Jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie

Noc w szkole

21 listopada 2014r.

Z 21 na 22 listopada po raz kolejny uczniowie spędzili „Magiczną noc” w szkole. Sportowe noce to część Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy ( KIK/34) pt. „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Impreza rozpoczęła się prezentacją dotyczącą zdrowego trybu życia, następnie odbyły się podchody na terenie szkoły podsumowane zdrową kolacją. Potem uczniowie uczestniczyli w zabawach cyrkowych. Kolejnym etapem imprezy były zawody sportowe w sali gimnastycznej i na basenie. Wreszcie czas na spokojny sen w gronie rówieśników, dla niektórych pierwszy raz poza domem. Impreza zakończyła się śniadaniem, po którym rodzice zabrali dzieci do domu.

FOTORELACJA

Zabawy z chustą animacyjną

17 października 2014r.

Podczas długich przerw we wtorki i piątki na korytarzu przy salach 110-112 pani Agnieszka Jędrzejowska i pani Teresa Kubiak prowadzą zajęcia z chustą animacyjną. Uczniowie z klas młodszych wykazują się dużą sprawnością i chętnie uczestniczą we wszystkich proponowanych zabawach.

GALERIA

Serdeczna lekcja

2 października 2014r.

W dniu 02.10.2014r. klasa VA wraz nauczycielką przyrody Joanną Małyszko i rodzicami wybrała się na Plac Zamkowy w Lublinie celem odbycia „Serdecznej lekcji” organizowanej w ramach profilaktyczno-edukacyjnej kampanii Servier dla Serca. Zajęcia miały formę warsztatową i składały się z ćwiczeń i zabaw mających na celu kształtowanie świadomości i aktywnej postawy uczniów wobec zdrowego stylu życia. Podczas lekcji dzieci wsłuchiwały się w odgłosy bijącego serca, mierzyły sobie tętno, wskazywały zachowania mające pozytywny wpływ na zdrowie oraz rozróżniały produkty spożywcze i potrawy „dobre „ i „ złe” dla serca. Poza tym uczestniczyły w tematycznych grach i zabawach. Na koniec ułożyły taaakie duuuuże seeeerce!

FOTORELACJA

Rajd rowerowy

20 września 2014r.

W dniu 20.09.2014 roku uczniowie oraz rodzice klasy IV d o profilu – koszykówka uczestniczyli w rajdzie rowerowym. Trasa rajdu przebiegała dookoła Zalewu Zemborzyckiego zakończonego grillem. Aktywne spędzanie czasu wolnego pozwoliło lepiej się poznać zarówno rodzicom jak i uczniom. Razem z wychowawcą klasy p. Anną Parzymies – Wach, która również aktywnie brała udział w rajdzie, zaplanowano kolejne rowerowe wycieczki. Wszyscy dobrze się bawili i już nie mogą doczekać się wiosennej wyprawy.

FOTORELACJA