Dowiedzieliśmy się, co dalej dzieje się ze śmieciami, które trafiają do śmietnika, dlaczego warto segregować odpady, na co można je przetworzyć, jak produkować mniej śmieci, z jakimi firmami współpracuje KOM –EKO, itd. Są to tematy realizowane zgodnie z Podstawa Programową nauczania Przyrody w Szkole Podstawowej, zatem wycieczka do KOM-EKO była doskonałym uzupełnieniem nauczanych treści. Po zakończonej nietypowej lekcji udaliśmy się z okazji minionego Dnia Chłopaka do pobliskiego kina Felicity na film pt. „Tarapaty”. >>>fotorelacja>>>

30-10-2017

"Wędrujące Drzewo Opowieści"

W ubiegłym roku szkolnym uczennice z koła teatralnego były zaangażowane w niezwykły projekt Domu Słów - "Wędrujące Drzewo Opowieści". Dziewczyny wymyślały, readagowałay i finalnie - opowiadały historie, których bohaterem był Piotruś Pan, który wprost z Nibylandii przyleciał do... Lublina. Cały proces odbywał się pod czujnym okiem pani Magdy i pana Maćka, przysłanych do nas przez dobre wróżki z Domu Słow.

W ubiegły piątek, 27 października, spotkaliśmy się ponownie na jubileuszu projektu, Drzewo Opowieści ma już 6 lat! W tym czasie odwiedziło parę lubleskich szkół i poznało wiele opowieści. Aby nie uleciały z jesiennym wiatrem, postanowiono zamknąć je w symblicznym tomiku. Znalazło się tam miejsce dla tekstów dwóch uczennic pani Weroniki Lameńskiej-Ćwiek: Ani Czajki i Agaty Jeziorkowskiej z klasy VII d. Gratulujemy i życzymy dalszej weny! >>>więcej w fotorelacji>>>

Jeżeli chcecie przeczytać opowiadania dziewczyn, zapraszamy do szkolnej biblioteki.

27-10-2017

W miesiącu październiku odbywały się w naszej szkole Mistrzostwa Świetlicy w wykonywaniu rzutów karnych dla uczniów klas I-III.

Uczniowie zajęli następujące miejsca:

KLASY III

CHŁOPCY
1. Bartłomiej Adamek 3g
2. Filip Domański 3c
3. Miłosz Parol 3b`

DZIEWCZĘTA
1. Zuzanna Mierzejewska 3d
2. Julia Juśkiewicz 3g
3. Aleksandra Cholewa 3c

KLASY II

CHŁOPCY
1. Piotr Waszczuk 2a
2. Krzysztof Dąbrowski 2b
3. Bartosz Koślacz 2b

DZIEWCZĘTA
1. Gabriela Szubarczyk 2b
2. Lilianna Kocyk 2b
3. Lena Szpunar 2a

KLASY I

CHŁOPCY
1. Daniel Wach 1a
2. Mikołaj Własinowicz 1a
3. Michał Wilk 1b, Max Iwanicki 1f

DZIEWCZĘTA
1. Michalina Ciecierska 1d
2. Maria Ciechan 1d
3. Natalia Jarosławska 1a

24-10-2017

Klasowe wypożyczanie książek – październik 2017

W październiku świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego i obchodzone jest na całym świecie. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które ma na celu pokazanie roli biblioteki w życiu szkoły, w nauce oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY”.
Nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły, jak co roku w ramach święta biblioteki, zaprosili uczniów na klasowe wypożyczanie książek. Akcją objęto wszystkie klasy od drugich do siódmych. Wizyta uczniów w bibliotece odbywała się w ramach godzin wychowawczych. Zamysł akcji polegał na tym, by żaden uczeń nie wyszedł z biblioteki bez wypożyczonej książki lub książek. Czytelnikom zaoferowano nowości wydawnicze zakupione do szkolnej biblioteki w ramach funduszy uzyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. >>>więcej>>>

