15 listopada 2006

Wielkim wydarzeniem w życiu szkoły i biblioteki było spotkanie z autorem książek dla dzieci, pisarzem młodego pokolenia - panem Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie odbyło się w Księgarni Multimedialnej w Centrum Handlowym przy ulicy Zana w Lublinie. Uczestniczyli w nim uczniowie dwóch klas drugich oraz uczennice z koła teatralnego.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dwóch scenek z książki autora pt. „Bon czy ton: savoir-vivre dla dzieci”, przygotowanych przez koło teatralne „Kleks”. Pisarz nawiązując do przedstawionego obrazka scenicznego poprowadził spotkanie w konwencji praktycznej lekcji dobrych manier. Odgrywał przed dziećmi pewne sytuacje z życia codziennego, prosząc je o wskazanie błędnych i niewłaściwych zachowań. Uczniowie naszej szkoły mile zaskoczyli autora, wykazali się dużą wiedzą na ten temat.

Grzegorz Kasdepke bardzo łatwo nawiązał kontakt z młodymi czytelnikami. Jego żywiołowy sposób bycia oraz dowcipny styl rozmowy niezwykle podobał się dzieciom. Twórca zaprezentował swoje książki, udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczestników spotkania oraz chętnie rozdawał im autografy.

Uczniowie klasy IIa i IId z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli obrazek sceniczny pt. „W domu”  w wykonaniu grupy teatralnej.

Grzegorz Kasdepke zaprezentował dzieciom swoje książki, a także z przyjemnością przeczytał im jedno z opowiadań z książki „Słodki rok Kuby i Buby”

Dzieci w podziękowaniu za spotkanie wręczyły autorowi pracę plastyczną w formie kwiatka oraz plakat ze swoimi rysunkami.

Pisarz chętnie rozdawał młodym czytelnikom autografy.