18 marca 2019
UWAGA – KARNETY NA BASEN
Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 01.04.2019 do 18.06.2019r.
Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły
PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie.
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet z wybranym dniem tygodnia( z wyjątkiem 02.05.2019 tj. czwartek). Opłata za II kwartał 2019 wynosi:
Poniedziałek – godz. 21.00- 21.45 opłata 99zł – 11 wejść
Wtorek – godz. 20.00- 20.45 opłata 108zł – 12 wejść
Czwartek – godz. 21.00- 21.45 opłata 90zł – 10 wejść

18 marca 2019

DZIEŃ DINOZAURÓW

W ostatnim tygodniu lutego grupa Słodziaków na zajęciach z geologii poznawała świat dinozaurów. Dzieci dowiedziały się kiedy żyły te prehistoryczne stworzenia, jakie miały zwyczaje.
Oglądały teatrzyk stolikowy wprowadzający w tematykę zajęć oraz same mogły wcielić się w bohaterów sprzed 237 milionów lat p.n.e. Słodziaki zrobiły nawet własnego dinozaura- rzeźbę. Świat dinozaurów ciągle nas fascynuje! :) ... >>>więcej>>>

Szanowni Państwo,
Zapraszamy osoby korzystające ze szkolnego stypendium socjalnego przyznanego na rok szkolny 2018/19, do przynoszenia rachunków i faktur za dokonane zakupy edukacyjne dla dzieci.
Dokumenty proszę przynosić do pokoju 206 – budynek A, w godzinach dyżuru pedagoga szkolnego Teresy Godlewskiej

12 marca 2019

Pokazy doświadczeń z fizyki
Czy cztery balony są w stanie utrzymać ciężar człowieka?
Czy piłeczka pingpongowa utrzyma się w strumieniu wydmuchiwanego powietrza
Co stanie się z dwoma magnesami, gdy je do siebie zbliżymy?
Na te i inne pytania uczniowie klas 5-tych znaleźli odpowiedź podczas pokazów doświadczeń z fizyki w dniu 11 marca 2019 r. Uczniowie z koła fizycznego przygotowali ciekawe i fascynujące doświadczenia dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, aby zainteresować ich problemami z otaczającego nas świata... >>>fotorelacja>>>

8 marca 2019

Dzień Patrona Szkoły

W dniu czwartego marca obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Króla Kazimierza Wielkiego. Królewskie imieniny uczciliśmy gra szkolną. Uczniowie klas 4-6 rywalizowali ze sobą, rozwiązując test z pytaniami dotyczącymi życia i rządów Króla Kazimierza Wielkiego. Część pytań związana była z historią powstania naszej szkoły. Aby zająć czołowe miejsce należało szybko i prawidłowo wykonać polecenia. Do boju ruszyli wszyscy, jedni poszukiwali informacji inni odpowiedzialni byli za szybkie dostarczenie odpowiedzi do królewskiej komisji. Wśród klas 4 grę szkolną wygrała klasa 4A zaraz za nią była 4H i 4F. W klasach piątych triumfowała klasa 5B, 5D, 5A. Klasa 6C pokonała swoich rywali za nią była 6a i 6D...>>>więcej>>.

Święto Patrona Najmłodsi- klasy pierwsze i zerówka

Królewny, książęta, rycerze, damy dworu...-nasi młodsi uczniowie z okazji święta króla Kazimierza Wielkiego mogli poczuć się jak w czasach odległych, przyodziewając królewskie szaty i wyruszając w średniowieczną podróż.
Dzieci wspólnie odczytały średniowieczny list od królowej zapraszający do poznania historii króla i naszego kraju.
Odszukały zawiniątko w którym ukryty był pocięty portret króla, zadaniem najmłodszych było ułożyć go i na wzór zespoły klasowe wykonały własne dzieło, różnymi technikami plastycznymi. Wszyscy zgłębili tajniki średniowiecznej historii, oglądając prezentacje i filmy przygotowane specjalnie na to święto.
Dzieci z grupy Słodziaki na koniec swojej podróży zatańczyły średniowieczny taniec oraz wzięły udział w walkach rycerskich.
Takie podróże w czasie najbardziej lubimy!...>>>fotorelacja>>>

Egzamin ósmoklasisty i gimnazjalisty

Informujemy, że na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl, w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty) dostępne są: informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019, przykładowe arkusze egzaminacyjne oraz arkusze próbne.

Terminy oraz czas trwania egzaminu ósmoklasisty:

1) 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek), godz. 9.00 – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut;
2) 16 kwietnia 2019 r. (wtorek), godz. 9.00 – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut;
3) 17 kwietnia 2019 r. (środa), godz. 9.00 – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut....

Terminy oraz czas trwania egzaminu gimnazjalnego:

1) 10 kwietnia 2019 r. (środa), część humanistyczna:
godz. 9.00 – egzamin z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie (60 minut);
godz. 11.00 – egzamin z języka polskiego (90 minut);
2) 11 kwietnia 2019 r. (czwartek), część matematyczno-przyrodnicza:
godz. 9.00 – egzamin z zakresu przedmiotów przyrodniczych (60 minut);
godz. 11.00 – egzamin z matematyki (90 minut);
3) 12 kwietnia 2019 r. (piątek), język obcy nowożytny:
godz. 9.00 – egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym (60 minut);
godz. 11.00 – egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym
(60 minut); ...>>>...więcej o egzaminach ósmoklasisty i gimnazjalisty>>>

8 marca 2019

Z duma informujemy, że Małgosia Kukawska z klasy 8 a została laureatką ogólnopolskiego Konkursu Serce Kapsuły Czasu.

Informacje organizatora o konkursie:

"Niniejszy Konkurs literackii plastyczny jest drugim etapem ogólnopolskiego projektu „KAPSUŁA CZASU”. Pierwszym jest budowa małej lub średniej, mobilnej formy „Rzeźby Architektonicznej”, której lokalizacją bazową będzie prestiżowe miejsce w Krakowie przy ul. Dolnych Młynów. We wnętrzu gotowej Kapsuły Czasu zostaną zamknięte prace literackie oraz plastyczne, będące wynikiem postępowania konkursowego. Celem konkursu literackiego/plastycznego jest stworzenie przez uczestników „prawdziwego” Serca Kapsuły Czasu, tego co stanowić ma jej istotę i zostać przeniesione w czasie.W zamyśle Organizatora zarówno sama Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnympokoleniom. „Kapsuła Czasu” będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach Uczestników".

28-02-2019

Wyniki III Międzyszkolnego Konkursu o Kazimierzu Wielkim

Laureatami konkursu w kategorii literackiej „Związki Kazimierza Wielkiego z Lublinem lub Lubelszczyzną” zostali (w kolejności alfabetycznej) Maksymilian Niewielski, Szkoła Podstawowa nr 24 im Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie, Patrycja Szczerbińska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego w Lublinie, Nikola Szmidt, Szkoła Podstawowa nr 24 im Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie.
Laureatami konkursu w kategorii plastycznej „Portret władcy w krzywym zwierciadle – karykatura króla Kazimierza Wielkiego” zostali Natalia Antonik, Szkoła Podstawowa nr 52 im. M. Konopnickiej w Lublinie, Maja Grześko, Szkoła Podstawowa nr 52 im. M. Konopnickiej w Lublinie, Wiktoria Pawłat, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie, Oliwia Słotwińska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie
Laureatami konkursu w kategorii informatycznej „Kazimierz Wielki w oczach dziecka” zostali Alan Flis, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie, Karolina Samborska, Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie, Karina Szponar Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie, Kamil Warowny Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kochanowskiego w Lublinie
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a opiekunom za przygotowanie uczniów. Laureatów zapraszamy na rozdanie dyplomów i nagród do naszej szkoły w dniu 8 marca (piątek) na godzinę 13.30.
Organizatorzy konkursu

27-02-2019

Paweł Tudrujek z klasy 6 d otrzymał wyjątkowe wyróżnienie w wyjątkowym konkursie - "Kapsuła Czasu". Był to konkurs ogólnopolski, organizowany przez fundację "Tworzymy Kraków", a jego celem było napisanie pracy na temat świata przyszłości. Opowiadanie wychowanka p. Weroniki Lameńskiej-Ćwiek znalazło się w gronie zwycięzców, których prace zostaną zamknięte w formie cyfrowej wewnątrz kapsuły czasu. Kolejne pokolenie przekona się, czy przepowiednie naszego ucznia się sprawdziły! Serdecznie gratulujemy!
Więcej na temat konkursu i jego kolejnych edycji możecie przeczytać tutaj: http://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/

Uwaga Rodzice!

Opubliokowano harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2019/2020 do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin...

>>>tutaj do pobrania szczegółowy harmonogram rekrutacji>>>>

W związku z rekrutacją ulegają zmianie godziny pracy sekretariatu (budynek A):
- poniedziałek - 9-17.00
- wtorek - 7-15.00
- środa - 7-15.00
- czwartek - 9-17.00
- piątek - 7-15.00

25.02.2019 r

Niecierpliwie oczekując na ferie zimowe dzieci z klas I malowały prace konkursowe: „Mój ulubiony sport zimowy” - ten uprawiany, ten oglądany, wymarzony. Do piątego lutego prace zbierano, a potem z wielkim trudem laureatów wybrano.
Oto oni:
Bartosz Wojciechowski kl. Id
Lena Bryk kl. Ic
Szymon Jarzyna kl. Id
Michalina Kloc kl. Ib
Helena Rowińska kl. Ia
Michał Gajkoś kl. Ie
Nadia Biała kl. Ia
Wszystkim uczestnikom dziękują i gratulują organizatorzy: Marta Banaszek i Wioletta Matyjasek (Zachęcając jednocześnie wszystkich do uprawiania sportów, nie tylko zimowych).

25.02.2019 r.

Klasa 4e w Regionalnym Muzeum Cebularza

Na świecie istnieją różne skarby: skarby historyczne, skarby zakopane w ziemi, istnieją również takie, które ubogacają regiony naszego kraju- skarby lokalne takie jak cebularz. Regionalne Muzeum Cebularza to miejsce, gdzie klasa 4e z zaciekawieniem wysłuchała genezy powstania cebularza oraz poznała legendę i jego przepis. W czasie pokazu uczniowie mogli na chwilę stać się kucharzami przyczyniając się do powstania tego wyśmienitego wyrobu. Po interesującej prezentacji zakończonej degustacją, klasa udała się do kina na film "O psie, który wrócił do domu". To był wyjątkowy dzień integracji połączony z przyjemnym poszerzaniem wiedzy o Lubelszczyźnie.>>>fotorelacja>>>

19.02.2019 r.

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A
SB/10877/02/2019 z dnia 08.02.2019r.
SB/10879/02/2019 z dnia 08.02.2019r.

Dzień Bezpiecznego Komputera
W ramach obchodów Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu, 1 lutego 2019r. odbył się finał XV Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera". Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół Energetycznych w Lublinie, przy współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali: Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
W konkursie naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły uczniów: Igor Krzewiński i Oliwia Warda z kl. 3b gimnazjum, oraz Michał Styk z klasy 8e, a także grupa uczniów z klas siódmych: Karol Pogonowski i Mateusz Waszczuk z klasy 7c oraz Maciej Mazurek z 7a.
W wyniku konkursu okazało się, że dwoje uczniów otrzymało wyróżnienia. Byli to: Oliwia Warda i Mateusz Waszczuk. Gratulujemy! ...>>>fotorelacja>>>

Sukcesy uczniów naszej szkoły

Miło nam poinformować , że w XXV Konkursie Plastycznym „Wokół choinki” zorganizowanym przez MOK w Sławkowie II miejsce zdobyła Klaudia Małaj z 5b a III miejsce Amelia Kwasowiec z 5 f - uczennice p. Joanny Poniatowskiej. Gratulujemy sukcesu.
W XX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Kartka świąteczna - Boże Narodzenie, Nowy Rok" zorganizowany przez MDK w Pabianicach I miejsce zdobyła Maria Stasak z klasy 8c, II miejsce Wiktoria Konarska z klasy 8b a Weronika Pieprzyk z klasy 8c i Nikola Kosior z klasy 5f uzyskały wyróżnienie – uczennice p. Joanny Poniatowskiej. Gratulujemy sukcesu, zwłaszcza, że na konkurs wpłynęło 1838 prac ze 166 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski.
W Konkursie Plastycznym „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok” 2018 zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy Hanna Paluch z klasy 5f uzyskała wyróżnienie – uczennica p. Joanny Poniatowskiej. Gratulujemy sukcesu
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Cudeńka bożonarodzeniowe” zorganizowanym przez ZSP „Modrzejów” w Sosnowcu Mateusz Słabek z klasy 8a uzyskał wyróżnienie - uczeń p. Joanny Poniatowskiej. Gratulujemy
W Konkursie plastycznym „Bożonarodzeniowa bombka” zorganizowany przez Industrialne Centrum Kultury w Rybniku – Niewiadomiu III miejsce uzyskał Oliwier Ponieważ z klasy 5b a Milena Biegun z 7c wyróżnienie - uczniowie p. Joanny Poniatowskiej. Gratulujemy
W Ogólnopolskim Konkursie „Ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez CK Zamek w Kożuchowie I miejsce zdobył Kamila Kodzis z klasy 5b a Amelia Dobrowolska z klasy 5f wyróżnienie - uczennice p. Joanny Poniatowskiej. Gratulujemy

07.02.2019 r.

ODWOŁANIE NABORU

NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE
w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

stanowisko księgowy ½ etatu

Z uwagi na zmiany organizacyjne Dyrektor Szkoły odwołuje ogłoszony w dniu 03 stycznia 2019 r. nabór na wolne stanowisko urzędnicze – stanowisko księgowy na ½ etatu.

Osoby, które złożyły dokumenty na ww. stanowisko mogą je odebrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie w ciągu 1 miesiąca od dnia opublikowania niniejszej informacji. Po tym terminie dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Dyrektor Szkoły
mgr Beata Jezierska

Bal klas ósmych i gimnazjalnych w SP 30 w Lublinie

26 stycznia 2019 w godz. 17-22 odbył się bal klas ósmych i trzecich gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego.
W ten sobotni zimowy i mroźny wieczór tłumy rodziców, wychowawców i nauczycieli, a przede wszystkim odświętnie ubranych uczniów zapełniły salę gimnastyczną SP 30.
Podczas oficjalnego otwarcia imprezy jako pierwsi zabrali głos przedstawiciele klas 3 gimnazjalnych oraz 8, którzy podziękowali wychowawcom i nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie, a rodzicom za wsparcie i pomoc.

...>>>fotorelacja z balu>>>

Hurra ... FERIE ... zaproszenie na warsztaty ...

NABÓR do sekcji karate...

Ogłaszamy nabór do sekcji początkującej organizowanej w Szkole Podstawowej nr 30...

