21-10-2017

W roku szkolnym 2017/18 wspólnie z uczniami klasy 5e i ich rodzicami podjęta została akcja charytatywna. Zamiast wręczania „kwiatów” z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zebrane fundusze zostały przekazane na zakup materiałów papierniczych dla podopiecznych fundacji „Tak Niewiele”. Przekazanie zakupionych materiałów nastąpiło na spotkaniu z Dorotą Dziedzic - wolontariuszką Fundacji "Tak Niewiele". W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące fundacji, m.in. kiedy została założona, jakie są jej cele, w jaki sposób działa oraz pomaga osobom potrzebującym wsparcia.
Fundacja uhonorowała uczniów podziękowaniem.

>>>fotorelacja>>>

19-10-2017

„Z wizytą u Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie”

W czwartek 19 października uczniowie klas: VII c, VII d oraz II b gimnazjum udali się pod opieką pani Anny Nakoniecznej oraz pani Anny Reszki –Kozak do siedziby Konsulatu na zajęcia edukacyjne. Na spotkaniu Pan Konsul opowiedział uczniom na czym polega jego praca, z jakimi kompetencjami i obowiązkami jest związana, odpowiadał również na pytania, zadawane przez uczniów. Po zajęciach odbył się konkurs, w którym trzy osoby otrzymały atrakcyjne nagrody (Hubert Klimek, kl. VII c, Oliwia Harmasz, kl. VII d oraz Jakub Socha, kl. II b gimnazjum). Na zakończenie uczniowie zwiedzili gabinet Pana Konsula.
Wizyta w Konsulacie była dla uczniów nie tylko nowym, ciekawym doświadczeniem, okazała się również wartościową lekcją w terenie, którą na pewno na długo zapamiętają.
Współpracę z Konsulatem nawiązała przed trzema laty p. Anna Nakonieczna- nauczyciel j. niemieckiego. W ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w zajęciach edukacyjnych oraz biorą udział w konkursie językowo- plastycznym, organizowanym corocznie przez Pana Konsula. Więcej w fotorelacji …

19-10-2017

III miejsce w województwie ...

Na przełomie września i października odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Nauczycieli w szachach klasycznych. Reprezentujący nasza szkołę pan Marcin Detiuk zajął III miejsce.

19-10-2017

Dzień Edukacji Narodowej. Prezydent Lublina nagrodził nauczycieli.
Miło nam poinformować i w gronie stu nagrodzonych znalazła się nasza nauczycielka plastyki Pani mgr Katarzyna Stanuch

Nagrody za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze otrzymali w piątek dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy pedagogiczni szkół i placówek prowadzonych przez Miasto Lublin.
Uroczystość odbyła się w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego przy ul. Narutowicza z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Krzysztof Żuk wręczył nagrody 18 dyrektorom i 82 nauczycielom. Osobom szczególnie zasłużonym dla lubelskiej oświaty wręczono również Medale 700-lecia.
Akcentem artystycznym był występ chóru Kantylena z III Liceum Ogólnokształcącego pod dyrygenturą dr hab. Małgorzaty Nowak, z udziałem Piotra Selima. >>>fotorelacja>>>

SERDECZNIE GRATULUJEMY

 

18-10-2017

W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do szkolnego samorządu.

Spośród 11 kandydatów uczniowie wybrali na stanowisko przewodniczącego Filipa Musiałowskigo z klasy 7e. Do zarządu weszli również Hubert Brejnak, Daria Cioczek i Klaudia Janusz. Pozostali kandydaci obejmą kierownictwo w wybranych przez uczniów sekcjach pracy samorządowej. Samorząd wspierany będzie przez gospodarzy klas. Już niebawem poznamy szczegółowy plan pracy nowych władz samorządu szkolnego.

Wyniki głosowania na kandydatów do Samorządu Szkolnego (ilość głosów).

Musiałowski Filip - 136
Brejnak Hubert - 96
Cioczek Daria - 61
Janusz Klaudia - 60
Sadurska Julia - 54
Gładysz Wojciech - 48
Wójcik Jagoda - 42
Klimek Kamil - 28
Węgielska Alicja - 18
Brzozowska Agata - 13
Kliczko Kornelia - 10

16-10-2017

Ślubowanie najmłodszych uczniów SP 30 Lublin w obiektywie ...

>>>fotorelacja>>>

 

 

16-10-2017

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w obiektywie ...

