INDEX ROK 2006/7 ROK 2007/8 ROK 2008/9 ROK 2009/10

W roku szkolnym 2005/2006 uczniowie na zajęciach koła brali udział w realizacji wielu zadań, przedsięwzięć i projektów.

Uczniowie1 Uczniowie2 Uczniowie3 Uczniowie4 Uczniowie5 Uczniowie6 Uczniowie7 Uczniowie8

Główne przedsięwzięcia w roku szkolnym 2005/2006

Uczniowie przy pracy 1 Uczniowie przy pracy 2 Uczniowie przy pracy 3

1. Organizacja Dnia Nauczyciela (wykonanie na zajęciach koła kartek z życzeniami dla pracowników naszej szkoły, zorganizowanie „poczty” - wytypowani uczniowie składali życzenia i wręczali kartki - październik 2005 r.).

Kasia Majkut

2. Przygotowanie wystawy z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”, która została zaprezentowane całej społeczności szkolnej na uroczystym apelu, a także podczas spotkania dla pracowników naszej szkoły.
  3. Przygotowanie wystawy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wystawa udostępniona była na korytarzu szkolnym, a także zaprezentowana na okolicznościowym apelu.
  4. Przygotowanie uczniów do międzyszkolnego konkursu informatycznego "Mistrz Komputera":

Mistrz Komputera 2005_1
    Mistrz Komputera 2005_2 Mistrz Komputera 2005_3 Mistrz Komputera 2005_4

5. Maciek Drewniak - kl. VI a - został finalistą międzyszkolnego konkursu informatycznego „Mistrz Komputera”.
  6. Uczniowie: Maciej Drewniak, Aleksandra Jezierska, Hanna Król i Agata Huszaluk - uzyskali tytuł laureata Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego na Prezentację Multimedialną pt.: „Folder mojego miasta”.
  7. Uczeń klasy VI a - Michał Żurek - zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie na prezentację multimedialną Duchowe dziedzictwo Jana Pawła II. Uczniowie: Piotr Sawa, Patrycja Ziarkiewicz, Michał Surtel, Maciej Drewniak otrzymali dyplomy za wykonanie prezentacji i udział w konkursie.

Duchowe dziedzictwo JP II - zdjęcie 1 Duchowe dziedzictwo JP II - zdjęcie 2 Duchowe dziedzictwo JP II - zdjęcie 3

8. Przemysław Piotrowski - uczeń kl. VI b - uzyskał wyróżnienie w kategorii prac komputerowych w III Wojewódzkim Konkursie Szkolnym Bądź bezpieczny na drodze pod patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie. Uczeń wykonał prezentację multimedialną: Bezpiecznie poruszam się w ruchu drogowym, bo znam prawa i obowiązki pieszych oraz rowerzystów.

III Wojewódzki Konkurs Szkolny Bądź bezpieczny na drodze III Wojewódzki Konkurs Szkolny Bądź bezpieczny na drodze

9. Piotr Sawa - uczeń klasy V a - zajął II miejsce, Aleksandra Jezierska uczennica klasy Va - zajęła V miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem: „Miejsca Kultu Religijnego w Mojej Małej Ojczyźnie - Lubelskie lata Karola Wojtyły, Jan Paweł II na Lubelszczyźnie”.
  10. Kinga Brzoskowska - uczennica klasy V a zajęła III miejsce w kategorii klas IV - VI w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne wakacje”.

Bezpieczne wakacje 2005

11. Uczniowie na zajęciach koła brali udział w projekcie Mała Ojczyzna zaprasza w ramach, którego wykonali kartki z wierszem „Mój Lublin”. Wiersze: Agaty Huszaluk, Izy i Eli Pawulskiej, Magdy Jaśkowiak, Karoliny Jarzębkowskiej, Katarzyny Sponarewicz zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na podsumowaniu ścieżki regionalnej dla klas V.
  12. Wdrożenie projektu Być Polakiem, którego głównym celem było ukazanie patriotyzmu Polaków w czasach niewoli, w okresie Wielkiej Emigracji. Szukanie właściwych postaw, wzorców dla młodych pokoleń, rozumienie w czasach wolności, demokracji takich pojęć jak patriotyzm, tożsamość narodowa. Celem projektu było także kształtowanie przywiązania do szkoły, regionu, ojczyzny. Wyrobienie u uczniów poczucia dumy z postawy wybitnych Polaków, szacunku do historii Polski, barw narodowych, hymnu. W ramach zajęć koła uczniowie (Agata Huszaluk, Hanna Król, Paulina Kowalska, Ewelina Skiba, Maciej Drewniak, Barnaba Szczepaniak, Katarzyna Sponarewicz, Patrycja Ziarkiewicz) zaangażowali się w przygotowanie inscenizacji słowno-muzycznej, która została zaprezentowana uczniom klas VI na uroczystości podsumowującej ścieżkę patriotyczną i obywatelską 18 maja 2006 r.

Być Polakiem

Link do strony z bibliografią i netografią

przejdź na górę strony