„ŚWIERSZCZYK”

Dnia 31 maja 2006 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli redakcji magazynu dla dzieci „Świerszczyk”.

Impreza zorganizowana przez nauczycielkę bibliotekarkę – p. Zofię Dzięcioł we współpracy z p. Małgorzatą Dąbrowską–Dudą, p. Justyną Wiśniewską i p. Wojciechem Pojętą przeznaczona była dla uczniów klas I–III i miała na celu promowanie czytelnictwa czasopism wśród dzieci.

Goście przywieźli ze sobą liczne nagrody, które wręczyli autorom wyróżnionych prac reklamujących pisemko wśród rówieśników. Każdy uczestnik zabawy zabrał ze sobą do domu prezent w postaci wybranego numeru pisma, a niektórzy zdobyli dodatkowo cenne autografy jego autorów.

Goście zaproponowali naszym uczniom także ogromnie emocjonującą zabawę w czarodziejskie kule, z których każda klasa wyczarowywała kolorową postać Świerszcza.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli ponadto w warsztatach dziennikarskich z redaktor naczelną „Świerszczyka” – panią Katarzyną Szantyr-Królikowską oraz w warsztatach plastycznych z panem Michałem Lisickim.

Uśmiech na twarzach dzieci był największą nagrodą dla organizatorów imprezy. Mamy nadzieję, że taka forma świętowania Dnia Dziecka w przeddzień tego święta skieruje uwagę naszych podopiecznych w kierunku sprzyjającym ich ogólnemu rozwojowi intelektualnemu.