>>>fotorelacja>>>

 

 

 

16-10-2017

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w SP nr 30

29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Odnosi się on także do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły, wspólnie z nauczycielami przedmiotu, uczcili ten dzień głośno czytając fragmenty wybranych książek podczas lekcji. Były to głównie książki zakupione ostatnio do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. ... Więcej w fotorelacji...

 

16-10-2017

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie...

11 października 2017r uczniowie klas trzecich pod opieką p. Anny Dębickiej, p. Małgorzaty Lasota – Czubińskiej i p. Anetty Sadź uczestniczyli w wycieczce autokarowej w Góry Świętokrzyskie.
Wprawdzie, z powodu deszczowej aury, góry widzieliśmy tylko z okien autokaru, to i tak wycieczkę uważamy za udaną. Było wiele innych atrakcji.
Zwiedzaliśmy jaskinię „Raj”, jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyciła ona wszystkich bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Podziwialiśmy skupiska stalaktytów, stalagmitów oraz inne formy krasu podziemnego... Więcej w fotorelacji...

16-10-2017

Klasa 1 a na wycieczce.

27 września 2017r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wycieczce do Stomatologicznego Centrum Klinicznego w Lublinie. Wzięli udział w warsztatach „Szczoteczka elektryczna czy manualna – co wybrać, by mieć piękny i zdrowy uśmiech” zorganizowanych przez Oddział Stomatologiczny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i chętnie zadawały pytania. Dużą atrakcją była dla dzieci część praktyczna zajęć, czyli ćwiczenie prawidłowej techniki czyszczenia zębów.
Zajęcia warsztatowe poprzedził spacer po lubelskim deptaku i uliczkami Starego Miasta. Wycieczka była też okazją do utrwalenia wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się na drodze.

Więćej >>>w fotorelacji>>>

16-10-2017

Ekologiczni z natury

W dniach 23-24 września 2017r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w 9. edycji realizowanego przez Biedronkę projektu „Ekologiczni z natury”. W tych dniach dzieci wraz z rodzicami udały się do sklepu przy ulicy Diamentowej, który - podobnie jak wybrane sklepy w kilkunastu miejscowościach na terenie kraju – prowadził zbiórkę opakowań szklanych.
W zamian za przyniesione słoiki, butelki, szklane pojemniki dzieci odebrały lniane, przyjazne dla środowiska torby z logo akcji.
Cieszymy się z proekologicznych działań uczniów, a rodzicom dziękujemy za współpracę.

Więcej w fotorelacji

13-10-2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Najserdeczniejsze życzenia
dla wszystkich Pracowników i Uczniów
ze Szkoły Podstawowej Nr 30
im.Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

13-10-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/95859/10/2017 z dnia 25.09.2017r

12-10-2017

Zapraszamy do udziału w konkursie
pt."Fotografujemy zjawiska fizyczne i przyrodnicze"

1. Celem konkursu jest popularyzacja fizyki oraz umiejętność dostrzegania jej praw w zjawiskach zachodzących w środowisku człowieka.
2. Konkurs jest skierowany do uczniów klas VI, VII szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych.
3. Uczestnicy konkursu wykonują fotografie (jedną lub kilka) zjawisk fizycznych zaobserwowanych lub doświadczenia zaprojektowanego i wykonanego samodzielnie (zdjęcia nie wykonane samodzielnie nie będą brane pod uwagę). Minimalny rozmiar fotografii – 10 cm x 15 cm.
4. Do zdjęcia (zdjęć) należy dołączyć:
-dane autora ( imię i nazwisko, nazwa szkoły, klasa )
-opis zdjęcia ( tytuł nadany przez autora, okoliczności i sposób wykonania zdjęcia )
-opis sfotografowanego zjawiska fizycznego
5. Termin składania prac: 30 kwietnia 2018 r.
Kryteria oceniania prac:
-oryginalność pomysłu zdjęcia - do 20 pkt.,
-opis zjawiska fizycznego prezentowanego na zdjęciu - do 30 pkt.,
-strona artystyczna fotografii - do 10 pkt.
-Maksymalna ocena za pracę: 60 pkt.
Prace uczniów będą prezentowane na wystawie fotograficznej, dla najlepszych prac są przewidziane nagrody.

Prace konkursowe należy dostarczyć do organizatora konkursu, Ewy Malec-nauczyciel fizyki lub Pani Joanny Dębskiej- nauczyciel przyrody, Anny Dębickiej - nauczyciel geografii.

12-10-2017

Uwaga!

Informacja dla uczniów o terminach kuratoryjnych konkursów przedmiotowtych - etap szkolny - w szkole podstawowej i gimnazjum.>>>Plik do pobrania>>>

12-10-2017

Koniec AWARII basenu!