>>>szczególy<<<

27 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie odbył się charytatywny turniej szachowy "Szachiści grają dla Polonii" . Udział wzięło 36 młodych szachistów, wszyscy otrzymali okolicznościowe kubki i dyplomy, zwycięzcy - puchary.

Reprezentanci naszej szkoły zanotowali udany występ: Jakub Paczosa II miejsce, Wiktor Ułanowicz VI i wywalczyli udział w turnieju finałowym w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie się w kwietniu tego roku.

Serdeczne gratulacje.

>>>fotorelacja>>>

2019-02-06

TURNIEJ warcabowy w świetlicy

W piątek wydarzenie było wielkie, „Jakie?” - nieznajomy spyta gość.
Na świetlicy poruszenie: bo najmłodsi z naszej szkoły rozegrali turniej warcabowy!
Świetlicowy turniej warcabowy został zorganizowany 1 lutego 2019 r. Wzięły w nim udział dzieci z trzech sal świetlicowych. Poszczególne rozgrywki odbywały się z podziałem na grupy wiekowe, a każdy uczestnik grał ze wszystkimi w swojej grupie. Rywalizacja trwała w najlepsze w pełnym skupieniu, nie obyło się bez dogrywek. I… uwaga, uwaga, mistrzem gry w warcaby klas I został Franciszek Zgnilec z kl. I c, natomiast mistrz klas II, wyłoniony po kilku dogrywkach to Michał Szubarczyk z kl. II c.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy odważyli się wziąć udział w turnieju. Na kolejny za rok zapraszają organizatorzy, czyli Banaszek Marta, Iwanicka Katarzyna, Matyjasek Wioletta... >>>więcej w fotorelacji>>>

2019-02-06

PEJZAŻ mrozem malowany

„Pejzaż mrozem malowany,
ludzkim wzrokiem podziwiany,
piękny tak, że dech zapiera,
ludziom mowę wręcz odbiera!
Zima cudna jest, więc wiecie,
malowało ją też dziecię.”

W styczniu 2019 r. został zorganizowany szkolny konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas I-III, w szczególności uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zadaniem uczestników było wykonanie zimowego pejzażu do jednego wybranego z czterech utworów literackich. Do organizatorów dotarły 52 prace, a wśród nich: ... >>>więcej w fotorelacji>>>

Szanowni Państwo,

W związku z nowelizacją Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, zapraszamy osoby, które znalazły się w sytuacji wymagającej wsparcia w formie sfinansowania obiadów szkolnych. Zainteresowanych zapraszamy do pedagogów szkolnych lub do sekretariatu z podaniem do dyrektora szkoły o potrzebie wsparcia w formie posiłku.

2019-01-28

Ferie w szkole”
Zapraszamy uczniów w wieku 7-13 lat ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie na półkolonie zimowe

Miejsce:
Półkolonie współfinansowane przez Urząd Miasta Lublin „Ferie w szkole” organizowane będą w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Terminy:
I turnus 11.02.2019 – 15.02.2019
II turnus 18.02.2019 – 22.02.2019
godziny zajęć: od 7.00 do 15.00.
Zapis i szczegółowe informacje >>>tutaj>>>

>>>tutaj pliki do pobrania>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A:
SB/03732/01/2019 z dnia 17.01.2019r.

2019-01-25

Dnia 18 stycznia 2019 odbyły się Mistrzostwa Szkoły I semestru w szachach. Udział wzięło 94 dzieci w tym 32 dziewczynki. Zawody otworzyła Pani dyrektor Beata Jezierska.

Wyniki

dziewczynki I-III- I miejsce Ewa Świtacz

chłopcy I-III- 1 miejsce Albert Kincel
II Łukasz Skorek
III Filip Typa
IV Maciej Cieniuch .... >>>więcej wyników i fotorelacja>>

2019-01-24

Szkoła z Klasą 2.0 - debaty

W dniach 11 i 18 stycznia 2019 roku odbyły się debaty szkolne w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0. Wzięły w nich udział kolejno: klasy 4-8 oraz 1-3. Nad ich przebiegiem czuwały: p. Joanna Poniatowska oraz p. Anna Widerska. Moderatorami panelu uczniowskiego byli liderzy – koordynatorzy uczniowscy z klasy ósmej: Aleksandra D, Wiktoria K, Hanna K, Paulina N, Aleksandra K, Kacper W, Wiktor D, Gabriel W. Uczestnikami debat byli przedstawiciele wszystkich klas z naszej szkoły. Debaty dotyczyły czterech zagadnień: Które metody nauczania uważasz za najbardziej pomocne w poznawaniu otaczającego Cię świata?,... >>>więcej>>>

2019-01-21

W związku z chorobą Przewodniczącej Rady Rodziców spotkanie w dniu 22.01.2019 nie odbędzie się.
Kolejne zebranie Rady Rodziców zaplanowane jest na dzień 08.04.2019 r.
W razie pilnych wniosków lub uwag proszę o kontakt telefoniczny 517 689 144
Małgorzata Kodzis

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za wszystkie przekazane przez Was podarunki na rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Tuligłowach. Prezenty przygotowane przez wolontariuszy oraz wszystkie rzeczy codziennego użytku, zabawki, ubranka, gry planszowe zebrane podczas akcji zostały osobiście przekazane dzieciom 22 grudnia. :)
Dziękujemy za Wasze WIELKIE serca i włączenie się w akcję charytatywną. Radość Dzieci była ogromna!
Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo z przekazania upominków oraz z wnoszenia wszystkich uzbieranych rzeczy dla Dzieci pod podanymi linkami: ... >>>więcej>>>

Sukces Igora w konkursie ogólnopolskim
Uczeń klasy 5a – Igor Makowski zdobył III miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „OZDOBA CHOINKOWA”. Organizatorem tego konkursu było Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów w Warszawie. Sukces naszego ucznia jest tym większy, bo nadesłanych zostało aż 236 bardzo ciekawych prac z całego kraju. Serdecznie gratulujemy Igorowi i jego nauczycielce techniki – pani Iwonie Drozdowskiej-Orłowskiej.
A w fotorelacji są zdjęcia z gali rozdania nagród... >>>więcej>>>

„Wśród nocnej ciszy…’’

Co klasie 4c w duszy gra…
To właśnie przedświąteczny nastrój sprawił, że postanowiliśmy szczególnie przeżyć ten okres. Jedna z uczennic przygotowała scenariusz Jasełek, wszyscy chcieli zostać aktorami i mieć choć niewielki udział w przedstawieniu. Ochoczo zabraliśmy się do pracy i… tak została przygotowana nasza kasowa Wigilia.
20 grudnia 2018 roku występ obejrzała zaproszona do wspólnego świętowania Pani Dyrektor Agnieszka Tkaczyk, Pani Wychowawczyni Anna Dębicka, Pani Kamila Łukjan oraz Rodzice. Zostaliśmy nagrodzeni oklaskami i dyplomami.
Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń zasiedliśmy do przygotowanego poczęstunku.
Wspólne przygotowania i uczestnictwo w Klasowej Wigilii jeszcze bardziej zjednoczyło naszą klasę... >>>więcej>>>

W ostatnim tygodniu przed świętami, który był wypełniony magicznym świątecznym klimatem w świetlicy odbył się konkurs kulinarny - " Piernikowe wypiekanie". Dzieci miały za zadanie jak najpiękniej ozdobić swój pierniczek.
I miejsce - Alicja Adamiak 3b
II miejsce - Maria Walasek 1c
III miejsce - Julia Sawa 3a
Organizatorzy Dominika Kwiatkowska, Aneta Jabłońska, Marlena Sobieszczańska >>>więcej>>>

Świetlicowe kolędowanie

Od kilku lat w naszej świetlicy wspólnie kolędujemy i podsumowujemy nasze osiągnięcia. W tym roku świetlicowe kolędowanie odbyło się 18.12.18r., każda sala śpiewała 2 utwory - kolędy lub pastorałki, a następnie wspólnie wszyscy razem kolędowaliśmy. Na spotkaniu wręczone zostały dyplomy i nagrody za osiągnięcia uzyskane w dotychczasowych konkursach świetlicowych.
Wychowawcy świetlicy ...>>>więcej>>>

„Mój Anioł na drogach do wolności”

Trzech uczniów Pani Katarzyny Stanuch Finalistami, pięciu wyróżnionych w VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mój Anioł na drogach do wolności” Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Na konkurs nadesłano 370 prac płaskich i przestrzennych z 38 placówek.
Komisja w składzie :
Bronisława Żuk – przewodnicząca, artysta plastyk, prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury „PALETA”
Teresa Stasiak – artysta plastyk, członek Stowarzyszenia Twórców Kultury „PALETA”
Artur Borzęcki- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie
postanowiła nagrodzić i wyróżnić oraz zakwalifikować do udziału w wystawie pokonkursowej min. prace uczniów naszej szkoł..>>>więce>>>

„Anioły są takie..”

Uczeń Pani Kaytarzyny Stanuch Kacper Kryk 6c Finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Anioły są takie..” Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie
W konkursie wzięło udział 1083 uczestników z 184 placówek oświatowych z całej Polski. Celem konkursu było stworzenie własnej wizji anioła w dowolnej technice plastycznej. Kacper swojego anioła stworzył w technice kalkografi.

Komisja w składzie:
1. Agnieszka Byszkowska - artysta plastyk
2. Robert Rzepnicki ­ artysta fotografik
3. Joanna Siwak - artysta plastyk
postanowiła wyróżnić pracę ucznia naszej szkoły! >>>Fotorelacja>>>

Gratulujemy!

WYSTĘP UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 30 W TRAKCIE FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Magdalenę Kwiecień-Bystrek oraz p. Iwonę Kozak uświetnili galę finałową konkursu „Moja Niepodległa” zorganizowanego w SOSW im. Zofii Sękowskiej w Lublinie. Widowisko w wykonaniu młodych artystów zostało entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Ciekawym punktem programu był wspólny występ z uczennicą technikum, znakomitą wokalistką - Agatą Popławską. >>>więcej>>>

Informacja,
dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A
SB/00780/01/2019 z dnia 07.01.2019r.
SB/00774/01/2019 z dnia 07.01.2019r.

UWAGA - KARNETY

Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 02.01.2019 do 31.03.2019r. Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły
PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525
Z uwagi na rozliczenie roku budżetowego proszę o wnoszenie opłat za karnety dopiero w miesiącu styczniu 2019r, ponieważ opłata wniesiona w grudniu będzie zwrócona na konto.
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie. W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet z wybranym dniem tygodnia.
Opłata za I kwartał 2019 wynosi: Poniedziałek - godz. 21:00- 21:45 opłata 108zł - 12 wejść
Wtorek - godz. 20:00- 20:45 opłata 108zł - 12 wejść
Czwartek - godz. 21:00- 21:45 opłata 117zł - 13 wejść

Poszukujemy pracowników


1. Dyrektor Szkoły ogłasza nabór na stanowisko: Księgowy - 0,5 etatu
- ogłoszenie Dyrektora Szkoły
2. Dyrektor Szkoły ogłasza nabór na stanowisko: osoby do
przeprowadzania dzieci przez ulicę - pełny etat.

Wiadomość dla rodziców

Szanowni Państwo od nowego roku 2019 zakupu koszulek szkolnych można dokonywać wyłącznie przez Firmę Rewkom-Sitodruk, ul. Inżynierska 3, 20-484 Lublin, telefon 81 441 02 18.
Prosimy nie dokonywać wpłat na konto szkoły

Wiadomość dla rodziców

W związku ze zmianą przepisów prawnych prosimy o niewpłacanie za obiady dzieci korzystających ze stołówki za m-c styczeń w grudniu.

Wpłaty należy uregulować od 01 do 10 stycznia 2019 r. Opłata za m-c styczeń wynosi 22 dni x 3,50 zł = 77,00 , klasa "0" 22 dni x 7,50 zł = 165,00 zł

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A SB/130650/12/2018 z dnia 18.12.2018r.

18.12.2018

Mikołajki na łyżwach - ICEMANIA 2018

14-12-2018 r. Niecodzienną lekcję wychowania fizycznego mieli tego dnia uczniowie z klasy 6a (wych. Wojciech Pojęta) Wspólnie z panią Elżbietą Bernat, panem Aureliuszem Górką oraz wychowacą uczniowie mieli przyjemność poślizgania się na łyżwach (prezent na miołajki od rodziców-"wypad do Icemanii") ... >>>więcej w fotorelacji>>>

18.12.2018

Własnoręcznie wykonane pierniczki przez kl IE.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w klasie I e uczniowie postanowili własnoręcznie wykonać prezenty dla rodziców. Piekli pierniki i wycinali rozmaite wzorki. Pomogły nam panie kucharki z naszej szkoły i kilka mam, pilnując żeby wycięte pierniczki pięknie wyrosły w piekarniku. Miły zapach korzennych przypraw rozchodził się po całej szkolnej stołówce. Następnie przystąpiliśmy do dekorowania ich według własnych pomysłów. Każdy chciał udekorować jak najładniej, bo to miał być prezent dla rodziców...>>>fotorelacja>>>

17.12.2018

Warsztaty kulinarne

13 grudnia uczniowie klasy IIb wraz z rodzicem i wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Dekorowali pierniki i wykonywali figurki z masy cukierniczej. Podczas warsztatów w Szkole Artystycznej Wiesława Kucia uczestnicy mieli możliwość obejrzeć profesjonalny sprzęt kuchenny wykorzystywany podczas warsztatów dla dorosłych. Po zakończonych warsztatach uczestnicy otrzymali certyfikat za ciekawe pomysły. Uczniowie klasy IIb na zajęciach kulinarnych stworzyli prawdziwą lukrowa paletę wymyślonych, ciekawie ozdobionych pierników, które będą zdobić ich świąteczny stół.>>>fotorelacja>>>

16.12.2018

Wigilia w klasie VIIIA.