24-10-2017

III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt

I Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt – Play Basket Kraszewice rocznika 2005. Podczas trzydniowej rywalizacji nie brakowało niczego co może dać koszykówka. W weekend 13-15.10.2017r. koszykówka opanowała halę w Kraszewicach, gdzie zmierzyło się między sobą 8 drużyn. Pojawiły się drużyny z różnych części Polski – Poznań, Lublin, Siechnice, Ostrów Wlkp. Kórnik. Zawody zapewniły pełny pakiet niesamowitych emocji, zaciętych pojedynków i zagrań na wysokim poziomie. Wszystko to odbywało się w atmosferze fair play. Nasze zawodniczki pod opieką pani Anny Parzymies-Wach zdobyły wysokie trzecie miejsce. Oliwia Harmasz z klasy VII D zdobyła tytuł króla strzelców rzutów za 3 pkt deklasując wszystkie rywalki!
Gratulujemy !!! ... >>>fotorelacja>>>

23-10-2017

Spotkanie autorskie z Katarzyną Radziwiłł – 19 października 2017

Gościliśmy w szkole Katarzynę Radziwiłł, która od wielu lat prowadzi wydawnictwo Muchomor specjalizujące się w wydawaniu biografii i książek historycznych. Jest także autorką książki pt. Jak zdobyć nagrodę Nobla?
Autorka poprowadziła dla uczniów naszej szkoły dwa warsztaty plastyczne w oparciu o książkę „Historie Mona Lizy”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: 3d i 3g. Pani Katarzyna Radziwiłł zaprezentowała uczniom repliki słynnego obrazu Leonarda da Vinci „Mona Liza”. Trzecioklasiści oglądali słynny obraz Giocondy w wersji malowanej przez słynnych malarzy: Vincenta van Gogha, Georges`a Seurata, Pabla Picassa, Andy`ego Warhola. W ten sposób wytłumaczyła uczniom na czym polegają wybrane kierunki w malarstwie: impresjonizm, kubizm, puentylizm, pop art. Uczniowie potem tworzyli własne portrety Mony Lizy... >>>więcej>>>

23-10-2017

Moje Miasto Bez Elektrośmieci !!!
Prowadzimy zbiórkę elektrośmieci w roku szkolnym 2017/2018. Koordynator programu Renata Grulich. Program "Moje miasto bez elektrośmieci" popierają najważniejsze instytucje tj. Ministerstwo Środowiska, Minister Edukacji Narodowej oraz Związek Miast Polskich.

23-10-2017

„Mały projektant-Wielki projekt Maskotki DEFRO”

Uczniowie z klasy III C wzięli udział w I Ogólnokrajowym Konkursie Plastycznym pt.: „Mały projektant-Wielki projekt Maskotki DEFRO” Celem konkursu było stworzenie przez uczniów Maskotki DEFRO i nadanie jej imienia. Prace naszych uczniów zostały wyróżnione. Za udział w konkursie dostaliśmy TAKIE piękne plecaki. Opiekunem była Renata Grulich. Zwycięzcom gratulujemy. >>>fotorelacja>>>

21-10-2017

W roku szkolnym 2017/18 wspólnie z uczniami klasy 5e i ich rodzicami podjęta została akcja charytatywna. Zamiast wręczania „kwiatów” z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zebrane fundusze zostały przekazane na zakup materiałów papierniczych dla podopiecznych fundacji „Tak Niewiele”. Przekazanie zakupionych materiałów nastąpiło na spotkaniu z Dorotą Dziedzic - wolontariuszką Fundacji "Tak Niewiele". W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące fundacji, m.in. kiedy została założona, jakie są jej cele, w jaki sposób działa oraz pomaga osobom potrzebującym wsparcia.
Fundacja uhonorowała uczniów podziękowaniem.

>>>fotorelacja>>>

19-10-2017

„Z wizytą u Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie”

W czwartek 19 października uczniowie klas: VII c, VII d oraz II b gimnazjum udali się pod opieką pani Anny Nakoniecznej oraz pani Anny Reszki –Kozak do siedziby Konsulatu na zajęcia edukacyjne. Na spotkaniu Pan Konsul opowiedział uczniom na czym polega jego praca, z jakimi kompetencjami i obowiązkami jest związana, odpowiadał również na pytania, zadawane przez uczniów. Po zajęciach odbył się konkurs, w którym trzy osoby otrzymały atrakcyjne nagrody (Hubert Klimek, kl. VII c, Oliwia Harmasz, kl. VII d oraz Jakub Socha, kl. II b gimnazjum). Na zakończenie uczniowie zwiedzili gabinet Pana Konsula.
Wizyta w Konsulacie była dla uczniów nie tylko nowym, ciekawym doświadczeniem, okazała się również wartościową lekcją w terenie, którą na pewno na długo zapamiętają.
Współpracę z Konsulatem nawiązała przed trzema laty p. Anna Nakonieczna- nauczyciel j. niemieckiego. W ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych oraz biorą udział w konkursie językowo- plastycznym, organizowanym corocznie przez Pana Konsula. Więcej w fotorelacji …