W dniu dzisiejszym została usunięta awaria basenu.

Zajęcia na pływalni odbywają się normalnie.

9-10-2017

Konsultacje..

W dniu jutrzejszym (10-10-2017 - wtorek) od godziny 17.00 w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbędą się konsultacje z nauczycielami uczącymi uczniów klas 4-7 oraz klas gimnzajalnych.

Serdecznie zapraszamy.

4-10-2017

III Wystawa prac Uczniów i Nauczycieli

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie zaprasza na III Wystawę prac Uczniów i Nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 12 października (czwartek) o godzinie 16 00 w gmachu Szkoły przy ulicy Z i W Nałkowskich 110 (sala nr 10 gimnazjum). Wystawa będzie trwała do 19 października 2017.

3-10-2017

Międzynarodowy Dzień Kropki.

22 września odbyła się czytelniczo-integracyjna lekcja w klasie IVd. Wychowawczyni - pani Iwona Kozak zaprosiła nauczyciela bibliotekarza - panią Anetę Szadziewską do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki z klasą IVd. Uczniowie wysłuchali tekstu książki "Kropka", a następnie uczestniczyli w dyskusji o sytuacji głównej bohaterki. W ćwiczeniu "moja kropka talentów" uczniowie zaznaczali własne talenty oraz dopisywali te, których zabrakło w propozycjach. Wszystkie kropki zostały przyklejone na wielką kropkę klasową. Na zakończenie każdy otrzymał "kropkę wzmocnień" z pozytywnym przesłaniem do wybranej osoby. To był przekaz, który w trudnej sytuacji ma nas wzmocnić i pomóc uwierzyć w siebie. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w lekcję, przygotowali swoje kropki talentów i dołączyli do kropki klasowej. W ten sposób lepiej poznali siebie i to nad czym warto jeszcze popracować. Na kropki wzmocnienia czekał każdy uczeń i chętnie rozdawał je innym. Niektórzy pomyśleli też o wychowawcy. Dopełnieniem lekcji był strój uczniów i nauczycieli z elementami kropek. Więcej: http://g3-biblioteka.blogspot.com/2017/09/lekcja-czytelniczo-integracyjna-z.html

3-10-2017

Projekt eTwinning "A postcard 4Y"

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych 2017. W ramach świętowania zainteresowani uczniowie przystąpili do międzynarodowego projektu eTwinning. Ich zadaniem było przygotowanie pocztówek o przyjaźni, których odbiorcami byli uczniowie z krajów partnerskich: Włoch, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii. Uczniowie wyszukiwali powiedzeń i przysłów w języku narodowym na temat przyjaźni, wybrane tłumaczyli na język angielski, projektowali kartki, pisali o sobie i swoim mieście. Do projektu przystąpili gimnazjaliści: klasa IIa z panią Emilią Kosowską-Stępniak, klasa IIb z panią Anną Reszką-Kozak oraz uczniowie z różnych klas, którzy mogli tworzyć kartki w szkolnej bibliotece gimnazjum. Projekt zainicjowały pani Aneta Szadziewska-nauczyciel bibliotekarz w partnerstwie z nauczycielką ze szkoły w Narcao we Włoszech. Wszystkie pocztówki zostały już wysłane. Z nadesłanych prac zorganizowana będzie wystawa w sali językowej. Planujemy też wspólny chat z uczestnikami projektu.

2-10-2017

UWAGA!!!

W dniu 6 października (piątek) w naszej szkole będą skrócone lekcje z powodu udziału nauczycieli w szkoleniowej radzie pedagogicznej. Świetlica będzie czynna od godziny 6.30 do 17.00, natomiast obiad wydawany będzie od godziny 10.55 do 13.15.

1.. 8.00 – 8.30
2.. 8.35 – 9.05
3.. 9.15 – 9.45
4.. 9.50 – 10.20
5.. 10.25 – 10.55
6.. 11.10– 11.40
7.. 11.55 – 12.25
8.. 12.30 – 13.00
9.. 13.05– 13.35
10..13.40 – 14.10
11..14.15 – 14.45
12..14.50 – 15.20

1-10-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni
w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna: SB/89841/09/2017 z dnia 25.09.2017r.