Okres Świąt Bożego Narodzenia, to radosny i magiczny czas. Z tej okazji uczniowie, Wychowawczyni oraz zaproszony Ksiądz, który odczytał fragment Pisma Świętego, świętowali przy wigilijnym stole. Wychowanków odwiedził Święty Mikołaj i obdarował zebranych drobnymi upominkami. Wszyscy łamali się opłatkiem składając sobie nawzajem serdeczne życzenia. To były wyjątkowe, niezapomniane chwile...>>>fotorelacja>>>

16.12.2018

POLSKA I LITWA – ŁĄCZY NAS HISTORIA.
PROJEKT MIĘDZYNARODOWEJ WYMIANY MŁODZIEŻY

W dniach 26-28 listopada 2018 r. panie Małgorzata Zdańkowska i Paulina Daniewska odwiedziły szkołę Domejkavos Gimnazjia w Kownie na Litwie. Wizyta miała na celu podjęcie współpracy między szkołami i rozpoczęcie projektu międzynarodowej wymiany młodzieży.
Nauczycielki zaprezentowały naszą szkołę i jej długoletnią historię podczas spotkania z Dyrekcją i nauczycielami Domejkavos Gimnazjia, prowadziły lekcje poświęcone najważniejszym aspektom kultury naszego kraju oraz wspólnym rozdziałom w historii Polski i Litwy takim jak Unia Lubelska... >>>więcej>>>

16.12.2018

Sadzimy dzrewa

W październiku 2018 klasy gimnazjalne 3a i 3b posadziły pamiątkowe drzewka iglaste na terenie przy budynku SP 30. Uczniowie wraz z wychowawczyniami Emilią Kosowską-Stępniak i Anną Reszką-Kozak chcieli w ten sposób zaznaczyć obecność ostatniego rocznika klas gimnazjalnych w szkole oraz upamiętnić wszystkich absolwentów Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie. Ta inicjatywa pozwoliła uczniom zaangażować się w działalność nie tylko na rzecz szkoły, ale też środowiska i zatroszczyć się o tereny zielone na osiedlu Nałkowskich. Z radością będziemy obserwować w przyszłości jak wzrastają nasze zielone drzewka, przypominając następnym pokoleniom naszą obecność. >>>więcej>>>

16.12.2018

W naszej szkole trwa Akcja Charytatywna dla Podopiecznych z Domu Dziecka w Tuligłowach. Każdy, kto jeszcze nie zdążył przyłączyć się do niej może do 20 grudnia przynieść do sali 107b:
-->środki czystości
-->kremy, szampony, żele
–->piżamy, ręczniki, skarpetki
-->słodycze
--> i inne różności.
Wszystko to dla Dzieciaczków w wieku od 1,5 roku do 8 lat. Liczy się nawet najmniejszy gest, razem możemy więcej!
Jednocześnie chcemy podziękować wszystkim, którzy już wsparli naszą akcję, JESTEŚCIE NAPRAWDĘ WIELCY!

>>>plakat akcji>>>

13.12.2018

MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI W BIBLIOTECE

6 grudnia z okazji obchodzonych w szkole Mikołajek nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla czytelników akcję pt. „Mikołajkowe niespodzianki w bibliotece”.
Uczniowie, którzy odwiedzili tego dnia szkolną bibliotekę mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie rozwiązywania rebusów i krzyżówek, zadań matematycznych, wyszukiwania ukrytych obrazków. Temat wiodący zadań i zgadywanek to oczywiście Mikołajki. Ci, którzy bezbłędnie poradzili sobie z zadaniami w nagrodę otrzymywali drobne upominki-niespodzianki... >>>więcej>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A
• SB/125479/12/2018 z dnia 07.12.2018r.
• SB/125477/12/2018 z dnia 07.12.2018r.

13.12.2018

I Lubelski Festiwal Piosenki Mikołajkowej dla Dzieci
W dniu 7 grudnia ponad 200 Dzieci wzięła udział w I Lubelskim Festiwalu Piosenki Mikołajkowej dla Dzieci z przedszkoli i szkół z Lublina organizowanym w naszej szkole.
Pomysłodawcą i koordynatorem uroczystości była Magdalena Szewczyk- wychowawca grupy 0 A „Słodziaki” .
Zadaniem dzieci 5-6 letnich oraz uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej było zaśpiewanie piosenki dla Mikołaja. Wszystkie występy były wspaniałe i wykonania Święty docenił tak samo mocno...>>>więcej>>>

12.12.2018

„Zagadkowe mikołajki”

6 grudnia klasa VI b wraz z wychowawczynią wybrała się do Escape room na starym mieście „Let me out”.
Uczniowie współpracując w grupach mieli za zadanie rozwiązać zagadki, aby wydostać się z tematycznych pokoi. Radzili sobie znakomicie, współpraca i komunikacja doprowadziła do tego, że każda z grup rozwiązała wszystkie zadania w wyznaczonym czasie. Brawo! ...>>>więcej>>>

12.12.2018

WYSTĘP UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W FILII NR 31 MPB IM. HIERONIMA ŁOPACIŃSKIEGO

28 listopada uczniowie z klas:4g,5h,6f,8b,8c oraz 3c gimnazjum pod opieką nauczycielek języka polskiego – p. Magdaleny Kwiecień- Bystrek i p. Iwony Kozak udali się do 31 Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ul. Nałkowskich, gdzie zaprezentowali widowisko pt. „Droga do wolności”. Przedstawienie odbyło się w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wśród publiczności znaleźli się członkowie Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniora, dzieci z Przedszkola nr 78 w Lublinie oraz czytelnicy biblioteki. >>>więcej>>>

Mikołajki
Czy Wy wiecie, czy nie wiecie? Mikołaje są na świecie… A najwięcej jest ich w klasie 4c.
W dniu 6 grudnia 2018 dziewiętnastu pomocników Mikołaja zajadało się w osiedlowej pizzerni przepyszną pizzą w kilku smakach, popijało aromatyczną lemoniadę i rozkoszowało się czekoladowo-piernikowym ciastem.
Podczas trwania Mikołajek były przeprowadzone gry i zabawy integrujące całą naszą klasę.
Było to bardzo mile spędzone mikołajkowe spotkanie. W świetnych humorach wszyscy wrócili do szkoły...>>>więcej>>>

10.12.2018

W niedzielę 10 grudnia odział świetlicowy dołączył się do akcji MotoMikołajów organizowaną przez Lubelskich motocyklistów i przekazaliśmy misie zebrane dnia 26 listopada. Wasze misie trafiły do rąk małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie.

Z tego miejsca chciałybyśmy podziękować wszystkim dzieciom, które brały udział w akcji zbierania misiów, jesteście wielcy!!! ;)

Dominika Kwiatkowska, Marlena Sobieszczańska ...>>>więcej>>>

 

10.12.2018

WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "KALENDARZ ADWENTOWY":
I miejsce:
Gabriel Leus, Sp30, 2e
Oskar Bodzak, Sp20,2a
II miejsce
Magda Hordejuk, Sp10, 2
Zofia Kowalik, Sp20,1b
III miejsce
Patryk Puzio, Sp30,2a
Anna Kaletka, Sp30,1g
WYRÓŻNIENIA:
Nina Golian, Sp30, 2d... >>>więcej>>>

10.12.2018

Mikołajki w teatrze
6 grudnia klasa IV a wraz z wychowawczynią wybrała się na spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej pt. „A niech to gęś kopnie!” w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczniów zachwyciła rewelacyjna gra aktorska, świetnie napisany scenariusz i komizm, który naprzemiennie przeplatała się z refleksją nad sensem życia, poszukiwaniem pasji i wartości. To sprawiło, że spektakl był niezapomnianym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych widzów. Po przedstawieniu uczniowie wybrali się na pizzę, gdzie mogli miło spędzić czas przy rozmowach i pysznym jedzeniu. To były bardzo udane mikołajki! >>>więcej>>>

10.12.2018

26 listopada bieżącego roku szkolnego w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie obejrzeli prezentację pt. „Dzień Pluszowego Misia. Historia i ciekawostki.” , a także filmy z misiami w roli głównej. Dzieci mogły też pokazać koleżankom i kolegom swoje ulubione pluszaki, które przyniosły z domu. Nauczyciele świetlicy zorganizowali zbiórkę misiów, które zostały przekazane potrzebującym dzieciom – m.in. pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W świetlicy odbył się także Międzyszkolny Konkurs Krawiecki „Szyjemy misia”, na który napłynęło wiele pięknych prac. Misie można było obejrzeć na szkolnej wystawie.
Nauczyciele świetlicy

10.12.2018

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Krawieckiego „Szyjemy misia”:
Miejsce I
Szymon Ostrowski SP nr 20
Miejsce II
Zofia Kowalik SP nr 20
Miejsce III
Maja Fidecka SP nr 42

Wyróżnienia:
1. Julia Towarnicka SP nr 51
2. Natalia Wieczorek SP nr 42
3. Mieszko Wiertel SP nr 5
4. Aleksandra Teterycz SP nr 15
5. Szymon i Mateusz Strześniewscy SP nr 51
6. Roman Atanasov SP nr 20
7. Jagoda Dobosz SP nr 42.
Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie. Rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się podczas Świetlicowego Koncertu Kolęd , dnia 18 grudnia 2018 r. o godz. 14.00 w naszej szkole ( budynek B, sala 10). Zapraszamy!
Organizatorzy

>>>wyniki konkursu>>>>

Uwaga!!!

Nastąpiła zmiana terminu zebrań z Rodzicami:

Wszyscy głosujemy na Julkę:-)

Miło nam poinformować, że uczennica klasy III a Julia Dymowicz została nominowana do nagrody plebiscytu sportowego " Kuriera Lubelskiego" w kategorii Sportowiec Junior Roku.
W imieniu nominowanej prosimy o głosowanie.

https://kurierlubelski.pl/p/kandydat/julia-dymowicz,371417/

Głosowanie trwa do 19 grudnia.
Za wszystkie glosy serdecznie dziękujemy.

linki do filmów z Julką w akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=zfriY8HLG3Y

https://www.youtube.com/watch?v=k9sNUtRCq6M

06.12.2018

BARBORKA W ŚWIETLICY

Dnia 5.12.18r. świetlicę odwiedził górnik, który zaprezentował się dzieciom w stroju galowym. Opowiedział o elementach stroju, pracy górnika i zwyczajach związanych z obchodami Dnia Górnika. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które gość cierpliwie i dokładnie odpowiadał a na koniec Uczniowie wręczyli górnikowi własnoręcznie wykonaną laurkę... >>>WIĘCEJ>>>

06.12.2018

Lekcja historii w świetlicy

W świetlicy odbyła się wyjątkowa lekcja historii prowadzona przez pracownika muzeum lubelskiego - żołnierza z grupy rekonstrukcyjnej. Gość miał ze sobą prawdziwe rekwizyty, które dzieci mogły dokładnie obejrzeć i przekonać się jak wyglądał strój i broń z przed 100lat! Zapraszamy do fotorelacji...>>>WIĘCEJ>>>
Wychowawcy świetlicy

06.12.2018

Z wizytą u wychowanków Domu Dziecka.

Z okazji zbliżającego się Mikołaja,delegacja uczniów z klasy VIII a, wraz z wychowawcą Panią Danutą Zgierską, odwiedziła Dom Dziecka przy ul. Sierocej w Lublinie. Uczniowie samodzielnie przygotowali dla 26 podopiecznych świąteczne paczki i podczas spotkania przekazali je wychowankom. Dzieci i opiekunowie grup przywitali gości bardzo serdecznie.W czasie spotkania, uczniowie dowiedzieli się czym interesują się wychowankowie i do jakich szkół uczęszczają, a przede wszystkim jakie mają marzenia i plany na przyszłość.

Trzymamy kciuki za ich spełnienie i życzymy im wszystkiego najlepszego.
Uczniowie klasy VIII A ... >>>fotorelacja>>>

06.12.2018

Klasa 6A w teatrze na spektaklu "Książe i Żebrak"

4 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą Wojciechem Pojęta i p. pedagog Teresą Godlewską mieli przyjemność wziąć udział w spektaklu "Książe i Żebrak" w teatrze j. Osterwy.

Dwie i pół godziny trzymało widzów w miłej atmosferze i zachwycało wspaniałą grą aktorów... >>>fotorelacja>>>

Zdjęcia w szkole

06.12.2018

„Andrzejki” w klasie 4c
W dniu 29.11.2018r. klasa 4c wraz z wychowawczynią panią Anną Dębicką oraz panią Kamilą Łukjan obchodziła klasowe „ Andrzejki”.
Przy przygotowanych przez dzieci wróżbach / przebijanie balonów, w których były różne sentencje, losy z zabawnymi wróżbami, wyciąganie słomek i oczywiście ustawianie butów / wszyscy świetnie się bawili, było przy tym dużo śmiechu i radości.
Rodzice z dziećmi przygotowali na tę imprezę różne smakołyki. Poczęstunek wszystkim bardzo smakował.
Przy takiej dobrej zabawie czas upłynął bardzo szybko...>>>fotorelacja>>>

06.12.2018

W dniu 23.11.18 uczniowie klasy IV c wraz z wychowawczynią panią Anną Dębicką oraz panią Kamilą Łukjan uczestniczyli w świątecznych warsztatach ceramicznych w Pracowni Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego „Żywioły Ziemi”.
W ramach zajęć dzieci ręcznie wykonały aniołki z gliny na podstawie szablonów, które później ozdobiły według własnych pomysłów.
Była to wspaniała lekcja, na której w ciekawy sposób zostały zrobione ozdoby świąteczne.
Po warsztatach był czas na zwiedzanie lubelskiej starówki oraz krótkie spotkanie z historią pod pomnikiem Unii Lubelskiej i Marszałka Józefa Piłsudskiego.Wycieczka była bardzo udana i świetnie wpłynęła na integrację uczniów.... >>>fotorelacja>>>

03.12.2018

Kolejny spektakularny sukces uczniów nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch CZTERECH LAUREATÓW Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Niepodległa w poetyckim kadrze wyobraźni”
W środę odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Niepodległa w poetyckim kadrze wyobraźni” organizowanym przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oddział w Lublinie Galerii Labirynt w Lublinie pod patronatem Pani Ewa Dumkiewicz – Sprawki – dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin i Pani Teresy Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Konkurs miał charakter dwuetapowy: pierwszy szkolny, drugi ogólnopolski, w którym powołana przez organizatorów komisja oceniła nadesłane prace w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej.
Nadesłano blisko 300 prac plastycznych... >>>więcej>>

03.12.2018

KOLEJNI LAUREACI uczniowie Pani Katarzyny Stanuch ALICJA NOWOSADZKA 4A i MICHAŁ WINIARSKI 7B XXIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJE MIASTO MOJA MIEJSCOWOŚĆ” MDK w Lidzbarku Warmińskim
25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury, w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty, odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Moje miasto, moja miejscowość" z hasłem przewodnim ,,Moje miasto oczami wyobraźni".
Na wystawie pokonkursowej wyeksponowane zostały nagrodzone oraz wyróżnione prace plastyczne, wykonane różnorodnymi technikami malarskimi, rysunkowymi, a także graficznymi. Tegoroczny temat konkursu zachęcał do podróży w świat wyobraźni, sugerował odstąpienie od realistycznego postrzegania otoczenia, w którym żyjemy.
Zmierzenie się z proponowaną tematyką pozwoliło, biorącym udział w artystycznym przedsięwzięciu, na stosowanie takich środków wyrazu artystycznego i kompozycji plastycznych, które ukazały zaskakujący, pełen fantazji obraz polskich miast, miasteczek i wsi...>>>więcej>>>

03.12.2018

Uczennica Pani Katarzyny Stanuch ZOFIA CHAMERA 5A LAUREATKĄ Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Śniło mi się, że….” Młodzieżowego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze
Komisja w składzie: Andrzej Woźniak – artysta plastyk, Piotr Jagielski – rzeźbiarz, Agata Makutynowicz– instruktorka plastyki i ceramiki MDK „Muflon” przyznała nagrody i wyróżnienia.
WYRÓZNIENIE otrzymał MATEUSZ RADZIAŁAW 8e - praca została zakwalifikowana do wystawy.
Wszystkim zwyciężczyniom i zwycięzcom konkursu oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Prace będzie można oglądać w Galerii „Kolor” MDK „Muflon” od 20 listopada 2018 do 31 stycznia 2019.
GRATULUJEMY! >>>więcej>>>