19-10-2017

III miejsce w województwie ...

Na przełomie września i października odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Nauczycieli w szachach klasycznych. Reprezentujący nasza szkołę pan Marcin Detiuk zajął III miejsce.

19-10-2017

Dzień Edukacji Narodowej. Prezydent Lublina nagrodził nauczycieli.
Miło nam poinformować i w gronie stu nagrodzonych znalazła się nasza nauczycielka plastyki Pani mgr Katarzyna Stanuch

Nagrody za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze otrzymali w piątek dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy pedagogiczni szkół i placówek prowadzonych przez Miasto Lublin.
Uroczystość odbyła się w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego przy ul. Narutowicza z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Krzysztof Żuk wręczył nagrody 18 dyrektorom i 82 nauczycielom. Osobom szczególnie zasłużonym dla lubelskiej oświaty wręczono również Medale 700-lecia.
Akcentem artystycznym był występ chóru Kantylena z III Liceum Ogólnokształcącego pod dyrygenturą dr hab. Małgorzaty Nowak, z udziałem Piotra Selima. >>>fotorelacja>>>

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

18-10-2017

W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do szkolnego samorządu.

Spośród 11 kandydatów uczniowie wybrali na stanowisko przewodniczącego Filipa Musiałowskigo z klasy 7e. Do zarządu weszli również Hubert Brejnak, Daria Cioczek i Klaudia Janusz. Pozostali kandydaci obejmą kierownictwo w wybranych przez uczniów sekcjach pracy samorządowej. Samorząd wspierany będzie przez gospodarzy klas. Już niebawem poznamy szczegółowy plan pracy nowych władz samorządu szkolnego.

Wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu Szkolnego (ilość głosów).

Musiałowski Filip - 136
Brejnak Hubert - 96
Cioczek Daria - 61
Janusz Klaudia - 60
Sadurska Julia - 54
Gładysz Wojciech - 48
Wójcik Jagoda - 42
Klimek Kamil - 28
Węgielska Alicja - 18
Brzozowska Agata - 13
Kliczko Kornelia - 10

16-10-2017

Ślubowanie najmłodszych uczniów SP 30 Lublin w obiektywie ...

>>>fotorelacja>>>

 

 

16-10-2017

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w obiektywie ...

>>>fotorelacja>>>

 

 

 

16-10-2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w SP nr 30

29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Odnosi się on także do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły, wspólnie z nauczycielami przedmiotu, uczcili ten dzień głośno czytając fragmenty wybranych książek podczas lekcji. Były to głównie książki zakupione ostatnio do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. ... Więcej w fotorelacji...

 

16-10-2017

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie...

11 października 2017r uczniowie klas trzecich pod opieką p. Anny Dębickiej, p. Małgorzaty Lasota – Czubińskiej i p. Anetty Sadź uczestniczyli w wycieczce autokarowej w Góry Świętokrzyskie.
Wprawdzie, z powodu deszczowej aury, góry widzieliśmy tylko z okien autokaru, to i tak wycieczkę uważamy za udaną. Było wiele innych atrakcji.
Zwiedzaliśmy jaskinię „Raj”, jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyciła ona wszystkich bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Podziwialiśmy skupiska stalaktytów, stalagmitów oraz inne formy krasu podziemnego... Więcej w fotorelacji...

16-10-2017

Klasa 1 a na wycieczce.