Ubezpieczenie NNW uczniów

Składka 50 zł z sumą ubezpieczenia 12 000 zł, z ochroną na całym świecie od 01.09.2017 do 31.08.2018

Ostatnie terminy dokonania wpłat na ubezpieczenie uczniów:
-piątek 29 września: 7.15-8.15, 14.15-15.15
-poniedziałek 02 października: 7.50-8.50, 17.00-18.00 przy sekretariacie szkoły.
W razie pytań proszę dzwonić 506-215-434 Małgorzata Kodzis - przewodnicząca Rady Rodziców

26-09-2017

Chwalimy się :)
Otrzymaliśmy dwa cenne certyfikaty ...,

na które ciężko pracowaliśmy ...

25-09-2017

2 Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

W dniu 16.09.2017 r. (sobota) nasza Szkoła Podstawowa nr 30 z oddziałami gimnazjalnymi im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie wzięła udział w 2 biegu upamiętniającym ofiary komunizmu. Jest to jedyny na świecie bieg tego typu. Odbywa się na dystansie 1 mili czyli długość biegu wynosi 1609 m. Bieg odbył się w Parku Ludowym w Lublinie.
W biegu udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice szkół podstawowych, szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, szkół ponadpodstawowych. W sumie zapisanych do biegu było 650 osób. Bieg zorganizowany był przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin”. Partnerem: Kuratorium Oświaty w Lublinie Region Środkowo – Wschodni NSZZ „Solidarność”.
Z przyjemnością informuję, że reprezentacja naszej szkoły (uczniowie, nauczyciel i rodzic) osiągnęła bardzo duży sukces. Zdobyliśmy w sumie 5 medali, a pozostali uczniowie plasowali się także w swoich rocznikach w górze tabeli. Bieg nie był łatwy, dystans spory, ciągle padał deszcz, miejscami były kałuże i błoto. Ale mimo tego byliśmy zadowoleni mogąc brać udział w tak szczytnym celu... >>>więcej w fotorelacji>>>

21-09-2017

Informacja dotycząca wody na pływalni
w Szkole Podstawowej nr 30
im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/82398/09/2017 z dnia 05.09.2017r.

19-09-2017

Pierwsze w tym roku szkolnym sukcesy plastyczne uczniów Pani Katarzyny Stanuch
3 LAUREATÓW I 10 FINALISTÓW
w Konkursie plastyczny "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości"
pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin

MICHAŁ BASIAK 7F, JAGODA WYPYCH 5D, WIKTOR KOZIEŁ 5B – LAUREATAMI

FINALISTAMI –ZUZANNA MACIEJEWSKA 7C, OLIWIA WILCZEK 7F, MATEUSZ CZYRAN 7F, KINGA OZIMEK 7F, MICHAŁ STYK 7E, DAWID PYSZNIAK 7F, JAKUB BINIĘDA 7E, MICHAŁ SZAFRANEK 7D, MATEUSZ KOWALIK 6C, PAWEŁ TUDRUJEK 5D.

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie organizuje cyklicznie konkursy skierowane do młodzieży szkolnej w Lublinie. Celem każdej edycji konkursu jest uświadomienie młodym osobom szkodliwości picia alkoholu oraz poszanowania postaw abstynenckich.
Dnia 19.09.2017r. w Trybunale Koronnym w Lublinie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom i finalistom konkursu plastycznego "Młodość w Trzeźwości Daje Możliwości", zorganizowanego przez Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Radia Lublin.
Na uroczystość przybyli laureaci i finaliści konkursu, nauczyciele dyrektorzy lubelskich Szkół, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych Pani Monika Lipińska, pracownicy Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin oraz członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie. Pani Prezydent Monika Lipińska podziękowała uczestnikom konkursu za wysoki poziom prac, zwróciła uwagę na ich dużą różnorodność i pomysłowość. Wyraziła zadowolenie, że miała okazję zapoznać się z pracami. Nagrody laureatom konkursu wręczali Pani Prezydent Monika Lipińska i Pan Piotr Dreher Przewodniczący Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie.
Uczniom i Pani G R A T U L U J E M Y!

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli i opiekunów na uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „MŁODOŚĆ W TRZEŹWOŚCI DAJE MOŻLIWOŚCI”, która odbędzie się dnia 19 września 2017 r. o godz. 12;00 w Trybunale Koronnym. >>>więcej w fotorelacji>>>

19-09-2017

Szanowni Rodzice !
W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy dokonują wpłat na fundusz Rady Rodziców. Pragniemy poinformować, że zebrane pieniądze przeznaczane są zgodnie z Regulaminem działania Rady Rodziców m. in. na: dofinansowanie konkursów, imprez o charakterze ogólnoszkolnym, zakup książek, materiałów dydaktycznych.
W momencie, kiedy klasa ma 90% wpłat na składki RR wówczas 30% z wpłat poszczególnych klas pozostanie do dyspozycji uczniów danej klasy. Pieniądze z funduszu na rzecz Rady Rodziców wracają pośrednio lub bezpośrednio do Waszych dzieci.