03.12.2018

DWIE FINALISTKI uczennice Pani Katarzyny Stanuch wyróżnione w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „POD KOLOROWY PARASOLEM JESIENI”
Podczas tegorocznej edycji konkursu napłynęła rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski. Jury w składzie: Piotr Rędziniak, Beata Bobra, Artur Wysocki i Monika Tohl przyznało wyróżnienia dwóm uczennicom z naszej szkoły;
FINALISTKA – MAJA DROZD 7D
FINALISTKA- KAROLINA MAZUREK 6B
GRATULUJEMY!
Fotorelacja

„Andrzejki” w klasie II b

30.11.2018 r. odbyły się „Andrzejki” w klasie II b . Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości? Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, wróżyli z wosku, tańczyli i słuchali muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele, a smaczna pizza umiliła zabawę w piątkowy dzień.... >>>fotorelacja>>>

 

30.11.2018

Otrzęsiny

W dniu 14.11.2018 r. odbyły się otrzęsiny klas I, które zorganizowała świetlica szkolna. Uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach, takich jak:
- wyścigi rzędów
- zagadki muzyczne
- taniec z balonami
- konkurs wiedzy z kodeksu świetlicowego
Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, a każda klasa radośnie kibicowała swoim drużynom. Na koniec zabawy dzieci wypowiedziały przysięgę i uroczyście zostały przyjęte do społeczności świetlicy... >>>fotorelacja>>>

ŚWIĄTECZNY KONKURS JĘZYKOWY
‘NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA’

Zapraszamy uczniów klas 4-6 do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym ‘Moja kartka Bożonarodzeniowa’

Regulamin konkursu:
1. Wykonanie kartki Bożonarodzeniowej dowolną techniką wraz z napisanymi w języku obcym życzeniami świątecznymi
2. Prace należy składać u nauczycieli języka angielskiego lub niemieckiego do dnia 10 grudnia 2018r.
3. Rozstrzygnięcie konkursu 14 grudnia 2018.
4. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie świątecznej w szkole, a ich laureaci nagrodzeni?

Cele konkursu:
1. Rozwijanie umiejętności plastyczno-językowych, poszerzanie słownictwa
2. Rozwijanie kreatywności i samodzielności
3. Poznanie tradycji Bożonarodzeniowych krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego

29-11-2018 r.

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku. Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A SB/119285/11/2018 z dnia 23.11.2018r.

27-11-2018 r.

Uczniowie Pani Katarzyny Stanuch JULIA ZAJĄC 6B LAUREATKĄ MICHAŁ TUREWICZ 7D FINALISTĄ XIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI JESTEŚMY DUMNI Z POLSKI Z CHLUBNYCH KART I MIEJSC NARODOWEJ HISTORII” Młodzieżowego Domu Kultury w Tychach
W trzynastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Jesteśmy dumni z Polski", którego organizatorem jest MDK 1 w Tychach, młodzi twórcy z różnych regionów Polski nadesłali 327 prac plastycznych, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.... >>>więcej>>>

27-11-2018 r.

UCZENNICA NAUCZYCIELA PLASTYKI PANI KATARZYNY STANUCH BLANKA KACZMARSKA 7D LAUREATKĄ I-go MIEJSCA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJA POLSKA NIEPODLEGŁA” SPECJALNEGO OŚRODEKA SZKOLNO - WYCHOWAWCZEGO NR1 W SUWAŁKACH
Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Członkowie komisji jednogłośnie stwierdzili, że wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Dzieci włożyły dużo wysiłku i serca w swoje dzieła.
Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom, wyróżnionym oraz uczestnikom konkursu odbyło się podczas Akademii z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.... >>>więcej>>>
GRATULUJEMY!

25-11-2018 r.

Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie ogłasza:

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 zaprasza do składania ofert cenowych na dostawę artykułów spożywczych do stołówki szkolnej na rok 2019. w częściach dotyczących:

1. Dostawa wyrobów mięsnych,
2. Dostawa warzyw, owoców i kiszonek krajowych,
3. Dostawa owoców cytrusowych,
4. Dostawa jaj,
5. Dostawa różnych artykułów spożywczych,
6. Dostawa mrożonek i ryb mrożonych.
7. Dostawa pieczywa,
8. Dostawa mleka i produktów mlecznych,
9. Dostawa wyrobów garmażeryjnych.

Formularze cenowe do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego lub intendenta, ul. Nałkowskich 110, 20- 470 Lublin.
Wypełnione oferty należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 12.12.2018r. do godz. 14.00

25-11-2018

Ogólnopolski Konkurs „Sto lat Niepodległej Polski” Fundacji Honor Pomagania Dzieciom w Warszawie

Uczniowie klasy 6F pod opieką wychowawcy a zarazem nauczyciela plastyki Pani Katarzyny Stanuch reprezentowani przez Martynę Grosiak, Karolinę Zarzeczną, Adriana Stachyrę, Jana Stefanowicza, Michała Zacharewicza zostali LAUREATAMI II MIEJSCA

Celem konkursu było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, propagowanie treści patriotycznych i historycznych poprzez edukację plastyczną młodzieży oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni plastycznej w odniesieniu do wydarzeń historycznych.
Spośród 817 prac nadesłanych do biura Rada Fundacji zdecydowała nagrodzić uczniów naszej szkoły NAGRODĄ dla całej klasy 40% dofinansowaniem do 7 dniowego pobytu z wyżywieniem, atrakcjami i programem wycieczek w Ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku na Roztoczu.

BRAWO! GRATULUJEMY ... >>>fotorelacja>>>

25-11-2018

„PRZYGODA Z MUNDUREM”

W ramach obchodów stulecia niepodległości uczniowie klas: 6F i 8C wspólnie z p. wicedyrektor Agnieszką Tkaczyk, p. Magdaleną Kwiecień-Bystrek oraz p. Ewą Osobą udali się do Filii nr 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z panem Grzegorzem Sztalem - założycielem „Prywatnego Muzeum Historycznego – Znaki Czasu”. Podczas prezentacji uczniowie poznali losy jednego z bohaterów niepodległości – Leona Legiejki – żołnierza polskiego oddziału Korpusu Wschodniego na Kaukazie, później Szwadronu Radomskiego, następnie 11 Pułku Ułanów oraz Pierwszej Brygady Kawalerii. Informacje dotyczące jego wojennych doświadczeń zostały opracowane na podstawie osobistych zapisków oraz innych źródeł historycznych, których część obecna na spotkaniu młodzież mogła zobaczyć....>>>więcej>>>

ZMIANA TERMINU ZEBRANIA RADY RODZICÓW
W związku ze zmianami terminów zebrań, zebranie Rady Rodziców odbędzie się 29 listopada – czwartek o godz. 17.00 w sali 07.
Porządek zebrania:

1. Otwarcie zebrania
2. Pytania i wnioski do Dyrekcji
3. Rozliczenie finansów Rady Rodziców
4. Wnioski do Rady Rodziców
5. Sprawy różne
6. Zamknięcie zebrania

Serdecznie zapraszam
Przewodnicząca Rady Rodziców
Małgorzata Kodzis

Informacja dla rodziców
Zapraszamy rodziców, którzy ubiegali się o szkolne stypendium socjalne po odbiór decyzji. Dokumenty można odbierać podczas trwania dyżuru pedagogów szkolnych w pokojach: 205 – budynek A i 208 –budynek B
Prosimy o odbiór decyzji w nieprzekraczalnym terminie do 30.11.2018

22-11-2018

W ramach preorientacji zawodowej uczniowie z klasy 2D odwiedzili Laboratorium Ortodontyczno-Protetyczne AbuLab. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca technika dentystycznego i obserwowały jak powstają aparaty ortodontyczne. Każdy zrobił gipsowy odcisk własnego palca, a Zosia akrylowy amulet na szczęście. Pani Aneta wyjaśniła jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej i podarowała dzieciom magiczne szczoteczki do zębów... >>>fotorelacja>>>

22-11-2018

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I-III
„Moja mała Ojczyzna”
Świętujemy 100 lecie odzyskania niepodległości Polski w Lublinie w ramach międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała”
• I miejsce – Gabriela Furgała 2f, Longina Chudzik 1d
• II miejsce – Maja Szyba 2e, Anna Kaletka 1g
• III miejsce – Maria Łysiak 1f, Zuzanna Szpak 2f
WYRÓŻNIENIA:
• Izabela Czajka 2f
• Sandra Farbiszewska 1b
• Maciej Dziedzic 1d
• Kacper Szafranek 1f
• Filip Szafranek 1f
• Aleksander Mroziński 1f
• Dawid Grajper 2c
• Mikołaj Wołosz 2e
• Aleksandra Wiśniewska 2d
• Albert Buryła 2c

GRATULUJEMY!!!
Organizatorzy: Klaudia Gołoś-Robak, Mariola Sobczyk ....>>>fotorelacja>>>

22-11-2018

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” w naszej szkole

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości klasy I – III oraz odziały „O” wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, którego celem było uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.
Poszczególne klasy realizowały w październiku i listopadzie wybrane przez siebie zadania związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Uczniowie poszczególnych klas
- zorganizowali kącik o tematyce patriotycznej i folkowej... >>>więcej>>>

21-11-2018

Ukazał się już drugi numer "Sami o Szkole"

>>>tutaj do pobrania<<

21-11-2018

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS I-III I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH "JESTEM PATRIOTĄ":
I miejsce -? Natalia Grygiel 2b
II miejsce -? Laura Królikowska 2f
III miejsce -? Zuzia Zając 1a
WYRÓŻNIENIA:
Amelia Suryś 2f
Igor Ponieważ 2b
Sandra Farbiszewska 2b
Aleksander Rejak 0b
Julia Skobel 3a
Zuzia Woś 3a
Filip Typa 1a
Pioitr Werduch 2b
GRATULUJEMY!!!
Organizatorzy Marlena Sobieszczańska, Dominika Kwiatkowska

19-11-2018

16 listopada 2018 odbyły się drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Lublin w szachach. Byliśmy gospodarzem tych zawodów i jako jedyni wygraliśmy 3-1 ze szkołą nr 16 z pierwszego miejsca prowadzoną przez trenerkę Zofię Miećko ostatecznie zajmując II miejsce. Dzieci włożyły dużo serca przy każdym pojedynku a pokonanie mistrzów daje ogromną satysfakcję...>>>więcej>>>

19-11-2018

Śniadanie Daje Moc
Od ośmiu lat, 8 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Śniadanie Daje Moc.
W tę edukacyjną zabawę zaangażowane są szkoły z całej Polski.
Organizatorem programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia - wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella (należąca do Grupy Maspex Wadowice), marki Biedronka (należąca do Grupy Jeronimo Martins) oraz Instytutu Matki i Dziecka – wiodącej w kraju instytucji naukowej i medycznej.
Program „Śniadanie Daje Moc” to jedno z działań, które zostało ujęte w planie projektu edukacyjnego „ Zdrowo i na sportowo”. Powstał on w celu rozpowszechniania zdrowego stylu życia wśród uczniów, rodziców oraz pracowników naszej szkoły.
Wszystkim nauczycielom klas 0-3 dziękuję za zaangażowanie oraz rodzicom za włączenie się w to przedsięwzięcie. ...>>>więcej w fotorelacji>>>

18-11-2018

Próbne egzaminy...

W dniach 21, 22 i 23 listopada 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 klas 8 i 3 gimnazjum będą pisali próbne egzaminy:

W tych dniach uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum przychodzą do szkoły na 8.45 i po zakończonym egzaminie wracają na lekcje zgodnie z planem:

Wymagany jest strój odpowiedni na egzamin oraz długopis z czarnym atramentem.

„Z wizytą w Zakładzie Lingwistyki Stosowanej UMCS”

W piątek 16 listopada grupa młodzieży z klas 3a Gim i 8e SP wraz ze swoimi nauczycielami p. Anną Nakonieczną oraz p. Justyną Michalską miała okazję uczestniczyć w zajęciach pt. "Nosi kaptur to bandyta, maluje po ścianach –wandal! Nasze spojrzenie na polskie i niemieckie graffiti". Wykład prowadziła pani dr Jolanta Knieja z Zakładu Lingwistyki Stosowanej UMCS, co ciekawe nie tylko w języku polskim, ale i niemieckim. Dowiedzieliśmy się z niego, jakie są rodzaje graffiti, kiedy jest ono aktem wandalizmu, a kiedy traktować je można jako sztukę oraz co skłania ludzi do malowania po ścianach budynków i innych miejscach publicznych. Wykład ilustrowany był prezentacją zawierającą zdjęcia graffiti z Niemiec i Polski (także z Lublina). Bardzo nam się podobał! Cieszy nas również to, że nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, aktywnie uczestnicząc w zajęciach, za co otrzymali drobne upominki. W drodze powrotnej z okien autobusu inaczej już patrzyliśmy na nasze miasto, właśnie pod kątem obrazków i napisów na ścianach.

16-11-2018

Szanowni Państwo,
Dużymi krokami zbliża się, zima, a z nią piękny świąteczny czas. Każdy z Państwa zapewne chce zapewnić swoim przedszkolakom i uczniom wspaniałe przeżycia związane z tymi magicznymi wydarzeniami.
Chcemy zaprosić wszystkie przedszkolaki-5-cio i 6-cio letnie oraz pierwszoklasistów do wspólnych obchodów Mikołajek i z tej okazji organizujemy I Lubelski Festiwal Piosenki Mikołajkowej dla najmłodszych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się dnia 7 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00 w SP nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Będzie to okazja do artystycznych występów przedszkolaków i uczniów klas pierwszych, które będą mogły zaprezentować piosenkę dla św. Mikołaja, a także skorzystać z wielu atrakcji.
W programie m.in.:
• Zabawy mikołajkowe na dużej scenie
• Pokazy chemiczne - „Zimowe eksperymenty”
• Pamiątkowe dyplomy dla każdej grupy
• A także wizyta głównego gościa – Św. Mikołaja, a z nim wesołe zabawy na scenie
Zainteresowane przedszkola i szkoły , mogą zorganizować rozdawanie prezentów przez Mikołaja dla swoich Dzieci. Zachęcamy, aby skorzystać z tej wspaniałej okazji, która dopełni uroczystość. Na etapie zgłoszeń należy zaznaczyć, czy chcą Państwo skorzystać z tej możliwości.
W załączniku znajduje się regulamin festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy. >.pdf< >.doc<
Zgłoszenia należy wysyłać e-mailowo (wtedy należy pobrać formularz ze strony: magdalena.szewczyk@sp30.lublin.eu do dnia 26 listopada 2018. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W razie pytań i wątpliwości pozostajemy do dyspozycji;

Koordynator projektu:
mgr Magdalena Szewczyk, wychowawca grupy 0 A „Słodziaki”
Tel: 515 – 519 – 629
Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego
20-470 Lublin ul. Nałkowskich 110
tel/fax +48 81 744 61 10

16-11-2018

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A
SB/114317/11/2018 z dnia 14.11.2018r.
SB/114110/11/2018 z dnia 13.11.2018r.