27 września 2017r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Stomatologicznego Centrum Klinicznego w Lublinie. Wzięli udział w warsztatach „Szczoteczka elektryczna czy manualna – co wybrać, by mieć piękny i zdrowy uśmiech” zorganizowanych przez Oddział Stomatologiczny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i chętnie zadawały pytania. Dużą atrakcją była dla dzieci część praktyczna zajęć, czyli ćwiczenie prawidłowej techniki czyszczenia zębów.
Zajęcia warsztatowe poprzedził spacer po lubelskim deptaku i uliczkami Starego Miasta. Wycieczka była też okazją do utrwalenia wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się na drodze.

Więćej >>>w fotorelacji>>>

16-10-2017

Ekologiczni z natury

W dniach 23-24 września 2017r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w 9. edycji realizowanego przez Biedronkę projektu „Ekologiczni z natury”. W tych dniach dzieci wraz z rodzicami udały się do sklepu przy ulicy Diamentowej, który - podobnie jak wybrane sklepy w kilkunastu miejscowościach na terenie kraju – prowadził zbiórkę opakowań szklanych.
W zamian za przyniesione słoiki, butelki, szklane pojemniki dzieci odebrały lniane, przyjazne dla środowiska torby z logo akcji.
Cieszymy się z proekologicznych działań uczniów, a rodzicom dziękujemy za współpracę.

Więcej w fotorelacji

13-10-2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Najserdeczniejsze życzenia
dla wszystkich Pracowników i Uczniów
ze Szkoły Podstawowej Nr 30
im.Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

13-10-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/95859/10/2017 z dnia 25.09.2017r

12-10-2017

Zapraszamy do udziału w konkursie
pt."Fotografujemy zjawiska fizyczne i przyrodnicze"

1. Celem konkursu jest popularyzacja fizyki oraz umiejętność dostrzegania jej praw w zjawiskach zachodzących w środowisku człowieka.
2. Konkurs jest skierowany do uczniów klas VI, VII szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych.
3. Uczestnicy konkursu wykonują fotografie (jedną lub kilka) zjawisk fizycznych zaobserwowanych lub doświadczenia zaprojektowanego i wykonanego samodzielnie (zdjęcia nie wykonane samodzielnie nie będą brane pod uwagę). Minimalny rozmiar fotografii – 10 cm x 15 cm.
4. Do zdjęcia (zdjęć) należy dołączyć:
-dane autora ( imię i nazwisko, nazwa szkoły, klasa )
-opis zdjęcia ( tytuł nadany przez autora, okoliczności i sposób wykonania zdjęcia )
-opis sfotografowanego zjawiska fizycznego
5. Termin składania prac: 30 kwietnia 2018 r.
Kryteria oceniania prac:
-oryginalność pomysłu zdjęcia - do 20 pkt.,
-opis zjawiska fizycznego prezentowanego na zdjęciu - do 30 pkt.,
-strona artystyczna fotografii - do 10 pkt.
-Maksymalna ocena za pracę: 60 pkt.
Prace uczniów będą prezentowane na wystawie fotograficznej, dla najlepszych prac są przewidziane nagrody.

Prace konkursowe należy dostarczyć do organizatora konkursu, Ewy Malec-nauczyciel fizyki lub Pani Joanny Dębskiej- nauczyciel przyrody, Anny Dębickiej - nauczyciel geografii.

12-10-2017

Uwaga!

Informacja dla uczniów o terminach kuratoryjnych konkursów przedmiotowtych - etap szkolny - w szkole podstawowej i gimnazjum.>>>Plik do pobrania>>>

12-10-2017

Koniec AWARII basenu!

W dniu dzisiejszym została usunięta awaria basenu.

Zajęcia na pływalni odbywają się normalnie.

9-10-2017

Konsultacje..

W dniu jutrzejszym (10-10-2017 - wtorek) od godziny 17.00 w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbędą się konsultacje z nauczycielami uczącymi uczniów klas 4-7 oraz klas gimnzajalnych.

Serdecznie zapraszamy.

4-10-2017

III Wystawa prac Uczniów i Nauczycieli

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie zaprasza na III Wystawę prac Uczniów i Nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 12 października (czwartek) o godzinie 16 00 w gmachu Szkoły przy ulicy Z i W Nałkowskich 110 (sala nr 10 gimnazjum). Wystawa będzie trwała do 19 października 2017.

3-10-2017

Międzynarodowy Dzień Kropki.