W roku szkolnym 2016/2017 z funduszy Rady Rodziców zrealizowano:
- koszulki do gabinetu lekarskiego-175,91 zł
- dofinansowanie zakupu wyprawek dla klas 1-464,93 zł
- pomoce dydaktyczne dla oddziału „ 0 „-220,76 zł
- zaległe pomoce dla klasy Pani M. Płechy - 243,30 zł
- logo „ Szkoła promująca zdrowie” - 93,05 zł
- oprawa pracy konkursowej - 35,00 zł
- monitoring parkingu rowerowego - 2 250,01 zł
- szafki szkolne - 1 500,00 zł
- bal karnawałowy, dyskoteka - 1 200,00 zł
- nagrody w konkursie „ Pokaż talent” - 250,00 zł
- nagrody w konkursie mitologicznym - 51,48 zł.
- nagrody w konkursie biblijnym - 377,82 zł
- puchary i medale w dwóch konkursach szachowych - 800,00 zł
- nagrody w konkursie „ Rachmistrz” - 300,00 zł
- nagrody w konkursie z okazji Dnia Mamy - 350,00 zł
- wynajem maszyny do waty cukrowej - 324,00 zł
- obchody 150-lecia szkoły - 347,90 zł
- nagrody w konkursie „Zuch ” - 250,00 zł
- nagrody na zakończenie roku szkolnego - 5 816,70 zł
- kwiaty na zakończenie roku szkolnego - 201,00 zł
- dofinansowanie zakupu komputera - 589,99 zł

Łącznie wydatkowano: 15 841,85 zł

Dlatego bardzo gorąco zachęcamy Państwa do wspierania działalności Rady Rodziców w bieżącym roku szkolnym 2017/2018, abyśmy wszyscy czuli się odpowiedzialni i dumni ze Szkoły, w której uczą się nasze dzieci. Nasza szkoła zmienia się i pięknieje z każdym dniem.
Serdecznie dziękujemy, prosimy o więcej i pozdrawiamy Rada Rodziców.

W bieżącym roku szkolnym dobrowolne składki na rzecz funduszu Rady Rodziców wynoszą:
- jedno dziecko 30 zł/rok ( to tylko 3 zł miesięcznie ),
- rodzeństwo dwoje dzieci 40 zł/rok ( to tylko 4 zł miesięcznie ),
- kolejne dzieci z rodzeństwa uczęszczającego do szkoły zwolnione z opłaty.
Wpłaty można dokonać na konto Rady Rodziców 21 1020 3150 0000 3302 0003 1765.

Kontakt do opiekuna ubezpieczeniowego Rafał Białek Tel. 661-238-409

19-09-2017

ZBIÓRKA MAKULATURY
23-25 października 2017

W naszej szkole rusza zbiórki makulatury. Liczymy na to, że w tym roku szkolnym Wy oraz Wasze rodziny wesprzecie naszą akcję.

Jej sprzedaż pozwoli nam na zebranie funduszy pieniężnych, które następnie zostaną przekazane na cele szkoły. Na zebraniu Rady Rodziców ustaliliśmy, iż zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup szafek szkolnych. Zbiórka makulatury odbędzie się w dniach 23 - 25 października 2017 roku. Kontener będzie ustawiony na terenie szkoły. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego zbierania makulatury.

Z góry dziękujemy :)

Rada Rodziców przy SP 30 Lublin

08-09-2017

Stypendia socjalne

Stypendium przysługuje uczniowi, który wychowuje się w rodzinie, gdzie dochód na jednego członka nie przekracza 514 złotych na osobę.
Dokumenty /wnioski/ składa się i pobiera u pedagogów, jak w latach ubiegłych. U nas też rodzic zdobędzie informacje szczegółowe. Dokumenty składa się tylko raz w roku szkolnym do 15 września