16-11-2018

STOP CYBERPRZEMOCY

W naszej świetlicy dnia 15.11.18r strażnik miejski przeprowadził zajęcia z zakresu cyberprzemocy. Program edukacyjny "Stop cyberprzemocy" jest skierowany do uczniów klas III szkoły podstawowej, jego celem jest zwrócenie uwagi na zasady bezpiecznego zachowania podczas korzystania z komunikatorów elektronicznych oraz serwisów społecznościowych oraz nabycie umiejętności właściwego reagowania w przypadku zagrożenia cyberprzemocą. >>>fotorelacja>>>

16-11-2018

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W ŚWIETLICY
100-lecie Odzyskania Niepodległości w oddziale świetlicowym było obchodzone bardzo wyjątkowo. W piątek 9.11.18r. uczniowie pod kierunkiem nauczycieli świetlicy przygotowali uroczysty montaż słowno - muzyczny, na który zostali zaproszeni szczególni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania Mariusz Banach, Przewodnicząca Komisji Sportu,Turystyki i Wypoczynku Beata Stepaniuk - Kuśmierzak, Dyrekcja Szkoły Beata Jezierska, Zastępcy Dyrektora: Małgorzata Banach, Agnieszka Tkaczyk, Anna Król, nauczyciele i rodzice. Sala była wypełniona po brzegi, na zakończenie uczniowie otrzymali gromkie brawa i słodki poczęstunek. Zapraszamy do fotorelacji.
Wychowawcy świetlicy. >>>fotorelacja>>>

14-11-2018

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Biblioteka Szkolnych 2018 biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny „Moja zakładka do książki”. Na konkurs wpłynęło 170 prac. Jury w składzie: nauczyciel plastyki – pani Alina Hładyniuk oraz nauczyciele bibliotekarze: pani Aneta Szadziewska i pani Ewa Osoba oceniło prace zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie szkolnego konkursu i nagrodziło 16 uczniów. Doceniono prace wykonane różnymi technikami plastycznymi oraz zaprojektowane dwustronnie i nawiązujące tematycznie do popularyzacji książki lub czytania.
W kategorii klas 1-3 i oddziały 0 I miejsce ex aequo zajęły uczennice klasy IA : Zuzanna Zając i Amelia Wysok .II miejsca w tej kategorii nie przyznano, a III miejsce zajęła Gabriela Szubarczyk z klasy IIIB. W tej kategorii przyznano wyróżnienie grupowe dla klasy ID. W kategorii klas 4-6 przyznano następujące nagrody: I miejsce ex aequo: Natalia Schab, 5C i Izabela Tomaszczyk, 6B. II miejsce przyznano Urszuli Majcherek, 4G. III miejsce zdobyli Olga Serzysko, 4E i Marek Szot, 5C. W konkursie przyznano kilka wyróżnień: Milena Czuba-Kosior, 5H; Bartek Płachno, 5F; Oliwier Fiszka, 4G; Iga Tomaszczyk, 4I; Piotr Michalik, 4I; Paweł Gałan, 5G. W kategorii klas 7-8 i gimnazjum I miejsce zajęli exaequo Szymon Wierzchowski z klasy III B g i Katarzyna Ceglarz z klasy IIIA g. III miejsca nie przyznano.
Uroczyste wręczenie nagród książkowych i dyplomów odbyło się 14.11.2018 w szkolnej bibliotece. Nagrody ksiązkowe i pamiątkowe dyplomy wręczyła pani dyrektor Beata Jezierska. Wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu serdecznie dziękujemy. Szczególnie gratulujemy nauczycielom uczniów, których prace nagrodzono i wyróżniono: p. M.Strzelec-Matuszkiewicz, p.N. Bielak, p.M.Banaszek, p. D.Surtel, p.A.Hładyniuk, p.K.Stanuch.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach szkolnej biblioteki. >>>więcej w fotorelacji>>>

14-11-2018

Konkurs o Polsce ...

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole trwały dwa dni. W ramach tego święta odbyło się wiele różnorodnych imprez. Jedną z nich był konkurs wiedzy historycznej. We czwartek 8 listopada uczniowie - reprezentanci klas ósmych i trzecich gimnazjalnych podjęli rywalizację w konkursie dotyczącym 100. rocznicy niepodległości. Konkurs miał formułę interaktywnego quizu Kahoot. Osiemnastu Wspaniałych :-) – dwuosobowe drużyny, składające się z uczniów i uczennic klas VIII a-f i III ag-cg – na swoich telefonach komórkowych udzielało odpowiedzi na pytania. Pytań było 50 !!! Publiczność w napięciu nie tylko śledziła przebieg współzawodnictwa, ale też mogła sprawdzić swoją wiedzę - na ekranie multimedialnym wyświetlały się pytania, a po upływie czasu na odpowiedź, także prawidłowe rozwiązania oraz wyniki. Emocje podkręcała dynamiczna muzyka!!! Zwycięzcami rywalizacji została drużyna z klasy VIIIf. II i III miejsce zdobyli uczniowie klas VIIIb i VIIIa . Gratulujemy!!!
Konkurs nie tylko uświetnił Narodowe Święto Niepodległości, ale też pokazał ciekawe i edukacyjne użycie urządzeń mobilnych. Na zakończenie wszyscy obejrzeliśmy animowaną „Historię Polski” (hit Światowej Wystawy EXPO 2010). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody, które wręczyła p. dyrektor Beata Jezierska. Pani dyrektor przyznała też dodatkową i dedykowaną wszystkim uczniom zwycięskich klas nagrodę – dzień wolny od sprawdzania wiedzy do wyboru przez uczniów :-)
Konkurs przygotował i prowadził nauczyciel historii p. Andrzej Osoba.>>>fotorelacja>>>

14-11-2018

„DROGA DO WOLNOŚCI”

9 listopada 2018 r. w murach Szkoły Podstawowej nr 30 odbyła się uroczystość upamiętniająca stulecie odzyskania niepodległości. W tym wyjątkowym wydarzeniu wspólnie z Dyrekcją oraz społecznością szkolną uczestniczyli zaproszeni goście: ksiądz Grzegorz Trąbka proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Jana Pawła II w Lublinie, pan Piotr Gałka prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Z. Nałkowskich w Lublinie oraz pan Piotr Popiel radny Rady Miasta Lublin.
Widowisko, którego mottem były słowa piosenki Marka Grechuty: „Wolność to diament do oszlifowania. A zabłyśnie blaskiem nie do opisania”, przygotowali uczniowie z klas: 4G, 6F, 8B, 8C oraz 3B gimnazjum pod kierunkiem p. Iwony Kozak oraz p. Magdaleny Kwiecień-Bystrek... >>>więcej>>>

10-11-2018

„100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”
W obliczu 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i chęci podkreślenia jej ważności grupa stu geografów ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt. Głównym celem akcji było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.
Projekt rozszerzył swój zasięg i w niecodzienny sposób połączył ze sobą ostatecznie 600 szkół (!!!) z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy wzięli udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znali się nawet z widzenia. To przykład oddolnej inicjatywy, zapoczątkowanej na Facebooku w grupie “Nauczyciele geografii”.
Podzieleni na 6 grup wysyłaliśmy pozdrowienia stu szkołom w stu miastach Polski pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Promowaliśmy w ten sposób również swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiała jego miejscowość... >>>więcej>>>

„Anielska Radość”
Dnia 31 października 2018 roku, tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie zorganizowany został optymistyczny w swoim przekazie dzień „ANIELSKA RADOŚĆ”, który zorganizowały katechetki - s. Laurencja Chodźko CSDP i s. Tomasza Jaroszkiewicz CSDP wraz z grupą nauczycieli.
Tego dnia na korytarzach szkoły, w obu budynkach, słychać było donośny śpiew dobrze znanych piosenek - „Taki duży, taki mały może świętym być…” czy „ Nie boję się gdy ciemno jest”. Dzięki nim wszyscy uczestnicy akcji przypominali sobie wzajemnie o tym, w jaki sposób osiągnąć niebo. Wielu uczniów naszej szkoły wcieliło się w postaci duchowych stróżów. Wesoły orszak małych i większych aniołów ubranych w białe szaty wędrował po szkolnych korytarzach obdarowując dyrekcję, nauczycieli i uczniów obrazkami z krótką modlitwą do Anioła Stróża i słodką niespodzianką.>>>fotorelacja>>>

Terminy i komisje nadzorujące przebieg
II etapu konkursu organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Uczeń rozpoczyna pracę z arkuszem punktualnie o godzinie 9.00 i trwa 90 minut. Odpowiednio wcześniej należy przeprowadzić czynności organizacyjne.
Po zakończeniu pracy przez uczniów, czyli o godzinie 10.30 komisja w obecności ucznia pakuje prace uczniów do ostemplowanej pieczęcią szkoły koperty, którą zakleja i opisuje według wzoru: POWIAT, GMINA, NAZWA SZKOŁY, NAZWA KONKURSU, LICZBA ARKUSZY oraz sporządza protokół (wzór nr 5 wypełniony komputerowy). Tak przygotowaną kopertę i protokół przekazuje dyrektorowi szkoły do godziny 11:00. Arkusze i protokół są dostarczane do Lscdn do godziny 13:00.
Wzór nr 5 znajduje się na stronie www.lscdn.pl w zakładce konkursy przedmiotowe. ... >>>więcej o konkursie>>>

Harmonogram obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

• 31.10.2018 r. szkolny konkurs poezji patriotycznej godz.8.50-11.20
• 7.11.2018 r. ślubowanie uczniów klas pierwszych godz.14.30-15.30
• 8.11.2018 r. przegląd recytatorski i przegląd pieśni patriotycznej ,,Opowiem Ci o mojej Ojczyźnie" dla uczniów klas młodszych godz.9.45-12.10
• 8.11.2018 r. układanie ,,żywej flagi" na boisku szkoły przez uczniów klas młodszych godz.9.00
• 8.11.2018 r. teleturniej historyczny ,,Postaw na milion" dla uczniów klas 8 i gimnazjum godz. 12.30-13.15
• 8.11.2018 r. lekcja historii z prezentacją eksponatów przeprowadzona przez pracownika Muzeum Lubelskiego w świetlicy dla klas młodszych
• 9.11.2018 r. uroczystość dla uczniów klas starszych i zaproszonych gości ,,Droga do wolności" godz.8.50-9.40, 10.00-10.55,11.25-12.20
• 9.11.2018 r. akcja ,,Hymn!"- wspólne śpiewanie hymnu państwowego przez nauczycieli i uczniów szkoły o godzinie 11.11
• 9.11.2018 r. montaż słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości dla rodziców uczniów uczęszczających do świetlicy o godz.14.30
Wydarzenia towarzyszące:
• Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III oraz oddziałów zerowych "Jestem patriotą".
• Udział klas 1-3 w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym ,,Piękna Nasza Polska Cała" pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego
• Konkurs ,,Świętujemy 100-lecie niepodległości Polski w Lublinie" dla uczniów klas młodszych
• Konkurs plastyczny na plakat o treściach patriotycznych dla uczniów klas starszych
• Akcje,, Kotylion!" i ,,Dekoracja!" –wykonanie kotylionów i dekoracja szkoły
Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych "Jestem Patriotą".
Odbyły się:
• w czerwcu: gra terenowa ,,Droga do Niepodległości" dla uczniów klas starszych
• we wrześniu: ,,100 na 100 Sztafeta Niepodległości"- 100 x100 metrów na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie

Przypominamy, że 8 i 9 listopada obowiązuje wszystkich uczniów strój galowy: biała bluzka, koszula oraz kamizelka z logo szkoły i czarna, granatowa spódnica lub spodnie. Mile widziane będą stroje w barwach narodowych.

Dnia 27.10.2018 w Starostwie Powiatowym odbył się Wojewódzki Turniej Szachowy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
-dziewczynki do lat 8 - Ewa Świtacz I
-dziewczynki do lat 10 - Zuzanna Dzierżak II, Amelia Szymańska III, Amelia Ostrouch IV
-chłopcy do lat 8 Albert Kincel VIII
-chłopcy do lat 10 Wiktor Ułanowicz VII, Aleks Mikołajczyk VIII, Krzysztof Wroński X, Artur Kincel XI, Maciej Kloc XIV, Radosław Niedzielski XVI, Marcel Grzegorczyk XVIII
-chłopcy do lat 12 - Maksymilian Żeromski III, Konrad Kurczuk IV, Jakub Pawelec VI
-chłopcy do lat 14 - Kacper Zarzeka III .... >>>więcej>>>

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego "Skarby Jesieni"
I miejsce -? Julia Sawa IIIa
II miejsce -? Lena Bryk Ic
III miejsce -? Sebastian Gryba IIb
Wyróżnienia:
Julia Dymowicz IIIa
Julia Skobel IIIa
Michalina Kloc Ia
Anika Mroczek Ia
Gratulujemy!!!
Organizatorzy Marlena Sobieszczańska, Dominika Kwiatkowska

Serdecznie zapraszamy Państwa Rodziców na spotkania z wychowawcami klas.

Zebrania odbędą sie wg. harmonogramu:

Zebrania dla rodziców uczniów klas 6, 7, 8 oraz klas gimnazjalnych rozpoczną się od spotkania z przedstawicielką MONARu (Panią Iwoną Sztajner) o godz. 17.00 w dużej sali gimnastycznej. Tematem spotkania będą uzależnienia wśród młodzieży (substancje uzależniające, w tym nowe substancje psychoaktywne - dopalacze, symptomy uzależnień, sposoby skutecznego reagowania). Jest to temat niezwykle ważny, wymagający systematycznego aktualizowania wiedzy, dlatego zapraszamy wszystkich Państwa do wykorzystania możliwości spotkania z bardzo doświadczoną terapeutką.