22 września odbyła się czytelniczo-integracyjna lekcja w klasie IVd. Wychowawczyni - pani Iwona Kozak zaprosiła nauczyciela bibliotekarza - panią Anetę Szadziewską do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki z klasą IVd. Uczniowie wysłuchali tekstu książki "Kropka", a następnie uczestniczyli w dyskusji o sytuacji głównej bohaterki. W ćwiczeniu "moja kropka talentów" uczniowie zaznaczali własne talenty oraz dopisywali te, których zabrakło w propozycjach. Wszystkie kropki zostały przyklejone na wielką kropkę klasową. Na zakończenie każdy otrzymał "kropkę wzmocnień" z pozytywnym przesłaniem do wybranej osoby. To był przekaz, który w trudnej sytuacji ma nas wzmocnić i pomóc uwierzyć w siebie. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w lekcję, przygotowali swoje kropki talentów i dołączyli do kropki klasowej. W ten sposób lepiej poznali siebie i to nad czym warto jeszcze popracować. Na kropki wzmocnienia czekał każdy uczeń i chętnie rozdawał je innym. Niektórzy pomyśleli też o wychowawcy. Dopełnieniem lekcji był strój uczniów i nauczycieli z elementami kropek. Więcej: http://g3-biblioteka.blogspot.com/2017/09/lekcja-czytelniczo-integracyjna-z.html

3-10-2017

Projekt eTwinning "A postcard 4Y"

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych 2017. W ramach świętowania zainteresowani uczniowie przystąpili do międzynarodowego projektu eTwinning. Ich zadaniem było przygotowanie pocztówek o przyjaźni, których odbiorcami byli uczniowie z krajów partnerskich: Włoch, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii. Uczniowie wyszukiwali powiedzeń i przysłów w języku narodowym na temat przyjaźni, wybrane tłumaczyli na język angielski, projektowali kartki, pisali o sobie i swoim mieście. Do projektu przystąpili gimnazjaliści: klasa IIa z panią Emilią Kosowską-Stępniak, klasa IIb z panią Anną Reszką-Kozak oraz uczniowie z różnych klas, którzy mogli tworzyć kartki w szkolnej bibliotece gimnazjum. Projekt zainicjowały pani Aneta Szadziewska-nauczyciel bibliotekarz w partnerstwie z nauczycielką ze szkoły w Narcao we Włoszech. Wszystkie pocztówki zostały już wysłane. Z nadesłanych prac zorganizowana będzie wystawa w sali językowej. Planujemy też wspólny chat z uczestnikami projektu.

2-10-2017

UWAGA!!!

W dniu 6 października (piątek) w naszej szkole będą skrócone lekcje z powodu udziału nauczycieli w szkoleniowej radzie pedagogicznej. Świetlica będzie czynna od godziny 6.30 do 17.00, natomiast obiad wydawany będzie od godziny 10.55 do 13.15.

1.. 8.00 – 8.30
2.. 8.35 – 9.05
3.. 9.15 – 9.45
4.. 9.50 – 10.20
5.. 10.25 – 10.55
6.. 11.10– 11.40
7.. 11.55 – 12.25
8.. 12.30 – 13.00
9.. 13.05– 13.35
10..13.40 – 14.10
11..14.15 – 14.45
12..14.50 – 15.20

1-10-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni
w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna: SB/89841/09/2017 z dnia 25.09.2017r.

Ubezpieczenie NNW uczniów

Składka 50 zł z sumą ubezpieczenia 12 000 zł, z ochroną na całym świecie od 01.09.2017 do 31.08.2018

Ostatnie terminy dokonania wpłat na ubezpieczenie uczniów:
-piątek 29 września: 7.15-8.15, 14.15-15.15
-poniedziałek 02 października: 7.50-8.50, 17.00-18.00 przy sekretariacie szkoły.
W razie pytań proszę dzwonić 506-215-434 Małgorzata Kodzis - przewodnicząca Rady Rodziców

26-09-2017

Chwalimy się :)
Otrzymaliśmy dwa cenne certyfikaty ...,

na które ciężko pracowaliśmy ...

