INDEX ROK 2005/6 ROK 2006/7 ROK 2007/8  ROK 2010/11 ROK 2011/12

Uczniowie biorą udział w konkursach oraz angażują się w prace nad różnymi projektami.

Najważniejsze działania w roku szkolnym 2009/2010:

1. Udział w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na najpiękniejszy stroik lub kartkę bożonarodzeniową: Gabriela Lisiak, Anna Abramek, Emilia Iracka, Wiktoria Ostrowska, Anna Wojciechowska, Kacper Chrząstowski, Mateusz Krzowski, Adrianna Pływacz, Justyna Dobosz.

Emilka Iracka Gabrysia Lisiak Anna Abramek Justyna Dobosz Mateusz Krzowski Kacper Chrząstowski Anna Wojciechowska Anna Abramek Adrianna Pływacz Gabrysia Lisiak

2. Udział w Ogólnopolskim Konkursie Kartek Świątecznych 2010. Na konkurs zostały wysłane prace uczniów: Anny Abramek, Wiktorii Ostrowskiej, Justyny Dobosz.

Justyna Dobosz Wiktoria Ostrowska

3. W II edycji polsko-słowackiego konkursu plastycznego (w kategorii komputerowej) „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa” (grudzień 2009 r.):
  4. Udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najciekawszą postać św. Mikołaja.
  5. Udział W VII Międzynarodowym Konkursie Kartek Wielkanocnych:
  6. W I Wojewódzkim i IX Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym Mistrz Komputera dla uczniów szkół podstawowych (22.04.2010 r.):

Mistrz Komputera 1 Mistrz Komputera 2 Mistrz Komputera 3 Mistrz Komputera 4 Mistrz komputera 5 Mistrz komputera 6 Mistrz komputera 7

7. W XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na najpiękniejszą kartkę wielkanocną (29.03.2010 r.):

Patrycja Kulig Angelika Wiącek Patrycja Kulig Katarzyna Adamczyk Monika Bąk Gabrysia Lisiak  Anna Abramek Gabrysia Lisiak

8. W V Wojewódzkim Konkursie Papieskim „Żył dla nas, żyje z nami” - tytuł laureata dla Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie za projekt międzyprzedmiotowy autorstwa s. Marii Turos i Joanny Poniatowskiej i prace uczniów. (14.05.2010 r.) Wyniki V edycji Wojewódzkiego Konkursu Papieskiego zostały zamieszczone na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie. Rozdanie nagród i dyplomów odbyło sie 14 maja 2010 roku podczas uroczystości podsumowania konkursów przedmiotowych w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

JP2 1 JP2 2 JP2 3 JP2 4 JP2 5 JP2 6 JP2 7 JP2 8 JP2 9 JP2 10

Na wyróżnienie zasługują prace uczniów:

9. Przystąpienie do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.
  10. Przygotowanie uczniów do apelu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu: Paweł Bury, Jarosław Wójcik, Justyna Dobosz, Katarzyna Adamczyk, Ewelina Zawadzka, Magdalena Kowalczyk, Angelika Wiącek, Emilia Iracka.
    Dnia 10 lutego 2010 roku odbyło się spotkanie podsumowujące udział szkoły w akcji promującej Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku w całej Europie obchodzony był pod hasłem: „Pomyśl zanim wyślesz”. Realizowane w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole działania, miały na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy na temat świadomego, wolnego od zagrożeń korzystania z Internetu i ochrony prywatność (przede wszystkim swoich danych osobowych i innych poufnych informacji). Szkoła ma przyjemność brać udział w DBI po raz trzeci. Na wstępie, po powitaniu przybyłych gości, sala gimnastyczna została zamieniona w salę sądową, w której uczniowie przebrani w stroje sędziego, prokuratora i adwokata, przy udziale świadków, odegrali scenkę rozprawy sądowej nad komputerem i Internetem.

apel  DBI 1 apel  DBI 2 apel  DBI 3 apel  DBI 4 apel  DBI 5 apel  DBI 6 apel  DBI 7 apel  DBI 8 apel  DBI 9

11. Przygotowanie apelu edukacyjno - wychowawczego „Mały człowiek wielkie prawa”, który został zaprezentowany społeczności szkolnej 14 czerwca 2010 r.
  12. Uczestnicy koła komputerowego przygotowali prezentację multimedialną o prawach dziecka.
  13. Prawa dziecka w obrazkach:

Karolina Żak Oliwia Zalewska Magdalena Kotus Żaneta Moszczyńska
    Wiktoria Ostrowska Anna Wojciechowska Aleksandra Tyburska Patrycja Kulig

14. Przygotowanie uczniów do apelu: Paweł Bury, Mateusz Panasiuk, Julia Pluta, Jarosław Wójcik, Justyna Dobosz, Katarzyna Adamczyk, Ewelina Zawadzka, Magdalena Kowalczyk, Emilia Iracka, Ada Pływacz, Gabriela Lisiak, Anna Abramek, Weronika Rabczewska.
  15. W Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej Bezpieczne wakacje

Anna Abramek Justyna Dobosz  Katarzyna Adamczyk Izabela Siemion Magdalena Filipek

16. 16 czerwca 2010 r. o godz. 16 w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Elsnera 5 odbyło się spotkaniePrezydenta Miasta Lublin z uczniami szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych - laureatami konkursów przedmiotowych stopnia wojewódzkiego oraz ogólnopolskich konkursów artystycznych.
    Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody książkowe i dyplomy a  uczniowie z najwyższą średnią dostali jednorazowe stypendia. Osmiu uczniów biorących udział w konkursach pod moim kierunkiem uzyskało 9 tytułów laureata:
  17. O sukcesie uczniów naszej szkoły możemy znaleźć informacje na stronie internetowej UM Lublin. Na stronie Kuriera lubelskiego możemy znaleźć dwa artykuły: artykuł 1: Najlepsi uczniowie podstawówek w roku 2009/2010 i artykuł 2: Takich uczniów można rodzicom i szkołom tylko pozazdrościć.