„Słodziaki „ grupa 0 A na wycieczce do lasu"

Ciepłe poranne jesienne słonko, szum jesiennych liści pod stopami, lekki wiaterek…Tak tak - to w minioną środę grupa 0 A „Słodziaki” wybrała się na wycieczkę do pobliskiego lasu nad zalewem zemborzyckim jako podsumowanie zajęć dydaktycznych o lesie jesienią. Dzieci na czas spaceru wcieliły się w rolę młodych badaczy, gdzie obserwowały przyrodę zmysłem dotyku, wzroku i węchu , uczyły się słuchać przyrody i zapamiętywać jak najwięcej o niej informacji. Otaczająca nas przyroda i bardzo ładne jesienne krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt, a doświadczanie świata przez namacalne przeżywanie dostarczyło wiele radości i emocji. „Słodziaki” uwrażliwiły się na piękno przyrody i dokonały wniosków, dlaczego warto i jak o nią dbać, tak by służyła jak najlepiej zwierzętom i ludziom. Podczas naszego spaceru razem ułożyliśmy jesienną mandale z darów lasu i rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew, poszukiwaliśmy także śladów wiewiórki. Na koniec wycieczki, nie ominęła dzieci zabawa nad zalewem na kreatywnym placu zabaw...>>>więcej>>>

Freblowska innowacja na miarę XXI wieku-nowe światło na edukację w grupie „Słodziaki”

Nie tak dawno grupa 0 A „Słodziaki” gościła Panią Dyrektor Beatę Jezierską, która wręczyła Dzieciom zabawki edukacyjne- dary freblowskie, wykorzystywane do pracy z Dziećmi metodą Friedricha Froebla. Froebel- był niemieckim pedagogiem, znany jest jako twórca tzw. „ogródków dziecięcych”, czyli miejsc wychowawczych dla dzieci w wieku 3-6-lat , w których wprowadzał autorski system metodyczny, oparty na zabawowej i zajęciowej samodzielności, aktywności dziecięcej. Podstawowy cel, jaki stawiał przed ogródkiem dziecięcym to wszechstronne przygotowanie dziecka do dalszych stadiów wychowania i kształcenia...>>>więcej>>>

 

Osiągnięcia SP 30 w Ogólnopolskim Programie Szkoła 2.0. Nasza szkoła w edycji 2017/2018 zdobyła trzy Dobre Praktyki i Certyfikat!!!
W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła zdobyła trzy Dobre Praktyki za działania Zespołu 2.0 opisane i opublikowane na platformie Szkoły z Klasą 2.0 przez p. Joannę Poniatowską.
Za co dostaliśmy Dobre Praktyki:
- przedstawiliśmy pomysły w taki sposób, by inni nauczyciele mogli je wykorzystać w swojej pracy,
- pokazaliśmy uczniom, że wiedza to nie tylko teoria, a to, czego uczą się w szkole, mogą wykorzystywać w codziennym życiu eksperymentując, tworząc i rozwiązując problemy,
- załączyliśmy materiały, które wyróżniały się pomysłowością, innowacyjnością i kreatywnością.
Sukces Szkoły jest zasługą wspólnej pracy zespołu nauczycieli, którzy zrealizowali wybrany dla szkoły cel: „Wiedza użyteczna: szkoła uczy, jak wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności”.
Nasz zespól to:
1. p. Beata Jezierska
2. p. Joanna Poniatowska
3. p. Marcin Detiuk
4. p. Anna Dębicka
5. p. Iwona Drozdowska-Orłowska
6. p. Klaudia Gołoś-Robak
7. s. Tomasza - Agnieszka Jaroszkiewicz
8. p. Weronika Lameńska-Ćwiek
9. p. Izabela Litwin
10. p. Anita Pasik
11. p. Agata Pizoń
12. p. Wojciech Pojęta
13. p. Anna Raganowicz
14. p. Tadeusz Szydłowski
15. p. Marcin Szymański
16. p. Maja Wolska
17. p. Alicja Wójtowicz Ziętek
W ubiegłym roku szkolnym byliśmy jedyną szkołą w województwie lubelskim, która realizowała zadania ogólnopolskiego programu Szkoła z Klasą 2.0. Za działania Zespołu 2.0 otrzymaliśmy Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0, jedyny w województwie.
Dziękujemy wszystkim osobom wspierających nasze działania.

WOLNOŚĆ... SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

31 października 2018 r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Turniej zorganizowały nauczycielki języka polskiego: p. Magdalena Kwiecień-Bystrek oraz p. Iwona Kozak. W prezentacji wzięło udział 47 uczniów, którzy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej nawiązujące do hasła przewodniego: „Wolność...” Młodzież wygłosiła między innymi utwory autorstwa: Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, Władysława Broniewskiego, Wandy Chotomskiej, Władysława Bełzy, Adama Asnyka, Tadeusza Różewicza, Marka Grechuty, Antoniego Słonimskiego, Józefy Radzymińskiej... >>>więcej w fotorelacji>>>

"Życzenia oraz toasty dla Rzeczpospolitej"

Z dumą informujemy, że Paweł Tudrujek z kl. 6 d - uczeń naszej szkoły i wychowanek p. Weroniki Lameńskiej-Ćwiek, otrzymał wyróżnienie specjalne w wojewódzkim konkursie literackim "Życzenia oraz toasty dla Rzeczpospolitej". Konkurs organizowało Centrum Kultury Podgórza Ośrodek Ruczaj z Krakowa. Jury wyrożniło pracę Pawła spośród 171 innych, gratulujemy!

http://www.ckruczaj.pl/edc_media/Lite/Item-0433/TinyFiles/Protokol-konkursu-literackiego-zyczenia-oraz-toasty-dla-rzeczypospolitej-2.pdf

ZAJĘCIA EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZE W ŚWIETLICY

W dniu 26.10.2018r. pani nadleśniczy odwiedziła oddział świetlicowy i przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia o tematyce przyrodniczej. Opowiedziała o swoim zawodzie oraz terenie pracy - lesie, jak dbać o las, jak zachować się w lesie oraz o zwierzętach mieszkających w lesie. Pani leśniczy zachęciła i wytłumaczyła dzieciom jak dokarmiać zwierzęta podczas zbliżającego się okresu zimowego.

>>>fotorelacja>>>

NA STRAGANIE

W świetlicy bardzo dbamy o nasze zdrowie. Doskonale wiemy jakie witaminy zawarte są w warzywach ze straganu. Z tej okazji uczniowie pod opieką nauczycieli świetlicy przygotowali przedstawienie p.t. „Na straganie”. Przedstawienie odbyło się dnia 25.10.2018 r. Wszyscy uczniowie wspaniale się zaprezentowali, w przygotowanych z pomocą rodziców i nauczycieli kostiumach recytowali i śpiewali. Aktorzy otrzymali gromkie brawa.
Wychowawcy świetlicy

>>>fotorelacja>>>

25 października 2018 roku klasa 2e wzięła udział w wycieczce do TVP3 Lublin. Po budynku telewizji klasę oprowadził jej pracownik. Zwiedzanie rozpoczęło się od głównego studia, gdzie nagrywany jest jeden z najpopularniejszych telewizyjnych teleturniejów „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki oraz magiczne sztuczki związane ze scenografią i ustawieniem świateł. Pan przewodnik opowiedział dzieciom o pracy operatora, z chęcią odpowiadał na liczne pytania uczniów. Dzieci miały okazję porozmawiać także z prowadzącym teleturniej „Jeden z dziesięciu”- panem Tadeuszem Szczuką. Następnie odwiedziliśmy charakteryzatornię, gdzie do występu przygotowywała się pani Agnieszka Sprawka, która serdecznie przywitała dzieci oraz przedstawiła panie zajmujące się charakteryzowaniem aktorów i prezenterów... >>>czytaj więcej>>>

Miło nam poinformować, że XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji” III miejsce zdobyła Amelia Dziwulska z 5b a wyróżnienie uzyskała Estera Ostrzyżek z 3a g. uczennice p. Joanny Poniatowskiej. Gratulujemy sukcesu, zwłaszcza, że na konkurs wpłynęło 1201 prac.

Trzeci Certyfikat Code Week 2018 dla SP 30 w Lublinie za zajęcia przeprowadzone przez p. Joannę Poniatowską w klasie 8b w dniu 19.10.2018 r. podczas których uczniowie tworzyli programy w środowisku programowania Scratch z wykorzystaniem instrukcji warunkowych i iteracyjnych.

Dnia 22.10.18r. w naszej świetlicy organizowaliśmy dzień HALO ZDROWIE. Każda sala przygotowywała inny zdrowy posiłek, następnie częstowaliśmy się między salami i smakowaliśmy przygotowane „dania” - soki owocowe, zdrowe ciasteczka z ziarnami, sałatka jarzynowa, sałatka owocowa.... >>>fotorelacja>>>
Na zdrowie Wychowawcy świetlicy

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52A
SB/108086/10/2018 z dnia 27.10.2018r

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Zebranie odbędzie się 05 11 2018 roku - poniedziałek o godz. 17.00 w sali 07.
Porządek zebrania:
1. Otwarcie zebrania
2. Rozliczenie finansów Rady Rodziców
3. Wnioski Rad Klasowych
4. Sprawy różne
5. Zamknięcie zebrania

Serdecznie zapraszam
Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Kodzis

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ASTRONOMII
W dniu 16 października w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Astronomii. Uczniowie wykonali postać ufoludka widzianą swoimi oczami, plakaty związane z budową Wszechświata oraz wykonali inne dekoracje. Podczas długich przerw wyświetlane były prezentacje przygotowane przez uczniów o ciekawostkach astronomicznych. Uczniowie również w ten dzień przebrali się za kosmitów. Nagrodę za najfajniejszy strój otrzymała Julia Chochowska z klasy 6A. Dla pozostałych kosmitów przygotowany był słodki upominek. Mamy nadzieję, że za rok nasze korytarze również będą przemierzać przybysze z kosmosu. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy brali aktywny udział w przygotowaniu Międzynarodowego Dnia Astronomii serdecznie dziękujemy...>>>fotorelacja>>>

Dla Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego
na ręce Pani Dyrektor Beaty Jezierskiej został przekazany

Certyfikat

"Miejsce Przyjazne Seniorom"

>>>więcej o prestiżowym certyfikacie, przyznanym szkole podstawowej>>>

Spotkanie autorskie z Anną Skowrońską
Dnia 18 października 2018 roku przyjechała do nas z Warszawy pani Anna Skowrońska – autorka książki, pt.: „Alfabet Niepodległości”. Spotkanie to znakomicie wpisuje się w tegoroczne obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas tej niecodziennej lekcji historii uczniowie klas: 4a, 4b, 4c oraz 4f poznali osoby i wydarzenia, dzięki którym Polska mogła powrócić na mapę Europy i świata po 123. latach niewoli. Podsumowaniem zajęć była zabawa w kalambury, podczas której uczniowie udowodnili, że dobrze zapamiętali nazwiska wybitnych Polaków, czy ważne dla tego święta wydarzenia historyczne. >>>fotorelacja>>>

Dzień Papieski i kiermasz ciast

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” oraz upamiętniła 40 rocznicę wyboru Kard. Karola Wotyły na Stolicę Św. Piotra. W tygodniu poprzedzającym Dzień Papieski katecheci przeprowadzili lekcje o Papieżu Polaku i zorganizowali Konkurs papieski. Podsumowaniem obchodów XVIII Dnia Papieskiego był kiermasz ciast zorganizowany w holu budynku A, na który uczniowie wraz z rodzicami przygotowali wypieki.
Całkowity dochód z kiermaszu wyniósł 1450 złotych, który zostały przekazany Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom i wszystkim Darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu oraz tym wszystkim, którzy zasili konto Fundacji dokonując zakupu przygotowanych smakołyków. >>>fotorelacja>>>

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

Uczniowie z zerówki B z wychowawcami Renatą Grulich i Małgorzatą Siarkowską 10 października podczas zajęć wykonały jesienną sałatkę. Przyniosły ziemniaki, ogórki, jabłka, jajka i inne warzywa. Z zapałem kroiły je na drobną kostkę. Podczas zajęć uczyły się o tym, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców. >>>fotorelacja>>>

24-10-2018

Zajęcia w terenie
W dniu 19.10.2018 uczniowie klasy II b samodzielnie zdobywali wiedzę przyrodniczą. Obserwowali drobne organizmy żyjące w mchu, korze drzew i na liściach. Kalkowali korę drzew iglastych i liściastych. Podczas zajęć dostrzegli również pająki, ślimaki, kaczki i żwawo skaczącą żabę. Lekcja ta pozwoliła dzieciom poznać praktyczna wiedzę przyrodniczą. Pogoda na koniec tygodnia bardzo miło nas zaskoczyła, a temperatura na słońcu była bardzo wysoka. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni. >>>fotorelacja>>>

24-10-2018

Wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
17 października uczniowie z klasy IIb udali się na zajęcia do Straży Pożarnej na ul. Szczerbowskiego. Klasa zapoznała się ze sprzętem strażaka, strojem, wyposażeniem samochodu wyjeżdżającego na akcję. Na jednym z samochodów uczniowie widzieli drabinę, która sięga bardzo wysoko 42 metry, z której podczas akcji korzystają strażacy przy blokach i wieżowcach. Podczas spotkania drugoklasiści mieli możliwość użyć strażackiego węża i samodzielnie regulować ciśnienie strumienia wody. Podczas zajęć szczególnie ciekawostkami i sprzętem interesowali się chłopcy z klasy IIb. Opiekę podczas wycieczki sprawowały panie Mariola Hołubowicz i Hanna Kalisz-Adamek.>>>fotorelacja>>>

24-10-2018

"Smaczna i zdrowa sałatka owocowa"
Uczniowie klasy II b w dniu 8.10.2018r. samodzielnie wykonali "Smaczną i zdrową sałatkę owocową". Aby przygotować sałatkę z owoców udali się najpierw po świeże produkty, które następnie umyli, obrali i z dużym zaangażowaniem kroili. Celem zajęć lekcyjnych było - samodzielnie pokroić składniki sałatki - wymienić składniki, których użyli do swojej sałatki - wymienić walory odżywcze owoców - powiedzieć czy są to owoce krajowe czy zagraniczne.
Degustacja przygotowanych sałatek była miłym zakończeniem zajęć, sprawiła uczniom radość i możliwość obserwacji koleżanek i kolegów podczas pracy. Pochwał było co nie miara, smaków również, a całość polana modem, sokiem, posypana cynamonem sprawiła, że sałatki były niepowtarzalne i pyszne. Uczniowie klasy II b są świadomi, że codziennie powinni spożywać owoce nie tylko w szkole, ale również w domu. >>>fotorelacja>>>

24-10-2018

Drugi Certyfikat Code Week 2018 dla SP 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Podczas zajęć przeprowadzonych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w dniu 17 października 2018 r. przez p. Joannę Poniatowską i p. Izabelę Litwin uczniowie klasy II c rozpoczęli przygodę z programowaniem od aktywności offleinowych. Uczniowie na samym początku otrzymali zadanie, które polegało na odkodowaniu hasła. Do odkodowania wyrazów wykorzystali szyfr czyli kryptograficzny algorytm szyfrujący. Po tej aktywności wykonywali w czterech grupach zadania na macie do kodowania. Nad prawidłowym wykonaniem zadań, przez poszczególne grupy, czuwał Maciej Chamera uczeń klasy 3a gimnazjum, który udzielał rad, służył pomocą. Następnie uczniowie rozszyfrowali zakodowane figury taneczne i zatańczyli zgodnie z piktogramowym kodem. Na zakończenie odkodowali rysunek. >>>fotorelacja>>>

24-10-2018

Dnia 20 października w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Szachach szybkich pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - Teresy Misiuk. Naszą szkolę reprezentował Pan Marcin Detiuk zajmując 9 miejsce w kategorii mężczyzn do rankingu 1800. Tego samego dnia miały również miejsce I Mistrzostwa Polski Nauczycieli w "Złapmy lwa!" w których Pan Marcin zajął 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy.
fot: A.Czochra >>>fotorelacja>>>

Od siedmiu lat nasza szkoła jest uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem programu jest szeroko rozumiana edukacja społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym („ZSEE”).
Patronat nad programem sprawują Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Związek Miast Polskich.
Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ) to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki. Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje.
Jakie korzyści przynosi uczestnictwo w programie? Po pierwsze szkoła realizuje bardzo ważny cel edukacyjny – ucząc najmłodszych, a przez nich docierając do rodziców z wiedzą o właściwym postępowaniu z elektrodpadami. W tym procesie wspierają nauczycieli materiały przygotowane przez ekspertów ElektroEko, które można, po zalogowaniu, pobierać bezpłatnie ze strony internetowej. Po drugie dzięki organizowaniu zbiórek okolica zostaje oczyszczona z niebezpiecznych odpadów, które są bezpłatnie odbierane w umówionym dniu ze szkoły przez przedstawicieli ElektroEko.
Sprzęt przyniesiony do szkoły zamieniamy na punkty, a następnie na pomoce dydaktyczne.