25-09-2017

2 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

W dniu 16.09.2017 r. (sobota) nasza Szkoła Podstawowa nr 30 z oddziałami gimnazjalnymi im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie wzięła udział w 2 biegu upamiętniającym ofiary komunizmu. Jest to jedyny na świecie bieg tego typu. Odbywa się na dystansie 1 mili czyli długość biegu wynosi 1609 m. Bieg odbył się w Parku Ludowym w Lublinie.
W biegu udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice szkół podstawowych, szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, szkół ponadpodstawowych. W sumie zapisanych do biegu było 650 osób. Bieg zorganizowany był przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin”. Partnerem: Kuratorium Oświaty w Lublinie Region Środkowo – Wschodni NSZZ „Solidarność”.
Z przyjemnością informuję, że reprezentacja naszej szkoły (uczniowie, nauczyciel i rodzic) osiągnęła bardzo duży sukces. Zdobyliśmy w sumie 5 medali, a pozostali uczniowie plasowali się także w swoich rocznikach w górze tabeli. Bieg nie był łatwy, dystans spory, ciągle padał deszcz, miejscami były kałuże i błoto. Ale mimo tego byliśmy zadowoleni mogąc brać udział w tak szczytnym celu... >>>więcej w fotorelacji>>>

21-09-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni
w Szkole Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/82398/09/2017 z dnia 05.09.2017r.

19-09-2017

Pierwsze w tym roku szkolnym sukcesy plastyczne uczniów Pani Katarzyny Stanuch
3 LAUREATÓW I 10 FINALISTÓW
w Konkursie plastyczny "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości"
pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin

MICHAŁ BASIAK 7F, JAGODA WYPYCH 5D, WIKTOR KOZIEŁ 5B – LAUREATAMI

FINALISTAMI –ZUZANNA MACIEJEWSKA 7C, OLIWIA WILCZEK 7F, MATEUSZ CZYRAN 7F, KINGA OZIMEK 7F, MICHAŁ STYK 7E, DAWID PYSZNIAK 7F, JAKUB BINIĘDA 7E, MICHAŁ SZAFRANEK 7D, MATEUSZ KOWALIK 6C, PAWEŁ TUDRUJEK 5D.

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie organizuje cyklicznie konkursy skierowane do młodzieży szkolnej w Lublinie. Celem każdej edycji konkursu jest uświadomienie młodym osobom szkodliwości picia alkoholu oraz poszanowania postaw abstynenckich.
Dnia 19.09.2017r. w Trybunale Koronnym w Lublinie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom konkursu plastycznego "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości", zorganizowanego przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Radia Lublin.
Na uroczystość przybyli laureaci i finaliści konkursu, nauczyciele dyrektorzy lubelskich Szkół, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych Pani Monika Lipińska, pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. Pani Prezydent Monika Lipińska podziękowała uczestnikom konkursu za wysoki poziom prac, zwróciła uwagę na ich dużą różnorodność i pomysłowość. Wyraziła zadowolenie, że miała okazję zapoznać się z pracami. Nagrody laureatom konkursu wręczali Pani Prezydent Monika Lipińska i Pan Piotr Dreher Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie.
Uczniom i Pani G R A T U L U J E M Y!

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli i opiekunów na uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „MŁODOŚĆ W TRZEŹWOŚCI DAJE MOŻLIWOŚCI”, która odbędzie się dnia 19 września 2017 r. o godz. 12;00 w Trybunale Koronnym. >>>więcej w fotorelacji>>>

19-09-2017

Szanowni Rodzice !
W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy dokonują wpłat na fundusz Rady Rodziców. Pragniemy poinformować, że zebrane pieniądze przeznaczane są zgodnie z Regulaminem działania Rady Rodziców m. in. na: dofinansowanie konkursów, imprez o charakterze ogólnoszkolnym, zakup książek, materiałów dydaktycznych.
W momencie, kiedy klasa ma 90% wpłat na składki RR wówczas 30% z wpłat poszczególnych klas pozostanie do dyspozycji uczniów danej klasy. Pieniądze z funduszu na rzecz Rady Rodziców wracają pośrednio lub bezpośrednio do Waszych dzieci.

