30 listopada 2006

„Czary – mary, wosku lanie,

co ma stać się, niech się stanie !”

Podtrzymując dawny obyczaj wróżenia w dzień imienin Andrzeja zorganizowałyśmy w bibliotece wróżby andrzejkowe. Uczniowie wszystkich klas, odwiedzający w tym dniu bibliotekę mogli powróżyć sobie w czytelni szkolnej, zamienionej na ten czas w Gabinet Wróżb.

Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki pełnili rolę wróżek i wróżbitów. Chętnych, którzy chcieli poznać swoją przyszłość zapraszali do stanowisk  z następującymi wróżbami:

­ „Koło podróży”,

­ „Jaki jesteś?”,

­ „Kręciołek”,

­ „Mowa kwiatów”,

­ „Kolory”,

­ „Kim będę?”,

­ „Imiona”.

Wróżby cieszyły się dużym powodzeniem, zarówno wśród starszych, jak i młodszych uczniów, którzy licznie przybywali do nas tego dnia.

I dziewczęta i chłopcy ogromnie byli ciekawi, jakie imię nosić będzie ich wybranek lub wybranka.

„Mhm…, kim to ja zostanę w przyszłości?” – zastanawia się jedna z dziewcząt, tuż przed wyborem magicznej karty. Poniżej tłum oczekujących, którzy pragną dowiedzieć się dokąd wybiorą się w podróż.

Chłopcy równie chętnie jak ich koleżanki brali udział we wróżbach andrzejkowych.