Osobą odpowiedzialną za zbiórkę elektrośmieci jest Renata Grulich, sala nr 7 , budynek A

Certyfikat Mistrzów Kodowania
Za aktywne uczestnictwo, w roku szkolnym 2017/2018 w V edycji programu Mistrzowie Kodowania, realizowanego z uczniami na zajęciach koła „Kodujemy w 30” prowadzonego przez p. Joannę Poniatowską, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego otrzymała Certyfikat.

Code Week w naszej szkole
W bieżącym roku Europejski Tydzień Kodowania trwał dłużej, od 6–21 października 2018 roku.
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy VIII a i VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie na zajęciach koła „Kodujemy w 30”, które odbyły się 15 października 2018 r. prezentowali algorytmy w postaci schematu blokowego, a następnie tworzyli schemat NS w programie NSBuilder. Analizowali schematy pod względem poprawności budowy jak i poprawności działania algorytmu. Szkoła otrzymała Certyfikat.

21-10-2018

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.
Zerówka B wraz z wychowawcami Renatą Grulich i Małgorzatą Siarkowką ,przygotowały soki z marchwi i jabłek. Celem zajęć było wyrobie nawyku zdrowego odżywiania...>>>fotorelacja>>>

19-10-2018

W dniach 16-17 października odbyły się Igrzyska Młodzieży i Dzieci w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Oliwia Wilczek, Igor Miłkowski, Jakub Ćwikła i Tytus Jan Kosiewski. Cała czwórka naszych reprezentantów wypadła bardzo dobrze. Wielką niespodziankę sprawił nam Tytus Jan Kosiewski, który zajął pierwsze miejsce pokonując zawodników z innych szkół. Wszyscy bardzo cieszymy się ze zdobytego pucharu i złotego medalu,. Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy udanych występów i liczymy na kolejne sukcesy w przyszłości....>>>fotorelacja>>>

18-10-2018

W dniach 01.10 – 04.10 odbywały się w naszej szkole Mistrzostwa Świetlicy w wykonywaniu rzutów karnych wśród klas I-III. Uczniowie zajęli następujące miejsca :

KLASY III

1. CHABROS MICHAŁ III a
2. JANCZAK PAWEŁ III b
3. WASZCZUK PIOTR III a

KLASY II

1. WŁASINOWICZ MIKOŁAJ II a
2. WÓJCIK DAWID II f
3. WÓJCIK BARTOSZ II c

KLASY I

1 SURYŚ OLAF I g
2 ZIELONKA LEON I e
3 PASIECZNY PIOTR I f

16-10-2018

DZIEŃ PAPIESKI

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” oraz upamiętniła 40 rocznicę wyboru Kard. Karola Wotyły na Stolicę Św. Piotra. W tygodniu poprzedzającym Dzień Papieski katecheci przeprowadzili lekcje o Papieżu Polaku i zorganizowali Konkurs papieski. Podsumowaniem obchodów XVIII Dnia Papieskiego był kiermasz ciast zorganizowany w holu budynku A, na który uczniowie wraz z rodzicami przygotowali wypieki.
Całkowity dochód z kiermaszu wyniósł 1450 złotych, który zostały przekazany Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom i wszystkim Darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu oraz tym wszystkim, którzy zasili konto Fundacji dokonując zakupu przygotowanych smakołyków.

15-10-2018

25 września br. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce na II Komisariat Policji w Lublinie. Odbyły się tam zajęcia prowadzone przez policjantów. Dotyczyły one bezpieczeństwa i właściwego, bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach: w ruchu drogowym, w kontaktach z obcymi, podczas ataku psa. Dzieci z uwagą wysłuchały przekazywanych informacji, przećwiczyły przyjmowanie bezpiecznych pozycji oraz informowanie o zagrażającym niebezpieczeństwie. Dużą atrakcją był pokaz sprzętu policyjnego - wszyscy chętnie skorzystali z możliwości przymierzenia masek, czapek, kamizelek. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zaznajomić się z zawodem policjanta i wypytać policjantów o szczegóły ich pracy. Na pamiątkę naszego spotkania otrzymaliśmy misia w policyjnym mundurze – to teraz nasza klasowa maskotka...>>>fotorelacja>>>

Od lat nasza biblioteka włącza się czynnie w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Hasło przewodnie roku 2018 - "Książka to przyszłość", niezwykle dobitnie podkreśla rolę czytania w życiu młodych ludzi. Uczniowie naszej szkoły chętnie korzystają z wielu propozycji bibliotekarzy, wśród których istotne miejsce zajmuje "klasowe wypożyczanie", skierowane do wszystkich bez żadnego wyjątku. Ubiegłoroczny udział naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa oraz stałe śledzenie rynku wydawniczego i zakupy atrakcyjnych nowości czynią naszą ofertę bardzo bogatą i interesującą. Klasowe wypożyczanie pomaga w wymianie spostrzeżeń na temat przeczytanej lektury oraz zachęca "opornych czytelników" do podjęcia tego wyzwania u progu nowego roku szkolnego. Dzięki tym działaniom możemy mówić o kształtowanej od lat "modzie na czytanie". Największą nagrodą dla nauczycieli bibliotekarzy są znikające z regałów i stołów książki, które trafiają w ręce spragnionych czytania uczniów SP 30. >>>fotorelacja>>>

W dniu 19 września 2018r grupa uczniów z klas III a gimn, 8a, 8e i 7b zainteresowanych chemią pod opieką nauczycielki chemii p. Małgorzaty Lasoty – Czubińskiej brała udział w bardzo ciekawych warsztatach chemicznych zatytułowanych „W świecie polimerów. Jak zrobić SLIMA?” odbywających się w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Oprócz zajęć praktycznych, podczas których każdy samodzielnie wykonał SLIMA, którego zabrał do domu, dowiedzieliśmy się co to jest mer, monomer, polimer i wielu ciekawostek na temat występowania polimerów wokół nas. Spotkanie to pokazało, że chemia to pasjonująca dziedzina wiedzy, a eksperymentować każdy może.
I jeszcze jeden interesujący akcent tego wyjścia. W oczekiwaniu na nasze zajęcia mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym wydarzeniu a mianowicie obserwować Słońce za pomocą teleskopów ustawionych obok pomnika Marii Skłodowskiej Curie. Niektórzy nawet sfotografowali Słońce A oto fotorelacja z tej imprezy (zdjęcia)

W najbliższy piątek (12-10-2018) w naszej szkole będą skrócone lekcje.
Każda lekcja będzie trwała 30 minut:

  1. 8.00-8.30
  2. 8.35-9.05
  3. 9.15-9,45
  4. 9.50-10.20
  5. 10.25-10.55
  6. 11.00-11.30
  7. 11.50-12.20
  8. 12.40-13.10
  9. 13.15-13.45

W dniu 1 października 2018 uczniowie klasy 4c i 4f wraz z wychowawcami p. Anną Dębicką i p. Anettą Sadź oraz p. pedagog Teresą Godlewską uczestniczyli w zajęciach integracyjnych odbywających się w siedzibie Centrum Aktywnej Edukacji Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym. Każda klasa pracowała w oddzielnych salach, realizując zadania klasowe w tym pokaz mody. Zabawa była wspaniała, wspólny obiad również. Podczas przerw uczniowie grali w piłkę i spacerowali po parku. >>>więcej>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A
SB/98590/10/2018 z dnia 05.10.2018r.
SB/98593/10/2018 z dnia 05.10.2018r.

Wycieczka.
W dniu 01.10.18 uczniowie klasy 5f wraz z wychowawcą panem Marcinem Detiukiem i panem Bartkiem Kiciakiem, uczestniczyli w wycieczce z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Odwiedziliśmy Muzeum Czechowicza, jego pomnik a także pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo w ramach Dnia Chłopaka odwiedziliśmy park rozrywki Bounce. To była bardzo udana lekcja historii i świetna integracja klasy. >>>fotorelacja>>>

Konsultacje ...

W dnaich 8-9 października odbędą sie w naszej szkole konsultacje dla Rodziców wg podanego niżej harmonogramu:

Terminy I etapu konkursu organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum:

Uczniowie klas 4 – 8 oraz 3 gim eliminacje szkolne piszą w tym samym terminie, ale różne arkusze.
Uczniów i rodziców prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu , który znajduje się na stronie www.lscdn.pl w zakładce konkursy przedmiotowe
Uczniowie zgłaszają się o 8:45. Pracę z arkuszem rozpoczynają punktualnie o godzinie 9:00. Odpowiednio wcześniej należy przeprowadzić czynności organizacyjne. Rodzice/prawni opiekunowie uczniów, którzy zakwalifikowali się do eliminacji okręgowej dostarczają oświadczenie (wzór nr 2). Wzór nr 2 znajduje się na stronie www.lscdn.pl w zakładce konkursy przedmiotowe. Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie szkoły w zakładce konkursy. Uczniowie i rodzice mają możliwość wglądu w prace i odwołanie się w terminie 2 dni od daty ogłoszenia wyników. Prace konkursowe znajdować się będą w gabinecie wicedyrektorów.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września, jak co roku, świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
W tym roku święto głośnego czytania wypadło w sobotę, dlatego już w przeddzień obchodów, jak i po weekendzie, nauczyciele bibliotekarze zaprosili uczniów klas drugich do wspólnego czytania. Czytano książkę autorstwa Renaty Piątkowskiej pt.: „Gang słodziaków”, zawierającą kilka zabawnych historyjek o przygodach szóstki przyjaciół z leśnej polany: jeża Jerzyka, bobra Borysa, sowy Zosi, zajęczycy Zuzi, lisa Lucka i rysia o imieniu Ryś
.>>>więcej>>>

100x100, czyli sztafeta 100 x 100 metrów na 100-lecie Niepodległej Polski

Dnia 02.10.2018 r uczniowie klas 6c,6e,6f uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości biorąc udział w biegu sztafetowym 100x100m na stadionie lekkoatletycznym „START” Lublin. Zawodnicy przebiegli łącznie 10 km przy wspaniałym dopingu publiczności, którą stanowili uczniowie klas siódmych naszej szkoły. Imprezę zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 30: Anna Hułas, Anna Skamrot, Małgorzata Zielińska, Aureliusz Górka, Mateusz Jarosiński, Zbigniew Suszek oraz Rafał Ziemoląg. >>>...więcej>>>

INTERNATIONAL EDUCATION

W dniach 24-28 września 2018 r. w naszej szkole odbył się projekt International Education, zrealizowany we współpracy z ogólnoświatową, studencką organizacją AIESEC.
Projekt miał na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z kulturą innych krajów, rozwój kompetencji językowych oraz zwiększenie motywacji do nauki języków obcych. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim na poziomie dostosowanym do wieku uczestników przez dwie wolontariuszki: Sarę z Włoch oraz Dianę z Rumunii. Wolontariuszki wykorzystując różne metody aktywizujące m.in. prezentacje multimedialne, gry, śpiew i taniec zwracały uwagę uczniów na czerpanie z wielokulturowości i uczyły ich myślenia w sposób globalny. >>>...więcej>>>

W dniu 20.09.18 uczniowie klasy 8d, 8e, 8f oraz 7d wraz z wychowawcami i nauczycielami geografii, uczestniczyli w wykładzie „Lublin na przedwojennych mapach” odbywającym się na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej w Lublinie.
Celem wyjścia był udział w projekcie „Lublin przedwojenny - historia na mapach” odbywającym się w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki... >>>więcej w fotorelacji>>>

W czwartek 27.09.18 w klasie IV c wszyscy uczniowie wraz z wychowawczynią panią Anną Dębicką oraz panią Kamilą Łukjan, świętowali Dzień Chłopaka. Nasi Chłopcy otrzymali prezenty w postaci interaktywnych kul oraz słodkości. W przygotowania aktywnie włączyli się też Rodzice, którzy pomogli w zakupie prezentów. Naszym wspaniałym Chłopakom z okazji ich Święta życzymy wszystkiego najlepszego... >>>więcej>>>

Dnia 27.09.2018 roku odbył się Uroczysty Koncert w Filharmonii Lubelskiej „Wdzięczni za Niepodległość” którego organizatorem było Lubelskie Kuratorium Oświaty. Niezwykłość tego wydarzenia tworzyło przede wszystkim zaangażowanie młodego pokolenia: swoje umiejętności i różnorodne talenty zaprezentowały dzieci i młodzież, w tym absolwent naszej Szkoły Kacper Czajka. Uczeń wykonał pieśń „Ostatnia kula” z filmu Lecha Makowieckiego „Historia Roja” Uczeń został przygotowany pod kierunkiem Pana Michała Jankowskiego nauczyciela muzyki. ...>>>więcej>>>

„Z językami wszędzie jesteś w domu”
W dniach 26-28 września 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Europejskie Dni Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali dla swoich uczniów mnóstwo atrakcji. Uczniowie klas młodszych i starszych mogli sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych oraz wiedzę o krajach anglo - i niemieckojęzycznych poprzez udział w różnorodnych konkursach, grach, turniejach oraz quizach. Niektórzy uczniowie przebrali się za znanych Europejczyków; na lekcjach gościła Rodzina Królewska. Korytarze szkoły zdobiły prace konkursowe uczniów: „Interpretacja przysłów w językach obcych” oraz flagi państw europejskich, w których wykonanie zaangażowała się bardzo duża grupa uczniów.
Odbyła się również lekcja interdyscyplinarna w klasie VIII c : „Kartki cyfrowe w językach obcych na EDJO”, którą przeprowadziły: p. A. Szadziewska i p. A. Nakonieczna. ... >>>więcej>>

Dnia 17 września br. uczniowie klasy 2a wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny pasażer”, zorganizowanym w Lublinie w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego.
W trolejbusie podstawionym w pobliżu Miasteczka Ruchu Drogowego uczestniczyli w pogadance dotyczącej bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, zakończonej konkursem z nagrodami dla wszystkich uczestników. Każde dziecko mogło też usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy kierowca! Następnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie przeprowadzili z uczniami zajęcia w zakresie edukacji rowerowej, głównie bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze. Po zajęciach teoretycznych dzieci sprawdziły swoje umiejętności w praktyce, poruszając się na rowerach w Miasteczku Ruchu Drogowego.
Opowieściom i zachwytom po powrocie z wycieczki nie było końca….. A niektórzy po raz pierwszy przejechali krótkie odcinki drogi już tylko na dwóch kółkach!...>>>więcej w fotorelacji>>>

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej
nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43 – 200 Pszczyna, Cieszyńska 52 A
SB/92548/09/2018 z dnia 22.09.2018r.