W roku szkolnym 2016/2017 z funduszy Rady Rodziców zrealizowano:
- koszulki do gabinetu lekarskiego-175,91 zł
- dofinansowanie zakupu wyprawek dla klas 1-464,93 zł
- pomoce dydaktyczne dla oddziału „ 0 „-220,76 zł
- zaległe pomoce dla klasy Pani M. Płechy - 243,30 zł
- logo „ Szkoła promująca zdrowie” - 93,05 zł
- oprawa pracy konkursowej - 35,00 zł
- monitoring parkingu rowerowego - 2 250,01 zł
- szafki szkolne - 1 500,00 zł
- bal karnawałowy, dyskoteka - 1 200,00 zł
- nagrody w konkursie „ Pokaż talent” - 250,00 zł
- nagrody w konkursie mitologicznym - 51,48 zł.
- nagrody w konkursie biblijnym - 377,82 zł
- puchary i medale w dwóch konkursach szachowych - 800,00 zł
- nagrody w konkursie „ Rachmistrz” - 300,00 zł
- nagrody w konkursie z okazji Dnia Mamy - 350,00 zł
- wynajem maszyny do waty cukrowej - 324,00 zł
- obchody 150-lecia szkoły - 347,90 zł
- nagrody w konkursie „Zuch ” - 250,00 zł
- nagrody na zakończenie roku szkolnego - 5 816,70 zł
- kwiaty na zakończenie roku szkolnego - 201,00 zł
- dofinansowanie zakupu komputera - 589,99 zł

Łącznie wydatkowano: 15 841,85 zł

Dlatego bardzo gorąco zachęcamy Państwa do wspierania działalności Rady Rodziców w bieżącym roku szkolnym 2017/2018, abyśmy wszyscy czuli się odpowiedzialni i dumni ze Szkoły, w której uczą się nasze dzieci. Nasza szkoła zmienia się i pięknieje z każdym dniem.
Serdecznie dziękujemy, prosimy o więcej i pozdrawiamy Rada Rodziców.

W bieżącym roku szkolnym dobrowolne składki na rzecz funduszu Rady Rodziców wynoszą:
- jedno dziecko 30 zł/rok ( to tylko 3 zł miesięcznie ),
- rodzeństwo dwoje dzieci 40 zł/rok ( to tylko 4 zł miesięcznie ),
- kolejne dzieci z rodzeństwa uczęszczającego do szkoły zwolnione z opłaty.
Wpłaty można dokonać na konto Rady Rodziców 21 1020 3150 0000 3302 0003 1765.

Kontakt do opiekuna ubezpieczeniowego Rafał Białek Tel. 661-238-409

19-09-2017

ZBIÓRKA MAKULATURY
23-25 października 2017

W naszej szkole rusza zbiórki makulatury. Liczymy na to, że w tym roku szkolnym Wy oraz Wasze rodziny wesprzecie naszą akcję.

Jej sprzedaż pozwoli nam na zebranie funduszy pieniężnych, które następnie zostaną przekazane na cele szkoły. Na zebraniu Rady Rodziców ustaliliśmy, iż zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup szafek szkolnych. Zbiórka makulatury odbędzie się w dniach 23 - 25 października 2017 roku. Kontener będzie ustawiony na terenie szkoły. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego zbierania makulatury.

Z góry dziękujemy :)

Rada Rodziców przy SP 30 Lublin

08-09-2017

Stypendia socjalne

Stypendium przysługuje uczniowi, który wychowuje się w rodzinie, gdzie dochód na jednego członka nie przekracza 514 złotych na osobę.
Dokumenty /wnioski/ składa się i pobiera u pedagogów, jak w latach ubiegłych. U nas też rodzic zdobędzie informacje szczegółowe. Dokumenty składa się tylko raz w roku szkolnym do 15 września

08-09-2017

Ubezpieczenie szkolne

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci ubezpieczone są w towarzystwie Compensa. Składka wynosi 50 zł za rok kalendarzowy i obejmuje Państwa dzieci na całym świecie. Firma ta została wybrana przez opiekuna finansowego szkoły oraz Radę Rodziców, którzy niezależnie szukali firmy z rynku. Opiekun będzie dla Państwa osobą pierwszego kontaktu w przypadku szkód i pytań. Jego zadaniem będzie poprowadzenie Państwa w taki sposób, by w 100% skorzystać ze świadczeń, które oferuje ubezpieczenie.
Ogólne warunki ubezpieczenia
Tabela - uszczerbek NNW