08-09-2017

Ubezpieczenie szkolne

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci ubezpieczone są w towarzystwie Compensa. Składka wynosi 50 zł za rok kalendarzowy i obejmuje Państwa dzieci na całym świecie. Firma ta została wybrana przez opiekuna finansowego szkoły oraz Radę Rodziców, którzy niezależnie szukali firmy z rynku. Opiekun będzie dla Państwa osobą pierwszego kontaktu w przypadku szkód i pytań. Jego zadaniem będzie poprowadzenie Państwa w taki sposób, by w 100% skorzystać ze świadczeń, które oferuje ubezpieczenie.
Ogólne warunki ubezpieczenia
Tabela - uszczerbek NNW

08-09-2017

Karnety na basen

Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 11.09.2017 do 29.12.2017r. Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły
PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet z wybranym dniem tygodnia.
Opłatę za I kwartał 2017 wynosi:
Poniedziałek- godz. 2100- 2145 opłata 135zł - 15wejść
Wtorek - godz. 2045- 2130 opłata 126 zł- 14 wejść
Środa- godz. 2100- 2145 opłata 135zł- 15 wejść
Czwartek- godz. 2100- 2145 opłata 144zł- 16 wejść
Piątek- godz. 2015- 2100 opłata 144 zł- 16 wejść

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się wg harmonogramu:

23-08-2017

Informacja o obiadach ...

Karty zgłoszeniowe na obiady należy złożyć u intendenta szkoły do dnia 31-08-2017r.
Brak zgłoszenia karty będzie skutkował nie wydaniem dziecku obiadu.
W miesiacu wrzesniu 2017 r. opłata za obiady wynosi 66,50 z?. 00 gr.
(ODDZIAŁ "0" opłata za wyżywienie wynosi 120 zł.)

18-08-2017

Informacja dla rodziców uczniów oddziałów zerowych i klas pierwszych ...

W poniedziałek 21 sierpnia 2017 roku o godzinie 10.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego zostaną wywieszone listy uczniów klas pierwszych i oddziałów zerowych.

UWAGA RODZICE

Rok szkolny 2017/2018 - darmowe podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podręczniki i ćwiczenia uczniowie wszystkich klas otrzymają w pierwszych tygodniach września.

"WYPRAWKA SZKOLNA 2017 "

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, lub podręczników do kształcenia w zawodach dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2017 r. "Wyprawka szkolna"
W roku szkolnym 2017/2018 pomoc jest udzielana uczniom:
1) słabowidzącym,
2) niesłyszącym,
3) słabosłyszącym,
4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
5) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
8) z niepełnosprawnościami sprzżonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1-7
- posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.- Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949), albo orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60 i 949);
- uczęszczającym w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży do: klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy lub do klas IV?VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, lub liceum plastycznego.

W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzżonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży do: klasy II i III szkoły podstawowej, klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych, o których mowa w art. 3 pkt 24 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ? nie dotyczy wyżej wymienionych uczniów klasy II i III szkoły podstawowej, w przypadku gdy uczniowie ci korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 339 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe.
Dofinansowanie zakupu podręczników w 2017 r. będzie wynosić:
1) do 175 zł dla ucznia:
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla ucznia z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczającego do klasy II i III szkoły podstawowej - w przypadku gdy nie korzysta z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 339 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe
2) do 225 zł dla ucznia:
a) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
b) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym

? uczęszczającego do klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, klasy I branżowej szko?y I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum albo szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy;
3) do 390 zł dla ucznia:
a) słabowidzącego,
b) niesłyszącego,
c) słabosłyszacego,
d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
e) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
f) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
g)z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w lit. a-f

? uczęszczającego do klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia albo klasy I branżowej szkoły I stopnia;

4) do 445 zł dla ucznia:
a) słabowidzącego,
b) niesłyszącego,
c) słabosłyszącego,
d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
e) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
f) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
g) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w lit. a-f

? uczęszczającego do liceum ogólnokształcącego, technikum, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej albo liceum plastycznego;
Zasady udzielania pomocy:
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników realizowana będzie na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pe?noletniego ucznia, albo na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgod? rodzic?w ucznia (prawnych opiekun?w, rodzic?w zast?pczych, os?b prowadz?cych rodzinny dom dziecka) albo pe?noletniego ucznia.
Wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2017/2018 (dotyczy to zarówno szkół prowadzonych przez Miasto Lublin, jak również szkół prowadzonych przez osoby prawne lub osoby fizyczne inne niż jst.).
Termin składania wniosków - do dnia 6 września 2017 roku ustalony został zarządzeniem nr 6/8/2017 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 2 sierpnia 2017 r.
Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
Rozliczenie nastąpi po przedłożeniu faktury VAT, rachunku, paragonu lub oświadczenia o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych.

Akt prawny:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegłowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podreczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1457).