MICHAŁ SZAFRANEK 8D uczeń pani Katarzyny Stanuch laureatem konkursu "Młodość W Trzeźwości Daje Możliwości"

Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lublinie organizuje cyklicznie konkursy skierowane do młodzieży szkolnej w Lublinie. Celem każdej edycji konkursu jest uświadomienie młodym osobom szkodliwości picia alkoholu oraz poszanowania postaw abstynenckich. Organizatorzy konkursu przewidują nagrody dla laureatów oraz prezentację nagrodzonych i wyróżnionych prac... >>>więcej>>>

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci I Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”

Miło nam poinformować, iż praca BARTOSZA KOCAJA Z 7B ucznia Pani Katarzyny Stanuch została zakwalifikowana do wystawy
Na finał 40 edycji Spotkań, do Torunia, przysłanych zostało 1484 prac z Polski, Łotwy, Estonii, Białorusi, Słowenii, Turcji, Chin (Hong-Kong).Jury wybrało 167 prac na wystawę pokonkursową, która zostanie udostępniona 14 września 2018 roku w Muzeum Okręgowym w Toruniu w budynku Ratusza Staromiejskiego... >>>więcej>>>

Festiwal Nauki ...

W dniach 13 i 14 września uczniowie klas 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum brali udział w „Pokazach z fizyki” na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Uczniowie podczas pokazów mogli zaobserwować najbardziej wybuchowe i spektakularne doświadczenia. Tego typu demonstracje pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole.
Pamiętajmy, że poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami. >>>więcej w fotorelacji>>>

Informacja dla rodziców uczniów klas 1 w sprawie stroju szkolnego – mundurków
Mierzenie stroju szkolnego – /kamizelki / odbywać się będzie w dniach 17 -21 września w godzinach pracy pedagogów szkolnych w pokojach 205 – budynek A i 208 budynek B.

W celu sprawnej realizacji zamówienia prosimy o dokonywanie pomiarów w wyżej wyznaczonych terminach. Na podjęcie decyzji o rozmiarze prosimy o przyjście z uczniem. Zamówienie jest zamówieniem zbiorowym i nie będą dokonywane później indywidualne pomiary dla uczniów klas pierwszych.
Pedagodzy szkolni

Nr konta Rady Rodziców:

21 1020 3150 0000 3302 0003 1765

Informacja dotycząca wody na pływalni w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie
Woda na pływalni odpowiada normom zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015roku.
Wyniki badań wykonane przez SGS Polska Sp. z o.o. Laboratorium Środowiskowe 43-200 Pszczyna
SB/87447/09/2018 oraz SB/87449/09/2018 z dnia 07.09.2018r.

UWAGA –BASEN

KARNETY
Informujemy, iż opłata za karnety na basen będzie obejmowała cały kwartał od 10.09.2018 do 27.12.2018r.
Opłaty za nabycie karnetu wnoszone mogą być wyłącznie poprzez dokonanie przelewu na konto szkoły.
PEKAO S.A V O/Lublin 54 1240 1503 1111 0010 0156 3525
Karnety będą wydawane na podstawie wyciągów bankowych lub okazaniu dowodu przelewu i będą do odebrania u obsługi na basenie.
W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko oraz opłata za karnet z wybranym dniem tygodnia. Opłata za III kwartał 2018 wynosi:
Poniedziałek – godz. 2100- 2145 opłata 135 zł – 15 wejść
Wtorek – godz. 2000- 2045 opłata 135 zł – 15 wejść
Czwartek – godz. 2100- 2145 opłata 135 zł – 15 wejść

KARTY MULTISPORT
Informujemy, iż szkoła udostępnia nieodpłatnie wejście na basen na kartę multisport w dniach: wtorki godz. 19.15 – 20.00 oraz czwartki godz. 20.00 – 20.45.

KARTA 60+
Informujemy, iż szkoła udostępnia nieodpłatnie basen na kartę 60+ w każdą środę tygodnia od godz. 19.15 do 20.00. Proszę zgłaszać się po kartę seniora do obsługi na basenie w celu pobrania karnetu.

Informacja o stypendium szkolnym w roku szkolnym 2018/19

1. Możliwość ubiegania się o pomoc materialną dotyczy uczniów szkół oraz wychowanków ośrodków aktualnie kształcących się, zamieszkałych na terenie Miasta Lublin, którzy nie ukończyli 24 roku życia.
2. Wnioskodawcą powinien być:

· rodzic (prawny opiekun) – w wypadku ucznia niepełnoletniego;
· uczeń, – jeśli ukończył w chwili składania wniosku 18 lat;
· w szczególnych przypadkach dyrektor szkoły lub ośrodka.

3. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, w którego rodzinie do miesiąca września 2018r, dochód na osobę nie przekracza 514 zł netto przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z poniżej wymienionych okoliczności:

· bezrobocia,
· niepełnosprawności,
· ciężkiej lub długotrwałej choroby,
· wielodzietności,
· braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
· alkoholizmu lub narkomanii,
· rodziny niepełnej,
· zdarzenia losowego (rozumianego, jako nagłe, niespodziewane, pojedyncze i niezależne od człowieka zdarzenie wywołane przyczynami zewnętrznymi, których nie można było przewidzieć. Zdarzenia losowe mogą być spowodowane przez siły przyrody i przez działania ludzi. Przykładowo za takie zdarzenia uważa się np. kradzieże, włamania, zniszczenie domu wskutek pożaru czy zalanie wodą, nieszczęśliwe wypadki powodujące uszczerbek na zdrowiu).
Od 1 października będzie obowiązywać nowe kryterium dochodowe dla osoby w rodzinie w wysokości 528 złotych. Przyjmowane będą wnioski do tej kwoty dochodu. W przypadku dochodu od 514.01 zł do 528.00 zł stypendium szkolne przysługiwać będzie od miesiąca października 2018.

• Kompletnie wypełnione wnioski wraz ze stosownymi załącznikami przyjmowane są do 17 września 2018 w pokojach: Budynek A –p.104, 205, Budynek B – p.208, oraz w sekretariacie szkoły.
• Wymagane dokumenty do pobrania u pedagogów szkolnych lub na stronie Urzędu Miasta w zakładce–lublin.eu/e-urzad/opisy-uslug/wydzial-oswiaty-i-wychowania/udzielanie-pomocy-materialnej-o-charakterze-socjalnym-dla-uczniow-i-sluchaczy-zamieszkalych-na –terenie-miasta-lublin.

Ustalenie wysokości dochodu

Wnioskodawca wraz z wnioskiem składa stosowne zaświadczenie(a) lub oświadczenie(a) o wysokości uzyskanego dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, a w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony. W przypadku ubiegania się o stypendium szkolne dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej - zaświadczenie(a) lub oświadczenie(a) o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.
- za dochód uważa się (zgodnie z art. 8 ust. 3-13 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej-Dz.U.2017.1769-j.t. ze zmianami):

1. Sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania pomniejszoną o:
· miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych;
· składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenia społeczne;
· kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób.
2. Do dochodu ustalonego zgodnie z ust. 3 ww. ustawy nie wlicza się:
· jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego;
· zasiłku celowego;
· pomocy materialnej mającej charakter socjalny albo motywacyjny, przyznawanej na podstawie przepisów o systemie oświaty;
· wartości świadczenia w naturze;
· świadczenia przysługującego osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych;
· świadczenia pieniężnego i pomocy pieniężnej, o których mowa w ustawie z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz.U.2018.690 j.t.);
· dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego;
· świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U.2017.1851z późn. zm.), oraz dodatku wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U.2018.998 z późn. zm.);
· świadczenia pieniężnego, o którym mowa w art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U.2018.1272 j.t.).
3. W stosunku do osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą:
· opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych - za dochód przyjmuje się przychód z tej działalności pomniejszony o koszty uzyskania przychodu, obciążenie podatkiem należnym określonym w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych i składkami na ubezpieczenie zdrowotne określonymi w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, związane z prowadzeniem tej działalności oraz odliczonymi od dochodu składkami na ubezpieczenia społeczne niezaliczonymi do kosztów uzyskania przychodów, określonymi w odrębnych przepisach, z tym że dochód ustala się, dzieląc kwotę dochodu z działalności gospodarczej wykazanego w zeznaniu podatkowym złożonym za poprzedni rok kalendarzowy przez liczbę miesięcy, w których podatnik prowadził działalność, a jeżeli nie prowadził działalności, za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby;
· opodatkowaną na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby.
(W sytuacji gdy podatnik łączy przychody z działalności gospodarczej z innymi przychodami lub rozlicza się wspólnie z małżonkiem, przez podatek należny, o którym mowa w ust. 5 pkt 1 ww. ustawy o pomocy społecznej, rozumie się podatek wyliczony w takiej proporcji, w jakiej pozostaje dochód podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej wynikający z deklaracji podatkowych do sumy wszystkich wykazanych w nich dochodów.)
4. Przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 288 zł.
5. Dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej i z ha przeliczeniowych oraz z innych źródeł sumuje się.
6. W przypadku uzyskania w ciągu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku lub w okresie pobierania świadczenia z pomocy społecznej dochodu jednorazowego przekraczającego pięciokrotnie kwoty:
· kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, w przypadku osoby samotnie gospodarującej tj. 634 zł
· kryterium dochodowego rodziny, w przypadku osoby w rodzinie tj. 514 zł
- kwotę tego dochodu rozlicza się w równych częściach na 12 kolejnych miesięcy, poczynając od miesiąca, w którym dochód został wypłacony.
7. W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za dany okres, kwotę tego dochodu uwzględnia się w dochodzie osoby lub rodziny przez okres, za który uzyskano ten dochód.
8. W przypadku uzyskiwania dochodu w walucie obcej, wysokość tego dochodu ustala się według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia wydania decyzji administracyjnej w sprawie świadczenia z pomocy społecznej.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbędzie się 3 września 2018r. zgodnie z następującym planem:

Serdecznie zapraszamy.

Prosimy, aby uczniowie klas 1 i 4 przed rozpoczęciem spotkania z Dyrektorem Szkoły podeszli do swoich wychowawców – będą oni trzymali „tabliczki identyfikacyjne”.

Kochani Uczniowie Klas Pierwszych!
Niedługo rozpoczniecie naukę w naszej szkole. Przed Wami stoi dużo nowych wyzwań, dlatego przekazuję w Wasze ręce ten list.
Kochany uczniu, Aniu, Zosiu, Leno, Adasiu, Krzysiu, Wiktorze… (wstaw swoje imię).
Mam nadzieję, że już niedługo dołączysz do naszej wielkiej „szkolnej rodzinki”. Z pewnością jesteś tym faktem bardzo podekscytowany. W końcu zaczynasz nowy okres w swoim życiu. Niedługo staniesz się bardziej samodzielny, wiele się nauczysz i poznasz nowych kolegów. Domyślam się, że w związku z tym możesz mieć sporo obaw. Pani Wychowawczyni obejmie Cię swoją opieką i będzie czuwać, abyś nigdy nie czuł się w naszej szkole zagubiony. Przez najbliższe trzy lata stanie się dla Ciebie przewodnikiem. Nauczyciele świetlicy pomogą Ci w odrabianiu prac domowych i zaopiekują się Tobą, kiedy rodzice będą w pracy. Wiec głowa do góry i powodzenia!

List do rodzica pierwszoklasisty

Drodzy rodzice.
Już za chwilę nowy rok szkolny, a Wasze dziecko pójdzie do szkoły. Dla pierwszoklasisty, a także dla jego najbliższych, to bardzo ważny dzień, a nawet rok. Mam nadzieję, że Wasze dziecko zapamięta go bardzo dobrze i będzie to jedno z przyjemniejszych wspomnień w jego życiu. Oto otwiera się nowy rozdział, który będzie trwał nieprzerwanie przez co najmniej osiem lat. Wasze dziecko będzie czuło się w nowej roli pewnie i komfortowo jeśli zobaczy Waszą radość i pewność, że wszystko będzie dobrze. Jeśli będzie czuło Wasze wsparcie, jeśli będzie od Was słyszało, że nauka to przywilej, a nie kara.
Pisząc ten list, chcę także zwrócić Waszą uwagę na sprawy, o których rodzice czasem zapominają. Szkołę budują wspólnie nauczyciele, uczniowie i rodzice.
Wychowawca, a także każdy nauczyciel Waszego dziecka, chcą jego dobra. Proszę nie zapominajcie o tym. Nauczyciel zawsze jest Waszym sprzymierzeńcem.
Nauczyciel ma Wam pomagać w wychowaniu dziecka, jednak żeby tak się stało, potrzeba wzajemnego szacunku, zaufania i współpracy. Dlatego proszę, na miarę swoich możliwości, starajcie się uczestniczyć w życiu szkoły. Bądźcie obecni na zebraniach dla rodziców, włączajcie się w życie klasy i szkoły. Na pewno tak jak nam, Wam także zależy na tym aby Wasze dziecko chodziło do najlepszej szkoły w mieście. To jest możliwe, ale musimy się o to postarać wspólnie.

dyrektor szkoły
Beata Jezierska

Terminy gimnazjalnych egzaminów poprawkowych:

27 sierpnia 2018 - poniwedziałek:

godz. 8.00 - edukacja dla bezpieczeństwa;

godz. 9.00 - chemia;

godz. 10.00 - matematyka;

godz. 13.00 - geografia;

28 sierpnia 2018 - wtorek:

godz. 9.00 - j. niemiecki

WAKACJE :-)

>>> fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2017/2018 <<<

"...Bank rozbiła Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie..."

... 34 uczniów zdobyło 36 nagród, z czego nie kryje radości Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 30 ..."

Warto zobaczyć Panoramę Lubelską (od 15m 35s)

Zapraszamy również do oglądania fotorelacjii.

G R A T U L U J E M Y !!!

Pozostałe informacje z działalności w roku szzkolnym 2017/2018 zostały przeniesione do zakładki ARCHIWUM