08-09-2017

Karnety na basen

Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 11.09.2017 do 29.12.2017r. Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły
PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet z wybranym dniem tygodnia.
Opłatę za I kwartał 2017 wynosi:
Poniedziałek- godz. 2100- 2145 opłata 135zł - 15wejść
Wtorek - godz. 2045- 2130 opłata 126 zł- 14 wejść
Środa- godz. 2100- 2145 opłata 135zł- 15 wejść
Czwartek- godz. 2100- 2145 opłata 144zł- 16 wejść
Piątek- godz. 2015- 2100 opłata 144 zł- 16 wejść

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się wg harmonogramu:

23-08-2017

Informacja o obiadach ...

Karty zgłoszeniowe na obiady należy złożyć u intendenta szkoły do dnia 31-08-2017r.
Brak zgłoszenia karty będzie skutkował nie wydaniem dziecku obiadu.
W miesiacu wrzesniu 2017 r. opłata za obiady wynosi 66,50 z?. 00 gr.
(ODDZIAŁ "0" opłata za wyżywienie wynosi 120 zł.)

18-08-2017

Informacja dla rodziców uczniów oddziałów zerowych i klas pierwszych ...

W poniedziałek 21 sierpnia 2017 roku o godzinie 10.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego zostaną wywieszone listy uczniów klas pierwszych i oddziałów zerowych.

UWAGA RODZICE

Rok szkolny 2017/2018 - darmowe podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie wszystkich klas otrzymają w pierwszych tygodniach września.

"WYPRAWKA SZKOLNA 2017 "

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, lub podręczników do kształcenia w zawodach dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. "Wyprawka szkolna"
W roku szkolnym 2017/2018 pomoc jest udzielana uczniom:
1) słabowidzącym,
2) niesłyszącym,
3) słabosłyszącym,
4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
5) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
8) z niepełnosprawnościami sprzżonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7
- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949), albo orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60 i 949);
- uczęszczającym w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży do: klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy lub do klas IV?VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, lub liceum plastycznego.

W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzżonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży do: klasy II i III szkoły podstawowej, klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych, o których mowa w art. 3 pkt 24 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ? nie dotyczy wyżej wymienionych uczniów klasy II i III szkoły podstawowej, w przypadku gdy uczniowie ci korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 339 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe.
Dofinansowanie zakupu podręczników w 2017 r. będzie wynosić:
1) do 175 zł dla ucznia:
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla ucznia z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczającego do klasy II i III szkoły podstawowej - w przypadku gdy nie korzysta z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 339 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe
2) do 225 zł dla ucznia:
a) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
b) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym

? uczęszczającego do klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szko?y I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum albo szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy;
3) do 390 zł dla ucznia:
a) słabowidzącego,
b) niesłyszącego,
c) słabosłyszacego,
d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
e) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
f) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
g)z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w lit. a-f

? uczęszczającego do klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia albo klasy I branżowej szkoły I stopnia;

4) do 445 zł dla ucznia:
a) słabowidzącego,
b) niesłyszącego,
c) słabosłyszącego,
d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
e) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
f) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
g) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w lit. a-f

? uczęszczającego do liceum ogólnokształcącego, technikum, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej albo liceum plastycznego;
Zasady udzielania pomocy:
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników realizowana będzie na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pe?noletniego ucznia, albo na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgod? rodzic?w ucznia (prawnych opiekun?w, rodzic?w zast?pczych, os?b prowadz?cych rodzinny dom dziecka) albo pe?noletniego ucznia.
Wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2017/2018 (dotyczy to zarówno szkół prowadzonych przez Miasto Lublin, jak również szkół prowadzonych przez osoby prawne lub osoby fizyczne inne niż jst.).
Termin składania wniosków - do dnia 6 września 2017 roku ustalony został zarządzeniem nr 6/8/2017 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 2 sierpnia 2017 r.
Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
Rozliczenie nastąpi po przedłożeniu faktury VAT, rachunku, paragonu lub oświadczenia o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych.

Akt prawny:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegłowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podreczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1457).